Diskusijų forumai

www.peilininkai.lt

Dabar yra 2024-05-01- 22:01

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 210 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: _Vladas_ rašė: Todėl
StandartinėParašytas: 2011-10-20- 9:01 
Atsijungęs
LPA narys

Užsiregistravo: 2010-09-13- 15:48
Pranešimai: 155
Miestas: Andrioniškis
_Vladas_ rašė:
Todėl perskaitęs dalyvio Damasko peiliai pretenzijas ( kurios iš jo komentaro konteksto manau buvo skirtos tau) priminiau, kad tavo peiliai - istorinė rekonstrukcija. ;)

Jeigu klydau - atsiprašau. *oops*

Esu įsitikinęs, kad šitas veikėjas nenorėjo nieko išsiaiškint ir mano peilio jis rankose nėra laikęs.
Nesutinku, Vladai, dėl kriaunų tvirtumo. Galimybė sugadinti gerai padarytas kriaunas buvo tokia pati, kaip šiais laikais. Nieko joms negalėjo nutikti naudojimosi metu ir daromos jos buvo visam peilio tarnavimo laikotarpiui. Tai rodo ir kriaunų puošmenos ir radiniai, kartais netgi galima pamanyti, kad buvo atvirkščiai, pažiūrėjus iki kokio lygio būdavo nugalandamos geležtės.
Del visa ko, ko gero pasikartodamas, prisidėsiu prie šios temos diskusijos. Nuo seno peilį darydavo du meistrai amatininkai. Bladesmith-peiliakalys, ginklakalys ir cutler-peiliadirbys. Aš visada buvau už tradicijas, todėl siūlau šio seno amato terminiją išlaikyti.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2011-10-20- 12:48 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10050
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Vykintas rašė:
Del visa ko, ko gero pasikartodamas, prisidėsiu prie šios temos diskusijos. Nuo seno peilį darydavo du meistrai amatininkai. Bladesmith-peiliakalys, ginklakalys ir cutler-peiliadirbys. Aš visada buvau už tradicijas, todėl siūlau šio seno amato terminiją išlaikyti.

Aš irgi už tai. :)
Su peiliakaliu viskas lyg ir aišku, tik dėl "peiliadirbio" kartas nuo karto atgyja diskusijos. :star-wars: :D

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Lietuvoje terminologija
StandartinėParašytas: 2011-10-20- 17:24 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011-10-18- 10:54
Pranešimai: 4
Miestas: Šiauliai
Lietuvoje terminologija kartais naudojama ir kitais sumetimais. Ypač paprasta, kuomet neturime ilgamečių tradicijų, gildijų ir pan. Aišku šaunu, kad kažkas bando, daro, bet gal reikėtų skirti kur yra kolektyvinis darbas ir kur yra vieno autoriaus kūrinys. Sujungti peilį su rankena gali kiekvienas, bet dėl to jis dar netampa peilininku. Patikimo meistro kaip beje ir pačio amato vardas priklauso nuo ilgamečio darbo patirties ir darbų kokybės.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Damasko peiliai rašė:
StandartinėParašytas: 2011-10-20- 17:51 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-04-06- 13:51
Pranešimai: 1250
Miestas: Vilnius
Damasko peiliai rašė:
Sujungti peilį su rankena gali kiekvienas

Ne, ne kiekvienas. Nes nėra prasmės jungt peilio su rankena, kadangi jis ją ir taip turi. Peilis ir geležtė nėra vienas ir tas pats :)

Galutinis peilininko produktas yra peilis. Nei atskirai renkena, nei geležtė juo dar nėra. Žmogus sujungęs juos kartu gali drasiai sakyt, kad padarė peilį. Jis gi neteigia, kad produktus iš kurių susidėjo peilis, jis padarė pats. Jeigu kas nors pats gamina ir viena ir kita, bei sujungia kartu - šaunu. Bet rezulatas tai vis viena tas pats - peilis. O jeigu ką nors visažinystės liga verčia jaustis "tikrais" peilininkais, nes tik jie daro vieninteliu teisingu (įsivaizduojamu) būtų, tai tik jų bėda :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2011-10-20- 21:18 
Atsijungęs
Peiliadirbys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011-08-10- 21:51
Pranešimai: 1310
Miestas: Tauragė
Katinas rašė:
Damasko peiliai rašė:
Sujungti peilį su rankena gali kiekvienas

Ne, ne kiekvienas. Nes nėra prasmės jungt peilio su rankena, kadangi jis ją ir taip turi. Peilis ir geležtė nėra vienas ir tas pats :)

Galutinis peilininko produktas yra peilis. Nei atskirai renkena, nei geležtė juo dar nėra. Žmogus sujungęs juos kartu gali drasiai sakyt, kad padarė peilį. Jis gi neteigia, kad produktus iš kurių susidėjo peilis, jis padarė pats. Jeigu kas nors pats gamina ir viena ir kita, bei sujungia kartu - šaunu. Bet rezulatas tai vis viena tas pats - peilis. O jeigu ką nors visažinystės liga verčia jaustis "tikrais" peilininkais, nes tik jie daro vieninteliu teisingu (įsivaizduojamu) būtų, tai tik jų bėda :)

Kažin kodėl nė vienas uždėjes rankeną dildei, nesako ,, pagaminau dildę"? Kažkaip nelygis būtų ane ;-)

_________________
www.kalviodarbai.lt


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Kestutis ply rašė: Katinas
StandartinėParašytas: 2011-10-20- 21:42 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2010-01-27- 9:10
Pranešimai: 145
Miestas: Kaunas
Kestutis ply rašė:
Katinas rašė:
Damasko peiliai rašė:
Sujungti peilį su rankena gali kiekvienas

Ne, ne kiekvienas. Nes nėra prasmės jungt peilio su rankena, kadangi jis ją ir taip turi. Peilis ir geležtė nėra vienas ir tas pats :)

Galutinis peilininko produktas yra peilis. Nei atskirai renkena, nei geležtė juo dar nėra. Žmogus sujungęs juos kartu gali drasiai sakyt, kad padarė peilį. Jis gi neteigia, kad produktus iš kurių susidėjo peilis, jis padarė pats. Jeigu kas nors pats gamina ir viena ir kita, bei sujungia kartu - šaunu. Bet rezulatas tai vis viena tas pats - peilis. O jeigu ką nors visažinystės liga verčia jaustis "tikrais" peilininkais, nes tik jie daro vieninteliu teisingu (įsivaizduojamu) būtų, tai tik jų bėda :)

Kažin kodėl nė vienas uždėjes rankeną dildei, nesako ,, pagaminau dildę"? Kažkaip nelygis būtų ane ;-)

Tavo palyginimas tai tas pats kas pasakyti, kad įsidėjau naują gelęžtę į laužomo peilio rankena http://en.wikipedia.org/wiki/File:Box-cutter.jpg


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: e2ards rašė: Kestutis ply
StandartinėParašytas: 2011-10-20- 21:48 
Atsijungęs
Peiliadirbys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011-08-10- 21:51
Pranešimai: 1310
Miestas: Tauragė
e2ards rašė:
Tavo palyginimas tai tas pats kas pasakyti, kad įsidėjau naują gelęžtę į laužomo peilio rankena http://en.wikipedia.org/wiki/File:Box-cutter.jpg

Aha, iš tikrūjų, tai tas pats, bet vistiek biškutį ne tas pats :-D

_________________
www.kalviodarbai.lt


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2011-10-20- 21:49 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10050
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Damasko peiliai rašė:
Aišku šaunu, kad kažkas bando, daro, bet gal reikėtų skirti kur yra kolektyvinis darbas ir kur yra vieno autoriaus kūrinys.

Prie kiekvieno peilio aprašymo tai yra nurodoma arba būna akivaizdu iš kito meistro spaudo ant geležtės ar makštų.

Įprastai joks peiliadirbys nesisavina peilio dalių autorystės, jeigu tai kito meistro darbas.

Tačiau pačio peilio autorius yra tas, kas sugalvojo kaip peilis atrodys. Tai gali būti ir vienas žmogus, ir žmonių kolektyvas.

Ar savo kūriniui autorius visas dalis darys pats, ar pasinaudos kitų sukurtomis dalimis - autoriaus reikalas. Pvz, kai skulptorius sukuria kompoziciją iš automobilių, laikrodžių ar alaus skardinių - niekas skulptoriui nereiškia pretenzijų, kad tai kolektyvinis darbas, nes automobilius, laikrodžius ar alaus skardines darė kiti. Visi supranta, kad tai tik dalys, kuriomis buvo pasinaudota sukuriant naują visumą.

Su peiliais yra lygiai tas pats: peiliadirbys visas peilio dalis gali darytis pats, ar pasinaudos kitų sukurtomis dalimis.

Yra dar kai kas, apie ką jau buvo kalbėta ir čia, ir "Piliakalystės ypatumų" temoje: peilio, kai įrankio kokybė.

Nors ir nemalonu tai sakyti, bet kai viską, pradedant geležtės nukalimu ir baigiant makšties pasiuvimu, daro vienas meistras, ne viskas būna padaroma tinkamai. Išimtys labai retos net pasauliniu mąstu, nes talentų, sugebančių vienodai gerai dirbti su visomis peilo gamyboje naudojamomis medžiagomis ir svarbiausia - išmanančių kiekvienos peilio dalies gamybos ypatybes - yra vienetai.

Kestutis ply rašė:
Kažin kodėl nė vienas uždėjes rankeną dildei, nesako ,, pagaminau dildę"? Kažkaip nelygis būtų ane ;-)

Jeigu dildžių būtų tokia įvairovė kaip peilių, o gamybai reikėtų tiek pat kūrybiškumo - tas pats būtų sakoma ir apie dildes - "pagaminau savo dildę". ;)

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2011-10-20- 22:13 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-10- 19:09
Pranešimai: 231
Miestas: Vilnius
Man tai šioje temoje patinka, kad tikrieji peiliadirbiai į šią beprasmišką diskusiją nesikiša. Manau jiems viskas aišku. Pagaminus vieną kitą abejotinos kokybės peilį kelti bangas peilininkų bendruomenėje manau ankstoka.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Na, jei atvirai, tai aš tik
StandartinėParašytas: 2011-10-20- 22:16 
Atsijungęs
Peiliadirbys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011-08-10- 21:51
Pranešimai: 1310
Miestas: Tauragė
Na, jei atvirai, tai aš tik iš sportinio intereso, ginčyjuos. Su peilio autoryste viskas kaip ir aišku, kas sugalvojo tas ir autorius. Mane labiau neramina kitas dalykas, kaip jau buvau minėjęs, manyčiau reikėtų aiškiai atskirti rankų darbą, nuo pusfabrikačių pagamintų serijiniu būdu. Kažkaip nesažininga sulyginti rankų darbo peilį, kurio visos detalės padarytos, kad ir skirtingų meistrų, bet rankomis, su tokiu peiliu kuriame rankų darbo tik tiek, kad klijai rankomis patepti. Visuomenė stipriai klaidinama šiuo klausimu ir dažnas jau nebesupranta, kas aplamai yra tas rankų darbas :(

_________________
www.kalviodarbai.lt


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2011-10-20- 22:25 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10050
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
julius rašė:
Man tai šioje temoje patinka, kad tikrieji peiliadirbiai į šią beprasmišką diskusiją nesikiša. Manau jiems viskas aišku.

Natūralu. Diskutuoja tie - kam neaišku. ;)

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2011-10-20- 22:31 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-01-27- 14:41
Pranešimai: 2226
Miestas: Vilnius
Kestutis ply rašė:
Visuomenė stipriai klaidinama šiuo klausimu ir dažnas jau nebesupranta, kas aplamai yra tas rankų darbas

O čia jau visuomenės, ar pirkėjo rūpestėlis. Kiekvienam savo.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Kestutis ply rašė: Mane
StandartinėParašytas: 2011-10-20- 22:36 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10050
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Kestutis ply rašė:
Mane labiau neramina kitas dalykas, kaip jau buvau minėjęs, manyčiau reikėtų aiškiai atskirti rankų darbą, nuo pusfabrikačių pagamintų serijiniu būdu. Kažkaip nesažininga sulyginti rankų darbo peilį, kurio visos detalės padarytos, kad ir skirtingų meistrų, bet rankomis, su tokiu peiliu kuriame rankų darbo tik tiek, kad klijai rankomis patepti. Visuomenė stipriai klaidinama šiuo klausimu ir dažnas jau nebesupranta, kas aplamai yra tas rankų darbas :(

Šis klausimas iš tikrųju sudėtingas, nes vertinimo atskaitos taškai gali būti vos ne kardinaliai priešingi.
Pvz. žmogus nori tradiciškai "rankomis" gaminto peilio. Tai būtų viena.
Kitu atveju, žmogų kažkas netenkina pramoniniu būdu pagamintame peilyje ir jis norėtų, kad kad meistras jį daugiau ar mažiau perdarytų.
Tarp šių atvejų gali būti begalė kitų, kur panaudojamas "rankų darbas" ir kurio kiekio objektyviai nepamatuosi, tad mano galva galim kalbėti tik apie tai, kad vienais atvejais peiliadirbys visas dalis padaro pats, o kitais - pasinaudoja kitų gamintomis dalimis.

O galutinė tokių skirtingai pagamintų produktų vertė priklauso nuo užsakovo norų: ar jis nori, kad viskas būtų "rankų darbo", ar nori, kad peilis būtų geras įrankis, turintis konkrečias savybes ir ne tiek nesvarbu iš ko ir kaip tai bus padaryta. Už tai ko nori užsakovas, už tai ir moka. Todėl sakyti, kad pilnai "rankų darbo" peilis besąlygiškai yra vertingesnis už tą, kuriame "rankų darbo" yra mažiau - būtų netiesa. 8)

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2011-10-20- 23:18 
Atsijungęs
Peiliadirbys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011-08-10- 21:51
Pranešimai: 1310
Miestas: Tauragė
julius rašė:
Man tai šioje temoje patinka, kad tikrieji peiliadirbiai į šią beprasmišką diskusiją nesikiša. Manau jiems viskas aišku. Pagaminus vieną kitą abejotinos kokybės peilį kelti bangas peilininkų bendruomenėje manau ankstoka.

Na jei čia man taikai, tai tik galiu pasakyti tiek, kad jeigu dirbi su atbulom rankom, tai gali. kad ir iki senatvės pirktinėms geležtėms rankenas klijuoti ir didžiuotis, kad tavo peilių kokybė neabejotina :) O kelti bangas ar nekelti, ir kada jas kelti, tai kiekvieno asmeninis reikalas ir tai neturėtų priklausyti nuo to, kiek laiko ir kokius peilius gamini. O tas ,,zonavskas paniatkes" , kad teisus tas kas forume ilgiau sėdi, prašom pasilaikyti sau ;-)

_________________
www.kalviodarbai.lt


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Kolegos - apsieikim be
StandartinėParašytas: 2011-10-20- 23:35 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10050
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Kolegos - apsieikim be asmeniškumų. :bita:

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 210 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 52 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Pereiti į:  
Veikia su phpBB® Forum Software © phpBB Group Color scheme by ColorizeIt!
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007