Šiame forume kiekvienas gali pradėti vieną atskirą temą apie savo gaminamus peilius, talpinti šių peilių nuotraukas su aprašymais ir sulaukti iš kitų dalyvių savo darbų vertinimų bei komentarų.

Forumo taisyklės

Šiame forume kiekvienas gali pradėti vieną atskirą temą apie savo gaminamus peilius, talpinti šių peilių nuotraukas su aprašymais ir sulaukti iš kitų dalyvių savo darbų vertinimų bei komentarų.
Atsakymo rašymas

Re: Midus darbai

2014-10-04- 4:43

Toki makšties "projektą" galvoje nešiojausi jau seniai. Dabar padariau, išsikroviau - galima bus pamiršti :) o gal ir patiks kam nors... kai turėsiu galimybę pafotkinsiu, kodel tokią padariau :)

Re: Midus darbai

2014-10-04- 22:40

Sumanymas buvo: pasiūti "daugiafunkcinę" makštį skirtą iškylavimui gamtoje.
Dar būtinai norėjau tai padaryti iš cheminio rauginimo odos. Augalinio rauginimo oda yra brangesnė, jos sunkiau gauti, todėl matau prasmę išmokti apsieiti ir su ch.r. oda.
Dvi odos spalvas parinkau, pagal peilį (juoda geležtė ir ruda rankena). Nuotrauka be rudų dirželių:
Paveikslėlis
Ruošiantis į žygį, prie peilio galima pasiimti nedidelį priedą: galąstuvėlį, skiltuvą, žebtuvėlį, flomasterį .... šiuo atveju Taidea deimantinis galąstuvėlis:
Paveikslėlis
Jei nenori, kad peilis makaluotųsi, arba būtų nepastebimas, galima jį prisitvirtinti prie diržo horizontaliai. Pvz už nugaros:
Paveikslėlis
Galima prisitvirtinti prie kuprinės petnešos:
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Tai tiek
Paskutinį kartą redagavo Midus 2015-01-27- 8:50. Iš viso redaguota 1 kartą.

Re: Midus darbai

2015-01-21- 7:44

Darytas prieš du metus.
Anglinio plieno Mora clasic geležtė juodinta geležies chloridu, tekstolitas, oda, amoniako garuose tamsintas ąžuolas, karvės kaulas. Impregnuota sėmenų aliejaus, vaško ir kanifolijos mišiniu.
Scrimshaw bandymas - raižyta skalpeliu.
Makštis buvo iš cheminio rauginimo odos su mediniu įdėklu. Deja turiu tik fragmentų nuotraukas.

Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis

Po kurio laiko peilis vėl pateko pas mane (be makšties).
Nemokšišką scremshaw "nuėmė" kitas žmogus. Šiek tiek pakooregavau išėmimą pirštui rankenos priekyje ir rankenos galą. Dabar atrodo taip.

Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis

Peilis į meno kūrinius nepretenduoja - paprastas įrankis, bet nusprendžiau parodyti , gal kam nors bus įdomu. Atsiprašau už nuotraukų kokybę

Re: Midus'o peiliai

2015-03-01- 7:14

Paskutiniam rodytam peiliui pasiuvau makštį iš žaliaminės odos.

Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis

Re: Midus'o peiliai

2015-09-15- 8:57

Pasiuvau dėkliuką spyderco endura'i
Prikabinti failai
2015-09-15 08.52.26.png
2015-09-15 08.51.45.png
2015-09-15 08.49.50.png
2015-09-15 08.49.10.png

Re: Midus'o peiliai

2015-09-15- 11:40

Kazkaip tas ispaustas griovelis nesiziuri, einantis tarp varztu/kniedziu. O bendrai - labai grazu!

Re: Midus'o peiliai

2015-09-15- 13:13

Dr_ , ačiū už išsakytą pastabą. Pats taip pat matau trūkumų, bet labai įdomu, kaip mato kiti žmonės. O kas labbiau kliūva: ar griovelio kokybė, ar atstumas iki krašto, ar išvis geriau būtū be griovelio?
Mėginau atkartoti tai, ką buvau matęs internete. Pvz.:
Prikabinti failai
il_570xN.744395906_o581.jpg

Re: Midus'o peiliai

2015-09-15- 13:21

Šiuo atvėju būtų gražiau išvis be griovelio ir kniedžių.
Tavo nurodytame pvz. peilis dėkle "sėdi" giliau, griovelis eina po atlenkimo skyle, gal dėl to atrodo harmoningiau.
Bet tai subjektyvu. :)

Re: Midus'o peiliai

2015-09-15- 13:31

o neiškrenta iš dėklo? jei nešiot dėklą ant diržo, tai besibaladuojantį galima pamest. man šiuo atveju klipsas yra saugiau. Su dėklu nešiočiau kuprinėj.

Re: Midus'o peiliai

2015-09-15- 15:10

Dėkui, loki už argumentuotą komentarą. Pirminis mano sumanymas ir buvo daryti kraštą iki skylės. Formuojant , pradžioje odos buvo palikta pakankamai, bet iš anksto nepasimatavau ir perdaug nupjoviau.

Pavelai, peilis dėkle laikosi pakankamai standžiai. Drąsiai galima ir ant galvos stovėti ir futbolą žaisti. Vat tik dėl dėkliuko perdidelio patrumpinimo, gaunasi šiek tiek perdaug peilio išlindę virš diržo.
Dėl nešiojimo dėkle. Manau, įpročio ir skonio reikalas. Asmeniškai man klipsai yra negražu. Dažniausiai didesnio peilio kišenėje nenešioju. Jis pas mane rankinėje arba kuprinėje. Į gamtą- peilis ant diržo.
Prikabinti failai
20150907_072258.jpg
20150907_232433.jpg

Re: Midus'o peiliai

2015-09-15- 20:28

:liuks: Man ziurisi gerai

Re: Midus'o peiliai

2015-09-15- 20:49

Mano nuomone išviso geriau be griovelio būtų. Arba arčiau ktašto ir plonesnis, kaip tas, pagal kurį darei.

Re: Midus'o peiliai

2015-09-16- 7:46

Jei klipsas negražu, tai kodėl dar jo nenusukai nuo savo peilio? O griovelis tikrai per platus.

Re: Midus'o peiliai

2015-09-16- 8:40

TerMind rašė:Jei klipsas negražu, tai kodėl dar jo nenusukai nuo savo peilio? O griovelis tikrai per platus.

Šį dėkliuką gaminau norėdamas pasipraktikuoti, išmėginti nusipirktas Fiebings priemones. Siuvau iš trijų skirtingų augalinio rauginimo odos gabaliukų, kad atrsčiau, kuri oda geriau tinka šiam reikalui. Dėkluką , tikriausiai parduosiu kokiam ebay . Kadangi gaminau ne sau, klipsą palikau, nes internete dažniausiai maćiau dėkliukus peiliams su klipsomis.
Dėl griovelio supratau.

Re: Midus'o peiliai

2015-09-16- 9:33

Tas griovelis yra daromas pradžioje darbo, kad lengviau būtų kalti prie lentos ir formuot, dabar padarytas po laiko, ir kam tos kniedės? Toks įspūdis, kad kai siuvama su mašina - siūlas neiširtų. O visapusiškai tai tobulėji.
Atsakymo rašymas