Sveiki,
nusprendžiau vėl pasidalinti savo naujoko gamybos ekspermentais, kaip kad dariau
prieš metus gal kam nors tai pasitaikys naudinga.
DISCLAIMERViskas ką toliau skaitysite yra savamokslio ekspermentai, kurių nepatariu patiems kartoti, bei neatsakau už jūsų nepavykusius bandymus ir patirtą žalą. Vadovaukitės sveiku protu.
DISCLAIMERKadangi komercinės naujos krosnelės gali kainuoti apie 2000eur, o naudotas labai retai pavyksta rasti skelbiu ir tai kaina būna >1000eur nusprendžiau ją pasidaryti pats.
Vėl teko išgyventi naujoko nuopolius ir neapskaičiavimus ir galiausiai pasitvirtino tik trečioji iteracija, tačiau galutinės išlaidos vis tiek buvo daug menkesnės naujos krosnelės kaina.
Pirma, didžiausia klaida kurią dariau tai kad plytas cementavau vieną prie kitos pirmoje versijoje su
Blakite spec aukštatemperatūriais klijais. Pastarieji yra labai brangūs o ir sucementuotos plytos sutrūko tiek pačios tiek per cementavimo siūles.
Antroje versijoje dariau tą pačią klaidą tik su
daug pigesniais klijais tačiau vėl, trūko plytos per pusę ir trūko siūlės.
Manau problema ta kad naudojau JM-28 tipo plytas, kai daugumoje tutorialų internete naudoja JM-23, pastarosios atsparios žemesnei temperatūrai, tačiau gal mažiau plečiasi veikiamos šilumos, bet čia tik teorija, gal kažkas labiau išmanantis čia patars.
Priėjau išvados kad nafig tuos klijus, viską man jie gadina, tai galutinis krosnelės dizaino sprendimas yra be jų ir man jie atrodo nereikalingi.
Toliau eime prie korsnelės specifikacijų:
Kaitinimo elemento varžą padariau
24 omų, panaudota 12m kaitinimo elemento.
Krosnelė jungiama į vienos fazės
220V tinklą.
Traukia apie
9.2 amperus ir generuoja apie
2024W energijos
Visos dalys kurių mums reiks krosnelės konstrukcijai:
Kampuotis/metalo juostos rėmui -
15-20EurIzoliacinės JM-28 plytos - 10vnt -
50Eur (pats pirkau 20vnt, nes žinojau kad sugadinsiu vieną kitą, bet dabar turiu pakankamai dar vienai krosnelei
)
Keramikinė vata 610x1000x13 - 2vnt -
20Eur (pirkau tris vnt, atrodo kad užtektų dar vienam egzemplioriui
)
Kaitinimo viela Kanthal AF 1.02mm 10m - 2vnt -
33.48Eur (svarbu žinoti, kad 1m varža yra 1.83omai, tačiau oficialiai deklaruojama kitaip)
PID valdiklis kartu su SSR rėle-
19EurTermopora galinti jausti iki 1250C - 1vnt -
20Eur12Amperų on/off jungtukukai -
16EurKeramikinis terminalas - 3vnt -
17EurDėžutė maistui -
2-3Eur ten dėsime ne priešpiečius, o visą elektroniką, sandarus, pigus ir efektyvus sprendimas.
Apytikslė galutinė savikaina gaunasi
197Eur neskaičiuojant, darbo, elektros, bandymų, mokymosi, virinimo elektrodų ir kitų dalykų
pige i gera.
Daug dalykų būtų galima gauti gan pigiau užsakant iš kiniečių ir kitų vietų, tačiau nenorėjau ilgai laukti, o kibti į darbą, jei turite pasidalinkite pigesniais sprendimais.
Tai einam prie gamybos, pirma tai reikia susisukti kaitinimo elementą, o tai pačiam pasidaryti labai paprasta, reikai paprasto tiesaus pagaliuko (tokių pilna ermitaže) elektrinio suktuko ir poros fanieros gabaliukų.
ir štai kaip viskas bendrai atrodo:
Prikabintas failas:
elemento_susukimas.jpg
O čia yra labai išsamus video kaip viską galima padaryti, kuriuo pats vadovavausi:
Toliau, susijungsime visą elektroniką, vėl mano išmonės čia nėra daug, visur vadovavausi pateiktomis instrukcijomis kaip ką sujungti ir viską sudėjau į maisto dėžutę:
Prikabintas failas:
valdiklis.jpg
Schema kaip tai galima sujungti:
https://i.pinimg.com/736x/4b/ce/2b/4bce ... c61954.jpgToliau eime prie krosnelės statybos,ji bus trijų plytų pločio, kadangi nereikia man didelės, o ir mažesnė talpa kaista greičiau, pirma pasidariau apatinį rėmą plytoms, kuris visomis kryptimis yra 2cm didesnis nei trys plytos, kad būtų vietos keramikinei vatai.
Prikabintas failas:
dugnas.jpg
Prikabintas failas:
dugas_su_plytom.jpg
Virinau tik iš išorės, viduje nevirinau, kad plytos galėtų tiesiai susidėti.
Toliau darysime įleidimus į dignines plytas, pirma susižymėsim kur reikės pjauti (plytos labai minkštos, tačiau pjaukite su nurašytais įrankiais nes labai LABAI sudyla dantukai
):
Prikabintas failas:
dugno_isdestymas.jpg
Pjausiu šiek tiek daugiau nei plytos plotis, kad tvarkingai būtų padaromas užleidimas. Dalis išpjoviau su paprastu pjūkleliu ir pilnai davedžiau su medžio dildėmis, šiam reikalui labai rekomenduojmu nusipirkti kokias labai pigias Topex dildes, nes jos labai greitai visiškai sudils.
Apačioje plytas įeidau 1cm, viršuje 2.5cm kad būtų sandariau, nes visa šiluma gali pabėgti per viršų, ačiū tau konvekcija.
Prikabintas failas:
krosnelės vidus.jpg
Vidinės šoninės plytos eina per visas tris plytas, kad būtų vientisas persidengimas, priekyje yra tiesios atraižos užpildyti skylėms.
Grioveliai kaitinimo elementui padaromi labai paprastai, pradžiai padariau grovelį su plona apvalia medžio dilde iki pusės reikiamo gylio, tada imu suktuką su medžio gražtu (irgi turi būti toks kurio negaila) 18mm dydžio ir jį įstatau į padarytą griovelį ir didelėm apsukom išpalengvo darau griovelį plytoje, galutinis rezultatas yra griovelis kurio skerspjūvis yra C formos, tai reiškiasi kad įdėtas elementas negalės iškristi į krosnelės vidų.
Prikabintas failas:
krosneles_uzspaudimas.jpg
Toliau, viršuje pasidariau analogiško dydžio rėmą kaip ir apačioje, iš kampuočio atsipjoviau 8 gabaliukus kuriuose padariau skyles ir privirinau prie korpuso, jos bus naudojamos krosnelės suspaudimui varžtais (atleiskite už siaubingas siūles, suvirinimo aparatu pirmą kartą pasinaudojau prieš pora metų, tai praktikos nelabai yra)
Prikabintas failas:
vatos_klojimas.jpg
Išklojame visą rėmą vata, kaip kad ji kažkiek persidengtų ir neliktų plyčių, su šia medžiaga labai parasta dirbti
susidedame plytas, kartu su jomis ir elementus, stoge vidurinėje padarome skylę termoporai kuri dėsis per viršų, bei galinėje plytoje dvi skylutes kaitinimo elementui, kuris kitame šone jungsis prie keramikinio terminalo, prie kurio jungsime ir rėlę bei elektros laidą.
Prikabintas failas:
uzspausta.jpg
Uždedam viršų ir užspaudžiame, taip pat neperspaudžiam nes plytos gali sutrukti, tiesiog pakankamai, kad viskas kartu laikytųsi ir neklibėtų.
Durelių nedariau,naudoju tiesiog likusios plytos gabalėlį ant kurio uždėjau vatos likučių, kaip savotišką kaištį kuris veikia labai puikiai ir sandariai.
Prikabintas failas:
ikaitusi.jpg
Viskas mūsų krosnelė baigta, iki 600C įkaito per 7min, iki 820C (tinkama temperatūra grūdinti 80CrV2) per 20min. Dėl jos konstrukcijos, būtų laaabai paprasta pakeisti elmentą jei jis sugestų, taip pat labai lengvai galima įdėti daug galingesnį elementą norint kad korsnelė kaistų greičiau.
Taip pat, mačiau žmonės dalinosi
šiuo puslapiu kaip labai geru resursu šia tema rusų kalba gal kam pravers.
Tikiusoi padėjau kam nors ir padėjau sutaupyti daug laiko ir pinigų eksperimentuojant ir bandant
Jei kas nors turit pasidarę ir darysitės, pasidalinkit progresu/rezultatais.