Apie peilių paskirtį ir naudojimosi jais patirtį
Atsakymo rašymas

loki rašė: Blizga kaip

2012-06-08- 15:43

loki rašė:Blizga kaip laukinio (laukinio, o ne kolegos), katino pautai. :)


Vaizdingas palyginimas :-D xD

Mėsa riebalų turi, gal

2012-06-08- 16:36

Mėsa riebalų turi, gal apsauginis sluoksnis liko? Pabandyk vaisius pjaustyt...

Dažniausiai gyvenime pjaustau

2012-06-08- 16:47

Dažniausiai gyvenime pjaustau mėsą ar medį. :) Peilis EDC. Taigi man kolkas rezultatų užtenka.

Ech, aš irgi keletą peilių

2012-06-10- 16:41

Ech, aš irgi keletą peilių nusipoliruoti norėčiau, bet neturiu įrankių tam reikalui, tik grąžtą elktrini :( O rankom žvėriškai jau ilgas procesas būtu... :/

Rankom daug įdomiau. Šiaip

2012-06-10- 16:47

Rankom daug įdomiau. Šiaip tam užtenka tik švitrinio popieriaus. Jeigu yra poliravimo pastos - dar geriau, pabaigt galima su jom.
O senukuose gali nusipirkt į drelę įstatomus poliravimo ratukus, ar kaip ten jie vadinasi.

Reiks tų ratukų paieškoti

2012-06-10- 17:01

Reiks tų ratukų paieškoti tuomet :)

Katinas rašė: O senukuose

2012-06-10- 17:19

Katinas rašė:O senukuose gali nusipirkt į drelę įstatomus poliravimo ratukus, ar kaip ten jie vadinasi.

 

Poliravimo diskai.

Reiškia aš nesugadintas

2012-06-10- 20:40

Reiškia aš nesugadintas technologijų. Poliruoju rankom ant medium ir ultrafine brūselių.

Tik su poliravimu įrankiais

2012-06-10- 20:58

Tik su poliravimu įrankiais reikia kiek atsargesniam būti. Su dremeliu poliruoju. Vailokinis volelis + poliravimo pastos įvairaus rūpumo (grubumo). Vos ranka nuslysta ir labai paprasta brūkštelėti metalinėmis besisukančiomis dalimis per poliruojama paviršių, palieki gilų įbrėžimą. Aišku tai dėl neįgudimo, bet visgi geriau nežiopsoti ir kiek atsakingiau laikyti įrankį. Tiesa neaišku kaip atsilieps įšilimas dėl trinties ties nuolydžiais plonoje vietoje.
Be to pastebėjau kad anglinis plienas gerai pasyvuojasi pjaustant daržoves virtuvėje. Papilkėja ir nustoja rūdyti. Tiesa nežinau kokios ten organinės rūgštys pasyvuoja geležtę, bet peilis rūdydavo tik tada, kai ilgai be darbo gulėdavo spintelėje.

Mano patarimas - aptepus

2012-06-10- 21:16

Mano patarimas - aptepus pjaunančią briauną silikonu arba epoksidiniais klijais, palikti peilį valandą rūdžių surišėjuje. Tinka ir lingės tipo plienams ir CPM m4 tipo plienams. Po to nušveisti su soda ir 2000 cmulkumo švitriniu popieriumi iki tamsiai pilkos spalvos, arba tik iki juodos spalvos. Pakankamai atspari danga gaunasi. Tiesa - jei geležtėje yra kokie nors karbidiniai arba ligatūros nevienodumai - gali išlysti piešinėlis.
Tiesa galimair pjaunančios briaunos neapsaugoti - uždėti ant geležtės sumirkytą rūdžiū surišėjuje vienkartinę nosinaitę. Tik ją reikės kas keletą minučių pajudinti.

Keturios paros gamtoje,

2012-06-25- 16:01

Keturios paros gamtoje, didžiąją laiko dalį kiaurai merkė lietus.

Poliruota Military geležtė iš M4 išliko be pakitimų, tuo tarpu Elmaxo fultangas pasidabino vos matomomis pitingo dėmelėmis. Žinoma, savo turbūt davė ir drėgnas odinis dėklas.

 

Nieko nesimato Gaila, kad

2012-06-25- 17:22

Nieko nesimato :-/
Gaila, kad nepalyginai su Tomo RWL-34 gežte tom pačiom sąlygom.

Pitingas vos matomas, ir tai

2012-06-25- 17:37

Pitingas vos matomas, ir tai tik tam tikru kampu.
Fotikas mano irgi nera geras :).
RWL takart neėmiau, bet jis panašiom sąlygom ir per ilgesnį laiko tarpą nepitinguodavo. Manau eksperimentuot reiktų be dėkliukų, bo odos išdirbimas taip pat gali nemenkai įtakot.. :-/

Būtent.

2012-07-02- 23:20

Būtent.

loki rašė: Pitingas vos

2012-07-02- 23:29

loki rašė:Pitingas vos matomas, ir tai tik tam tikru kampu.
Fotikas mano irgi nera geras :).
RWL takart neėmiau, bet jis panašiom sąlygom ir per ilgesnį laiko tarpą nepitinguodavo. Manau eksperimentuot reiktų be dėkliukų, bo odos išdirbimas taip pat gali nemenkai įtakot.. :-/


Kokio kietumo pas tave geležtė iš RWL, apie kurią kalbi? (Yra skirtumas kalbant apie atsparumą korozijai).
Atsakymo rašymas