Viskas apie peilių gamybą
Atsakymo rašymas

Ruplių medžioklė

2010-09-16- 1:25

Pradedu temą apie originalios medienos paieškas.

Asmeniškai noriu pasidalinti kelių ruplių nuotraukomis, - užvakar begrybaudamas užtikau šias ruples ir kaip sykis turėjau švogerio Stihl'ių pagalbai :)

Foto:


 

Pirma nuo viršaus - Beržas,

2010-09-16- 1:26

Pirma nuo viršaus - Beržas, antra - lazdynas.

GAdas rašė: Pirma nuo viršaus

2010-09-16- 1:32

GAdas rašė:Pirma nuo viršaus - Beržas, antra - lazdynas.


Neblogas "laimikis", sveikinu! :)

Ačiū, matau, kad ne vienas

2010-09-16- 1:37

Ačiū, matau, kad ne vienas 'naktinis' esu ;)

As irgi gavau ruplę, tik

2010-09-16- 6:34

As irgi gavau ruplę, tik tokią nemažą... bevei metro skersmens :D Kolega Girez sakė, kad peiliams bus perstambus raštas, bet kampą aš vistiek nusiteikęs išbandyti :D

Gumbo rašto tankumas

2010-09-16- 6:58

Gumbo rašto tankumas priklauso ne nuo gumbo dydžio, o nuo augimo sąlygų. Kuo palankesnės sąlygos - tuo storesnė metinė rievė ir atitinkamai retesnis raštas. Ir atvirkščiai - kuo nepalankesnėse sąlygose augo medis (ir gumbas) - tuo plonesnės rievės ir tankesnis raštas. Tad pjauk ir žiūrėk "pagal faktą" ;)

Štai mano rasta beržo

2010-09-16- 11:27

Štai mano rasta beržo ruple, turiu numatęs dar trys beržo guobos ir juodalksnio, tačiau stoka laiko, kad nupjauti


   

Geriausia žiemos palaukti.

2010-09-16- 12:43

Geriausia žiemos palaukti. Žinau ir aš vieną gumbą, ale labai jau atviroje vietoje prie judraus kelio...

TerMind rašė: Geriausia

2010-09-16- 12:48

TerMind rašė:Geriausia žiemos palaukti. Žinau ir aš vieną gumbą, ale labai jau atviroje vietoje prie judraus kelio...

Tu geriau nakties palauk :DDD

"Sumedžiojau" ir aš vieną -

2010-09-16- 14:36

"Sumedžiojau" ir aš vieną - pas tėvuką rūsyje. Jei kas pamenat anksčiau (tarybiniais laikais) buvo mada elnio ar briedžio ragus (numestus) įsukt į medienos gumbus. Tai va toki trofėjų ir aptikau - bus netoli pusmetrio skersmens ko gero, kokiu 30 metelių senumo (jei ne daugiau). Gaila aišku kad skylės išgręžtos, bet nereik Dievo į medį varyt:)

Koki laika geriau pasirinkti

2010-11-24- 23:04

Koki laika geriau pasirinkti gumbu pjovimui, turiu numates kelis grazuolius uosio ir juodalksnio, tokie gal retesni nesinoretu sugadinti. Esu pjoves ir rudeni ir ziema, viriau su druska, viena kart gavosi, kita kart sutruko.

Geriausia pjauti žiemą po

2010-11-24- 23:06

Geriausia pjauti žiemą po šalnų. Tuomet medienoje mažiausia drėgmės.

Ir dar norejau pasiteirauti

2010-11-26- 21:58

Ir dar norejau pasiteirauti del dziovinimo, bandysiu dziovinti naturaliai, t.y. kambari ant spintos, kuom geriausia butu apdoroti pjuvio vieta?

Bet kuo, kas nepraleidžia

2010-11-26- 22:23

Bet kuo, kas nepraleidžia drėgmės (pvz. parafinas, aliejinai dažai etc).
Užtepam tam, kas suvienodinti drėgmės išgarinimo intensyvumą. Kadangi per nuopjovos vietą drėgmė garuoja greičiau nei per žievę, susidaro vidinė įtampą, kuri ir suplėšo medieną.
Kai nuopjovos vieta užtepta, džiuvimas suvienodėja ir plyšių būna mažiau bei jie lieka mažesni.

Jai užtepus nuopjova ar

2010-11-26- 23:23

Jai užtepus nuopjova ar nepradės mediena šusti, aš niekuo netepiau, keletą mėnesiu laikiau balkone pavėsi o dabar laikau rusi ir dar kol kas plyšiu nėra, o gal laimes dalykas
Atsakymo rašymas