Diskusijų forumai
https://www.knives.lt/diskusijos/

Bulatas
https://www.knives.lt/diskusijos/viewtopic.php?f=1&t=870
Puslapis 14

Autorius:  Tony [ 2010-01-15- 9:58 ]
Pranešimo tema:  Bulatas

Sveiki, noriu padiskutuoti, tiksliau daugiau suzinoti apie pliena "ВОЛНОВАЯ СТАЛЬ"dar ja vadina"парабулат" kas tai per plienas, kokia jo apdirbimo technologija ir pan. Su kuo ji galima lyginti. Radau keleta linku, tai skaitant susidaro visai neblogas ispudis, bet kas pardavinetu sita pliena nera daug Шокуров variantas webshope 6000rubliu kastuoja. Ar cia nepasiteisines plienas ar sunki technologija, kame saknys, kad jis nelabai populiarus?Pasidalinkit info!
http://www.knifemaker.ru/wavesteel/wavesteel.html

Autorius:  to_mazas [ 2010-01-15- 19:27 ]
Pranešimo tema:  Žinau, tik kad "bulatas" yra

Žinau, tik kad "bulatas" yra UHC (Ultra High carbon Steel), tai logiškai "parabulat" turėtų mažiau anglies turėti :/

Autorius:  TerMind [ 2010-01-15- 21:53 ]
Pranešimo tema:  Bulato gavimo technologija

Bulato gavimo technologija sudėtinga, reikia daug rankų darbo įdėti. Nedaug meistrų jį gali išlydyti. Todėl brangu ir nelabai populiaru.

Autorius:  _Vladas_ [ 2010-01-16- 7:32 ]
Pranešimo tema:  Tony rašė: Ar cia

Tony rašė:
Ar cia nepasiteisines plienas ar sunki technologija, kame saknys, kad jis nelabai populiarus?Pasidalinkit info!

Nepasiteisinęs dėl sudėtingos technologijos... :D

Pabandysiu paaiškinti paprastai ir kiek tai įmanoma nesigilinant į metalotyrą - šį plieną (парабулат=волновая=уральская узорчатая) gauna tam tikru režimu termiškai ir mechaniškai apdorojant elementarų anglingą įrankinį plieną (Х12МФ; D2 ir pan.) taip, kad suardoma ir pakeičiama plieno kristalinė gardelė (poeutektidinės struktūros pakeitimai).
Išėsdinus tokiu būdu apdorotą plieną, jo paviršiuje matosi banguotas ir į bulatinį panašus raštas. Iš čia ir pavadinimai парабулат-pseudobulatas arba волновая сталь-bangų plienas.
Dėl pakeistos metalo struktūros plieno savybės kažkiek pasikeičia ir peilininkystės prasme pagerėja, tačiau nieko stebūklingo.
Net ir niekaip papildomai neapdorotą įrankinį plieną gerai nupoliravus ir išėsdinus, jo paviršiuje silpnai, bet irgi matysis "parabulato" raštas. Tik kas iš to. ;)

O nepopuliarus ši būdas dėl to, kad pagrindinė tokios technologijos problema - tiksliai atgaminti ir pakartoti metalo apdorojimo režimą.
Kiekviena kartą plienas gaunasi šiek tiek kitoks.
Čia panašiai kaip su kopūstų raugimu būna - tai menulis ne toks, tai vėjas ne iš tos pusės ir kiekviena bačka - skirtingo skonio... :D

Autorius:  _Vladas_ [ 2010-01-16- 7:46 ]
Pranešimo tema:  to_mazas rašė: Žinau, tik kad

to_mazas rašė:
Žinau, tik kad "bulatas" yra UHC (Ultra High carbon Steel), ...

UHC savo struktūra panašus į bulatą, bet tai labiau "parabulatas", nei bulatas. Bent jau tokia yra vyraujanti bulatus gaminančių meistrų nuomonė. ;)

Bendrai imant, tai bulatų tema, ko gero, pati prieštaringiausia metalurgijoje - "du meistrai ir trys nuomonės" (c) :D

Autorius:  O.Benderis [ 2010-01-16- 16:07 ]
Pranešimo tema:  Quote:Bent jau tokia yra

Cituoti:
Bent jau tokia yra vyraujanti bulatus gaminančių meistrų nuomonė


Objektyvesnė greičiausiai "outsource-inė" nuomonė :-D

Autorius:  Tony [ 2010-01-16- 17:04 ]
Pranešimo tema:  Pastaruoju metu susidomejau

Pastaruoju metu susidomejau bulatu tai randu visokiu idomybiu :) tame tarpe ir tokiu kaip"ВОЛНОВАЯ СТАЛЬ"
O del bulato tai tikrai nekas, ant svieto neperdaugiausiai yra kalviu bandanciu ji atkartoti, o ir technologijos nezinant vargu ar kyla labai didelis noras idet daug triuso ir gaut neaisku ka :), senais laikais kai kalvyte buvo viena pagrindine amatininkystes saku buvo tinkamai paruosta dirva atsirasti bulato technologijai, juolab kad ir karai vyravo dazni tais laikais. Kazkada skaiciau ir net su paveiksliaukais buvau rades, kad damaskinio peilio pjovimas labai priklauso nuo sluosniu virinimo ir tokiu atveju norint rinktis gerai pjaunanti peili reiktu ieskot butent tos strukturos rasto. Gal kas turi kokybiska fotke su tokiu rastu?
http://www.kuznec.com/stal.htm
Pasak kalvio belekaip susauktas damaska ir pjaus belekaip. Bent asmeniskai man sitas starisniukas patiko ypac ta vieta po visu testu IMHO.

Autorius:  O.Benderis [ 2010-01-16- 17:44 ]
Pranešimo tema:  Tony, teks kelių pas rusų

Tony, teks kelių pas rusų kalvį Pampuchą ieškot :) Naudingose nuorodose pasižiūrėk, ten buvo filmukas įdėtas, kaip jis bulatą lydo ir peilio geležtę iš jo nukala. Na, pačio lydimo ten nedaug, bet truputį paaiškina ir parodo bulato lydinį, o paskui jau geležčių gamybą.

Autorius:  _Vladas_ [ 2010-01-16- 19:15 ]
Pranešimo tema:  Tony rašė: Kazkada skaiciau

Tony rašė:
Kazkada skaiciau ir net su paveiksliaukais buvau rades, kad damaskinio peilio pjovimas labai priklauso nuo sluosniu virinimo ir tokiu atveju norint rinktis gerai pjaunanti peili reiktu ieskot butent tos strukturos rasto. Gal kas turi kokybiska fotke su tokiu rastu?


Apie šiuolaikinio damaskinio plieno savybes vien tik pagal raštą spresti sunku, nes daromas jis iš labai įvairių plienų, tad net jeigu raštas "teisingas", dar reikia žinoti kokie plienai buvo panaudoti.

Raštas buvo reikšmingas senoveje, kai damaskas buvo daromas tik iš dviejų rūšių plieno - "gero" ir "blogo". :D  

Štai kaip atrodo senovinis "damaskas":



Rašto sutankėjimas prie ašmenų - tai ir yra "teisingo" damasko požymis.


Autorius:  _Vladas_ [ 2010-02-25- 21:42 ]
Pranešimo tema:  Dalį komentarų dėl plieno

Dalį komentarų dėl plieno pirkimo perkėliau į naują temą Prekybos forume. ;)

Autorius:  Maksas [ 2010-03-01- 14:39 ]
Pranešimo tema:  Bulatas, damaskas dabar jau

Bulatas, damaskas dabar jau nebeapsimoka. kai gali geležtę iš cpm154 arba s30v užsisakyti už mažesnę kainą negi toks peilis parduotuvėje, tai prasmės vargti nėra. Juo labiau kad jei kalbėti apie Pampucha tai jis vienintelis daro nerudyjantš damaską ir bulatą. bet kaina apie 1 500 lt už peilį.

Autorius:  Tony [ 2010-03-01- 15:10 ]
Pranešimo tema:  Bulatas, bulatas, bulatas o

Bulatas, bulatas, bulatas :) o as visai buciau nieko pries isigyti, bet va kaina kanda. Juolabiau kad daugeli tuo tarpu ir mane baido neaiskumas is ko daroma kaip daroma ir kas gausis per bulatas po viso proceso, panasiai kaip pirkti kate maise :). Viskas slypi technologijoje, pasiziurekit kaip istobulejo grudinimas, su visokiais azotais ir pan su keliu laipsniu ir minuciu islaikymo prie tam tikros temperaturos tikslumu. Kazkur skaiciau, kad yra technologija galinti sukietint viduriniuosius plieno sluoksnius pageidaujamame gylyje, magnetinio lauko pagalba. Tai pasirodo, kad plieno kristalinei metamofozei ytakos turi ne tik karstis saltis, laikas, bet ir magnetinis laukas :)

Autorius:  Maksas [ 2010-03-01- 20:03 ]
Pranešimo tema:  Kazkur skaiciau, kad yra

Kazkur skaiciau, kad yra technologija galinti sukietint viduriniuosius plieno sluoksnius pageidaujamame gylyje, magnetinio lauko pagalba
+++++++++++++++++++
Panašu į technologiją pinigams išvilioti. o dėl kieto vidaus ir minkštos išorės(jei kam reikia kad peilis būtų lengvai sulankstomas ir braižytusi) tai tam yra senai atidirbta texnologija - laminatas.

Autorius:  Tony [ 2010-03-01- 23:07 ]
Pranešimo tema:  Tikrai taip, tik nebuvau

Tikrai taip, tik nebuvau uzsimines kad tai naudojama butent peiliams, mintis buvo kiek ivariu faktoriu turi itakos metalo "metamorfozej" :D Beje gryztant prie temos as irgi uz siuolaikinius plienus bet tos mistines bulato legendos.....
Idomu kas nors is cia besilankanciu turi kokia bulato relikvija :)

Autorius:  _Vladas_ [ 2010-03-01- 23:36 ]
Pranešimo tema:  Tony rašė: bet tos mistines

Tony rašė:
bet tos mistines bulato legendos.....

"Toks didelis, o pasakomis tiki..." (c) :D
Kai sekanti kartą susibėgsim, duosiu tau peilį iš gero Kirpičiovo bulato - galėsi namo pasiėmęs pats išbandyti.

Puslapis 14 Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/