Diskusijų forumai

www.peilininkai.lt

Dabar yra 2024-04-19- 19:38

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 12 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Švedų plienai
StandartinėParašytas: 2011-04-15- 21:00 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2010-02-25- 3:14
Pranešimai: 588
Miestas: Vilnius
Yra tokie švedų plienai -ARNE ir Rigor. Gal kas nors turi duomenų apie juos?


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Yra gamintojo, t.y. Uddeholm
StandartinėParašytas: 2011-04-16- 1:07 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10043
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius

Yra gamintojo, t.y. Uddeholm duomenų lapai: ARNE ir RIGOR.

Juose rasi visą bazinę informaciją apie šiuos plienus.


_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Šituos duomenis aš buvau
StandartinėParašytas: 2011-04-16- 10:26 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2010-02-25- 3:14
Pranešimai: 588
Miestas: Vilnius
Šituos duomenis aš buvau radęs. Domina kaip jie eksplotacijoje:), nes kolkas atrodo kad jie visai nenaudojami peiliams gaminti. Nors lyg ir panašūs i pvz A2 plieną.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2011-04-16- 14:32 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10043
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Maksas rašė:
Šituos duomenis aš buvau radęs. Domina kaip jie eksplotacijoje:), nes kolkas atrodo kad jie visai nenaudojami peiliams gaminti.

Na, kol peiliai iš šių plienų negaminami, nebus ir naudotojų atsiliepimų. ;)

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2011-04-16- 20:30 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2010-02-25- 3:14
Pranešimai: 588
Miestas: Vilnius
Logiška:). Bet kad peiliai iš jų negaminami - nelogiška;)


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2011-04-16- 21:46 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10043
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Maksas rašė:
Bet kad peiliai iš jų negaminami - nelogiška;)

Logiška. :)
Europoje "užgaląsti laužtuvai" nepaklausūs (kam reikia - nusiperka iš JAV), o normaliems peiliams gaminti pakanka seniai išbandytų ir gerą reputaciją turinčių plienų. Tad kam imti vartotojams nežinomą A2 ar O1 klasės plieną, vargti su jo terminio apdorojimo režimo parinkimu ir po to dar turėti rūpesčių su peilių realizavimu? Paveikslėlis

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Paprieštarausiu Vladai - O1
StandartinėParašytas: 2011-04-16- 23:32 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-06-24- 21:40
Pranešimai: 3312
Miestas: Kaunas
Paprieštarausiu Vladai - O1 pakankamai populiarus anglinis plienas, tik ne pas mus :) Anglosaksų šalyse jis paplitęs tarp peiliadirbių gaminančių peilius iš senų pramoninių pjūklų. Šiaip suprantu Makso mintį - kodėl nebandyt šito plieno, kuris 'neskirtas' peiliams gaminti; juk mes patys prigaminę galybę peilių iš rusiškų markių plienu, kurie taip pat tiesiogiai tam neskirti... Aš pvz., norėčiau peilio iš Inconel lydinio ir neklauskit kodėl - tiesiog jis man patinka iš aprašymo :D XD

_________________
Information is a weapon of mass destruction...


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2011-04-17- 2:21 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10043
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
GAdas rašė:
Paprieštarausiu Vladai - O1 pakankamai populiarus anglinis plienas, ...

Ne taip mane supratai: kalbėjau apie vartotojams nežinomus RIGOR ir ARNE, kurie pagal savo sudėtį yra tos pačios klasės kaip A2 ir O1.

GAdas rašė:
Šiaip suprantu Makso mintį - kodėl nebandyt šito plieno, kuris 'neskirtas' peiliams gaminti; juk mes patys prigaminę galybę peilių iš rusiškų markių plienu, kurie taip pat tiesiogiai tam neskirti...

Beveik visi peilių gamybai naudojami (t.sk. ir populiariausi) plienai skirti ne peiliams gaminti. ;)
Kalba apie kitką.
Galima savo malonumui (ar dėl žingeidumo) eksperimentuoti su įvairiais plienais, tačiau tai ir bus pavieniai eksperimentai, kurių praktinė nauda labai ribota.
O bent kiek rimtesnė gamyba jau turi būti pagrįsta ekonominiu rentabilumu, kur pirmiausia žiūrima, kurio plieno apdirbimo kaštai mažesni bei kurios plieno savybės paklausios.
Pvz. O1 nepasižymi ypatingomis savybėmis, tačiau yra paplitęs ten, kur jo nesudėtinga gauti ir kur yra pigus dėl antrinio panaudojimo. Pirkti panašių savybių, bet brangesnį ir vartotojams nežinomą švedišką analogą ARNE - iš savo amato pragyvenančiam peiliadirbiui tiesiog neapsimoka.
Todėl kaip minėjau, prabangą eksperimentuoti su naujais plienais gali sau leisti arba entuziastai, arba stambūs pelningai veikiantys gamintojai. Nors pastarieji irgi renkasi ne bet kokias naujoves, o tik tas, kurios yra ekonomiškai perspektyvios.
Žodžiu, vartotojas gali norėti daug ko, bet kai kalbam apie plienų panaudojimo logiką, ji labai paprasta - rentabilumas apsprendžia, kodėl iš daugelio teoriškai peilių gamybai tinkančių plienų praktiškai naudojami tik kai kurie.

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Kaip ir kitur - viskas
StandartinėParašytas: 2011-04-17- 21:02 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2010-02-25- 3:14
Pranešimai: 588
Miestas: Vilnius
Kaip ir kitur - viskas susiveda į pinigus :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Dėl plienų įsigijimo
StandartinėParašytas: 2014-12-09- 23:03 
Atsijungęs
LPA narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2013-01-15- 22:37
Pranešimai: 1033
Miestas: Vilnius
Perziurejus Uddeholm siuloma plienu asortimenta iskilo klausimas,kokie dar plienai tinka peiliu gamybai,isskyrus elmax.Kaskaip neradau nei RWL 34,nei AEB-L.Apšvieskit.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Dėl plienų įsigijimo
StandartinėParašytas: 2014-12-09- 23:22 
Atsijungęs
Peiliadirbys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011-08-10- 21:51
Pranešimai: 1310
Miestas: Tauragė
Svajus rašė:
Perziurejus Uddeholm siuloma plienu asortimenta iskilo klausimas,kokie dar plienai tinka peiliu gamybai,isskyrus elmax.Kaskaip neradau nei RWL 34,nei AEB-L.Apšvieskit.

Reikia žiūrėti sudėtį ir į TA specifikacijas. Man asmeniškai iš uddeholmo pagal sudėtį ir grūdinimo galimybes priimtiniausi šie: elmax, vanadis 10, sverker 21, sverker 3, sleipner. Bet esant norui naudoti galima ir kitus, tokius kaip rigor, visi vanadžiai, stavax esr, unimax, vancron 40... patys turit atsirinkti, kas kam prie dūšios :D

_________________
www.kalviodarbai.lt


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Dėl plienų įsigijimo
StandartinėParašytas: 2014-12-10- 3:35 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10043
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Kestutis ply rašė:
Svajus rašė:
Perziurejus Uddeholm siuloma plienu asortimenta iskilo klausimas,kokie dar plienai tinka peiliu gamybai,isskyrus elmax.Kaskaip neradau nei RWL 34,nei AEB-L.Apšvieskit.

Reikia žiūrėti sudėtį ir į TA specifikacijas. Man asmeniškai iš uddeholmo pagal sudėtį ir grūdinimo galimybes priimtiniausi šie: elmax, vanadis 10, sverker 21, sverker 3, sleipner. Bet esant norui naudoti galima ir kitus, tokius kaip rigor, visi vanadžiai, stavax esr, unimax, vancron 40... patys turit atsirinkti, kas kam prie dūšios :D

Sakyčiau, kad renkantis plieną peilių gamybai reikėtų pirmiausia užduoti sau klausimą: kam man reikalingas būtent tas plienas?

Jeigu tai tik dėl "naujovės", tuomet taip - galima rinktis kas kam prie dūšios. Ir daryti kas gausis. 8(

Bet jeigu rūpi kokias savybes turės geležtė ar reikia, kad peilis turėtų konkrečias savybes, verta prisiminti, kad plieno potencialas be kitą ko atsiskleidžia tik parinkus jam tinkamą TA. Nes tas "standartinis" TA, kurį rekomenduoja plieno gamintojas, kaip taisyklė nebūna optimalus peilininkystės reikmėms. Todėl paėmus naują plieną peiliadirbiui teks eksperimentuoti su TA. Ir toli gražu ne visi eksperimentai bus sėkmingi. O nesėkmės - tai brokas. Ir lėšų bei laiko sąnaudos.
Antra - ne kiekvienas peiliadirbys turi galimybę pats atlikti TA. Tad teks ieškoti patyrusio ir patikimo termisto. Nes priešingu atveju, netinkamai atlikus TA peilis neturės net tų savybių, kurias deklaruoja plieno gamintojas. Taigi vėl bus brokas ir lėšų bei laiko sąnaudos.
Kitaip tariant, prieš renkantis plieną pagalvokit ar sugebėsit jį tinkamai apdirbti ir ar peilis turės tas savybes, kokių tikitės.

Bendrai imant, klausimas "kokie plienai tinka peilių gamybai?" man primena klausimą "kokie grybai tinka maistui?". Tinkamų yra daug, bet žmonės kažkodėl naudoja ne visus. Pasvarstykit kodėl. ;)

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 12 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 29 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Pereiti į:  
Veikia su phpBB® Forum Software © phpBB Group Color scheme by ColorizeIt!
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007