Apie parodas, šventes bei kitus su peiliais susijusius visuomeninius renginius
Atsakymo rašymas

Hanza dienos Kaune

2011-05-20- 19:42

Kelios nuotraukos iš hansa dienų kaune. Aišku visą laiką prakabėjau prie Vykinto ir Tomo kromelio, tai tik tokios ir nuotraukos :D

Paveikslėlis


Paveikslėlis


Paveikslėlis


Paveikslėlis


Paveikslėlis

Dėkui. Pradžia yra, o toliau

2011-05-20- 20:22

Dėkui. Pradžia yra, o toliau kolegos manau papildys nuotraukomis ir pasidalins įspūdžiais. ;)
Aš ketvirtadienį buvau Kaune su reikalais ir mažai turėjau laiko, tai tik greitomis pralėkiau pro Laisvės alėją. :(

Bendradarbiai planavo lėkt

2011-05-20- 20:35

Bendradarbiai planavo lėkt šiandien, man, deja, neišėjo. Matysim, gal išeis savaitgalį, jei prognozuojamas škvalas nenuneš :)

Buvau ten šyryt,alaus midaus

2011-05-21- 18:24

Buvau ten šyryt,alaus midaus negėriau, Tomą , Vykintą ir Liną mačiau,dar į lagaminą monetų paveizėjau pas estų antikvarus. Su Kionegzbergo svečiais pabendravom, aic parduotuve aplankem, Mickevičiaus gatvėj į antikvariatą užsuko tai ir išsiskyrem.
Savotiškas renginys.

Ir man teko apsilankyt. Na,

2011-05-21- 22:13

Ir man teko apsilankyt. Na, Linai, kaip ten sekėsi iškalti?

Maloniai ir įdomiai

2011-05-23- 7:26

Maloniai ir įdomiai pasikalbėjau su Vykintu ir Tomu. Hanzos dienos, manau, praėjo visai puikiai. O šeštadienio vakare su dukra dar nuėjom ir į Corvus Corax koncertą (pvz. http://www.youtube.com/watch?v=ADuCbafq ... re=related)

Ačiū viems užsukusiems į mūsų

2011-05-24- 9:07

Ačiū viems užsukusiems į mūsų kromelį. Smagu buvo susipažinti, kaip rusai sako "mordalno" :). Nespėjau Linui deramai padėkot už odos prabą, padrysiu iš jos makštis hanzoje pradėtam peiliu, kai pabaigsiu būtinai parodysiu kas gavosi. Visiems sekmės darbuose ir iškojimose. Iki kitų susitikimų.

Re: Hanza dienos Kaune

2015-05-25- 21:42

Tai kolegos kauniečiai, kas įdomaus buvo šiemetinėje Hanzoje? :/

Re: Hanza dienos Kaune

2017-05-22- 8:42

Buvo Vykintas. Be savo tradicinių lietuviškų peiliukų turėjo ir kelias jo pažįstamo švedo iš balų rūdos nukaltas geležtes. Sakė dalyvavęs rinkimo ir rūdos lydymo procese. Geležtės turi gražų išilginių rievių raštą; specifinį tokį. Toliau tradicinės pramogos - riterių turnyras, viduramžių amatai ir dirbiniai. Buvo galima pamėginti titnagu ir skiltuvu įskelti ugnį - labai populiari pramoga. Dar ant lazdelės aplipdžius tešlos ir įsmeigus į šalia rusenančias žarijas buvo galima išsikepti duonos. Buvo vaikinas, kuris senoviniu metodu ruošėsi lieti bronzą. Tik sakė nežinia ar tai darys, nes dienos karštos ir dumpliuoti krosnelę gali būti visai nesmagu. Sau įsigijau baltiško kovos kirvio formos pakabuką.
Prikabinti failai
kirvukas.png

Re: Hanza dienos Kaune

2018-05-19- 20:41

Kas dar nebuvot, rekomenduoju aplankyti hansa dienas - prie amatininkų stovi ukrainiečiai, turi ir peilių, ir dmaskinių/x9/x12mf geležčių 20-40€, stabilizuoto klevo (12€)
Geležtės nustebino ideliai lygiais nuolydžiais, ir plonu suvedimu (iš akies 0,1-0,2mm) tokių dar nebuvo tekę gyvai čiupinėti...

Re: Hanza dienos Kaune

2018-05-21- 8:35

Buvo dar viena palapinė, turbūt latviai. Daugiausia kinų gamybos peiliai.
Atsakymo rašymas