Viskas apie peilių gamybą
Atsakymo rašymas

Lenktinuko gamyba

2010-11-15- 11:28

Sveiki, gal kas gaminat lenktinukus? Esu dares vidurines laikais kelis ,,automatus", pasidairiau galerijose, garazo kampuose ir iškilo klausimas, ar pakaktu 1,2 mm storio SS ploksteliu jei darysiu rankenyte su ,,freimu"

Ričardas rašė: iškilo

2010-11-16- 0:32

Ričardas rašė: iškilo klausimas, ar pakaktu 1,2 mm storio SS ploksteliu jei darysiu rankenyte su ,,freimu"


Jeigu plienas 400 AISI klasės ar aukštesnės ir užrakto lystvelė bus suprojektuota teisingai - tvirtumo pakaks.

Ačiū Vladai, nežinau kas ten

2010-11-16- 14:03

Ačiū Vladai, nežinau kas ten per plienas. Ten buvo DDR gaminto pieno šaldytuvo apdaila. Šašlykinę sesė naudoja jau 2 metai, pagaminta iš tos skardos.

Labai tikėtina, kad tai

2010-11-16- 22:19

Labai tikėtina, kad tai vadinama "maistinė neržaveikė". Apie plieno markę galima sužinoti pasiteiravus nerūdijančio plieno pardavėjų, būtent tokiu pavadinimu. Teko tokį plieną kalti, jis salyginai kietesnis(lyginant su C3), neužsigrūdina, bet jau man nepavyko padidinti jo kietumo terminiu apdirbimu. Kiek teko dirbti su panašiais "buitiniais' nerūdijančiais plienais, šaltą ruošinį prakalus gaunasi neblogas spyruoklinis efektas.

Ačiu Jonai, bet nera ko

2010-11-17- 1:15

Ačiu Jonai, bet nera ko paklaust, 3 m2 pirkau už butelį, prieš 2 metus sesei sulanksčiau šašlykinę, naudoja kas savaitę degint šiukšles, bet dar kaip nauja. skarda gan tampri 2 sluoksnius sulenkt lygia siūle nepavyko

Ričardas rašė: Ten buvo DDR

2010-11-17- 4:05

Ričardas rašė:Ten buvo DDR gaminto pieno šaldytuvo apdaila.


Plienas pieno talpoms (kaip ir kitiems rakandams kontaktuojantiems su maistu) gali būti įvairus. Nežinant rūšies, reikėtų žiūrėti pagal šalutinius požymius - ar magnetinasi, ar suvirinamas, kokio lygio atsparumas korozijai.
Pagal sandarą "nerūdyjantys" g.b. skirstomi taip:
1. Austenitinis - labiausiai paplitęs mažaanglio stipriai legituoto plieno tipas . Jis nesimagnetina ir nesigrūdina, bet gali būti suvirinamas. Legiruojamas manganu, nikeliu ir azotu.
2. Feritinis - jis negali būti suvirintas ir todėl nėra plačiai naudojamos didelėms talpoms. Bet tinka smulkiems indams ir įrankiams. Atsparus korozijai. Pagrindinis legiruojantis elementas - chromas.
3. Martensitinis - vidutinio anglingumo stipriai legiruotas chromu. Jis magnetinasi, tinka slėginėms talpoms, bet virinasi sunkiai. Vidutiniškai atsparus korozijai. Grūdinasi.
4. Austenitinis-feritinis (dvigubo lydymo) - lengvai virinamas, bet menkai atsparus korozijai.
5. Kalusis - gali būti formuojamas ir termiškai apdorojamas, tad plačiai naudojamas karštai štampuotiems gaminiams. Sudėtyje yra vario, niobio ir aliuminio.

Žinom, kad šašlykinė atspari korozijai - per du metus lauke neaprūdyjo. Dar reikėtų patikrinti ar ant labiausiai kaitusių vietų yra ligatūros oksidacijos žymių ir patikrinti ar įsimagnetina. Beliktų vienas klausimas - ar buvo virinimo žymės? :)

Tai jei supratau teisingai,

2010-11-23- 20:01

Tai jei supratau teisingai, tai plokšteles rankenai galima ir aliuminines daryt, tik plokštele, sakykim, iš gaterio juostos sumeistraut reiketų

Bam-bukas rašė: Tai jei

2010-11-24- 0:44

Bam-bukas rašė:Tai jei supratau teisingai, tai plokšteles rankenai galima ir aliuminines daryt, tik plokštele, sakykim, iš gaterio juostos sumeistraut reiketų


Galima daryti ir iš aliuminio, Tačiau ne kiekvienas ir ne bet koks aliuminio lydinys tam tinka (kas naudojo aliumininius kinietiškus lenktinukus - žino ;) ).
Kitą vertus, rėmo medžiagų pasirinkimas priklauso tiek nuo peilio paskirties, tiek ir nuo geležtės užrakto konstrukcijos. Pvz. Viktorinox peiliukų rėmas iš gan minkšto aliuminio lydinio, bet suprojektuotas ir pagamintas taip, kad peilis tarnauja labai ilgai.

Gimė mintis lenktinuka gamint

2010-12-19- 20:34

Gimė mintis lenktinuka gamint panaudojant:2ploksteles tekstolito rankenytei,geležtės su atraminiu skersinuku(kaip M16 titan) fiksacines plokšteles ir2varžtu su veržlem ir įvorėm. Tik nežinau ar toks peiliukas bus ilgaamžis ,naudojant kasdien

Reikėtų pamatyti principinę

2010-12-19- 20:56

Reikėtų pamatyti principinę lenktinuko schemą - tuomet būtų galima ką nors pasakyti apie patvarumą.
Nes teoriškai, toks peiliukas įmanomas, o ir praktiškai - panašūs pagal aprašymą jau yra gaminami.

Na dar nenusprendžiau

2010-12-19- 21:18

Na dar nenusprendžiau atraminy skersinuka deti kaip M-16,kad remtusi y rankenytes prieky .Ar daryti geležtes ašine rkylutę toliau nuo galo,tada skersinukas remtūsi y rankenos nugarėlę. Laineris tai tikrai bus su skyle paskuigaly ir užmautas ant galinio varžto ir prispaustas yvore. Tik man ramybes neduoda mintis,ar laikys 3mm storio tekstolitas ir kaip ilgai jis laikys. Noris lengvo patvaraus nuolatinio peiliuko

Kas

2010-12-21- 13:05

Kas atspariau,tekstolitas,mikarta su audiniu,G-10arCF,atsižvelgiant į trintį ir deformacija?

Jau rašiau, kad

2010-12-21- 14:19

Jau rašiau, kad atsparumas trinčiai priklauso nuo polimerinio užpildo. Deformacijos yra įvairios: tempimas, gniuždymas, lenkimas etc. Atsparumas įvairioms deformacijoms skirtingas.

Ačių,aišku patikimiau bus

2010-12-21- 15:24

Ačių,aišku patikimiau bus darant ir metalines plokšteles rankenytei,nors truputį padidės svoris

Dėde Vladai,ar praktiška būtų

2010-12-23- 22:26

Dėde Vladai,ar praktiška būtų naudoti lenktinuko geležtę panašią y kukri? Aišku ji butų apie85-90mm ilgio ir max25mm pločio
Atsakymo rašymas