Diskusijų forumai

www.peilininkai.lt

Dabar yra 2024-04-27- 21:20

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 156 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Bozkurt rašė: Ismananciu
StandartinėParašytas: 2012-01-04- 10:03 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2011-01-17- 14:48
Pranešimai: 530
Miestas: Palanga
Bozkurt rašė:


Ismananciu zmoniu komentarai vertingi.

Kitu , visiskai beverciai net jeigu jie ir teigiami bei pozytivus.



Šitaip kategoriškai vertinti nesiimčiau. Žinia - žmogaus galimybės beribės. Jeigu jį vien tik kritikuoti kūrybinio kelio pradžioje, galima atmušti bet kokį norą dirti toliau, tobulėti. Menininkai - jautrios sielos asmenybės. Tai žino visi. Todėl vienas, kitas pagyrimas, kad ir nepelnytas, gali žmogui "išauginti sparnus". Jis gali taip atsiskleisti, kad praeis bet koks noras kritikuoti.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2012-01-04- 10:23 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-17- 9:11
Pranešimai: 389
Miestas: Girežerio k., Varėnos r.

Algirdas rašė:
Aš kūrybinę laisvę suprantu vienareikšmiai, negali būti jokių išorinių įsikišimų į mano kūrybą. Taisyklės, apribojimai, etalonai yra, bet tai mano stilius, braižas. Pakeitus ką nors iš šalies, gausis kažkas,bet tai bus ne mano mintis kūryba, gali būti net gražiau, geriau, praktiškiau, bet ne mano.


Tikra tiesa. Tvirta menininko pozicija. Tik taip sukuriami vaizduojamojo meno šedevrai.
Taikomojoje dailėje, kur atsiduria peilių gamyba, yra kitaip.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: As prastas sokejas . Yra
StandartinėParašytas: 2012-01-04- 10:40 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-10- 23:27
Pranešimai: 1210
Miestas: Vilnius
As prastas sokejas . Yra objektyviu priezaisciu kodel : )

Dydybes manijos kad as esu genijus o kiti nesupranta mano kurybos as neturiu.

Vertinu save blaiviai : )

Vieni zmones sugeba dainuoti - kiti ne , vieni sugeba sokti - kiti ne.

Jeigu tau nera duota tai tau nera duota.

Cia apie zmogaus galimybes.

Kaip sako ismintis "Medicinos galimybes neribotos, ribotos pacientu galimybes"

Neturint reikiamu gabumu, ziniu ir supratymo , apie kokia kurybine laisve ir kuryba apskritai gali buti kalba ?

Mokykliniai eilerasciai ala kur Neziniukas rase : "Я поэт, зовусЬ Незнайка .

От меня вам балалайка" ( originalo kalba netaisyta ) , tai kuryba ?

Be abejo nebutina tureti ziniu ir issilavinima o galima pasikliauti vien tik savo vidiniu genealumu ir didziotis savo ''kuryba''.

Kaip ir sakiau, yra tokiems visokiu laidu per TV - "2 minutes sloves'' ir kitu ala talentu paieskos .

Taip sakant , jeigu nori but laimingas - buk : )


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2012-01-04- 10:43 
Atsijungęs
Graveris
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-02-23- 12:30
Pranešimai: 152
Miestas: Tauragė
Girez rašė:

Algirdas rašė:
Aš kūrybinę laisvę suprantu vienareikšmiai, negali būti jokių išorinių įsikišimų į mano kūrybą. Taisyklės, apribojimai, etalonai yra, bet tai mano stilius, braižas. Pakeitus ką nors iš šalies, gausis kažkas,bet tai bus ne mano mintis kūryba, gali būti net gražiau, geriau, praktiškiau, bet ne mano.


Tikra tiesa. Tvirta menininko pozicija. Tik taip sukuriami vaizduojamojo meno šedevrai.
Taikomojoje dailėje, kur atsiduria peilių gamyba, yra kitaip.

Ne, aš pasiduodu. Pasakykit kas yra ,,Taikomojoje dailėje, kur atsiduria peilių gamyba, yra kitaip'' Kas kitaip, kas man neleidžia kurti dirbti taip kaip aš noriu. Atleiskit nesuprantu. Ir kas gali sutrukdyti.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Apie Kureja ir vienos dainos
StandartinėParašytas: 2012-01-04- 11:05 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-10- 23:27
Pranešimai: 1210
Miestas: Vilnius
Apie Kureja ir vienos dainos dainininke.

Genealus filmas apie genealu dailininka : )

(Pikasso aventyr su Gosta Ekmanu)

Vaizdinga meiles istorija nuo pradzios iki pabaigos telpusi i viena 8 minuciu epizoda
http://www.youtube.com/watch?v=kjS8sJrm ... re=related


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2012-01-04- 11:10 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10045
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius

Algirdas rašė:
Bet pasaulyje tai yra ir tai faktas.- http://torrents.saratov-style.net/forum ... hp?t=37356



Pasaulyje visokio "Š" yra, tad čia ne argumentas. ;) Šioje D.Darom knygoje parodyti peiliai - tai jo manymu meno kūriniai ir kaip tokie, kitiems jie gali patikti arba nepatikti, bet kaip kolega TerMind jau minėjo, tai pavyzdžiai gerai ir gražiai padarytų peilių. Pagamintų laikantis konkrečių gamybos technologijų ir pagrindinių peiliadirbystės kanonų.

Algirdas rašė:
Pats pavadinimas apie ką kalba,, Pamąstymai apie kūrybos laisvę''.
Kokie apribojimai,taisyklės,etalonai net autoritetai gali būti, kai kalba eina apie kūrybos laisvę kartoju laisve. Aš kūrybinę laisvę suprantu vienareikšmiai, negali būti jokių išorinių įsikišimų į mano kūrybą. Taisyklės, apribojimai, etalonai yra, bet tai mano stilius, braižas.



Būtent, kiekvienoje veiklos srityje yra taisyklės, apribojimai ir etalonai, kurių žmogus neįgyja iš prigimties. To išmokstama. Tiek kaupiant savo patirtį, tiek studijuojant kitų darbus. Ar šiame etape kitų nuomonės bei pastabos - tai kišimasis į kūrybą? Vargu. Čia matyt labiau ambicijų problema.
Todėl pasikartosiu: kai peiliadirbys jau viską žino bei moka, bet meistriškai improvizuoja - tai viena. O kai dėl nežinojimo daromos elementarios klaidos - tai visai kas kita. Su kūrybine laisve, mano manymu, tai neturi nieko bendro. 8)

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Algirdas rašė: Pats
StandartinėParašytas: 2012-01-04- 11:30 
Atsijungęs
LPA narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-03-30- 11:16
Pranešimai: 662
Šalis: Lietuva
Miestas: Kaunas

Algirdas rašė:
Pats pavadinimas apie ką kalba,, Pamąstymai apie kūrybos laisvę''.

Kokie apribojimai,taisyklės,etalonai net autoritetai gali būti, kai kalba eina apie kūrybos laisvę kartoju laisve. Aš kūrybinę laisvę suprantu vienareikšmiai, negali būti jokių išorinių įsikišimų į mano kūrybą. Taisyklės, apribojimai, etalonai yra, bet tai mano stilius, braižas. Pakeitus ką nors iš šalies, gausis kažkas,bet tai bus ne mano mintis kūryba, gali būti net gražiau, geriau, praktiškiau, bet ne mano.



Susidaro įspūdis, kad neskaitai, ką oponuodami rašo Vladas, Olegas ir Algirdas. O jei skaitai, tai, panašu, kad nenori gilintis.
Menininkas-kūrėjas savo laisvame kūrybiniame polėkyje, nevaržomas nusistovėjusių kanonų ir taisyklių, gali sukurti, jo supratimu, šedevrą. Tik tas šedevras kartais su peiliu gali turėti bendrumo tik tiek, kad jame galima įžvelgti geležtę ir rankeną. Tik ar tai bus peilis, t. y. darbo įrankis, kurį bus patogu naudoti pagal jo tiesioginę paskirtį? Jei toks meno kūrinys yra menininko fanaberijų ir liguistos fantazijos vaisius, tada gal neverta jį net peiliu pavadinti. Juk galima gaminti kūrybingai ir meniškai, tačiau neprasilenkiant su logika, ergonomika, fizikos dėsniais.
Tai netaikau jokiam konkrečiam gamintojui, rodančiam savo pagamintus peilius šiame forume. Tai tik pamąstymai apie kūrybos laisvę.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Užteks einu dirbti. Ir
StandartinėParašytas: 2012-01-04- 11:33 
Atsijungęs
Graveris
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-02-23- 12:30
Pranešimai: 152
Miestas: Tauragė
Užteks einu dirbti.
Ir dirbsiu kaip man patiks, kada patiks. Nes aš laisvas, ne iš to pragyvenu.
Ir dar turiu svajone, padaryti tą savo geriausia, gražiausia, gyvenime peilį.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2012-01-04- 11:43 
Atsijungęs
LPA narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-03-30- 11:16
Pranešimai: 662
Šalis: Lietuva
Miestas: Kaunas
Algirdas rašė:
Užteks einu dirbti.
Ir dirbsiu kaip man patiks, kada patiks. Nes aš laisvas, ne iš to pragyvenu.

Įdomus požiūris. Iš ko gi pragyveni? Turbūt, norėtum papasakoti, kad jau pasigyrei ;) .

Algirdas rašė:
Ir dar turiu svajone, padaryti tą savo geriausia, gražiausia, gyvenime peilį.

Graži svajonė. Sveikintina tokia.

Algirdas rašė:
geriausia peilį

Na va, jau arčiau tiesos :) .


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Algirdas rašė: kas man
StandartinėParašytas: 2012-01-04- 12:07 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-01-28- 11:50
Pranešimai: 682
Miestas: Kaunas
Algirdas rašė:
kas man neleidžia kurti dirbti taip kaip aš noriu. Atleiskit nesuprantu. Ir kas gali sutrukdyti.

Absoliučiai niekas negali autoriui uždrausti ar sutrukdyti kurti taip kaip jis nori ir realizuoti, kad ir drąsiausių, savo užmanymų. Esmė tame, kad niekas to ir nebando daryti - kritika tai nuomonės išsakymas, o ne tikslingas bandymas kažkaip įtakoti autorių.
Pavyzdžio dėlei, grįžkim prie diskusijos ištakų. Galiu konkretizuoti, kas asmeniškai man trukdo pagirti dizainą - elementarus anatominis faktas, kad mano pirštų skerspjūvis nėra trikampio formos. Taigi, man toks sprendimas atrodo neišieškotas ir nelogiškas, o estetinė-meninė reikalo pusė to nei iš tolo nekompensuoja (vėlgi, asmeniškai man). Ar autorius privalo viską metęs atsižvelgti į mano (ar kažkieno kito) nuomonę ir kurti pagal mano pageidavimus? Jokiu būdu ne. Lygiai, kaip ir peilis neprivalo man patikti apriori, tiesiog dėl to, kad jis novatoriškos formos, ar nuo A iki Z pagamintas vieno meistro. O atsižvelgti ar ne į nuomones ir kritiką - kiekvieno asmeninis reikalas. Kas teisus parodo tokie dalykai kaip laikas, rinka ir pan. statistika.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2012-01-04- 12:34 
Atsijungęs
Graveris
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-02-23- 12:30
Pranešimai: 152
Miestas: Tauragė

Igoris rašė:
Įdomus požiūris. Iš ko gi pragyveni? Turbūt, norėtum papasakoti, kad jau pasigyrei ;)


Batus taisau.



Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2012-01-04- 20:48 
Atsijungęs
Peiliadirbys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011-08-10- 21:51
Pranešimai: 1310
Miestas: Tauragė
Igoris rašė:

Algirdas rašė:
Užteks einu dirbti.

Ir dirbsiu kaip man patiks, kada patiks. Nes aš laisvas, ne iš to pragyvenu.



Įdomus požiūris. Iš ko gi pragyveni? Turbūt, norėtum papasakoti, kad jau pasigyrei ;) .

Algirdas rašė:
Ir dar turiu svajone, padaryti tą savo geriausia, gražiausia, gyvenime peilį.



Graži svajonė. Sveikintina tokia.

Algirdas rašė:
geriausia peilį



Na va, jau arčiau tiesos :) .

Na ar čia tik man atrodo taip, ar (...)
Komentaras moderuotas.
Administracija

_________________
www.kalviodarbai.lt


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Algirdas rašė: Ir dirbsiu
StandartinėParašytas: 2012-01-04- 21:27 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10045
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Algirdas rašė:
Ir dirbsiu kaip man patiks, kada patiks. Nes aš laisvas, ne iš to pragyvenu.

Kai kūrėjas laisvai daro ką nori ir kaip nori, tai ir vadinama "kūryba vardan kūrybos". :ugly:
Tačiau ir šiuo atveju kūrybinė laisvė nėra absoliuti. Iš vienos pusės ją riboja kūrėjo fantazija ir stereotipai, iš kitos - talentas ir sugebėjimai. ;)

Man asmeniškai nesvarbu, kokių intencijų vedamas peiliadirbys padarė peilį - ar dėl racionalių praktinių sumetimų, ar dėl meninės kūrybos paskatų, svarbiausia, kad peilis būtų geras ir gražus.
Todėl kai matau gamybos ar dizaino klaidas, stengiuosi pasakyti apie tai autoriui.
O kaip jis reaguos į mano pastabas - tai jau jo reikalas. 8)

Kūrybos laisvė = kritikos laisvė :/ :D

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2012-01-05- 8:42 
Atsijungęs
LPA narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-30- 16:33
Pranešimai: 1521
Miestas: Kaunas
Emocingai čia visi sureagavo. Akivaizdžiai jautri tema. Kiekvienas kūrėjas sielojasi, kai peikiamas ir kritikuojamas jo kūrinys. Pabandykit prie tėvų supeikti jų vaiką ;)

_________________
Kelią galima surasti arba nutiesti.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Siaip tai su vaikais tai
StandartinėParašytas: 2012-01-05- 9:51 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-10- 23:27
Pranešimai: 1210
Miestas: Vilnius

Siaip tai su vaikais tai tiksliai pataikyta : )

Tevu nuomone kad ju vaikai yra nuostabiausi,geriausi,protingiausi ir puikiausiai pagaminti ir tai net nuotraukuose matosi - klaidinga pagal aprasyma : )

Filme "The Guard" buvo nuostabus epizodas apie savo vaiku nuotrauku rodyma bendradarbiui : )



Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 156 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 17 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Pereiti į:  
cron
Veikia su phpBB® Forum Software © phpBB Group Color scheme by ColorizeIt!
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007