Diskusijų forumai

www.peilininkai.lt

Dabar yra 2024-03-28- 22:18

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Forumo taisyklės


Šiame forume kiekvienas gali pradėti vieną atskirą temą apie savo gaminamus peilius, talpinti šių peilių nuotraukas su aprašymais ir sulaukti iš kitų dalyvių savo darbų vertinimų bei komentarų.



Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 84 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6  Kitas
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 2014-08-26- 15:48 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2014-05-14- 16:39
Pranešimai: 1391
Miestas: Kaunas
pyfpafz rašė:
Vienas kairiarankiui, viskas gi video rasskazanno :)


žiūrėjau be garso, užteko ir vaizdų kad seilės bėgtų :)

_________________
Išminuotojai vaikšto lėtai, bet jų geriau nelenkti (;


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2014-08-26- 16:05 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2014-05-14- 16:39
Pranešimai: 1391
Miestas: Kaunas
peržiūrėjus video iškilo klausimas Robertui (Loptar'ui) kodėl pasirinkote vidinę atramą rankenoje? Bent jau mano manymu ta išpjova geležtėje visai neblogai rinks šiukšles ir dulkes iš kišenės ir peilis vieną dieną gali neatsilenkti tiek kad geležtė užsifiksuotų. Žinoma išvalyti ne didelė problema, bet ar ne patikimiau o tuo pačiu mano manymu ir paprasčiau gaminti būtų atramos ant geležtės (tarkim kaip CRK Umnumzaan). Nebent tai labai prieštaravo jūsų dizaino koncepcijai arba jūs neieškote lengvų kelių :D .

_________________
Išminuotojai vaikšto lėtai, bet jų geriau nelenkti (;


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2014-08-26- 16:16 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-03-01- 10:54
Pranešimai: 736
Miestas: Vilnius
Desantas rašė:
peržiūrėjus video iškilo klausimas Robertui (Loptar'ui) kodėl pasirinkote vidinę atramą rankenoje? Bent jau mano manymu ta išpjova geležtėje visai neblogai rinks šiukšles ir dulkes iš kišenės ir peilis vieną dieną gali neatsilenkti tiek kad geležtė užsifiksuotų. Žinoma išvalyti ne didelė problema, bet ar ne patikimiau o tuo pačiu mano manymu ir paprasčiau gaminti būtų atramos ant geležtės (tarkim kaip CRK Umnumzaan). Nebent tai labai prieštaravo jūsų dizaino koncepcijai arba jūs neieškote lengvų kelių :D .

Fliperis su stop pinais geležtėj baisiausias mano estetinis košmaras :) O kad visos geležtės ir rankenos linijos susieitų, arba toks variantas, arba vidinis stop pinas, kuris neprotingai susilpnina ašinį mazgą, ypač tokio dydžio nelentyniniam peiliui.

Kas liečia valymą, tai kaip tik, šmaukšt su ausų krapštuku, ir išvalai viską. Kur kas lengviau, nei kokį axis lock :)


Paskutinį kartą redagavo Loptar 2014-08-26- 19:39. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2014-08-26- 19:24 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-01-31- 23:18
Pranešimai: 3785
Šalis: LT
Miestas: Sostinė
Sephas rašė:
Video padėjo geriau suvokti dydį. Peiliai tikrai nemaži. Jei rinkčiausi panašaus dizaino peilį norėčiau mažesnio. O pati idėja ir išpildymas tikrai šaunūs.

P.S. kodėl apžvalgos pavadinimas angliškas ? :/


Pavadinimas angliškas, video rusiškas, o autorius lietuvis - čia tam, kad visi suprastų ;)

_________________
Русский военный корабль, иди ****!


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2014-08-26- 20:15 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10033
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Lenktinukų autoriai: Balt ir Loptar :)


Prikabinti failai:
LAP-IMG_5103.JPG
LAP-IMG_5103.JPG [ 375.03 KiB | Peržiūrėta 6165 kartus(ų) ]

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...
Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2014-08-26- 22:25 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-03-01- 10:54
Pranešimai: 736
Miestas: Vilnius
Truputį priešistorės ... Prieš anodavimą ir surinkimą


Prikabinti failai:
V1V3.jpg
V1V3.jpg [ 865.94 KiB | Peržiūrėta 6138 kartus(ų) ]
Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2014-08-27- 23:24 
Atsijungęs
Peiliadirbys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011-08-10- 21:51
Pranešimai: 1310
Miestas: Tauragė
GAdas rašė:
...o čia priėjo Algirdas... :D XD

Pamiršot, kad Algirdas vienas nevaikšto :evil:
Ir ko eilinį kartą, visi vaipotės :/ Juk niekas nesako nė vieno blogo žodžio, nei apie lenktinukus, nei apie meistrus. Asmeniškai man Dainiaus visi darbai superiniai, preciziški ir išbaigti, pagarba meistrui. Lenktinukai taipogi puikūs, nėr prie ko prikibti, V1.1. labiausiai patiko, visai norėčiau ir pats tokio ;) O ir šis bendras projektas Balt ir Loptar, neabejoju bus sėkmingas ir tikiuosi ateityje pateiks dar ne vieną puikų peiliuką.
Bet....
Loptar rašė:
Ne per drąsiai. Tos staklės, kurios darė "didžiumą" darbo, visos valdomos rankomis (tekinimo, frezavimo, pjovimo, plokščio šlifavimo). Zapadlo ...

Ne zapadlo, paprasčiausiai išvedžioti ir išversti, kaip nori galima viską, bet paprastas pavyzdys: Jei statybose dirba du pagalbiniai, vienas maišo betoną rankom, kitas su maišykle. Tai manau visiems aišku, kad vienas skiedinys maišytas rankom, kitas įrengimu. Nors žvyrą į maišyklę taip pat metė rankiniu būdu, bet pagalbinis nesakys, kad ,, šį skiedinį maišiau rankom". O išvedžiot galima visaip: jei maišydamas stovėjo, tai gal čia kojų darbo skiedinys, o jei buvo prisėdęs....? 8(
Loptar rašė:

V1.1 dalis rankenos praeita rankiniu boru, suformuojant tokį paviršių, koks yra.

Nagi vyrai, nebešposykit, tai mano ko ne visos rankenos su ,, rankiniu graviravimu" XD Aišku ir čia galima išvedžioti iki begalybės, bet ,,praėjimo rankiniu boru" graviravimu niekas nevadina, tai greičiau faktūros uždėjimas. Nes tuomet ir braižymą pagaliuku ant smėlio graviravimu galima vadinti :/
Ir nėra čia nei jokių nuoskaudų, nei pavydo, nei kompleksų, bet vadinti daiktus reikia tikraisiais vardais, priešingu atveju iškraipoma realybė. Niekas nesako, kad rankų darbas geriau nei staklių ar priešingai, paprasčiausiai yra darbai daromi rankiniu būdu, naudojant įrankius, yra darbai daromi staklėmis, yra darbai kuriuos daro kompiuteriai. :)

_________________
www.kalviodarbai.lt


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2014-08-27- 23:31 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-01-31- 23:18
Pranešimai: 3785
Šalis: LT
Miestas: Sostinė
Kestutis ply rašė:
GAdas rašė:
...o čia priėjo Algirdas... :D XD

Pamiršot, kad Algirdas vienas nevaikšto :evil:


XD XD XD
Užskaitau :liuks2:

_________________
Русский военный корабль, иди ****!


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2014-08-28- 7:36 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-03-01- 10:54
Pranešimai: 736
Miestas: Vilnius
Kestutis ply rašė:
Ir ko eilinį kartą, visi vaipotės :/ Juk niekas nesako nė vieno blogo žodžio, nei apie lenktinukus, nei apie meistrus. Asmeniškai man Dainiaus visi darbai superiniai, preciziški ir išbaigti, pagarba meistrui. Lenktinukai taipogi puikūs, nėr prie ko prikibti, V1.1. labiausiai patiko, visai norėčiau ir pats tokio ;) O ir šis bendras projektas Balt ir Loptar, neabejoju bus sėkmingas ir tikiuosi ateityje pateiks dar ne vieną puikų peiliuką.
Bet....

Ačiū.

Kestutis ply rašė:
Ne zapadlo, paprasčiausiai išvedžioti ir išversti, kaip nori galima viską, bet paprastas pavyzdys: Jei statybose dirba du pagalbiniai, vienas maišo betoną rankom, kitas su maišykle. Tai manau visiems aišku, kad vienas skiedinys maišytas rankom, kitas įrengimu. Nors žvyrą į maišyklę taip pat metė rankiniu būdu, bet pagalbinis nesakys, kad ,, šį skiedinį maišiau rankom". O išvedžiot galima visaip: jei maišydamas stovėjo, tai gal čia kojų darbo skiedinys, o jei buvo prisėdęs....? 8(

Kaži kuri operacija gaminant lenktnikus buvo jei <...> stovėjo, tai gal čia kojų darbo skiedinys, o jei buvo prisėdęs.... ?
Jei turitite automobilius, tai gal vairo sukiojimas ir tikslus įvažiavimas tarp kolonų, ir gi ne "rankų darbas"? Netgi arklio valdymas, manyčiau, yra "rankų darbas". Neišvedžiojant, kad ranką judina raumenys, gaunantys impulsus iš smegenų, supaprastinant :)

Kestutis ply rašė:
Nagi vyrai, nebešposykit, tai mano ko ne visos rankenos su ,, rankiniu graviravimu" XD Aišku ir čia galima išvedžioti iki begalybės, bet ,,praėjimo rankiniu boru" graviravimu niekas nevadina, tai greičiau faktūros uždėjimas. Nes tuomet ir braižymą pagaliuku ant smėlio graviravimu galima vadinti :/
Ir nėra čia nei jokių nuoskaudų, nei pavydo, nei kompleksų, bet vadinti daiktus reikia tikraisiais vardais, priešingu atveju iškraipoma realybė. Niekas nesako, kad rankų darbas geriau nei staklių ar priešingai, paprasčiausiai yra darbai daromi rankiniu būdu, naudojant įrankius, yra darbai daromi staklėmis, yra darbai kuriuos daro kompiuteriai. :)

Aš niekada ir nerašiau kad ne rankinis, matosi gi, kad rankinis :)
Nėr problemos "faktūros uždėjimas". Atsiprašau už neteisingą terminą.
Nors esmės nekeičia, ir pagaliuką ant smėlio, ir DaVinčis teptuką, vedžiojo ranka .. ką jau čia ...
O realybė pas visus skirtinga, dar įdomiau, visi ją skirtingai mato, jaučia ir įsivaizduoja :)

P.S.
Aišku, galima teptuką insikišt į (_*_), tada bus turbūt, kaip sako rusai рукожопство :)
P.P.S.
Arba gal menas? ... kad pasimečiau net ...


Paskutinį kartą redagavo Loptar 2014-08-28- 9:09. Iš viso redaguota 2 kartus.

Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2014-08-28- 7:56 
Atsijungęs
Peiliadirbys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011-08-10- 21:51
Pranešimai: 1310
Miestas: Tauragė
Loptar rašė:
Kaži kuri operacija gaminant lenktnikus buvo jei <...> stovėjo, tai gal čia kojų darbo skiedinys, o jei buvo prisėdęs.... ?
Jei turitite automobilius, tai gal vairo sukiojimas ir tikslus įvažiavimas tarp kolonų, ir gi ne "rankų darbas"? Netgi arklio valdymas, manyčiau, yra "rankų darbas". Neišvedžiojant, kad ranką judina raumenys, gaunantys impulsus iš smegenų, supaprastinant :)

Čia jau vėl išvedžiojimai, bet iš esmės tai taip, visur yra smegenų darbas, tik vienur jis atliekamas rankomis, kitur įrengimų/staklių pagalba, o šiais laikais neretai ir šio darbo didžioji dalis atiduodama kompiuteriui :) Jei Vincuko stilium pasakyt, tai jei puse darbo už galvą daro kompas reiktų sakyt: ,,pusgalvių darbo " XD XD XD

_________________
www.kalviodarbai.lt


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2014-08-28- 8:18 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-03-01- 10:54
Pranešimai: 736
Miestas: Vilnius
Kestutis ply rašė:
Čia jau vėl išvedžiojimai, bet iš esmės tai taip, visur yra smegenų darbas, tik vienur jis atliekamas rankomis, kitur įrengimų/staklių pagalba, o šiais laikais neretai ir šio darbo didžioji dalis atiduodama kompiuteriui :)

Pas mane nėr išvedžiojimų (aukščiau esamame post'e tik pvz.). Koks skirtumas kas kur atiduodama? Šio topiko rėmuose kalba apie šituos lenktinius.
Kas konkrečiai arba koks gamybos proceso etapas nepatinka, kad reik diskutuot šia tema? ;) Kas liečia mano asmenį vertinimą, ne rankų darbo proceso dalis, būtų rankenos arba geležtės išpjovimas EDM/Lazeriu (kas, vėlgi, mano asmeniniu vertinimu, lyginant su rankiniu pjovimu, turi tik pliusus, nėr ko gaišt laiką rutininiam darbui, nebent nėr kas veikia).

Kestutis ply rašė:
Jei Vincuko stilium pasakyt, tai jei puse darbo už galvą daro kompas reiktų sakyt: ,,pusgalvių darbo " XD XD XD

Netoli tiesos. Tik netikslu. Kompas (arba, sakykim, jei maloniau skamba, kalkuliatorius, padeda galvai greičiau atlikti aritmetinius veiksmus, ir dar daug kitokių veiksmų). Tačiau nei kompas, nei CNC, nei bet koks įrankis neturi jokios vertės, jei nėra idėjos ir tikslo, ką su juo daryt.
Beto, kaip matau, ne telefonu man skambini ar rėkauji nuo kalno į mano pusę, o kompo klavą tapšnoji :) Tai kai čia dabar ... ;)

P.S.
Suprantu, kad visi čia žmonės normalūs ir geranoriški. O pasip*zdavot tarsi etiketo klausimas :) Viskas gerai ....


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2014-08-28- 11:37 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2014-05-14- 16:39
Pranešimai: 1391
Miestas: Kaunas
Manau jau krypstama nuo temos bet dar ir aš prisidėsiu prie diskusijos. Iš savo patirties galiu pasakyt kad kompas daro tai ką jam užduodi o ne tai ko iš jo nori ir nereikia nuvertinti darbo su kompiuteriu, kaip ir darbo su mechaninėmis staklėmis, skirtumas tik tas kad reikalingi skirtingi įgūdžiai. Dirbant su mechaninėmis staklėmis užtektų vos ne idėjos ir eskizo o tada jau reikia meistro su tiesiomis rankomis augančiomis iš teisingos vietos, o kompiuterio ir CNC atveju reikia idėjos kurią reikia tiksliai išaiškinti kompiuteriui t.y. projektuotojo ir kompiuterio santykiai turi būti artimi :) o CNC staklėm užtenka operatoriaus. Taip kad bet kuris atvejis reikalauja žinių ir įdėto darbo, mano manymu reikia atskirti tik serijinę gamybą nuo vienetinės ir nereikia muštis dėl smulkmenų.

_________________
Išminuotojai vaikšto lėtai, bet jų geriau nelenkti (;


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2014-08-28- 12:58 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10033
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Desantas rašė:
Taip kad bet kuris atvejis reikalauja žinių ir įdėto darbo, mano manymu reikia atskirti tik serijinę gamybą nuo vienetinės ir nereikia muštis dėl smulkmenų.

Amen. :bravo: +:o

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2014-08-28- 13:51 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-03-01- 10:54
Pranešimai: 736
Miestas: Vilnius
Desantas rašė:
Iš savo patirties galiu pasakyt kad kompas daro tai ką jam užduodi o ne tai ko iš jo nori ir nereikia nuvertinti darbo su kompiuteriu, kaip ir darbo su mechaninėmis staklėmis, skirtumas tik tas kad reikalingi skirtingi įgūdžiai. Dirbant su mechaninėmis staklėmis užtektų vos ne idėjos ir eskizo o tada jau reikia meistro su tiesiomis rankomis augančiomis iš teisingos vietos, o kompiuterio ir CNC atveju reikia idėjos kurią reikia tiksliai išaiškinti kompiuteriui t.y. projektuotojo ir kompiuterio santykiai turi būti artimi :) o CNC staklėm užtenka operatoriaus.

Ale būtų taip viskas paprasta, kiniečių padirbinių neatskirtum nuo originalo :) Šmaukšt paukšt, susuki varžtukus, ir viskas šokolade ... deja deja ... zapadlo ... :)


Desantas rašė:
<...>mano manymu reikia atskirti tik serijinę gamybą nuo vienetinės ir nereikia muštis dėl smulkmenų.

Serijinę gamybą galima puikiai daryti lygiai taip pat tvarkingai ir kokybiškai.
Visos bėdos dėl piginimosi, nepragalvojimo, kokybės kartelės nuleidimo, neatsakingumo, ėjimo į pigaus vartotojo rekalavimus ir pan.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2014-08-28- 14:10 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2014-05-14- 16:39
Pranešimai: 1391
Miestas: Kaunas
Loptar rašė:

Serijinę gamybą galima puikiai daryti lygiai taip pat tvarkingai ir kokybiškai.
Visos bėdos dėl piginimosi, nepragalvojimo, kokybės kartelės nuleidimo, neatsakingumo, ėjimo į pigaus vartotojo rekalavimus ir pan.


nu ir vėl užsivedi iš pusės apsukimo :) aplamai mano manymu diskusija prasidėjo dėl to kad kažkam užkliuvo pasakymas "RANKŲ DARBO" o ne dėl kokybės. Nes kaip suprantu kai kam tai kertinis dalykas jei rankų darbo o jei jau daryta su kažkokia mašina tai jau viskas netenka vertės. Už tai ir siūlau tiesiog atskirti serijinę gamybą nuo vienetinės o ne skirstyti į rankų darbas, dildės darbas, mechaninių staklių darbas, CNC staklių darbas ir serijinė gamyba.
O kas liečia kokybę tai žinoma galima kreivai pagaminti vienetinį gaminį ir idealiai serijinį aš dėl to nesiginčiju, net tie patys kiniečiai sugeba kokybiškai pagaminti bet tada kaina nebe kiniška būna.

_________________
Išminuotojai vaikšto lėtai, bet jų geriau nelenkti (;


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 84 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 41 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Pereiti į:  
cron
Veikia su phpBB® Forum Software © phpBB Group Color scheme by ColorizeIt!
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007