Viskas apie virtuvinius peilius ir naudojimąsi jais...
Atsakymo rašymas

Re: Kokius peilius naudojate virtuvėje?

2017-03-25- 16:29

Sephas rašė:Naujas gyventojas virtuvėje.

Atrodo simpatiškai. +1 Kokie įspūdžiai naudojant?

Re: Kokius peilius naudojate virtuvėje?

2017-03-25- 17:01

Geležtė 140*34*2,5 Elmax . Rankena Corian . Kol kas nedaug naudojau, tai įspūdžių dar nedaug. Rankena sąlyginai sunkoka, bet rankoje jaučiasi smagiai ir išpurvinti nebaisu. Plius žmona įtraukė į naudojamų sąrašą XD

Re: Kokius peilius naudojate virtuvėje?

2017-03-29- 23:45

...
Prikabinti failai
virtuviniai.jpg

Re: Kokius peilius naudojate virtuvėje?

2017-03-30- 1:30

pyfpafz rašė:...

Solidus rinkinys +1 ;)

Re: Kokius peilius naudojate virtuvėje?

2017-04-02- 13:31

Papasakok, Rimvydai, apie savo turimus peilius.
Storis koks, suvedimas, ar patogus mažiukas, kurious rečiau naudoji.
Kaip aštrumą palaikai?
Ir ar turi daugiau virtuvinių? Atrodo, jų turi būti kiek didesnis kiekis (fillet, boning, etc).

Re: Kokius peilius naudojate virtuvėje?

2017-05-08- 10:07

Prieš kelis mėnesius sugalvojau kad noriu rimtesnio virtuvinio peilio. Iki tol buvo Pintinox'as – nukąnu, peilis kaip peilis, išsigaląsdavau kiek norėdavau, bet atšipdavo per kelias dienas. Paskui dar porą savaičių aštrumas išlikdavo pakenčiamas, nors paprasti žmonės turbūt gyvenime neturėjo tokio aštraus peilio, koks man "dar pakenčiamas". Pjauna kaip per sviestą, bet man labiau patinka variantas "pjauna kaip orą" :E

Pagooglinęs supratau kad noriu japoniško peilio, kad būtų aštrus kaip velnias, tik su europietiškais ašmenimis. Iš vienos pusės užgaląstų negaliu pakęsti. Ir santoku nenorėjau, nes jis platus ir lupti daržoves tikriausiai būtų nepatogu. Aš įpratęs viską daryti su vienu peiliu, ir vietoj didžiojo šefo naudoju mažesnį.

Esminis reikalavimas peiliui – jo plienas turi turėti pavadinimą, ir tas pavadinimas man turi patikti :D. Beveik visi gamintojai neįvardina konkrečios plieno rūšies, nors ji galbūt nėra bloga, bet galbūt ir nėra gera, o aš manau, kad perkant kokybišką daiktą reikia aiškumo. Vietinės pardavėjos apie plienus nieko neišmano, geriausiu atveju pasakys: "čia damaskas, taigi super" :oops:. Tikiu kad namų šeimininkėms tiek ir užtenka žinoti; apie miltelinį plieną išvis nėra girdėjusios. Tai mano jaunas ir nekaltas naivumas, jog kažkuriuo momentu dar tikėjausi Lietuvoj rasti virtuvinių peilių iš miltelinio plieno :ups:

Renkantis internete, apie plieną informacijos ne ką daugiau. Geriausiu atveju užrašo HRC kietumą, ko man nepakanka. Susidarė įspūdis, jog vienintelis VG-10 plienas yra įvardinamas vardu. Teoriškai gerų virtuvinių plienų yra ir daugiau, praktiškai pirkti beveik neradau (arba jų kaina švelniai tariant kolekcinė). Iš miltelinių radau tik SG2, kaina prasideda nuo 150 Eur, kas dar nėra kostmosas, bet jau sustoji pagalvoti. Be to, surasto peilio geležtė buvo ne tokia kaip noriu, tai su milteliniais nusprendžiau neskubėti. Buvau radęs ir pigesnių, bet jie laminuoti rūdijančiu plienu, kas man nepriimtina.

Pastebėjau, kad daugelis brangesnių peilių yra tas pats VG-10, tik laminuotas damasku ar panašiomis nesąmonėmis. Prašom nesupykti, bet damasko plienas mano supratimu yra beviltiškas popsas, pakazucha ir visiškas skonio neturėjimas :P. Turiu pasakyti, kad buvau aptikęs keletą super originalaus rašto damasko peilių, bet jų kaina tokia biškį visiškai neįkandama. Juos nusipirksiu tada, kai uždirbsiu antrą milijoną. Man labiau patinka kuklūs peiliai, gražiai atrodo su natūraliu hamon, šitokį nusipirksiu iškart uždirbęs pirmą milijoną, nors dar neturiu informacijos apie jų praktiškumą virtuvėje, gal paaiškes jog labiau tinka priešo žarną pjauti :E. O paprastą VG-10 peilį galima rasti visai nebrangiai, pvz Tojiro DP F-802, 15 cm. Beje, Tojiro parduodami ir Lietuvoj, jei nenorite laukti kol siunta atkeliaus per pusę gaublio ir turite dvigubai storesnę piniginę. Buna dar pigesnių Tojiro peilių, tik jie be bolsterio, o tokie man kažkaip nesižiūri, iškart primena pigius medinius čiliako įrankius :D

Truputį abejojau dėl neapsaugotų ašmenų krašto prie rankenos – ar nebraižys pirštų, bet užapvalinau per milimetrą, šiek tiek atbukinau ir viskas tvarkoje. Pats siuntinys atkeliavo be problemų, japonas turi patirties ir muitinės deklaracijoje nurodė tokią kainą, kokią reikia, ne per didelę ir ne per mažą ;). Peilis iškart buvo labai aštrus. Viską puikiai pjaustė, išskyrus... pomidorus. Norint perpjauti jų odelę reikėdavo vos stipriau spustelti, man tai nepatiko. Iš pradžių norėjau pažiūrėti kiek laiko atlaikys gamyklinis užgalandimas, bet pomidorus pjaustau dažnai, tai galiausiai neiškenčiau ir persigalandau pagal save. Dabar viskas gerai :liuks2:
Beje, rankenos ilgis toks ant ribos, nors mano plaštaka nėra didelė, japonai turbūt pagal savo rankeles gamino. Gali būti aktualu tiems, kurie turi lokio letenas :E

Paveikslėlis

Re: Kokius peilius naudojate virtuvėje?

2017-07-07- 12:53

Pagal uzsakyma darytas William Catcheside 250mm sefo peilis is SC125 rankena yellow box burl, mammoth tooth, blue elder spacers


Re: Kokius peilius naudojate virtuvėje?

2017-07-07- 15:48

nepastovus rašė:Pagal uzsakyma darytas William Catcheside 250mm sefo peilis is SC125 rankena yellow box burl, mammoth tooth, blue elder spacers

Geležtės geometrija tradicinė asimetriška?

Re: Kokius peilius naudojate virtuvėje?

2017-07-09- 19:45

50/50 simetrija. Super plonai suvestas, sc125 uzgrudintas iki pilno kietumo fantastiskas plienas

Re: Kokius peilius naudojate virtuvėje?

2017-09-09- 0:18

Manoji turi unikalu sugebejima issirinkti nepatogiausia ir bukiausia peili. Duona pjauna su zuviniu o zuvi su duoniniu ir pan.. :D Gal ir pas kitus panasiai buna?
Galiausiai, po ilgu sneku ji apsistojo ties prancuzisku peiliuku su kuriuo viska pjauna: ir sumustinius ir bulves ir mesa.. as gi nepaleidziu is ranku elementaraus "Sefo" peilio is Ikejos.
Tai sie du pas mus patys paciausi. Va, vis planuose pasidaryti kazkoki savo virtuvini peili, bet bijau kad per didelis issukis butu.
Prikabinti failai
IMG_20170908_230533.jpg

Re: Kokius peilius naudojate virtuvėje?

2018-03-04- 23:17

Gal kas naudojot virtuvinį iš X50CrMoV15 plieno, kokie būtų atsiliepimai ?

Re: Kokius peilius naudojate virtuvėje?

2018-03-05- 0:52

Ričardas.K rašė:Gal kas naudojot virtuvinį iš X50CrMoV15 plieno, kokie būtų atsiliepimai ?

Manau daugelis naudojo (gal tik nežinodami plieno markės), kadangi šį plieną naudoja beveik visi didieji virtuvinių peilių gamintojai. Nes europinio stiliaus peiliams plienas X50CrMoV15 (DIN 1.4116) turi optimaliausią vartotojiškų savybių balansą.
Kitaip sakant, paprastam vartotojui ir darbiniam europinio stiliaus virtuviniam peiliui šis plienas - pats tas. ;)

Re: Kokius peilius naudojate virtuvėje?

2018-03-06- 11:26

Sveiki gerbiamieji, dalinuosi savo virtuves irankiais. Pats daznai gaminu, todel peiliam demesio skiriu nemazai. Japonam turiu silpnybe, todel cia ju daugiau nei reikia.
Tik vidurinis Aogami Super Blue Steel Fujiwara dar nenaudotas.
Prikabinti failai
20180306_100724.jpg

Re: Kokius peilius naudojate virtuvėje?

2018-03-06- 19:15

antras is kaires "daugiau nei astrus":) irgi turiu toki,labai patenkintas,super gerai priima astruma,galandasi greitai.

Re: Kokius peilius naudojate virtuvėje?

2018-06-11- 18:35

4 mano gamintas virtuvinis peilis,

Nr 410 “Universalas” Bendras ilgis: 274 mm Ašmenys: 156 mm
Ašmenų plotis: 36 mm Ašmenų storis: 2 mm
Ašmenys: Laminuotas plienas H12+40x13 Kietumas: 62 HRC
Rankena: Arizona Desert Ironwood Deklas: Odinis

gal bus kokiu komentaru?
Prikabinti failai
Virtuvinis peilis 410 (3).jpg
Virtuvinis peilis 410 (4).jpg
Atsakymo rašymas