Diskusijų forumai

www.peilininkai.lt

Dabar yra 2024-04-30- 4:25

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 210 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Kitas
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 2011-10-21- 0:01 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10048
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Vykintas rašė:
Nuo seno peilį darydavo du meistrai amatininkai. Bladesmith-peiliakalys, ginklakalys ir cutler-peiliadirbys.

Patvirtinimui, kad funkcijų pasiskirstymas buvo visose šalyse - Viktorijos laikų Anglija ir Amerika:




 
 

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Dar kelios senovinės
StandartinėParašytas: 2011-10-21- 6:06 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10048
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Dar kelios senovinės peiliakalių ir peiliadirbių iliustracijos iš Europos:

 

Peiliakalys-1.jpg peiliadirbys-1.jpg

 

Peiliakalys-2.jpg Peiliadirbys-2.jpg

 

messenmaker.JPG Messerschmied.jpg

 

Schmied_Messerschmied_Lithographie_Comenius.jpg

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2011-10-24- 11:46 
Atsijungęs
LPA narys

Užsiregistravo: 2010-09-13- 15:48
Pranešimai: 155
Miestas: Andrioniškis

Netgi buvo atskiras meistras, kuris gamina ruošinius kriaunoms



 


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Kaip viskas gražu
StandartinėParašytas: 2011-10-25- 7:58 
Atsijungęs
LPA narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-30- 16:33
Pranešimai: 1521
Miestas: Kaunas
Kaip viskas gražu piešinukuose. Darbastalis prie lango. Erdvu, šviesu, tvarkinga.

_________________
Kelią galima surasti arba nutiesti.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: TerMind rašė: Kaip viskas
StandartinėParašytas: 2011-10-25- 12:56 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10048
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
TerMind rašė:
Kaip viskas gražu piešinukuose. Darbastalis prie lango. Erdvu, šviesu, tvarkinga.

Mano senelis buvo batsiuvys ir šiaip kiek man teko matyti pas kitus senus amatininkus - darbastalis visada būdavo prie lango. O štai dėl erdvės, šviesos ir tvarkos - piešinukuose tai atrodo gražiau. :D

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Beje, dėl piešinukų,
StandartinėParašytas: 2011-10-25- 13:17 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-01-28- 11:50
Pranešimai: 682
Miestas: Kaunas
Beje, dėl piešinukų, atkreipiau dėmesį, kad keliuose iš jų smarkiai akcentuojama juoda specifinės formos skrybėlė (dviejuose kabanti ant sienos, paskutiniąjame ant galvos). Įskaitant, kad daiktų ir patalpos apstatymo elementų itin nedaug, jai skiriamas gan didelis dėmesys kompozicijoje. Kažin ar tai kažkokia tik peilininkams būdinga specifika, ar tiesiog amatininkų luomo simbolis?


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2011-10-25- 16:44 
Atsijungęs
LPA narys

Užsiregistravo: 2010-09-13- 15:48
Pranešimai: 155
Miestas: Andrioniškis
ek rašė:
Beje, dėl piešinukų, atkreipiau dėmesį, kad keliuose iš jų smarkiai akcentuojama juoda specifinės formos skrybėlė (dviejuose kabanti ant sienos, paskutiniąjame ant galvos). Įskaitant, kad daiktų ir patalpos apstatymo elementų itin nedaug, jai skiriamas gan didelis dėmesys kompozicijoje. Kažin ar tai kažkokia tik peilininkams būdinga specifika, ar tiesiog amatininkų luomo simbolis?


Aš manau, kad skrybelė parodo priklausomybę kažkuriai religinėi konfesijai, tai gali būti liuteronų arba judėjų simbolis.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Įmesiu aš savo penkias
StandartinėParašytas: 2011-10-25- 21:15 
Atsijungęs
LPA narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-07- 23:57
Pranešimai: 1567
Miestas: Kaunas
Įmesiu aš savo penkias kapeikas XD Perskaičiau diskusiją, vėl kilusią. Pasakysiu savo nuomonę. Man abi pusės yra peiliadirbiai, tiek peilį gaminantys visą nuo A iki Z (patys kalantys geležtes, jas grūdinantys, gaminantys rankenas viską sujungiantys į galutinį gaminį - peilį, ir pasiūnantys makštis, bei peilį gaminantys ne nuo A iki Z, bet vistiek pagaminantys peilį: galbūt negaminantys geležčių patys, bet pagaminantys peilį, pasiūdinantys jiems makštis, galbūt gaminantys geležtę patys, gaminantys rankeną patys, jas sujungiantys - pagaminantys peilį, bet nepasiūnantys makštų. Abi pusės YRA peiliadirbiai (imho) O toliau tokie pasvarstymai:

Pagrindinė mano tezė būtų tokia; šio klausimo kėlimas nori nenori suponuoja ore jaučiamą tos diskusijos vinį-klausimą: "Kas šustresnis?" :D XD (Būkim biedni, bet teisingi - jei klystu, atsiprašau :)

Tai į tą klausimą galiu atsakyti taip - konkrečius peilius palyginus galima ir svarstyt, kuris PEILIS GERESNIS, ir tai diskutuotinas klausimas gali būt, gali abu būti lygiaverčiai geri :), ir man nelabai svarbu būtų, kaip jis pagamintas. AŠ NENUVERTINU NĖ VIENOS PUSĖS. Šaunu, jei žmogus pats gamina viską. Šaunu. Bet taip pat šaunu, jei žmogus sugeba pagaminti peilį ir ne pats gamindamas visas detales - jau daug kartų visi sakė - peilis, tai ne atskirų detalių krūva.

Kęstuti - tu nesi ir neliksi mažiau įvertintas, nes pats gamini viską. Kai kas norės įsigyti vien dėl to tavo peilį, kad viską pats darai. Bet nemaža dalis įsigys tiesiog tavo peilį. Kiti gal įsigys tavo nukaltą geležtę pvz, o rankeną uždės gal kažkas kitas, makštis gal pasiūs dar kitas. Ir visais atvejais būsi vertinamas, ir įvertinats tavo darbas, Kęstuti. Matyt žinai, yra toks žymus Rusijos kalvis - Pampucha, garsėjantis savo bulatu, damasku, savo peiliais. Bet jo šedevrus kai pamatysi žinok, kad jis pats rankenų nedaro, bent jau daugeliui peilių.. Jam rankenas daro kiti žymūs meistrai, besispecializuojantys būtent tame. Ir visos pusės yra pagerbtos, ir Pampucha, ir rankenos gamintojas :) Tai nereikia manau skirstytis, turėt kažkokių nuoskaudų. Visiems tikrai užteks dėmėsio, klientų, pagarbos - svarbu, kad visi turėtumėt sveikatos, įkvėpimo gaminant puikius, kokybiškus peilius. nei vienas nebus nuskriaustas.

Daugelis iš mūsų žino, kai perka, kas geležtę darė, kas grūdino, o kas peilį pagamino. Visi lieka įvertinti ir pastebėti. Tad "tik uždedantys geležtei rankeną" man tokie patys peiliadirbiai, taip, jie gal ne viską daro, bet peilį jie pagamina :) Ir tu, Kęstuti, taip pat pagamini peilį, tik sudedamosios detalės tavo gamintos. Ir tu, Kęstuti, ir kiti pagaminantys peilį - visi Jūs peiliadirbiai *2thumbs*


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Gerai čia pavarei Gal
StandartinėParašytas: 2011-10-25- 21:56 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-01-27- 14:41
Pranešimai: 2226
Miestas: Vilnius
Gerai čia pavarei :) Gal baigsis ši 'būti ar nebūti'..


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Ir jei labai jau gilintis į
StandartinėParašytas: 2011-10-26- 9:37 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-18- 10:22
Pranešimai: 1371
Miestas: Vilnius
Ir jei labai jau gilintis į situaciją, tai pačios geležies nei vienas iš diskusijoje dalyvaujančių pats iš rūdos neišgauna......
Rūdos patys nekasa......
Mano galva, kolegos O.Benderio mintys labai tinkamos nutraukti peprasmes diskusijas. SVARBU,KAD PEILIAI GAMINAMI IR JIE YRA. :)

_________________
http://laidas.weebly.com/


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Įsikišiu ir aš. Senose
StandartinėParašytas: 2011-10-27- 11:54 
Atsijungęs
LPA narys

Užsiregistravo: 2010-09-13- 15:48
Pranešimai: 155
Miestas: Andrioniškis
Įsikišiu ir aš. Senose kultūrose ir viduramžiais amatai buvo labai specializuoti. Kiekvienas stengėsi būti savo srities meistras. Neužtekdavo gyvenimo žmonėms būti visų galų meistrais (Dabar užtenka tik interneto ir didelio AŠ :) ).

Dėl to ir posakis - Devyni amatai dešimtas badas. Jis ne lygioje vietoje atsiradęs.

Visos energijos koncentraciją į vieną funkciją naikina žmogaus ego, o tai duoda neįtikėtiną profesionalumą ir meistriškumą, to meistras ir siekia visą gyvenimą. Todėl Europoje, kaip ir Japonijoje viduramžiais buvo labai aiškiai paskirstitos darbų funkcijos, tai yra profesionalumo garantas.

Mene peilininkai dažniausiai vaizduojami taip


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: http://vimeo.com/31455885
StandartinėParašytas: 2012-03-04- 13:25 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-03-01- 10:54
Pranešimai: 736
Miestas: Vilnius
http://vimeo.com/31455885


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2015-10-07- 23:51 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2015-08-25- 16:10
Pranešimai: 29
Miestas: Kaunas
Mano nuomone tokia.
Tas kas pagamina peili tai ji ir pagamina, o kas nupirktai geleztei uzdeda rankena tai ja ir uzdeda.
Reiskia pirmas pagamina peili, o antras pritaiso rankena.
Pirmas peiliadirbys (padaro visa darba), o antras rankenu gamintojas - surinkejas (padaro tik puse darbo).
Nieko nenoriu izeist, bet nupirkt kazkokios firmos peili, nulupt jai kriaunas ar rankena, po to uzdet savo ir parasyt as pagaminau peili - .......!!!!!!??????


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2015-10-08- 0:16 
Atsijungęs
Peiliadirbys

Užsiregistravo: 2014-12-14- 0:27
Pranešimai: 204
Miestas: Vilnius
tai kas tada per peiliadirbys- katras pats negrudina gelesciu- ZALIAS????


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2015-10-08- 9:09 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-01-27- 14:41
Pranešimai: 2226
Miestas: Vilnius
Tai kad jau išgvildenta ši tema..


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 210 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Google [Bot] ir 34 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Pereiti į:  
Veikia su phpBB® Forum Software © phpBB Group Color scheme by ColorizeIt!
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007