Diskusijų forumai

www.peilininkai.lt

Dabar yra 2024-03-29- 1:57

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 295 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 20  Kitas
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 2015-05-29- 16:43 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2015-04-23- 14:35
Pranešimai: 19
Miestas: Šauliai
Tiesa šlifavimo įrankiai pas mane prasti, tai prie to paties gal ir apie atleidimą ("suminkštinimą" kad lengviau apdorot butų) parašytumėt


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2015-05-29- 23:26 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10033
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
m@k@s@s rašė:
Sveiki reikia pagalbos. Turiu obliaus peili 9хф plieno. Patestavau jį, baisiai minkštas pasirodė. Norėčiau stipriau užgrūdinti. Gal žinot kokiais režimais tai padaryti ir paskui atleisti.

Žiūrėk čia.

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2015-06-04- 12:52 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2015-04-09- 11:40
Pranešimai: 70
Miestas: Šiauliai
Planuoju pasigaminti kažką panašaus https://www.youtube.com/watch?annotatio ... PJlkwP2C-Q . Gal kas nors galit paaiškint iš ko ten pagamina tą masę kurią paskui į skardinę deda?


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2015-06-04- 13:28 
Atsijungęs
Peiliamišys

Užsiregistravo: 2011-01-31- 16:49
Pranešimai: 133
Miestas: Vilnius
zanza rašė:
Planuoju pasigaminti kažką panašaus https://www.youtube.com/watch?annotatio ... PJlkwP2C-Q . Gal kas nors galit paaiškint iš ko ten pagamina tą masę kurią paskui į skardinę deda?

Gipsas su smėliu 1:1 ir vanduo .


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2015-06-04- 13:31 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10033
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
zanza rašė:
Gal kas nors galit paaiškint iš ko ten pagamina tą masę kurią paskui į skardinę deda?

Gipso (Alebastro) ir smėlio mišinys.

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2015-06-22- 13:52 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2015-04-23- 14:35
Pranešimai: 19
Miestas: Šauliai
Reikia paaiškinimo....
Grūdinau paruoštas geležtes iš 9хф. Pirmą geležtę grūdinau oro temperatūros tepale. Antrą geležtę jau pašilusiame tepale. Ta antroji stiklą raižo. Pirmoji ne. Ar reikia atleidinėti pirmąją?
Ji tikrai kieta - vienis drožią, bet stiklo nerėžia.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2015-06-22- 16:29 
Atsijungęs
Peiliadirbys

Užsiregistravo: 2010-02-23- 14:53
Pranešimai: 225
Miestas: Naujoji Akmenė
Jei nori turėti stiklo rėžtuką o ne peilį - tada ne.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2015-06-22- 18:36 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2015-04-23- 14:35
Pranešimai: 19
Miestas: Šauliai
Tai kad nerėžia stiklo, todel ir klausimas kilo.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2015-06-22- 18:45 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10033
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
m@k@s@s rašė:
Tai kad nerėžia stiklo, todel ir klausimas kilo.

Nesupratai. Po grūdinimo visada lieka vidinės plieno įtampos, kurios susilpnina gaminį. Norint jas pašalinti - būtina nedelsiant padaryti atleidimą. Tai pagerina ir plieno struktūrą.
O iki kokio kietumo užsigrūdino - tai plieno rūšies ir grūdinimo režimo klausimas. Netenkina kietumas - grūdink iš naujo.
Nedaryti atleidimo, kad išsaugoti kietumą - klaidingas sprendimas.
Pasiskaityk temą nuo pradžių.

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2015-06-22- 23:29 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2015-04-23- 14:35
Pranešimai: 19
Miestas: Šauliai
Aisku. Reikia.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2015-11-20- 1:24 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2015-11-19- 20:37
Pranešimai: 4
Miestas: Rokiškis
Nepastebėjau, kad būtų minimas izoterminis grūdinimas išlydytų druskų vonioje, prisotinant tirpalą vandeniu (tuo pačiu tirpalą ataušinant). Taip reguliuojamas aušinimo greitis, pasiekiamas norimas kietumas. Aušinamos detalės paviršiuje susidaro verdantis sluoksnis, todėl visas paviršius aušinamas tolygiai, deformacijos minimalios. Aš dirbau su paprastais legiruotais Cr, Ni, Mo plienais, pavyko užgrūdinti iki 63 HRC. Izotermos temperatūra buvo 230 °C. Neteko grūdinti priešeutektoidinių plienų, bet manau šis metodas pakeistų grūdinimą per vandenį į alyvą


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2015-11-20- 15:18 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2014-05-14- 16:39
Pranešimai: 1391
Miestas: Kaunas
Juozas G rašė:
Nepastebėjau, kad būtų minimas izoterminis grūdinimas išlydytų druskų vonioje, prisotinant tirpalą vandeniu (tuo pačiu tirpalą ataušinant). Taip reguliuojamas aušinimo greitis, pasiekiamas norimas kietumas. Aušinamos detalės paviršiuje susidaro verdantis sluoksnis, todėl visas paviršius aušinamas tolygiai, deformacijos minimalios. Aš dirbau su paprastais legiruotais Cr, Ni, Mo plienais, pavyko užgrūdinti iki 63 HRC. Izotermos temperatūra buvo 230 °C. Neteko grūdinti priešeutektoidinių plienų, bet manau šis metodas pakeistų grūdinimą per vandenį į alyvą

Na man yra tekę girdėti apie grūdinimą prisūdytame vandenyje, ar tai greičiau jau daug druskos užpiltos šiek tiek vandens ( :/ nežinau ar čia kalbi apie tą patį). Mano supratimu druskos poveikis pasireiškia tuo jog padidėja vandens virimo temperatūra, dėl ko vanduo ilgesnį laiką kontaktuoja su grūdinama detale skystame būvyje (nesusidaro garų burbuliukų apvalkalo) ir tai duoda staigesnį ir stabilesnį temperatūros kritimą. Tai duoda didesnį kietumą, tačiau ar tai kaip sakai užtikrina minimalias deformacijas nesu tikras. Žinoma logiškai galvojant kai grūdini tarkime peilį jo smaigalys atšala ir užsigrūdina iš karto, o pentis sukaupusi daugiau šiluminės energijos vėsta lėčiau. Taigi mažesnis laiko skirtumas galimai duoda mažesnius įtempimus.
P.S. reiktų specų patvirtinimo ar šie mano išvedžiojimai teisingi nes jie remiasi tik nuogirdomis ir bandymu subendrinti tai ką žinau.

_________________
Išminuotojai vaikšto lėtai, bet jų geriau nelenkti (;


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2015-11-20- 16:31 
Atsijungęs
Klubo narys

Užsiregistravo: 2011-04-18- 23:47
Pranešimai: 1207
Miestas: Vilnius
Kiek mano žinios atsikapsto - druskų paskirtis pagreitiniti šilumos nuvedimo procesą. Atitinkamiems plienams tokiu būtdu suteikiamas didesnis kietumas, bet su didesniais vidiniais įtempimais

Tepalai tam ir naudojami, kad visokie legiruoti lydiniai nesutrūkinėtu į gabalus dar aušinimo metu


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2015-11-23- 19:49 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2015-11-19- 20:37
Pranešimai: 4
Miestas: Rokiškis
GiedriusT rašė:
Kiek mano žinios atsikapsto - druskų paskirtis pagreitiniti šilumos nuvedimo procesą. Atitinkamiems plienams tokiu būtdu suteikiamas didesnis kietumas, bet su didesniais vidiniais įtempimais

Tepalai tam ir naudojami, kad visokie legiruoti lydiniai nesutrūkinėtu į gabalus dar aušinimo metu


Paprasto grūdinimo pagrindinis minusas yra tas, kad martensitinio virsmo pradžios ir pabaigos temperatūros labai skiriasi, susidaro skirtingų dydžių martensito adatos, o tai ir yra pagrindinė vidinių įtempimų priežastis. Izoterminio grūdinimo esmė yra ta, kad martensitinis virsmas vyktų kuo vienodesnėje temperatūroje ir martensito adatos būtų kuo vienodesnio dydžio, bet aušinimo terpė, pati būdama aukštos temperatūros (200-250°C), turi užtikrinti aušinimo greitį tokį, kad aušimo kreivė neužkliudytų perlitinio virsmo "debesėlio" ir palįstų po juo.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2015-11-23- 20:15 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2015-11-19- 20:37
Pranešimai: 4
Miestas: Rokiškis
Desantas rašė:
Na man yra tekę girdėti apie grūdinimą prisūdytame vandenyje, ar tai greičiau jau daug druskos užpiltos šiek tiek vandens ( :/ nežinau ar čia kalbi apie tą patį). Mano supratimu druskos poveikis pasireiškia tuo jog padidėja vandens virimo temperatūra, dėl ko vanduo ilgesnį laiką kontaktuoja su grūdinama detale skystame būvyje (nesusidaro garų burbuliukų apvalkalo) ir tai duoda staigesnį ir stabilesnį temperatūros kritimą. Tai duoda didesnį kietumą, tačiau ar tai kaip sakai užtikrina minimalias deformacijas nesu tikras. Žinoma logiškai galvojant kai grūdini tarkime peilį jo smaigalys atšala ir užsigrūdina iš karto, o pentis sukaupusi daugiau šiluminės energijos vėsta lėčiau. Taigi mažesnis laiko skirtumas galimai duoda mažesnius įtempimus.
P.S. reiktų specų patvirtinimo ar šie mano išvedžiojimai teisingi nes jie remiasi tik nuogirdomis ir bandymu subendrinti tai ką žinau.


Tai visai kitas metodas, tai ne grūdinimas vandenyje prisotintame druskų. Aš sąlyginai pavadinau druskų vonia.
Man teko susitikti su šio išradimo autoriu, pamatyti šį metodą gamyboje, pavartyti jo daktaro disertaciją su šio metodo bandymais. Aušinimo terpę sudaro du komponentai: NaNO2 ir KNO3 (45% + 55%). Šiuo santykiu yra žemiausia lydymosi temperatūra (178°C). Šis išradimas padarytas dar tarybiniais metais, todėl ar šiuo metu saugos reikalavimai leidžia naudotis šias medžiagas, neturiu informacijos. Pagrindinė produkcija pas jį buvo įvairūs giljotinų peiliai, štampai ir problemas jis sprendė tas pačias: deformacijos (išlinkimai, susisukimai) ir trapumas. Atradęs šį metodą autorius visiškai išsprendė šias problemas. Iš jo desertacijos man labiausiai įsiminė plastiškumo bandymų rezultatai. Bandant du strypus 56HRC tempiant, įzotermiškai užgrūdinto strypo trūkimo vietoje susidarė kakliukas, o tai būdinga tik negrūdintam plienui. Įspūdingiausi sukimo rezultatai. Paprastai užgrūdintas (tepale + atleidimas) strypas nutrūko atlaikęs 17° posūkį. Trūkimo vieta pirmiausia sueižėjo, paviršius buvo dantytas. Izotermiškai užgrūdintas atlaikė 170° posūkį, trūkimo paviršius statmenas, lygus (kaip nusuktas varžtas). Šio metodo raktas yra aušintuvas, per kurį paduodamas vanduo. Jis dalinai panardinamas (10cm) į terpės paviršių, terpė maišoma (patogiausia suspaustu oru per perforuotą vamzdį) ir prisotinama vandeniu. Toliau jau detalės, priklausomai nuo plieno rūšies ir norimų gauti rezultatų.


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 295 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 20  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 10 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Pereiti į:  
Veikia su phpBB® Forum Software © phpBB Group Color scheme by ColorizeIt!
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007