Šiame forume kiekvienas gali pradėti vieną atskirą temą apie savo gaminamus peilius, talpinti šių peilių nuotraukas su aprašymais ir sulaukti iš kitų dalyvių savo darbų vertinimų bei komentarų.

Forumo taisyklės

Šiame forume kiekvienas gali pradėti vieną atskirą temą apie savo gaminamus peilius, talpinti šių peilių nuotraukas su aprašymais ir sulaukti iš kitų dalyvių savo darbų vertinimų bei komentarų.
Atsakymo rašymas

DaniSei darbai

2015-01-25- 10:23

Sveiki,

Neradau kur kitur galėčiau įkelti nuotrauką ir sulaukti komentarų.


Peilio paskirtis - virtuvinis
Geležtė iš nerūdijančio Tescoma peilio plieno
Rankena - trys sluoksniai beržo žievės, 80-ųjų Šiaulių baldų fabriko gamintos kėdės koja, tepta semenų aliejumi.

Kadangi tai visiškai pirman mano peiliokas, būsiu dėkingas už komentarus apie geležtės, rankenos formą ir tt.

Peilis jau naudojamas, tik karts nuo karto išėmamas iš virtuvės ir bandoma rankomis šlifuoti geležtę, kad panaikinciau neteisingų gamybos operacijų padarinius.

Re: DaniSei pradinuko darbai

2015-01-25- 16:14

danisei rašė:Neradau kur kitur galėčiau įkelti nuotrauką ir sulaukti komentarų.

Viskas gerai: šiame forume kiekvienas gali pradėti vieną atskirą temą apie savo gaminamus peilius, talpinti šių peilių nuotraukas su aprašymais ir sulaukti iš kitų dalyvių savo darbų vertinimų bei komentarų.

Tik nuotraukas geriau kelk tiesiogiai į pranešimą per funkciją "Failų prikabinimas", kuri yra po pranešimo rašymo langu. ;)

2015-01-24-14-13-01_deco.jpg


Kas dėl pačio peiliuko - iš esmės jis nors ir netobulas, bet nėra blogas.
Tik atramą be reikalo darei iš tošies - virtuviniam peiliui tai nepraktiška medžiaga.

Dar būtų gerai nuotrauka iš viršaus, kad matytųsi rankenos reljefas. Ir parašyk koks yra rankenos montažas.

Re: DaniSei pradinuko darbai

2015-01-25- 17:39

Prikabinu nuotrauką iš viršaus. Del beržo tošies - norėjau išbandyti patį principą. Be to reikėjo ir gamybinį broką paslėpti. Kas galėtų būti naudojama kaip praktiškesņė medžiaga iš to, ką namie galima rasti - plastikas koks?

IMG_20150124_120005.jpg


Rankenos montažas - ~3/5 įleista ir suklijuota su epoksidiniais klijais.

Re: DaniSei pradinuko darbai

2015-01-25- 18:24

DaniSei rašė:Del beržo tošies - norėjau išbandyti patį principą. Be to reikėjo ir gamybinį broką paslėpti. Kas galėtų būti naudojama kaip praktiškesņė medžiaga iš to, ką namie galima rasti - plastikas koks?

Plastikas - senos kreditinės ar tel. kortelės. Žr. Antras medžiagų gyvenimas.

Re: DaniSei pradinuko darbai

2015-01-25- 21:08

Dėkui,
Kokie komentarai rankenai? Naudojime atrodo pakankamai patogi, nors išvaizdos prasme kiek per didelė. O kiek forma atitinka taisykles ir esminius principus?

Re: DaniSei pradinuko darbai

2015-01-25- 23:31

DaniSei rašė:Kokie komentarai rankenai? Naudojime atrodo pakankamai patogi, nors išvaizdos prasme kiek per didelė. O kiek forma atitinka taisykles ir esminius principus?

Konkrečių taisyklių nėra - kiekvienas atvejis g.b. individualus.
O esminiai principai:
- gražu;
- patogu;
- kokybiška.

Patarimas: prieš darant - pasibraižyk eskizą. ;)

Re: DaniSei pradinuko darbai

2023-02-05- 20:51

Virtuvinis "petty" tipo peiliukas gyvenimo meilei žmonos rolėje
Peilio ilgis ~257mm
Geležtės išmatavimai:
- ilgis 120mm
- plotis plačiausioje vietoje 23mm
- storis prie bolsterio 2,1mm, siaurėjantis link smaigalio
Geležtė išgaubtais nuolydžiais suvesta į nulį
Rankena126mm
Rankenos medžiagos: žalvaris + wenge mediena linų semenų aliejaus, Danish Oil ir Carnauba vaško finišu

labai dėkingas už pagalbą ir palaikymą Andriui ir Leonardui
Prikabinti failai
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
Kai nenaudojam peilių, juos irgi reikia saugoti tinkamai :)

Re: DaniSei pradinuko darbai

2023-02-05- 21:03

Filiavimo peiliukas
Bendras ilgis 312mm
Geležtė 180x23x1,2mm, suvesta į nulį
Rankena 132mm
Geležtės kietumas ~55 HRC
Rankenos medžiagos: stabilizuota mediena bolsteriui + karelinis beržas padengtas Danish Oil

Ačiū, Leonardai, už patarimus ir bolsterio medžiagą!
Prikabinti failai
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg

Re: DaniSei pradinuko darbai

2023-02-05- 23:12

Šauniai padirbėjai. +1

Re: DaniSei pradinuko darbai

2023-02-28- 22:29

Pirmas mano fulltang'as - darbinė kapoklė
Plienas KHVG(ХВГ)
Kietumas 56-57 HRC
Geležtė po geležies chlorido vonios papildomai nuvalyta scotchbrite
Suvesta į 0,3mm
Geležtės matmenys 162x62x3,7mm
Rankenos ilgis 127mm
Bendras peilio ilgis 258mm
Rankenos medžiagos: stabilizuotas kaukazo riešutmedis, trys sluoksniai g10, stabilizuotas juodintas ąžuolas; žalvariniai 6 mm pin'ai
Rankena po sėmenų aliejaus vonios(įgėrusi aliejaus patamsėjo) poliruota su tamsiai ruda pasta
Prikabinti failai
20230228_204036.jpg
20230228_203814.jpg
20230228_204249.jpg

Re: DaniSei pradinuko darbai

2023-02-28- 23:39

Nice :)
Aš gal būčiau tiesesnę rankeną "užsakęs", bet, su sąlyga, kad užsakovas ne aš - išpildymas puikus :liuks2:
Įdomu, kaip pavyko su šio plieno grūdinimu?

Re: DaniSei pradinuko darbai

2023-02-28- 23:51

formalumas rašė:Nice :)
Aš gal būčiau tiesesnę rankeną "užsakęs", bet, su sąlyga, kad užsakovas ne aš - išpildymas puikus :liuks2:
Įdomu, kaip pavyko su šio plieno grūdinimu?

Nesu didelis specas, tai apie grūdinimą galiu pasakyti, kad liko daug "okalinos" po grūdinimo. Prieš atleidimą išmatavom ~60HRC. Gal Andrius_D daugiau pakomentuos apie patį grūdinimą.
Kadangi ėmiau jau paruoštą peilio geležtę kitokiai kapoklei, tai korekcijoms daryti turėjau ribotas galimybes:
Prikabinti failai
FB_IMG_1677617272846.jpg

Re: DaniSei pradinuko darbai

2023-03-01- 0:47

Šiaip viskas neblogai. +1
Man tik viena detalė "krenta į akis": riešutmedžio ir ąžuolo sujungimas kriaunose galėjo būti simetrišku atstumu tarp varžtų - dizaino prasme taip darniau atrodytų. Arba esamoje vietoje, bet ne statmenai sujungtos, o įstrižai pvz. 45* kampu. Bet tai jau estetinės "plonybės", prie kurių galima "kabinėtis", kai daugiau nėra prie ko prikibti. ;)

Re: DaniSei pradinuko darbai

2023-03-01- 7:00

Buvo viena iš idėjų daryti simetriškai, bet po nuomonių apsikeitimo ir po jo sekusių simetrijos vs asimetrijos įkvėpimo paieškų buvo nuspręsta šita proporcija labiau pagal peilio rankeną, nepriklausomai nuo strypelių lokacijos. Strypelio, nors ir yra šioje rankenoje matomas, pagrindinė rolė peilyje yra funkcinė - laikyti rankeną vietoje.
Čia pavyzdys, koks variantas buvo tarp pasirinkimų (bet man asimetrinis variantas patinka labiau):
Prikabinti failai
20230214_212939.jpg

Re: DaniSei pradinuko darbai

2023-03-01- 10:58

formalumas rašė:Nice :)
Aš gal būčiau tiesesnę rankeną "užsakęs", .......................................


Nežinau kaip kitiems, bet bent jau mano kreivam delnui patogesnės yra išlenktos rankenos ("zachvatas" puikus). Jei kitiems tas pats, tai manau, kad lenkta rankena tokios paskirties peiliui - labai geras sprendimas. Aš turbūt dar būčiau padaręs "pilvą" ties viduriu, toj vietoj kur rankeną apkabina didysis ir bevardis pirštai.
Atsakymo rašymas