Diskusijų forumai

www.peilininkai.lt

Dabar yra 2024-03-28- 23:37

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 210 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Kitas
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 2015-10-16- 13:08 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2013-03-19- 14:39
Pranešimai: 1560
Miestas: Vilnius
_Vladas_ rašė:
Kol kas temoje turim dvi nuomones (preziumuojant kad kalbam apie išbaigtus peilius.
1. Peiliadirbys yra tas, kas iš atskirų dalių padaro/gamina peilius. Geležtes pačiam gamintis neprivaloma, nes tradiciškai jas gamindavo (ir dabar gamina) kiti.
2. Peiliadirbys yra tik tas, kas pats pasigamina geležtes ir iš jų gamina peilius.
Antruoju atveju vis dar lieka neaišku (kol kas niekas argumentuotai nepaaiškino) kodėl dabar peiliadirbys privalo geležtes pasigaminti pats? :/


Manau, 1 apibrėžimas yra netikslus, nes antruoju sakiniu iš "peiliadirbio" apibrėžimo eleminuojamas peiliakalys (jeigu aš teisingai supratau tą "kiti"). Vadovaujantis tuo pačiu principu, reikėtų eliminuoti ir rankenos darytoją, nes ir jis peilio nepagamina, o tik rankeną. Gal reikėtų apibrėžimą papildyti: " Peiliadirbys yra tas, kas iš atskirų dalių padaro/gamina peilius. Geležtes pačiam gamintis neprivaloma, nes tradiciškai jas gamindavo (ir dabar gamina) kiti. Rankenas pačiam gamintis neprivaloma, nes tradiciškai jas gamindavo (ir dabar gamina) kiti"?
Mano galva, prastas apibrėžimas - kažkokia sviestuota košė. :/
Tai kas lieka? O lieka štai kas - vadovaujantis tokia logika, galima vienintelė išvada: peilidirbys - tik tas, kas sujungia dvi esmines dalis į (kaip sako vienas banginių mąstytojas) vienį, arba - išbaigtą peilį.
Bet man tokia logika ir tokia išvada nepatinka, nes kas tuomet tie, kas gamina geležtes ir rankenas?

Aš nelabai suprantu, kodėl Vladas nori geležtės kalėją vadinti peiliakaliu, bet ne peiliadirbiu. Kur čia paslėpta mintis? Kad geležtė be rankenos - ne peilis? Bet rankena be geležtės irgi - ne peilis. Tai kaip vadinti - rankenadirbiu, aprengėju? O kaip vadinti tą, kuris sujungia rankeną ir geležtę - jungikliu? Aš nelabai suprantu, kodėl Vladas nori susiaurinti žmogaus kalančio geležtę apibrėžimą iki peiliakalio ir nenori jo vadinti platesnę reikšmę turinčiu daiktavardžiu - peiliadirbiu. 8( Juk peiliakalystė yra sudėtinė peiliadirbystės dalis. ;)
Kad jis peiliadirbys, pabandysiu pagrįsti dar ir kitais argumentais.
Net ir viena geležtė jau atlieka pagrindinę peilio funkciją - pjauti. Taip, trūksta išbaigtos rankenos - nepatogu ir negražu, Bet pjauti tai galim! Paleolite tai taip ir darydavo! Liudytojų neišliko, bet archeologai tai patvirtina. Dabartiniu metu - madinga pjauti, laikant už rankenos, Bet va, "Fini Cutlery" bando įdiegti mažos rankenos madą. Gal dar vėliau, paaiškės, kad patogiausia šefams dirbti iš vis be rankenos. Kas tada? :O :ugly:
OK, kaip ten bebūtų ateity, pvz. dabar, wiki peiliadirbystę sieja pirmiausia su geležtės gamyba : https://en.wikipedia.org/wiki/Knife_making
Na, gal egzistuoja koks nors kalbinis skirtumas, kurio aš čia greitai nepamačiau? 8( Galbūt, bet yra ir daugiau argumentų.
Mano galva, tas kas gamina geležtę - pats tikriausias peiliadirbys, nes jis pagamina pagrindinę peilio dalį, kuri vėliau yra meistrų tobulinama parenkant ir pritaisant rankeną.
Žinau (ir pateikiu) dar ir tokį pavyzdį. Kaldamas ar pjaudamas fultang geležtę - peiliakalys / peiliapjovys pagamina daiktą, turintį visus peilio požymius (geležtę ir rankeną) ir atliekantį pagrindinę peilio funkciją - pjauti (laikant už rankenos). Kriaunų uždėjimas - tik jau pagaminto peilio tobulinimas ir stiliuko sukūrimas.
Priešingų pavyzdžių - kai gaminant rankeną pagaminama ir geležtė, aš nežinau. 8( Bet gal ir yra. Bet tik (su sąlyga), kad rankena kalama, ar pjaunama iš plieno. Kitaip tariant - tas pats fultang, tik iš kitos pusės. Vat, įdomu, ar fultangai pradedami gaminti nuo rankenos? :/ Ir antras įdomumas - kas gamina fultangus (t.y. gatavus peilius)? Ogi taip vadinami peiliakaliai / peiliapjoviai, o dar tiksliau - geležčiakaliai / geležčiapjoviai !
O svaidomieji peiliai? Ar šitam peiliui nėra peiliadirbio? Argi jo nieks nepadirbino? O gal jis ne peilis? :sceptic:
Suprantu, kad bus nuomonių, kad "mol", čia išskirtiniai peiliai (fultangai ir svaidomieji, gal dar kokie?) ir negalima "daryti toli siekiančių išvadų". Na bet jie yra, ir reikėtų "peiliadirbį" taip apibrėžti, kad į dirbybą pateiktų ir šie peiliai. Jeigu įmanoma.

Na, turbūt, nieks nesiginčys, kad peilį (įprastai) sudaro dvi svarbios dalys: geležtė ir rankena.
Manau sumaištis (kai kuriose galvose) vis dėl to kyla dėl to, kad konkuruoja 2 tiesos: 1) peilyje geležtė yra svarbesnė dalis nei rankena (nes būtent ji pjauna), bet 2) peilis dažniausiai pagaminamas / suformuojamas, darant rankeną.
Mano galva, tie, kurie gamina šias dalis, turėdami tikslą, kad jos pavirstų peiliu ir yra peiliadirbiai. Siekiant ramybės (artėjant savaitgaliui), galima prie peiliadirbių priskirti ir jungiklį (tuo labiau, kad paprastai juo būna vienas iš anų dviejų).
Štai tokį apibrėžimą siūlau aš:
Peiliadirbys yra:
- tas, kas gamina peilių geležtes;
- tas, kas gamina rankenas peiliams;
- tas, kas jungdamas atskiras peilio dalis, padaro/pagamina peilius.
Vladai, o kituose forumuose panašios diskusijos vyko? Kas nugalėjo?


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2015-10-16- 13:45 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10033
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Vincukas rašė:
_Vladas_ rašė:
Kol kas temoje turim dvi nuomones (preziumuojant kad kalbam apie išbaigtus peilius.
1. Peiliadirbys yra tas, kas iš atskirų dalių padaro/gamina peilius. Geležtes pačiam gamintis neprivaloma, nes tradiciškai jas gamindavo (ir dabar gamina) kiti.
2. Peiliadirbys yra tik tas, kas pats pasigamina geležtes ir iš jų gamina peilius.
Antruoju atveju vis dar lieka neaišku (kol kas niekas argumentuotai nepaaiškino) kodėl dabar peiliadirbys privalo geležtes pasigaminti pats? :/

<...>
Štai tokį apibrėžimą siūlau aš:
Peiliadirbys yra:
- tas, kas gamina peilių geležtes;
- tas, kas gamina rankenas peiliams;
- tas, kas jungdamas atskiras peilio dalis, padaro/pagamina peilius.

Apie tai ir kalba, kad peiliadirbys yra tas, kas "jungdamas atskiras peilio dalis, padaro/pagamina peilius". Ir ne esmė ar tas dalis jis pagamino pats. Taigi mano formuluote neeliminuoja geležčių ir rankenų ruošinių gamintojų, o juos apima. Tu parašei tą patį, tik papildomai paminėjai tai, kas savaime suprantama. 8(
Tačiau peiliakaliai (geležčių gamintojai) ir rankenų ruošinių gamintojai, jeigu jie patys negamina peilių nėra peiliadirbiai. Tokiu atveju jie ir vadinami kalviais-peiliakaliais (šaltkalviais) ar dailidėmis (medžio, rago ar kitų medžiagų apdirbėjais). Nes jie negamina peilių - tik dalis. Taip buvo seniau, taip yra ir dabar. Tiek, kad dabar retai pasitaiko, jog dalių gamintojas pats negamintų peilių. Senais laikais specializacija buvo labiau išreikšta.

Ar kalvis (šaltkalvis) gamindamas pilno profilio (full-tang) geležtę pagamino peilį ar pagamino peilio ruošinį, reikia vertinti kiekvienu konkrečiu atveju. Ir tai jau esu minėjęs.
Geležtė nėra svarbesnė už rankeną. Abi dalys vienodai svarbios, nes peilių be rankenų nebūna ir negali būti. Maišalynė galvose kyla dėl to, kad dėl patirties trūkumo neskiriama kur yra pvz. pilno profilio geležtės ruošinys, o kur - išbaigto peilio dizainas: svaidymo peiliai, peiliai pakabukai (necker) etc.

Vincukas rašė:
Vladai, o kituose forumuose panašios diskusijos vyko? Kas nugalėjo?

Vyko. Bet visais atvejais gan greitai sutarta, kad tas kas padaro išbaigtą peilį (nesvarbu iš kieno gamintų dalių) - tas ir peiliadirbys.

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2015-10-16- 19:01 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-23- 16:10
Pranešimai: 508
Miestas: Kaunas
Ponas Vladai
Jaigu teisingai supratau kreipetes y mane.
Mano nuomone tikrai yra subjektyvi nes as turiu savo vizija kas yra peliadirbys
Jus isdestet savo nuomone pagridet ja sau tinkanciais faktais tai gerai.
Mano manymu zmogus aprenges gelezte saves neturetu vadinti peiliadirbiu nes:
Jis pagamino tik rankena o ne visa peily
Jaigu imam fakta kad peilis vadinamas peiliu kai jis jau atlieka peilio fukcijas (pjauna) tai jaigu peily padare vienas zmogus o jy uzgalando antrasis is to iseitu kad ir antrasis gali save vadinti peiliadirbiu.
Keistai atrodytu jaigu varikliu meistras save vadintu automobiliu gamintoju.
Dar keisciau butu jaigu zmogelis uzsigalandes metalo pjukla ir apsukes jy izoliacija save vadintu peiliadirbiu nors jis pagamino peily nuo a iki z
Arba drozinetojas isdrozes mediny peily sviestui tepti save vadintu peiliadirbiu
Jaigu tokius laikyciau peiliadirbiais tai daeitume iki tokio apsurdo kad tektu savo sunu vadinti peiliadirbiu nes jis is kartoo issikirpo daikta panasu y peily ir jy vadina peiliu ir dar "pjausto" kaime krapus lysveje (aisku mociute tuo nesidziaugia)
Taip kad mano manymu peiliadirbys turi pagaminti peily nuo A iki Z ir butent peily o ne daikta panasu y peily

Surinkejas
Firmoje uzsisakai baldus juos atveza ir surenka surinkejai o ne baldininkai
Kai uzsisakai baldus pas meistra jis juos tau ir gamina nuo lentos iki gaminio (neseku apie tuos kur nuveza uzsakyma y pjaustykla ten ispjauna uzlaminuoja kantus ir pasiima produkta tik nesurinkta )
Antraip savo darbe galeciau save vadinti dusuo kabinu gamintoju nes tenka surinkineti KITA nuo varstelio iki stiklu tarpiniu ir silikonavimo bet as ju negaminu as jas surenku todel tas darbuotojas vadinamas arba surinkeju arba motuotoju (net ir kaina skiriasi darbo surikimo ir sumontavimo)
Save gerbencios sautuvu gamykleles (ne syrpotriebas ar kapitalistai) savo sautuvus gamina nuo vamzdzio iki buozes ir graviuru.
Tuo labiau nej vienas dirbantis graveris (jaigu dirba kontoroj kuri gamina sautuvus ) saves nevadina sautuvu gamintoju(juos vadina bendriiu profesijos pavadinimu-GINKLININKAS).GINKLININKAS-taiso sautuvus ,prisaudo,suveda vamzdzius,pakeicia suluzusias detales. Ginkladirbio ar ginklo gamintojo vardu gali save vadinti firma kuri pagamino sautuva ir atskira rusis meistru kurie sukuria sautuvo mechanizma pagamina vamzdy kalade buoze ir netgi dekla ir tik tada jis gali save vadinti sautuvo kureju-meisru.Tas zmogus gali papasakot nuo iki visa procesa ir buti garantuotas kad viskas padaryta taip kaip jis ir sumane .
Kazkaip Austrijoje ar Vokietijoje tas dalykas labai aiskiai supratamas ir niekas saves nepervertina vadindami save tuo kuo neesa
Tuo tarpu kad ir as
Peilio gelezte pagaminu(aisku su kokybe dar reik dirbti) grudina arba Tomas arba Andrius(aciu jiem) uzdedu rankena pasiuvu dekla uzgalandu.Peilis kaip ir padarytas.
Uzaskovas paklausia iki kiek uzgruditas plienas ok atsakau nes ir Tomas ir Adrius apie tai informuoja.Bet as nezinau ar tikrai ji uzgrudinta iki tiek kiek deklaruojama (beabejo galima pasitikrint) bet ar buvo laikomasi visu rekomendaciju gudinant ir ar islaikyta eiga ir tt (nebandau pasakyti kad Tomas ar Andrius apgaudineja ar blogai gudina) Sitam procese as nedalyvavau. Taip kad nesu peiliadirbys
Nesuprantu zmoniu kurie save laiko peiliadirbiu nors jie negamina peilio nuo iki
Tokiu sitam forume zinau nedaug kurie pagamina peily nuo iki Kaip pvz Kęstutis, Andrius ir kiti kuriu neisvardinsiu vien del to kad neyzeisciau tu kuriu per nezinojima nepaminesiu.Turbut supratot koky meistra as laikau peiliadirbiu
O visi kiti gali geriausiu atveju pretenduoti y peilininko varda ir tai kai gaunasi peilis o ne daiktas panasus y peily
Tai mano poziuris


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2015-10-16- 20:22 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2013-03-19- 14:39
Pranešimai: 1560
Miestas: Vilnius
_Vladas_ rašė:
Apie tai ir kalba, kad peiliadirbys yra tas, kas "jungdamas atskiras peilio dalis, padaro/pagamina peilius". Ir ne esmė ar tas dalis jis pagamino pats. Taigi mano formuluote neeliminuoja geležčių ir rankenų ruošinių gamintojų, o juos apima.

Mano galva, akivaizdu, kad neapima. Pvz.: Linas padaro geležtę, Pavelas - rankeną, aš išlošiu kortomis iš Lino ir Pavelo jų dirbinius, ir, neturėdamas ką veikt, nusiperku Banginyje klijų ir geležtę sujungiu su rankena (pagaminu :laugh: ). Pagal tave Linas ir Pavelas ne peiliadirbiai, o tik aš. Juokinga. :hi:
_Vladas_ rašė:
...
Tačiau peiliakaliai (geležčių gamintojai) ir rankenų ruošinių gamintojai, jeigu jie patys negamina peilių nėra peiliadirbiai. Tokiu atveju jie ir vadinami kalviais-peiliakaliais (šaltkalviais) ar dailidėmis (medžio, rago ar kitų medžiagų apdirbėjais). Nes jie negamina peilių - tik dalis...

Na, negaliu susilaikyt: jeigu gamina tik dalis, tai terminas "peiliakalys" yra klaidinantis, nes ne peilį gi kala, o tik jo dalį.
_Vladas_ rašė:
Maišalynė galvose kyla dėl to, kad dėl patirties trūkumo neskiriama kur yra pvz. pilno profilio geležtės ruošinys, o kur - išbaigto peilio dizainas: svaidymo peiliai, peiliai pakabukai (necker) etc.

Tai paaiškink, koks skirtumas, duok pavyzdžių, žiūrėk, gal ir "dašils".

Apskritai, manau, kad mano argumentai atmesti nepagrįstai, todėl deklaruoju, kad pasilieku su savo nuomone.
Kadangi visi patenkinti, savo nuomonę pasilaikysiu sau. :stumm:


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2015-10-16- 22:13 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-01-31- 23:18
Pranešimai: 3785
Šalis: LT
Miestas: Sostinė
Pabandžaiu paskaityt ir kažkodėl prisiminiau šitą video:


_________________
Русский военный корабль, иди ****!


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2015-10-17- 2:52 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10033
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
ERA rašė:
Mano manymu zmogus aprenges gelezte saves neturetu vadinti peiliadirbiu nes:
Jis pagamino tik rankena o ne visa peily

Klaidingas manymas. Peilis - tai įrankis su geležte ir rankena skirtas pjauti. Tiek geležtė, tiek rankena atskirai - tik dalys. Ir tik kai tos dalys tikslingai ir tinkamai sujungiamos, pagaminamas visas naujas daiktas - peilis.
Todėl vadovaujantis "peilio" sąvoka, nepriklausomai nuo to kokias dalis gamino pats žmogus, jeigu iš tų dalių jis padaro naujus įrankius - peilius, jis yra peilių dirbėjas - peiliadirbys.
O tie, kurie daro tik tas dalis (ruošinius) bet patys nedaro iš jų peilių yra tik tų dalių darytojai. Bet ne peiliadirbiai. Kadangi ne jie daro peilius - ne jie sprendžia koks peilis bus padarytas iš tų ruošinių.
Peilių galąstojai čia juo labiau niekuo dėti.

Kitas tavo klaidingai suvokiamas aspektas - peilių darymo procesas. Darantis peilį įprastai turi tikslą iš atskirų dalių padaryti naują įrankį su konkrečiomis savybėmis bei dizainu. Tai yra kūrybinis procesas, o ne mechaninis dalių surinkimas. Darytojo valioje yra ar pačiam pasigaminti, ar pasirinkti kitų gaminamas reikalingas dalis iš atitinkamų medžiagų. To niekas nereglamentuoja. Ir negali reglamentuoti kūrybinio proceso.
Be abejo galimi atvejai, kai darytojas nekuria peilio konstrukcijos ar dizaino, o tik surenka peilius iš kitų pagamintų dalių, tačiau ir šiuo atveju jis panaudoja savo specialius sugebėjimus ir tikslingai padaro naujus daiktus - peilius. Tiek, kad nėra šių peilių konstrukcijos ar dizaino autorius. Tačiau tampa jų savininkas (skirtingai nuo baldų surinkėjo).
Taigi bet kuriuo atveju yra tikslingai daromi nauji įrankiai - peiliai. O jų darytojai yra peiliadirbiai, nes būtent jie iš atskirų dalių savo sugebėjimų dėka padaro išbaigtus savo gaminius - peilius.

Žodžiu, savo samprotavimuose remiesi klaidingomis prielaidomis ir dėl to darai klaidingas išvadas.

Vincukas rašė:
_Vladas_ rašė:
Apie tai ir kalba, kad peiliadirbys yra tas, kas "jungdamas atskiras peilio dalis, padaro/pagamina peilius". Ir ne esmė ar tas dalis jis pagamino pats. Taigi mano formuluote neeliminuoja geležčių ir rankenų ruošinių gamintojų, o juos apima.

Mano galva, akivaizdu, kad neapima. Pvz.: Linas padaro geležtę, Pavelas - rankeną, aš išlošiu kortomis iš Lino ir Pavelo jų dirbinius, ir, neturėdamas ką veikt, nusiperku Banginyje klijų ir geležtę sujungiu su rankena (pagaminu :laugh: ). Pagal tave Linas ir Pavelas ne peiliadirbiai, o tik aš. Juokinga. :hi:

Nejuokinga. :( Nes nuo pat pradžių kalbam apie tęstinę veiklą. Todėl jeigu tu išloši visas Lino geležtes ir Pavelo rankenas kiek jie bepadarytų ir tik tu gamini iš šių detalių peilius, o jie negamina nes viskas atitenka tau, tuomet taip - tu esi peiliadirbys. O jie ne. Nes jie negamina peilių. Tik atskiras dalis.
Kokie bus tavo pagaminti peiliai - sprendžia irgi ne jie, o tu pats.
Na, o kiek originaliai ir kokybiškai tu sugebėsi iš tų dalių gaminti peilius - atskira kalba apie konkrečiai tavo, kaip peiliadirbio sugebėjimus. ;)

Bet jeigu Linas su Pavelu patys gamina savo peilius - jie peiliadirbiai ir tuomet nesvarbu kaip dažnai ir kam jie perleidžia kai kurias savo gamintas dalis. Jeigu tos dalys atitenka tau ir tu darai iš jų peilius - jus visi trys esat peiliadirbiai. :hi:

Todėl mano pateiktame apibrėžime niekas iš gaminančių peilius (o kartu gaminančių perleidimui skirtas kai kurias ar visas detales) neeliminuojamas.

Numanau, kad tave suklaidino mano albertas92 adresuoti paaiškinimai tik apie geležčių gaminimą, kuriuos pamanei esant apibrėžimo dalimi. :/

Vincukas rašė:
_Vladas_ rašė:
...
Tačiau peiliakaliai (geležčių gamintojai) ir rankenų ruošinių gamintojai, jeigu jie patys negamina peilių nėra peiliadirbiai. Tokiu atveju jie ir vadinami kalviais-peiliakaliais (šaltkalviais) ar dailidėmis (medžio, rago ar kitų medžiagų apdirbėjais). Nes jie negamina peilių - tik dalis...

Na, negaliu susilaikyt: jeigu gamina tik dalis, tai terminas "peiliakalys" yra klaidinantis, nes ne peilį gi kala, o tik jo dalį.

Angliškai yra "bladesmith", rusiškai "кузнец-клиночник", o lietuviško termino geležčių gamintojams kol kas neturim, tad naudojam artimiausią pagal prasmę. 8(
Turi geresnį termino variantą? Siūlyk.
Diskusijos esmės tai nekeičia.

Vincukas rašė:
_Vladas_ rašė:
Maišalynė galvose kyla dėl to, kad dėl patirties trūkumo neskiriama kur yra pvz. pilno profilio geležtės ruošinys, o kur - išbaigto peilio dizainas: svaidymo peiliai, peiliai pakabukai (necker) etc.

Tai paaiškink, koks skirtumas, duok pavyzdžių, žiūrėk, gal ir "dašils".

Jeigu glaustai - skirtumas išbaigime ir gamintojo deklaruojamoje paskirtyje. Geležtės įprastai ir parduodamos kaip geležtės-ruošiniai (gali būti neišbaigtos), o išbaigti gaminiai (gamintojo manymu išbaigti ;) ) - paviešinami ar parduodami kaip peiliai. Pirmu atveju geležtės gamintojas nepretenduoja į būsimo peilio, kurį padarys kas kitas, dizaino autorystę ir gali netgi neženklinti savo geležtės. Ypač jeigu negarantuoja jos kokybės. :E Antru atveju vientisas metalinis peilis yra pilnai išbaigtas ir autoriaus g.b. apibūdinamas kaip tikslinis įrankis. Arba tai yra numanoma pagal konstrukciją ir dizainą, jeigu vertintojas turi patirties peilininkystėje.

Taigi esminis šios diskusijos klausimas lieka atviras: kodėl peiliadirbiams dabar būtina gamintis geležtes patiems? :/

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2015-10-17- 16:48 
Atsijungęs
Peiliadirbys

Užsiregistravo: 2010-11-12- 18:35
Pranešimai: 516
Miestas: Jurbarkas
pešates del viščiuko plunksnos


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2015-10-17- 20:21 
Atsijungęs
LPA narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2013-01-15- 22:37
Pranešimai: 1032
Miestas: Vilnius
Pabandysiu atsakyti i Vlado iskelta klausima: Kodel peiliadirbiams dabar butina geleztes gamintis patiems? Gelezciu aprenginejimas nera peiliadirbio galutinis tikslas(kalbu apie save). Tiesiog nekiekvienas dar gali sau leisti tureti reikalinga iranga (grinderis). Manau daugelis peiliadirbiu daranciu tik rankenas svajoja daryti ir gelestes. Nenorekite visko is karto, taip nebuna. Peiliadirbiais negimstama, juo reikia tapti ilgo, kruopstaus darbo pagalba, zingsnelis po zingsnelio. Manau daugelis meistraujanciu sutiks kad jiems aprenginejant viena ar kita gelezte (nesavo daryta) kildavo noras ja kaskiek pakoreguoti, pataisyti, paslifuoti, inesti kaska savo. Kad apseiti be visu tu pataisymu, uzsisakinejimo, siuntinejimo ir tt. Peiliadirbys ir nori (nesakau turi) darytis geleztes pats.Turiu ir akivaizdu irodyma savo issakytoms mintims. Aurimas jau pats daro geleztes, maniskes irgi jau neuzilgo pamatysite, manau ir Vito jus seile varvinti privers. Taigi tiek, aciu.

Redaguota rašyba.
Administracija


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2015-10-17- 20:36 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-23- 16:10
Pranešimai: 508
Miestas: Kaunas
_Vladas_ rašė:
Žodžiu, savo samprotavimuose remiesi klaidingomis prielaidomis ir dėl to darai klaidingas išvadas.

Susidaro sovietinio sovietinio poziurio principas Kad klysta kitaip mastantis sort odin
< Tačiau tampa jų savininkas (skirtingai nuo baldų surinkėjo).>
KLAIDINGA NUOMONE :E
Surinkejai paima lentas jose sugrezioja skyles sudeda varztus susuka ir padaro is lentu BALDA tai pagal ta teorija jis paeme kazkieno ispjauta lenta kazkieno uzlamiuota lenta ir is jos padaro balda pridedams varztus ir suteikdamas lentoms baldo forma.
Pripazinkim kad kruva lentu varzrtu ir lankstu nera baldas bet surinkejas baldo gamintoju irgi negali vadintis.
Tebunie as turesiu KALAIDINGA nuomone ir darysiu KLAIDINGAS isvadas bet man KITU surinkejai niekad nebus peiliadirbiai.
Karklelis save irgi laiko dainininku :E

Redaguota rašyba.
Administracija


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2015-10-17- 20:40 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-23- 16:10
Pranešimai: 508
Miestas: Kaunas
Svajus
Pats ir atsakei kad :<Peiliadirbiais negimstama,juo reikia tapti ilgo ,kruopstaus darbo pagalba,zingsnelis po zingsnelio.>
Nematau nieko gedingo pradzioje vadinti save surinkeju peilininku (cia kaip ginklininkas pataiso sautuva pataiso buoze bet jis saves nevadina ginkladirbiu)o pasiekus tamtikra lygy jau gali save vadinti ir PEILIADIRBIU


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2015-10-17- 20:41 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10033
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Svajus rašė:
Pabandysiu atsakyti i Vlado iskelta klausima:Kodel peiliadirbiams dabar butina geleztes gamintis patiems?

Šiek tiek nesupratai klausimo: kodėl tai būtina/privaloma ir tik dabar? Kas staiga pasikeitė? Nes peiliai gaminami tūkstančius metų ir niekada nebuvo reikalavimo, kad peiliadirbiai visas dalis būtinai pasigamintų patys.

O tai, apie ką rašai - tai ne veiklos rūšies, o žmogaus sugebėjimų ir meistrystės klausimas.
Veiklos rūšis - peiliadirbystė - peilių darymas.
O sugebėjimai g.b. įvairios apimties ir lygio: blogi, geri, l. geri ar meistriški.
Kalbant apie sugebėjimus esi teisus: "Blogas kareivis jeigu jis nesiekia tapti generolu" (c)
Bet juk nereikalaujama, kad kiekvienas kareivis iš karto būtu generolu.
O štai iš peiliadirbio kai kurie kažkodėl reikalauja, kad jis iš karto sugebėtų viską pasidaryti pats. Nes jų manymu jeigu negali - tai ne peiliadirbys.

Taigi ir bandom išsiaiškinti - kodėl? :/

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2015-10-17- 21:04 
Atsijungęs
LPA narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2013-01-15- 22:37
Pranešimai: 1032
Miestas: Vilnius
Man tai Vladai senai viskas aisku ir suprantama bet vat nevisiems. O kodel jiems neaisku? Juk viskas lyg ir juodu ant balto parasyta. Manau nenori suprasti ir tiek(ego nukentes). Tai jau asmenines zmogaus problemos.

Redaguota rašyba.
Administracija


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2015-10-17- 21:14 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-07-26- 15:53
Pranešimai: 2544
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Aš manau, kad nenorintys suprasti greitai prieis prie to, jog "tikras peiliadirbys" privalo pats išsikasti rūdą (pageidautina, naudodamas savo paties pagamintą kastuvėlį), pats sumaišyti lydinį plienui ir pats užauginti medieną rankenai.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2015-10-17- 21:22 
Atsijungęs
LPA narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2013-01-15- 22:37
Pranešimai: 1032
Miestas: Vilnius
ERA rašė:
Svajus
Pats ir atsakei kad :<Peiliadirbiais negimstama,juo reikia tapti ilgo ,kruopstaus darbo pagalba,zingsnelis po zingsnelio.>
Nematau nieko gedingo pradzioje vadinti save surinkeju peilininku (cia kaip ginklininkas pataiso sautuva pataiso buoze bet jis saves nevadina ginkladirbiu)o pasiekus tamtikra lygy jau gali save vadinti ir PEILIADIRBIU

O kas nustato ar nustatys ta tam tikra lygi? O gal paciam ta medali uzsikabinti? Gal sukurti kokia komisija kuri peilininkams-surinkejams suteiks garbinga peiliadirbio varda? Koks skirtumas kaip vadinti, veiklos kryptis vistiek ta pati islieka. Man asmeniskai iki bugno kaip mane vadins, dariau, darau ir darysiu tai kas man patinka (peiliu prasme). Peiliadirbys- ne titulas o veiklos kryptis.

Redaguota rašyba.
Administracija


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2015-10-17- 22:01 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10033
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Svajus rašė:
Peiliadirbys- ne titulas o veiklos kryptis.

Pritariu. :ok:
Tik patikslinsiu:
Peiliadirbys- ne titulas o specialybė. O kai kuriems ir profesija. :)

P.S.: tai priminė man apie kalvių titulą "Lietuvos kalvių kalvis". Pas mus galėtume įsteigti analogišką titulą "Lietuvos peiladirbių peiliadirbys" ir tituluoti tuos, kas labai nori išskirtinio savo sugebėjimų pripažinimo. :E

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 210 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 24 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Pereiti į:  
Veikia su phpBB® Forum Software © phpBB Group Color scheme by ColorizeIt!
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007