Apie peilių paskirtį ir naudojimosi jais patirtį
Atsakymo rašymas

Re: Peilių legalumas Lietuvoje

2015-09-03- 15:41

Man labiausiai idomu ar tos pacios taisykles galioja ir CPH orouoste.
Jei taip, tai tik reiks insigyti dzentelmenuka be uzrakto ir galesiu keliaut be tustumos jausmo :)

Re: Peilių legalumas Lietuvoje

2015-09-03- 16:33

GiedriusT rašė:Man labiausiai idomu ar tos pacios taisykles galioja ir CPH orouoste.

6 cm taisyklė galioja visoje ES. Bet negarantuoju, kad visur vienodai traktuoja.

Re: Peilių legalumas Lietuvoje

2015-09-03- 16:49

Kiek pamenu, "šviežiausi" taisyklių pakeitimai leido skristi su peiliuku atitinkančiu 4 kriterijus: ne per ilgas, ne per platus, nefiksuojama geležte, lygia ir slidžia rankena be išsikišimų bei guminių ar agresyviai tekstūruotų elementų.


Prisimenu labai džiaugiausi, kad vieninteliai mano turimi Victorinox'ai (Bantam ir Waiter) tiksliai atitinka reikalavimus. Džiaugsmas sumažėjo daskaičius iki papildymo, kad konkreti aviakompanija gali nustatyti savo tvarką ignoruojančią šį leidimą. Esu linkęs manyti, kad dauguma tą ir daro.

p.s. Beieškant paveiksliuko, bent poroj vietų šmėstelėjo, kad šis leidimas vėl panaikintas, neva, atsižvelgiant į keleivių, personalo ir, dėmesio, teroristų aukų giminaičių (!) pageidavimus irgi protestus. Tiesa, neturiu laiko stipriai gilintis, tad už informacijos tikrumą neatsakau.

Re: Peilių legalumas Lietuvoje

2015-09-03- 17:17

Amerikoj žmonės nesuka galvų dėl peilių užraktų - ten kitoks mąstymo lygis: http://www.lrytas.lt/sportas/krepsinis/ ... ikytas.htm

Re: Peilių legalumas Lietuvoje

2015-11-24- 23:30

_Vladas_ rašė:
AD rašė:Sekundėlę. Gal aš dar nepabudau, bet man rodos, kad peilis paaštrintas iš abiejų pusių tampa durklu? :ups:

Taip. :ok: Bet klausimas buvo apie draudžiamus civilinėje apyvartoje, o durklai nedraudžiami. Jie tik priskiriami D kategorijos šaltiesiems ginklams.

Norėčiau plačiau sužinoti dėl nedraudžiamų D kategorijai priskiriamų ginklų ir BK 258 str. Patys ginklai nėra savaime draudžiami, tačiau jų įgyjimas turi būti teisėtas. Kas praktikoje laikoma teisėtų įgyjimu? Neteisėtą įsivaizduočiau vagystę ar pasigaminimą.. Kaip suprantu, pvz. durklo dovanojimas turėtų būti teisėtas įgyjimas. O kaip su radimu? Nes "radimas" tai gal populiarus, tačiau kiek teko greitai permesti eteismai.lt, tai gan palankios praktikos rasti sunku. Ar teisėta yra tik kuomet perkama iš juridinio asmens? Konkrečiai mane domina kas susiję su durklais.

Re: Peilių legalumas Lietuvoje

2015-11-25- 1:46

`Dio rašė:Norėčiau plačiau sužinoti dėl nedraudžiamų D kategorijai priskiriamų ginklų ir BK 258 str. Patys ginklai nėra savaime draudžiami, tačiau jų įgyjimas turi būti teisėtas. Kas praktikoje laikoma teisėtų įgyjimu? Neteisėtą įsivaizduočiau vagystę ar pasigaminimą.. Kaip suprantu, pvz. durklo dovanojimas turėtų būti teisėtas įgyjimas. O kaip su radimu? Nes "radimas" tai gal populiarus, tačiau kiek teko greitai permesti eteismai.lt, tai gan palankios praktikos rasti sunku. Ar teisėta yra tik kuomet perkama iš juridinio asmens? Konkrečiai mane domina kas susiję su durklais.

Teisėtas įgijimas - kai durklas įgytas legalioje civilinėje apyvartoje.
Nesismulkinat į begales įvairių variantų, apibendrinti galima taip: D kategorijos ginklų įgijimo teisėtumą reikės įrodyti ginklo turėtojui (kai susidarys situacija, kurioje kyla įgijimo teisėtumo klausimas), tad įsigyjant reikia pasirūpinti leistinais įrodymais, kokiu būdu ir pas ką D kategorijos ginklas buvo įsigytas.
Radimo atveju radėjas neturės šio fakto įrodymų, tad D kategorijos ginklų neverta rasti. ;)
"Kur pamesi - ten ir atrasi. O kas paims - tas ir pames!" (c) (a/f "Stebuklinga dūdelė") :E

Re: Pokalbiai prie alaus

2016-02-17- 20:36

atsiprašau, jeigu buvo tokis klausimas ankščiau. tiesiog pasidarė įdomu - nuo kokio amžiaus galima legaliai pirkti peilį? kad ir toje pačioje aic.lt

Re: Pokalbiai prie alaus

2016-02-17- 21:52

Banginis rašė:atsiprašau, jeigu buvo toki klausimas ankščiau. tiesiog pasidarė įdomu - nuo kokio amžiaus galima legaliai pirkti peilį? kad ir toje pačioje aic.lt

Jeigu peilis ne D kategorijos - amžiaus cenzo nėra.
Tačiau įmanoma, kad pardavėjas gali neparduoti peilio mažamečiui ar net nepilnamečiui jeigu turi tam priežastį. Viskas priklauso nuo konkrečių aplinkybių.

Re: Peilių legalumas Lietuvoje

2016-02-17- 21:56

Ar gali pardavėjas skirsit kam parduot, o kam ne, jei įstatimas nedraudžia

Re: Peilių legalumas Lietuvoje

2016-02-17- 22:13

Dieninis rašė:Ar gali pardavėjas skirsit kam parduot, o kam ne, jei įstatimas nedraudžia

Jeigu kalbam apie mažamečius ir nepilnamečius - gali. Tai susiję su šių asmenų veiksnumu ir atsakomybe, kurie apriboti įstatymais.

Re: Peilių legalumas Lietuvoje

2016-02-17- 22:35

17 metai dar nepilnametis.Gaunasi, kad nešiotis galima, o nusipirk gali ir nepavykt. Su mažamečiais kaip ir aisku.

Re: Peilių legalumas Lietuvoje

2016-02-17- 23:11

Na, mažamečiai taip pat turi teisę pirkti ir turėti peilį. Tik be tėvų ar globėjų sutikimo nusipirkti gali ir nepavykt. ;)

Re: Peilių legalumas Lietuvoje

2016-10-08- 21:14

mahelad rašė:Atsiprašau už offtop. Nenorėjau kurti provokuojančios temos apie policiją.

Policijoje, kaip ir bet kur kitur, yra įvairių žmonių. O kaip elgtis kilus problemoms su policija - jau buvo rašyta. Tad nebetęskim "offtopo". :bita:

Re: Peilių legalumas Lietuvoje

2016-12-25- 21:51

Sveiki, skaitau cia sia diskusija ir noriu paklaust kaip vertintumet siuos peilius, cia ginklai ar ne:

cold steel espada XL http://www.coldsteel.com/espada-extra-large.html

cold steel urban Pal http://www.lapolicegear.com/coldsteel-urban-pal-knife.html


Mano galva, abu yra su asmenimis vienoje puseje, ne automatiniai, tai lyg turetu but kaip normalus peiliai. Bet velgi espada labai jau didelis, o antrasis toks lyg tik durimui sukurtas, tai gal galetu but ir kaip ginklai?

Re: Peilių legalumas Lietuvoje

2016-12-25- 22:38

Abu legalūs. Dydis ne esmė.
Atsakymo rašymas