Diskusijų forumai

www.peilininkai.lt

Dabar yra 2024-03-28- 15:12

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 72 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5  Kitas
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 2012-05-05- 21:31 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-04-06- 13:51
Pranešimai: 1249
Miestas: Vilnius
Suopis rašė:
O koks turi buti aprasyme irasas, kuris nusakytu, jog plienas nerudyjantis?Aciu.

Tai priklauso nuo plieno markės. Vieni rūdjantys, kiti mažai rūdijantys, treti nerūdijantys. Peilio aprašyme dažnai nurodomas tik plieno pavadinimas, visa kita paliekiama susižinot pačiam pirkėjui. Geriausia, žinoma, prieš perkant :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Na, dekingas uz issamu
StandartinėParašytas: 2012-05-05- 23:06 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-04-29- 10:17
Pranešimai: 251
Šalis: Švedija
Miestas: Malung
Na, dekingas uz issamu paaiskinima, kartais rekomendacinio pobudzio informacija pakuzda- neprarasti budrumo... :-/ :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2012-05-06- 1:53 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10033
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Suopis rašė:
O koks turi buti aprasyme irasas, kuris nusakytu, jog plienas nerudyjantis?

Sprendžiama pagal plieno pavadinimą. Kad žinotum, ką koks pavadinimas reiškia, pradžiai pasiskaityk šią temą.
Aplamai imant, jeigu plieno sudėtyje yra daugiau nei 14% chromo (ar kitų atsparumą korozijai didinančių legiruojančių priedų) - plienas priskiriamas prie atsparių korozijai. Su sąlyga, kad terminio apdorojimo metu ligatūra nebuvo panaudota struktūriniams plieno pakeitimams.
 
Dėl tavo parodyto peilio geležtės geometrijos - įgaubti nuolydžiai pasiteisina minkštoms medžiagoms. Ypač jeigu jie yra žemi.
Jeigu dažniau tenka dirbti su medžiu - žemi nuolydžiai turėtų būti plokšti ir be ašmenų suvedimo. Kiek universalesni yra plokšti daliniai ar ištisiniai kai ašmenys suvesti išgaubtai (pvz. Fallkniven "F1" ar Bark River "Aurora").
Kuo rankena labiau pritaikyta prie delno anatomijos (t.y. turi įdubas pirštams), tuo labiau bus ribotas peilio suėmimas kitais būdais. Turistiniam peiliui tai nėra gerai.
Atkreip dėmesį į šiuos TRC Knives peilius:

 
 
Be kitą ko, jie gerokai pigesni, nei tavo parodytas pavyzdys. ;)

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2012-05-06- 13:43 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-04-29- 10:17
Pranešimai: 251
Šalis: Švedija
Miestas: Malung
Nuosirdus aciu uz informacija su kaupu, dabar belieka ja issistudijuoti ir kai ka suguldyti i pasamones lentynas. Is situ dvieju parodytu peiliu pavyzdziu, sirdis labiau gula prie Auroros. Fällkniven F1 peilio rankena ne itin simpatiska. Auroros kaina yra daug aukstesne uz mano anksciau pateikto peilio vertinimui kaina, o F1 kaina, subendrinus ivairiu prekeiviu pasiulymus, gaunasi panasi. Taciau, vis delto, "aki padejome" ant Auroros ir manau, kito menesio pradzioje pabandysime su drauge tapti jusu klubo nariais ir tai progai padovanosime vienas kitam po peili Aurora, jeigu priemimo ceremonija nereikalauja isskirtiniu peiliadirbio ziniu... :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Turistinis peilis
StandartinėParašytas: 2014-02-04- 19:57 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-03-15- 19:57
Pranešimai: 132
Miestas: Vilnius
Sveiki, žadu pirkti rimtesnį stovyklavimo peilį, su kuriuo būtų galima ir medelius, esant reikalui, pakapoti, ir duonos atsiriekti. Kadangi čia žinomo gamintojo Apocalypse modelio aš neįpirksiu jo dabartinėmis kainomis, noriu pigesnės alternatyvos...
Iš mano perspektyvos, kaip turi atrodyti peilis skirtas įvairiems darbams, šis atitinka gan daug mano nustatytų standartų. Tačiau nelaikau savęs rimtai išmanančiu šiuos reikalus, todėl iškart noriu pasiklausti Jūsų, kolegos, ką manote. Galbūt esate naudoję, ar susidūrę su būtent šiuo peiliu, ar panašiais gamintojo peiliais? Trumpai duomenys:
Pavadinimas: Schrade extreme survival SCHF3N
Plienas: 7C17 high carbon steel
Kriaunų medžiaga: Micarta

Jei kas galite duoti patarimų, maloniai laukiu.



Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Turistinis peilis
StandartinėParašytas: 2014-02-04- 20:09 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10033
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Savickas rašė:
Iš mano perspektyvos, kaip turi atrodyti peilis skirtas įvairiems darbams, šis atitinka gan daug mano nustatytų standartų. Tačiau nelaikau savęs rimtai išmanančiu šiuos reikalus, todėl iškart noriu pasiklausti Jūsų, kolegos, ką manote.

Nežinant kokie tavo "standartai" nėra ką komentuoti. 8(
Nes pvz. pagal mano kriterijus stovyklavimo peiliui - tokio ir už dyką neimčiau. :l

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Turistinis peilis
StandartinėParašytas: 2014-02-04- 20:19 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2013-03-19- 14:39
Pranešimai: 1560
Miestas: Vilnius
_Vladas_ rašė:
Nes pvz. pagal mano kriterijus stovyklavimo peiliui - tokio ir už dyką neimčiau. :l

Na, truputį užlenkei. :O
Sprendžiant pagal parašą, jei kitų peilių neturėtum (o reikėtų) - paimtum.
:E


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Turistinis peilis
StandartinėParašytas: 2014-02-04- 20:36 
Atsijungęs
Peiliamišys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-17- 17:37
Pranešimai: 1727
Šalis: Éire
Miestas: Cill Chainnigh
Savickai, imk http://www.trcknives.com/gbr/page/tr-7-10 nepasigailesi! cia ne reklama. tiesiog labai saunus stovyklavimo peilis.
net prisiminiau nesena istorija - kolegai Kaledu proga galvojone padovanoti tokio modelio peili. bet kaip minetas peiliokas atejo - nugalejo mano egoizmas. sazine nuejo tyliai parukyti po laiptais. peili pasilikau sau.
dabar galvoju, kad toki peilioka kolegai reiketu uzsakyti ant gimtadienio.
asmeniskai man Apocalypse didokas.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Turistinis peilis
StandartinėParašytas: 2014-02-04- 20:43 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-03-15- 19:57
Pranešimai: 132
Miestas: Vilnius
Kaip minėjau, peilis turėtų "nebijoti" ir sunkesnių darbų, kaip pvz. medžio kapojimo. Tam man reiktų kiek masyvesnio peilio. Taip pat, kiek teko naudotis panašaus dizaino, labai patogus dalykas yra (nežinau tikslaus pavadinimo) papildomas griovelis prie pat ašmenų pradžios pirštui. Tai nėra būtinybė, bet jei būtų - man patiktų. Taip pat nenoriu labai gremėzdiško peilio. Man vienas tobuliausių peilių, kaip ir buvau minėjęs yra TRC Apocalypse, todėl norėčiau kažko panašaus. Suprantu, kad šito ir medžiagos prastesnės ir suvedimo tinkamo nėra, bet už tokią kainą nėra ko norėti....
Esu atviras kitoms alternatyvoms :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Turistinis peilis
StandartinėParašytas: 2014-02-04- 20:48 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10033
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Vincukas rašė:
Sprendžiant pagal parašą, jei kitų peilių neturėtum (o reikėtų) - paimtum.
:E

Hipotetiškai tokia situacija gal ir įmanoma, bet mažai tikėtina, nes kitų peilių visada turiu. Net tada, kai jų visai nereikia. :D
Be to, čia kalbam apie išankstinį pasirinkimą, o ne apie būtinybe panaudoti. Nes antru atveju bus naudojama tai ką turi, todėl pirmu atveju geriau pasirinkti tai ką turėti antru atveju būtų geriau. ;)

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Turistinis peilis
StandartinėParašytas: 2014-02-04- 21:02 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10033
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Savickas rašė:
Kaip minėjau, peilis turėtų "nebijoti" ir sunkesnių darbų, kaip pvz. medžio kapojimo. Tam man reiktų kiek masyvesnio peilio. Taip pat, kiek teko naudotis panašaus dizaino, labai patogus dalykas yra (nežinau tikslaus pavadinimo) papildomas griovelis prie pat ašmenų pradžios pirštui. Tai nėra būtinybė, bet jei būtų - man patiktų. Taip pat nenoriu labai gremėzdiško peilio. Man vienas tobuliausių peilių, kaip ir buvau minėjęs yra TRC Apocalypse, todėl norėčiau kažko panašaus. Suprantu, kad šito ir medžiagos prastesnės ir suvedimo tinkamo nėra, bet už tokią kainą nėra ko norėti....
Esu atviras kitoms alternatyvoms :)

Įsivaizduok, kad aš prašau: "pasiūlykit man ką nors, kas man patiktų, atitiktų mano reikalavimus ir mano finansines galimybes." (c)
Ką konkretaus galėtum man pasiūlyti? ;)

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Turistinis peilis
StandartinėParašytas: 2014-02-04- 21:12 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-03-15- 19:57
Pranešimai: 132
Miestas: Vilnius
Nesakau aš taip. Aš klausiu bendros nuomonės apie šitą modelį. Jei finansai nebūtų klausimas prisipirkčiau visokių ir pats išbandinėdamas nuspręsčiau kas geriau, o kas blogiau.
Apie patikimą taip pat, manau, pakankamai aiškiai parašiau. Yra dalyku kas mano manymu duoda patogumo, bet kaip sakiau, būtinybės tam nėra.
Reikalavimai vėl gi. Tai tik mano netobulai išlavinta nuomonė. Vien dėl to pirmam poste ir nerašiau, koki jie


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Turistinis peilis
StandartinėParašytas: 2014-02-04- 21:16 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-03-15- 19:57
Pranešimai: 132
Miestas: Vilnius
Dėkui, Bangini, už patarimą. Aš apie tą TRC peiliuką irgi galvojau, bet nežinau kodėl, man patogesni didesni, masyvesni peiliai. Tiesiog rankoj kažkaip man jie stabiliau guli. Dėl to pirma ir rinkausi kiek didesnių gabaritų peilį. Reiks gal iš naujo apgalvot mažesnių gabaritų variantą


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Turistinis peilis
StandartinėParašytas: 2014-02-04- 21:24 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-01-27- 14:41
Pranešimai: 2226
Miestas: Vilnius
Jei ieškai biudžetinio - pasižiūrėk GLOCK 78, darbus atliks puikiai, be to, jo mažiau gailėsi.) Iš brangesnių, variantų daug, skonio reikalas. Tas pats Bark Riveris turi labai smagių modelių.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Turistinis peilis
StandartinėParašytas: 2014-02-04- 21:28 
Atsijungęs
Klubo narys

Užsiregistravo: 2011-04-18- 23:47
Pranešimai: 1207
Miestas: Vilnius
Tai Moora paimk 748 jei pigiau ar benchmade rant drop point ir kaposi ir pjaustysi su daina.
O jei reikia eksliuzyvo - vietiniai meistrai (Linuks) ir kiti manufaktūrininkai turi prisipirkę suopio geležčių ilgų, gali sumeistrauti pakankamai nebloga variantą :ok:


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 72 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 7 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Pereiti į:  
Veikia su phpBB® Forum Software © phpBB Group Color scheme by ColorizeIt!
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007