Diskusijų forumai

www.peilininkai.lt

Dabar yra 2024-04-29- 1:07

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 482 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 33  Kitas
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 2021-12-20- 11:54 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2021-10-22- 11:47
Pranešimai: 92
Miestas: Sandnes
:):) As maniau,kad zodynelis tam,kad butu lengviau suprasti viens kita,o ne tam,kad kiekvienas pagal konteksta suprastu savaip ir butu daugiau galimybiu pasigincyt.Bet jei tik man tai kliuna,tau -tai tinka,o kitiem dzin-tada as pasistengsiu negirdeti mikrobriaunu ir briaunos nuolydziu.:)


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2021-12-20- 13:24 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-07-26- 15:53
Pranešimai: 2544
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Vaidotas rašė:
:):) As maniau,kad zodynelis tam,kad butu lengviau suprasti viens kita,o ne tam,kad kiekvienas pagal konteksta suprastu savaip ir butu daugiau galimybiu pasigincyt.Bet jei tik man tai kliuna,tau -tai tinka,o kitiem dzin-tada as pasistengsiu negirdeti mikrobriaunu ir briaunos nuolydziu.:)

Tai, kad terminų reikšmė priklauso nuo jų vartojimo konteksto yra visiškai neišvengiama bet kokioj srity, bet kokioj diskusijoj. Kiekvienas žmogus skirtingus terminus supranta šiek tiek savaip ir nuo to niekur nepabėgsi.
Žmonių kalba — tai ne kompiuterių programavimo kalba, kur kiekvienas žodis turi tik vieną griežtai apibrėžtą ir nekintamą reikšmę. Tačiau net ir kompiuterių programavimo kalbose kai kurių žodžių reikšmė ir funkcija priklauso nuo konteksto... Tai jeigu net "šalti" kompiuteriai nesugeba išvengti konteksto įtakos, manau naivu būtų tikėtis jog to galėtų išvengti žmonės :-)


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2021-12-20- 14:27 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2021-10-22- 11:47
Pranešimai: 92
Miestas: Sandnes
Na tai zodynelis tam lyg ir skirtas,kad kuo maziau suprastumem kiekvienas savaip.Koks tikslas cutting edge termina versti i asmenis,kai galima isversti i pjaunama briauna? Nebent ,kad daugiau painiavos ivesti? :)
O salia naudoti schema kur asmenys ir pjaunanti briauna jau skirtingi dalykai?


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2021-12-20- 16:43 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-07-26- 15:53
Pranešimai: 2544
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Vaidotas rašė:
Na tai zodynelis tam lyg ir skirtas,kad kuo maziau suprastumem kiekvienas savaip.Koks tikslas cutting edge termina versti i asmenis,kai galima isversti i pjaunama briauna? Nebent ,kad daugiau painiavos ivesti? :)
O salia naudoti schema kur asmenys ir pjaunanti briauna jau skirtingi dalykai?

Nes egzistuoja toks dalykas kaip sinonimai.
Nes kokie žodžiai kaip išverčiami iš užsienio kalbų dažniausiai nepriklauso nuo tamstos (ar kurio nors kito vieno žmogaus) norų.
Nes gyvų žmonių gyva kalba niekada nebuvo ir nebus taip griežtai reglamentuota.
Nes gyvi žmonės gali pasitikslinti ir perklausti jei yra manoma, jog blogai vienas kitą suprato :-)
Nes tamsta turbūt pirmasis šiam forume kuriam kilo neaiškumų dėl šio termino. Nes aš ašmenis visą laiką supratau kaip tą dalį, kuri pjauna. Nesuvokiu kaip kas nors galėtų nuolydžius laikyti ašmenimis ar tuo labiau painioti ašmenis su nuolydžiais.
O tie, kas painioja ir kam kyla painiava — jiems ir skirtas toksai žodynėlis, kad nueitų, pasižiūrėtų ir žinotų ką visi vadina ašmenimis :-)
Dabar mat užuot pasižiūrėjęs žodynėlio apibrėžimą ir jį įsidėmėjęs tamsta užsinorėjai jį pakeisti:-)


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2021-12-20- 16:46 
Prisijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10047
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Sinonimas- (lot. synonymum < gr. synonymos - bendravardis) - lingv. toks pat (kaip ir kitas) ar artimos reikšmės žodis, forma arba junginys, bet nuo ano skiriasi stilistiniu atspalviu.
Kontekstas- (lot. contexlus - rišlus, susietas): 1. prasmės atžvilgiu išbaigta teksto ištrauka, leidžianti tiksliai suprasti ją sudarančio žodžio, posakio ar sakinio reikšmę; 2. kokio nors fakto, įvykio, reiškinio aplinkybės, sąlygos, aplinka.

Briauna yra ašmenų dalis. Taigi siaurąja prasme terminai skirtingi, bet priklausomai nuo konteksto vartojami ir kaip sinonimai. Kitas pvz.: padanga yra rato dalis, bet pagal kontekstą g.b. ir sinonimai. Tai neišvengiama mūsų kalbos ypatybė. Todėl visada reikia atsižvelgti į kontekstą, kad suvokti kokia prasme (tiesiogine ar netiesiogine) terminas panaudotas.

Kalbant apie briauną, ji turi dvejopą reikšmę:
1. kokio nors daikto siauras, aštrus kraštas. Pvz.: puodo, lentos, stalo briauna.
2. geom. dviejų plokštumų sandūros linija.
Antroji reikšmė yra grynai teorinė nes praktiškai pas bet kokio daikto briauną visada bus tam tikra briaunos geometrinė forma ir konkretus fizikinis dydis. Būtent tokia yra ir peilio ar kitokio įrankio pjaunančioji briauna: tam tikros geometrinės formos ir konkretaus fizikinio dydžio. Tai pavaizduota mano anksčiau pridėtoje schemoje.
Dar vienas pvz., kad praktikoje briauna yra ne abstrakti linija, o visada turi objektyviai išmatuojamą dydį ir formą:

Prikabintas failas:
Clipboard01.jpg
Clipboard01.jpg [ 69.12 KiB | Peržiūrėta 806 kartus(ų) ]


Todėl pasakymas/parašymas "briaunos nuolydžiai" bei "mikrobriauna" yra gal ir netikslūs metodologine prasme, bet visiškai priimtini, kai iš konteksto aišku, kad kalbama apie ašmenų geometriją.
Teisingai turėtų būti sakoma/rašoma: "briauną formuojantys nuolydžiai" bei "briauną formuojantis antrinis/mikro nusklembimas".
Bet, kas visada ir visur naudoja terminus tik teisingai - meskite į mane akmenį. (c) ;)

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2021-12-20- 20:32 
Atsijungęs
Peiliamišys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-17- 17:37
Pranešimai: 1726
Šalis: Éire
Miestas: Cill Chainnigh
Vaidotas rašė:
Koks tikslas cutting edge termina versti i asmenis,kai galima isversti i pjaunama briauna? Nebent ,kad daugiau painiavos ivesti? :)

jeigu Tamstai daug painiavos, imi į rankas specelizuotą literatūrą, ir išradinėji terminą, kad nebūtų painiavos. kad suprastų VISI.
jeigu slabo tuom užsimti - taikaisi prie esamos situacijos.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2021-12-20- 21:55 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2021-10-22- 11:47
Pranešimai: 92
Miestas: Sandnes
Tai jus dabar visi rimtais veidais imsit itikinsit mane,kad peilininkyste toks sudetingas dalykas,kad nei geometrija,nei braizyba cia niekaip nepritaikoma.Briauna pleilininkystej yra ne kreive o prizme,turi plokstumas,kampus ir dar daug vosokiu sudetingu dalykeliu,kuriu ne peilininkui niekaip nesuprasti? :)Visi terminai peilininkystej keicia prasme priklausomai nuo konteksto ir nieko cia jau nepadarysi kitaip? :) Ko gero trolinat trupuciuka mane? :) Man nusipiese tokia analogija..susitrem rasyti zodi siaip trumpiau..vietoj penkiu,keturiom raidem-seip..nes mes sava kompanija,mes patys puikiai suprantam is konteksto ka norim pasakyti,ir dzin kaip kam atrodys ..:) Nepanasu ? :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2021-12-20- 22:32 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-07-26- 15:53
Pranešimai: 2544
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Aš jau visiškai nebesuprantu apie ką jūs čia, tamsta Vaidotai :/ Rodos, visiems viskas aišku ir paprasta, tik jums vienam kažkodėl labai painu ir komplikuota. Ir išaiškint nesigauna, nors žmonės prirašė ilgiausius tekstus besistengdami tą padaryt.
Ar nebus taip, jog ginčyjatės vien tam, kad pasiginčyt, nes "laimėt" šitą diskusiją jau tapo principo reikalas?


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2021-12-20- 22:57 
Atsijungęs
LPA narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-03-30- 11:16
Pranešimai: 662
Šalis: Lietuva
Miestas: Kaunas
Pabūsiu nepopuliarus ir aš. Pritariu Vaidotui. Briauna negali turėti nuolydžių. Sutinku su Vlado aukščiau pateikta schema. Nuolydžius turi ašmenys.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2021-12-20- 23:29 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-07-26- 15:53
Pranešimai: 2544
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Igoris rašė:
Pabūsiu nepopuliarus ir aš. Pritariu Vaidotui. Briauna negali turėti nuolydžių. Sutinku su Vlado aukščiau pateikta schema. Nuolydžius turi ašmenys.

Tai, kad pagal Vlado aprašymą nuolydžius turi geležtė, ne ašmenys. Kam aš irgi pilnai pritariu ir net nebūtų kilus mintis galvot kitaip. Geležtės nuolydžiai susiveda į ašmenis.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2021-12-21- 12:08 
Atsijungęs
LPA narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-03-30- 11:16
Pranešimai: 662
Šalis: Lietuva
Miestas: Kaunas
swerfot rašė:
Igoris rašė:
Pabūsiu nepopuliarus ir aš. Pritariu Vaidotui. Briauna negali turėti nuolydžių. Sutinku su Vlado aukščiau pateikta schema. Nuolydžius turi ašmenys.

Tai, kad pagal Vlado aprašymą nuolydžius turi geležtė, ne ašmenys. Kam aš irgi pilnai pritariu ir net nebūtų kilus mintis galvot kitaip. Geležtės nuolydžiai susiveda į ašmenis.

Ašmenys nuolydžius turi. Parodyta Vlado paveiksle.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2021-12-21- 16:13 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-07-26- 15:53
Pranešimai: 2544
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Igoris rašė:
swerfot rašė:
Igoris rašė:
Pabūsiu nepopuliarus ir aš. Pritariu Vaidotui. Briauna negali turėti nuolydžių. Sutinku su Vlado aukščiau pateikta schema. Nuolydžius turi ašmenys.

Tai, kad pagal Vlado aprašymą nuolydžius turi geležtė, ne ašmenys. Kam aš irgi pilnai pritariu ir net nebūtų kilus mintis galvot kitaip. Geležtės nuolydžiai susiveda į ašmenis.

Ašmenys nuolydžius turi. Parodyta Vlado paveiksle.

Paveiksle parodyta vienaip, bet parašyta tai kitaip :E
Man nuolydžius turi geležtė, ne ašmenys :-)
Prikabintas failas:
Screenshot_1.png
Screenshot_1.png [ 246.49 KiB | Peržiūrėta 731 kartus(ų) ]


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2021-12-21- 16:48 
Atsijungęs
LPA narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-03-30- 11:16
Pranešimai: 662
Šalis: Lietuva
Miestas: Kaunas
Man nuolydžius turi ir geležtė, ir ašmenys. :-)


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2021-12-21- 16:53 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2021-10-22- 11:47
Pranešimai: 92
Miestas: Sandnes
Bet esme tai ne tame kas turi nuolydzius :) klaidingas cutting edge vertimas i asmenis pridare bereikalingos painiavos.Ir aciu Igoriui,kad jis padejo jum tai isaiskinti,o tai as jau galvojau,kad durninat mane :)Nereikia tu terminu tapatinti ir dings gal tie visi briaunu nuolydziai ir mikrobriaunos .Pataisyti tik reikia schemoj 16 punkta .


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2021-12-21- 17:09 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-07-26- 15:53
Pranešimai: 2544
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Vaidotas rašė:
Bet esme tai ne tame kas turi nuolydzius :) klaidingas cutting edge vertimas i asmenis pridare bereikalingos painiavos.Ir aciu Igoriui,kad jis padejo jum tai isaiskinti,o tai as jau galvojau,kad durninat mane :)Nereikia tu terminu tapatinti ir dings gal tie visi briaunu nuolydziai ir mikrobriaunos .Pataisyti tik reikia schemoj 16 punkta .

Tai, kad vertimas nėra klaidingas. Pagal apibrėžimą, anglų kalboje "blade" = "cutting edge". Lygiai taip pat kaip ir lietuvių kalboje.
Prikabintas failas:
Screenshot.png
Screenshot.png [ 46.14 KiB | Peržiūrėta 725 kartus(ų) ]

Tamsta tiesiog norit perrašyti natūraliai susiformavusius terminus (ir ne tik lietuvių, bet ir anglų), o to kol kas niekam pasaulyje padaryti dar nepavyko. VLKK bandė, ir vis dar bando, bet daugiausia ko pasiekė, tai tapo visos Lietuvos pašaipų objektu ("kalbajobai") XD


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 482 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 33  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 42 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Pereiti į:  
Veikia su phpBB® Forum Software © phpBB Group Color scheme by ColorizeIt!
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007