Apie peilių paskirtį ir naudojimosi jais patirtį
Atsakymo rašymas

Re: Galąstuvai

2022-10-07- 19:08

Kaip reikia nemylėti "pavargusio" įrankio?

Re: Galąstuvai

2022-10-08- 9:27

nick1 rašė:Kaip reikia nemylėti "pavargusio" įrankio?

Patikėk, būna visokių naudotojų, man teko galąsti Leatherman TTi peilio gelęžtę kuri buvo panašesnė į seratorių nei kad į originaliai lygiais ašmenimis. Tuo metu turėjau tik Spuderco Triangle galąstuvą. Galų gale peilis tapo panašus į peilį, bet prisiminus man vis dar trūkčioja akis ;)

Re: Galąstuvai

2023-11-08- 21:38

prajėjusio amžiaus pabaigos "rubilniko" liekanos.
abrazyvas gan smukus, rupumas panašus į Spyderco Medium.
Prikabinti failai
Saugikliai.jpg

Re: Galąstuvai

2023-11-08- 23:59

Banginis rašė:prajėjusio amžiaus pabaigos "rubilniko" liekanos.
abrazyvas gan smukus, rupumas panašus į Spyderco Medium.

Tokio tipo keramiką būtinai reikia bandyti ir pagalandus pasižiūrėti su geru padidinimu į ašmenų nuolydžius, nes izoliatoriams bei kt. techninėms reikmėms įprastai grūdo smulkiai neseparuoja, tad pasitaiko pavieniai stambūs grūdai, kurie ant ašmenų nuolydžių palieka gilesnius įrėžimus. 8(

Re: Galąstuvai

2023-11-09- 10:18

turėsiu omenyje. dėkui

Re: Galąstuvai

2023-11-30- 10:55

Užtikau vaizdinės medžiagos kaip “galanda” "drožtukai"
Paskutinį kartą redagavo Desantas 2023-11-30- 19:00. Iš viso redaguota 1 kartą.

Re: Galąstuvai

2023-11-30- 17:33

Manau, kabutės turėjo būt ne ant žodžio 'drožtukai', o ant 'galanda'.

Re: Galąstuvai

2023-12-07- 21:08

Ką darau negerai:

Turiu Spyderco Triangle gąlastuvą. Tuo pačiu kampu galandant man visada kažkodėl su rupesniais strypais gaunasi aštriau. Perėjus prie smulkesnių (baltų), toks jausmas kad aštrumas dingsta.
Bet jei galandu 30 kampu su stambesniu ir po to 40 su smulkesniu, tada lyg ir viskas gerai. Ir taipogi aštrumas ilgai nesilaiko, nors visada naudoju tik ant medinės bambukinės lentutės.

Re: Galąstuvai

2023-12-07- 22:47

niumis rašė:Ką darau negerai:

Turiu Spyderco Triangle gąlastuvą. Tuo pačiu kampu galandant man visada kažkodėl su rupesniais strypais gaunasi aštriau. Perėjus prie smulkesnių (baltų), toks jausmas kad aštrumas dingsta.
Bet jei galandu 30 kampu su stambesniu ir po to 40 su smulkesniu, tada lyg ir viskas gerai. Ir taipogi aštrumas ilgai nesilaiko, nors visada naudoju tik ant medinės bambukinės lentutės.

1. Kas liečia lentelę tai bambukas kietas ir skersom skaidulom, o teisinga lentelė tai kai skaidulos nukreiptos į peilio ašmenis. Todėl jis gali greit ašmenis “suvalgyti”.
2. Spyderco keramika gan smulki (medium gali lyginti su ~600-800 grit, Fine ~1600) tai normaliai gali ir sustoti ties medium strypeliais nes nei peiliai nėra kažkokie Super plieno toliau galąsti nėra prasmės. O kodėl jie tampa ne tokie aštrūs tai gali būti keli variantai pradedant nuo galandimo spaudimo ir technikos ir baigiant tuo kad rupesnis galąstuvas palieka mikro seratorių ir dėl jo pikčiau pjauna.
Atsakymo rašymas