Diskusijų forumai

www.peilininkai.lt

Dabar yra 2024-03-19- 11:59

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Forumo taisyklės


Čia galite perskaityti forumo taisykles



Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 76 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6  Kitas
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 2015-01-06- 4:30 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10030
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
ERA rašė:
1Gaunu nes nemoku rasyti
2Klava be lietuvisku raidziu 9rastvedyba neuzsiimu todel atmintinai nemoku 123456...reiksmiu

Tvarkingai surašyti savo mintis paisant elementarių gramatikos taisyklių moka visi, kas bent kiek moka lietuvių kalbą. Tik ne visi nori tvarkingai rašyti. :(
Ir nereikia painioti netvarkingą rašybą su gramatinėmis klaidomis. Galima nemokėti gramatikos, daryti rašybos klaidas bet parašyti tekstą tvarkingai. Juk kalbėdami atskiriame žodžius ir sakinius skirtingomis pauzėmis, keičiame intonaciją. Rašant tam yra skyrybos ženklai ir didžiosios/mažosios raidės.

O dėl lietuviškų raidžių niekas labai ir "nesikabinėja", nes deja ne visi įrenginiai jas turi.
Tačiau neretai raidės yra, bet nenaudojamos. Tuomet joks pasiteisinimas negali paneigti fakto, jog rašančiajam lietuvių kalba visiškai nerūpi.
Kaip ir tais atvejais, kai dėstoma mintis elementariai nesuskirstoma sakiniais, pradedant rašyti didžiąja raide ir dedant tašką sakinio gale. Nors tai padaryti sugeba kiekvienas net ir didžiausias beraštis. Sugeba kai to nori. Ir randa pasiteisinimų kai nenori. ;)

Ir dar. Jeigu tai ką rašome - skirta kitiems, akivaizdu, kad netvarkinga rašyba parodo, jog taip rašančiam visiškai nerūpi tie, kas bandys suprasti ar bent jau perskaityti tą "minčių srautą".
Todėl nereikia įsižeisti kai kiti nenori su tuo taikstytis. Juk nemalonu, kai kas nors pvz. čepsi, riaugėja ir perdžia bendroje užstalėje. Arba visų akivaizdoje išsivemia sakydamas "aš kitaip nemoku". :puke:

Geriau gerbkime vieni kitus ir stenkimės rašyti tvarkingai, paisydami bent elementarių gramatikos taisyklių. Tai nesudėtinga. Tik reikia norėti. :)

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2015-01-06- 4:47 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-10-06- 22:02
Pranešimai: 406
Miestas: Vilnius
Pagarba skaitantiems visų pirma yra pastangos sudėlioti savo rašliavą taip, kad jos nešama mintis būtų lengvai ir teisingai, be perteklinių pastangų, suvokta ir suprasta tų pačių skaitančiųjų. Taisyklinga rašyba tėra vienas iš įrankių. Kuklus imho.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2015-01-06- 5:15 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10030
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Drunk rašė:
visų pirma yra pastangos sudėlioti savo rašliavą taip, kad jos nešama mintis būtų lengvai ir teisingai, be perteklinių pastangų, suvokta ir suprasta tų pačių skaitančiųjų. Taisyklinga rašyba tėra vienas iš įrankių.

Pritariu. :ok: Tai ir turėjau minty kviesdamas visus rašyti tvarkingai. Ir kiek įmanoma taisyklingai. :)

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2015-01-06- 8:57 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-07-26- 15:53
Pranešimai: 2544
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
ERA rašė:
O jaigu as nemoku rasyti su skyrybos zenklais ir tt tai cia nepagarba 50% Vilniaus net kalbet nemoka tai kaip tu ten dar ir isgyveni :)

Na mano pažįstamų rate tokių protiškai atsilikusių nėra, tai nesuprantu iš kur tas "50%" — greičiau jau sakyčiau 5%, nes visi, baigę bent 4 klases, moka rašyti.
Vladas labai gerai pasakė, kad nereikia čia didelio mokslo, užtenka tiesiog rašyti taip, kaip kalbi — skyrybos ženklai rodo intonacijas, pauzes ir pan.
Skaitant tekstą natūraliai mintyse įsivaizduoji kalbantį žmogų... Skaitant ERA rašytas žinutes mintyse iškyla šveplys, isteriškai beriantis žodžius lyg žirnius į sieną. Realybėje juk visi tokį palaikytume žmogum su negalia — tai kodėl norima, kad internete būtų kitaip?


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2015-01-06- 11:22 
Atsijungęs
Klubo narys

Užsiregistravo: 2014-11-20- 22:31
Pranešimai: 557
Miestas: Vilnius
Sveiki,
Įvertinant šių laikų technologinę pažangą, galima būtų sakyti, jog beveik nebėra įrenginių, kur nebūtų įmanoma rašyti lietuviškais rašmenimis. Juk didžioji dauguma įrenginių, kur naudojamas internetas yra - išmanieji. O tai reiškia, kad juose yra galimybė susiinstaliuoti reikalingą klaviatūrą(kažkaip nelietuviškai šis žodis skamba šioje temoje :) ). Tik man pačiam iš telefono rašyti lietuviškais rašmenimis nėra patogu (dar nepripratau to daryti, o ir naudojuosi angliška klaviatūra, kad "nesimaišytų").

Tačiau jau anksčiau buvo minėta, jog šveplavimas toleruotinas, bet norėtųsi, kad bent jau nebūtų stengiamasi akivaizdžiai rašyti netaisyklingai, o ir tekstas be skiriamųjų ženklų išties sunkiai nuskaitomas. Su šiuo sakiniu prisimenu sms'us iš kelių asmenų, kur skaičiau 5-6 kartus, kad "įsikirsčiau".

_________________
---
Geriausia, kai peilis yra pakankamai aštrus atlikti jam skirtą darbą.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2015-01-06- 13:13 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-01-31- 23:18
Pranešimai: 3785
Šalis: LT
Miestas: Sostinė
Pritariu danisei. Parodykit man tokį įrenginį kuris šias laikais neturėtų LT klaviatūros.
Ir mano 3m mažius, kai jam liepi susitvarkyti žaislus, pareiškia, kad "nemoku".
Ir vienu ir kitu atveju NEMOKU = NENORIU.
Atsiminkime rusišką posakį kuris ir išverstas nepraranda prasmės: "Nemoki - išmokysim, nenori - PRIVERSIM".
Mano galva, piktybiškas išsidirbinėjimas prašosi sankcijų :bita:

_________________
Русский военный корабль, иди ****!


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2015-01-06- 13:19 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2013-03-19- 14:39
Pranešimai: 1560
Miestas: Vilnius
danisei rašė:
... susiinstaliuoti reikalingą klaviatūrą(kažkaip nelietuviškai šis žodis skamba šioje temoje :) )...

gal: "įdiegti reikalingą raidyną" ? ;)

danisei rašė:
... bet norėtųsi, kad bent jau nebūtų stengiamasi akivaizdžiai rašyti netaisyklingai ...

Na, kartais akivaizdžiai netaisyklingai parašau, norėdamas parašyti tarmiškai, norėdamas pajuokauti, ar atkreipti dėmesį į netaisyklingą rašymą, ar kitais (kilniais :E ) motyvais vedinas. Man atrodo, tuomet yra pateisinama tokia rašliava.
Reikia tik turėti saiko. O va su šituo daiktu pas mane problema (kažkaip nelietuviškai nuskambėjo šitoj temoj) ;)


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2015-01-06- 13:38 
Atsijungęs
Klubo narys

Užsiregistravo: 2011-04-18- 23:47
Pranešimai: 1207
Miestas: Vilnius
pyfpafz rašė:
Pritariu danisei. Parodykit man tokį įrenginį kuris šias laikais neturėtų LT klaviatūros.

Tai viską mesiu ir pulsiu dabar TAB'e ar Androide klaviatūrą LT tinkinti :/


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2015-01-06- 14:04 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-06-18- 10:52
Pranešimai: 61
Miestas: Vilnius
O tarmiškai rašyti galima? ...su visais specifiniais ženklais... ??? :)))

pvz. žemaitiškos myslės:

Tor šiaudus ­ nejied, tor kuojės – nein, tor plunksnas – nelek, dūšė tor, bet ne vėsumet. (Luova)
Kas pri vėskuo pritink? (Vards)
Negīvs gīva velk. (Šokas, tinklos)
Kas ein pėrmo žmuogaus? (Krīžios)
Kas īr ož dongo aukštiesnis? (Šv. Juona ronka)
Balta bačkelė be lonkū, be šolū, vuo vėdurie ­ dvejuops alos. (Kiaušis)
Galė lauka poudielis verd. (Skruzdielīns)
Nupjaun galva, ištrauk širdi, doud gertė, lėip rokoutėis ė rokoujės. (Žousėis plunksna)
Mēsuos poudė gelžės verd. (Pažabuots arklīs ­ žāslā nasrūs)
Suraizgīts, sumazgīts, lauka galė pastatīts. (Žombis)


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2015-01-06- 15:20 
Atsijungęs
Klubo narys

Užsiregistravo: 2011-04-18- 23:47
Pranešimai: 1207
Miestas: Vilnius
Negalima, nes čia užsienietiškai gaunasi :E

Prieštaraus forumų taisyklių 4.4 punktui :/


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2015-01-06- 17:18 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-23- 16:10
Pranešimai: 508
Miestas: Kaunas
Vladai papilstet is tuscio y kiaura ir vistiek nieko nepasaket mandagiai bandet pasakyt kad skyryba nebutina ir tt ( cia turbut reikejo padet taska ) nebesuprantu jus yzeidzia sito tasko nebuvimas ( cia turejo but klaustukas turbut ir tai jus yzeide oi cia dar turejo buti į o blyn pasirodo cia yra lietuviskas tekstas ok
Dabar parašysiu lietuviškomis raidėmis.Kažkas pasikeitė, pradėjot labiau gerbti, ar tapau svarbesnis ?
Tam ilgaausiu galiu pasakyti kad ne visi sedi ant pinigu maiso ir pas kaika kompai ir telefonai dar vis be Lt klavos.Nusileisk ant zemes pamatysi ten yra ir paprastu zmoniu su zemiskom problemom o toky kompa koky as naudoju tu turbut ismetei dar 2007m o as vat vis dar naudoju.Naudoju toky kompa vadinasi negerbiu saves vadinasi ir kitu
Ok dedam bana ir problema ispresta
Nuotrauku nebededu del durnu komentaru apie foto kokybe vadina off ir forumo del .........
Ok nepykit ka yzeidziau ir kartais nusileiskit y vidutiny lygy


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2015-01-06- 17:42 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10030
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
ERA rašė:
Vladai papilstet is tuscio y kiaura ir vistiek nieko nepasaket mandagiai bandet pasakyt kad skyryba nebutina ir tt

Panašu, kad likau nesuprastas. :(
Tiek to. Gal bus ir tokių, kurie mano mintį suprato ir pasistengs rašyti tvarkingiau. :)

Beje, tekstą kuria žmogus, o ne kompas ar telefonas. Taigi techninių įrenginių amžius ar būklė čia niekuo dėta. ;)


_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2015-01-06- 19:00 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-01-31- 23:18
Pranešimai: 3785
Šalis: LT
Miestas: Sostinė
Seniai seniai užu jūrų - marių esančiame forume aš sau asmeniškai ir visiems viešai prisiekiau, kad neraeguosiu į aukščiau besireiškiančio personažo (ne Vladas, žiūrėti dar aukščiau) komentarus.

P.S. Kas nesupratot tai ilgaausis čia aš :)

_________________
Русский военный корабль, иди ****!


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2015-01-06- 19:08 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-23- 16:10
Pranešimai: 508
Miestas: Kaunas
Pons Vladai
Supratau viska puikiai.Jus noretumete kad rasybos stilius butu nepadrikas ir visur rutuliotusi minties testinumas.Kad butu yzaga destymas reziume.Nu nemoku as taip rasyti o jaigu taip reikia kur parasyti tai pirma pasirasau paskui redaguoju.Klaidas istaiso zmona ir ka as nuo to esu blogesis zmogus ar mazesis patiotas ?
O tas kuris eori suprast ka rasau ir kodel rasau tikrai nesupras net tada kai viskas bus rastvedybos lygyje.
Vat net pacituot nemoku sitam forume
<. Skaitant ERA rašytas žinutes mintyse iškyla šveplys, isteriškai beriantis žodžius lyg žirnius į sieną. Realybėje juk visi tokį palaikytume žmogum su negalia — tai kodėl norima, kad internete būtų kitaip?>
<Na mano pažįstamų rate tokių protiškai atsilikusių nėra, tai nesuprantu iš kur tas "50%" — greičiau jau sakyčiau 5%, nes visi, baigę bent 4 klases, moka rašyti. >
Raso kaip is pypkes pagal visus kanonus o pagarba pasnekovui zero

Matyt ne Vilniuj gyveni nes PUDZE DO PARDOTUVIS KUPIM PINUKAS daznas reiskinys ir nuo to nepabeksi kai toks krastas ir ka jie blogesi uz tave?
<Na mano pažįstamų rate tokių protiškai atsilikusių nėra> Keista kad zmogus ragaves mokslo gali sau leisti taip kalbeti
Ok ilgaausi duodu as tau savo lopa topa tu man su lietuviska klava ir pasistengsiu rasyti Lietuviskiau o tu turesi relikvija arba kaip mano kolega sako (dinozauras tas tavo kompas )


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2015-01-06- 19:38 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-01-31- 23:18
Pranešimai: 3785
Šalis: LT
Miestas: Sostinė
Mieli kolegos, gal kas gali man pasakyti ar pas mane klaviatūra lietuviška!? 8(
O gal kokios kitos tautybės!? :cool:


Prikabinti failai:
Klaviatura.JPG
Klaviatura.JPG [ 1.98 MiB | Peržiūrėta 6040 kartus(ų) ]

_________________
Русский военный корабль, иди ****!


Paskutinį kartą redagavo pyfpafz 2015-01-06- 23:18. Iš viso redaguota 2 kartus.
Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 76 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Pereiti į:  
Veikia su phpBB® Forum Software © phpBB Group Color scheme by ColorizeIt!
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007