Diskusijų forumai

www.peilininkai.lt

Dabar yra 2024-04-19- 23:20

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 54 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Peilis is dildes
StandartinėParašytas: 2011-01-08- 2:44 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2011-01-07- 11:23
Pranešimai: 71
Miestas: Kaunas
Sveiki, pirma savo peili nutariau pasidaryt is dildes. Ja autogenu ikaitinau iki visiko raudonumo, gal kokiu 800c, nzn, neturiu kuo matuot. Bet kiek zinojau tokiu budu tureciau suminkstint pliena iki apdirbimo galimybiu. Kadangi dabar salta, ar gal del kokiu kitu priezasciu, mano dilde nieko neatsileido ir yr kieta kaip buvus, taigi as striges. Dabar bandysiu ja ikaitint kartu su pelenais, kaip daro kalviai, gal kas gausis? As kaip suprantu, gal ji zemoj temperaturoj per greit atauso ir del to neatsileido??


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Peilis is dildes
StandartinėParašytas: 2011-01-08- 4:02 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10043
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Tam, kad suminkštinti plieną ir palengvinti jo apdirbimą, atliekamas pilnas atkaitinimas.
Anglingiems plienams, su anglimi iki 0,8% (iš kurių įprastai gaminamos dildės), taikomas toks atkaitinimo režimas:
1. Kaitinimas ~900*C 1 val.
2. Lėtas aušinimas maždaug 100*C per valandą.

Trumpalaikis įkaitinimas iki ~900*C su vėsinimu ore naudojamas tik pašalinti vidines metalo įtampas (pvz. po kalimo). Tai vadinama normalizavimu ir grūdinto anglingo plieno nesuminkština.

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2011-01-08- 14:30 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-18- 10:22
Pranešimai: 1371
Miestas: Vilnius
Pasižiūrėk čia filmą visai neblogą. Kaip tik iš dildės ir daro peilį.
http://www.greenpete.co.uk/knife-making ... ing-video/
Viskas gan aiškiai parodyta.

_________________
http://laidas.weebly.com/


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2011-01-08- 22:45 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2010-03-28- 12:09
Pranešimai: 280
Miestas: Vilnius
Kalbant paprastai, jei gaminį formuosi su kampiniu šlifuokliu (bulgarke), nėra reikalo atleidinėti. "Išdroži" norimą formą, tada įkaitini iki 750-800 laipsnių(vyšninė-raudona spalvos) iir palieki lėtai atvėsti pvz.: šiltuose pelenuose ar smėlyje. Pats taikiau tokį metodą, mane pilnai tenkin gautas peilio kietumas/lankstumas. Pentį palikau pakankamai storą 6mm. Jau minėjau šita pavyzdį per mokymus, tokį ruošinį 6x25 įsitvirtinau priekale ir iš visos jėgos smūgiavau 5kg ilgakočiu plaktuku. Žinoma toks testas tikrai nerimtas, bet praktiškas ir nesukiai įvykdomas. Po 2 smūgio vizualiai palinko, po 3 dasilenkė iki kokiu 30laipsnių kampo, o po 5 nulūžo. Kaip mėgėjiškam peilui su pakankamai minimaliom priemonėm, tai tikrai neblogai ;)
Beje forume yra aprašyta, berods Amerikiečių firma, kuri kaip tik specializuojasi peilių iš dildžių gamyboje.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2011-01-08- 23:13 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10043
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius

Jonas N rašė:
Beje forume yra aprašyta, berods Amerikiečių firma, kuri kaip tik specializuojasi peilių iš dildžių gamyboje.


Tikrai taip - "Anza Knives". :)


_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Dar nelabai sugalvojau kaip
StandartinėParašytas: 2011-01-08- 23:29 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2011-01-07- 11:23
Pranešimai: 71
Miestas: Kaunas
Dar nelabai sugalvojau kaip ašmenis su ta bulgarke nudrožt lygiai, kažkokio mechanizmuko reiktų teisingam kampui išlaikyt. Man prieinami įrankiai: keletas skirtingų šmirgelių, bulgarkės, juostinis šlifuoklis sumontuotas ant medžio tekinimo staklių ... Dabar gaminamės mažą kreiziuką o ateityje gal bus ir koks juostinis pjūklas, jau seniai noriu... na ir dar daugybė ne elektrinių arba su peiliais nesusijusių agregatų.

Aj, dabar tik vakare daėjo, pažiūrėjus video, taigi tą dildę aš į pečių galėjau įkišt! Kai jau prie pabaigos, būtų manau gavęsi.

Silkinas, dėkui! Labai geras video!

Jonai, manau pabandysiu ir taip ir taip, bet pirmą noriu atleist, kad lengviau dirbt būtų, o dildžių turiu daug, tai išbandysim visaip.

Vladai, ačiū už informaciją!

Ką gi, sekmadienį lekiu atgal į miestą, projektėlis atidedamas dar kuriam laikui. Dar daug reikia paskaityt...


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2011-01-09- 10:23 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2010-04-28- 15:00
Pranešimai: 114
Miestas: Kaunas
Pas mane namie kažkur mėtosi iš dildės bandyta daryti geležtė. Seniai pradėta ir nebaigta. Aš tiesiog namie į orkaitę įmečiau (kokiam pusvalandžiui) o paskui rankom, kitų dildžių pagalba, suformavau gelžtę, (dar ir šiandien neįsivaizduoju kaip tai padariau). Procesas buvo atliekamas daugiabučio viruvėje ir tik vaikiškų spaustuvėlių pagalba (ilgas užsiėmimas buvo). Turėjo gautis mažytis peiliukas, bet man kažkas nebepatiko ir užmečiau aš tą reikalą. Dabar kaip priminėt, reikės pasiieškot jos ir pažiūrėt, kiek ten likę darbo- gal ir pabaigsiu.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2011-01-09- 18:50 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2011-01-07- 11:23
Pranešimai: 71
Miestas: Kaunas
Jei taip atsitiktų, būtinai parodyk! :D


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Pirmieji mano peiliai taip
StandartinėParašytas: 2011-01-10- 15:53 
Atsijungęs
Peiliadirbys

Užsiregistravo: 2010-02-23- 14:53
Pranešimai: 225
Miestas: Naujoji Akmenė
Pirmieji mano peiliai taip pat iš dildžių, tačiau pasirinkau kitą kelią - buvo kalami žematemperatūriniame režime, po to ašmenys baigti formuoti "bulgarke". Tarp kitko, kalant tokiu režimu įvyksta atkaitinimas, po kelių kaitinimų žaizdre jaučiasi akivaizdus plieno "suminkštėjimas" kalant.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Kalti taip pat pamėginsiu,
StandartinėParašytas: 2011-01-12- 16:57 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2011-01-07- 11:23
Pranešimai: 71
Miestas: Kaunas
Kalti taip pat pamėginsiu, bet čia jau tik pavasarį, kai atšils ir nutips sniegai. Jau turiu žaizdra, kurį perleido senelis, taip pat priekalą ir pan, tik reikia paruošti tam tinkamą saugią vietą, kad nesukelčiau gaisro.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Šioks toks progresas !! Po
StandartinėParašytas: 2011-02-13- 19:35 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2011-01-07- 11:23
Pranešimai: 71
Miestas: Kaunas
Šioks toks progresas !! Po daugelio užmuštų savaitgalių pasidariau vieną laisvesnį ir šiandien padirbėjau prie dildės. Ją radau jau atleistą, atleido tėvas, pečiuje. Atsileido super, buvo labai lengva apdirbti. Po kelių valandų darbo pjūkleliu, dildėmis, šmirgeliu, šlifavimo disku turime šiokį tokį rezultatą.



Nuotraukos ne kokios, bet daugiau ir geresnių kai pabaigsiu.
Kolkas tapo aišku, kad reiktų pasidaryti kokį įtaisėlį kampui vienodam nulaikyti, nes nudrožti dildę iš rankos sunku, oi kaip sunku naujokėliui...

Dar viena foto.



Rankenai turiu ąžuolo, elnio rago, bolsterį galvoju daryti iš nerūdijančio plieno, turėtų susišaukti su nupoliruota geležte...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Gera pradžia, pusė velnio
StandartinėParašytas: 2011-02-13- 20:08 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-18- 10:22
Pranešimai: 1371
Miestas: Vilnius
Gera pradžia, pusė velnio :d Kokia dildė buvo ? Aš daryčiau ištisinį, bet tai skonio reikalas. O įtaisėlis paprastas mano duotoje nuorodoje filme buvo. Nesunku pasidaryti.

_________________
http://laidas.weebly.com/


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Pradžia gera, bet mano
StandartinėParašytas: 2011-02-13- 21:09 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10043
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Pradžia gera, bet mano supratimu perėjimas į įkotę g.b. platesnis ir nuožulnesnis arba bent jau stačių kampų nereikėjo daryti, nes jie padidina įtampas ir jeigu atrama nebus užleista ant geležtės - didelė tikimybė, kad nuo krūvio geležtė nulūš būtent ties staigiu perėjimu į siaurą įkotę. :/

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2011-02-13- 21:16 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-18- 10:22
Pranešimai: 1371
Miestas: Vilnius
Va, va ir aš bijau, kad Vlado prognozės išsipildys. Stiprybės peilyje per daug nebūna.

_________________
http://laidas.weebly.com/


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Aha, nu ten toj vietoj
StandartinėParašytas: 2011-02-14- 0:27 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2011-01-07- 11:23
Pranešimai: 71
Miestas: Kaunas
Aha, nu ten toj vietoj persistengiau, fleksiuku nepataikiau nupjaut, o po to lyginant tik tiek beliko, dėl stačių kampų žinosiu ateity. Tikėkimės laikys.

Silkinas. Dildė buvo per trumpa, kad ištisinis "full tang" išeitų, aš irgi norėjau tokį daryti, bet tada ašmenys trumpoki būtų likę. Apie dildę daug nepasakysiu, rusiška, surūdijus, už 50ct. iš dieduko turguj pirkta :D matmenis geležtės vėliau pateiksiu.


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 54 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 56 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Pereiti į:  
Veikia su phpBB® Forum Software © phpBB Group Color scheme by ColorizeIt!
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007