Diskusijų forumai

www.peilininkai.lt

Dabar yra 2024-04-27- 18:40

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 156 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Man svarbi gryna
StandartinėParašytas: 2012-02-19- 11:42 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-10- 23:27
Pranešimai: 1210
Miestas: Vilnius
Man svarbi gryna estetika.Svarios ir idomios linijos bei logika.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Man patinka, tai kas gražu
StandartinėParašytas: 2012-02-19- 11:45 
Atsijungęs
Peiliadirbys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011-08-10- 21:51
Pranešimai: 1310
Miestas: Tauragė
Man patinka, tai kas gražu :) Nebūtinai turi būti visko perkrauta, gali būti ir minimaliai dekoruotas peilis gražus ir lygiai taip pat gražus toks, kurio puošyboje panaudotos kelios dekoravimo technikos. Čia labiau svarbu, kaip viskas tarpusavyje dera. O dėl panaudojimo, tai nesuprantu, pavyzdžiui, kaip galima stovyklaujant sugadinti damaskinę arba bulatinę geležtę? Arba, kad ir graviruotą geležtę ? Manau, kad niekaip :-/ O tas, visų pagrindinis argumentas, kad prisineša purvo, todėl graviravimas geležtėms netinkamas, tai kelia juoką. Na kas jau ten tokio sudėtingo, lygiai taip pat viskas nusivalo skudurėliu, kaip ir nuo paprastos geležtės :-D Kitas reikalas jei graviravimas lazerinis ir piešinio paviršius užmatintas, tuomet kiekviena dėmelė matosi, bet ir tai nusiplauna :) Kalbant apie rankenas tai puošyba, turi derėti su ergonomika ir puošk kaip tik nori :) Bolsteriai taipogi, man visai kitaip žiūrisi jei yra graviūra ar inkrustacija, ar bolsteris sudėtinis ir funkcionalumui, man tai visai netrukdo. Aišku yra daug tokių puošybos technikų, kurios stipriai gadinasi jei peilis naudojamas neatsargiai, arba intensyviai. Tačiau kam imti į iškylą tokį peilį, jei savo kolekcijoj turi penkiasdešimt kitokių peilių :-/ Peiliai juk būna skirtingos paskirties. Bent jau, taip teigiama buvo, kai kalba ėjo apie peilių bandymus :-D Bet aš klausiau ne apie tai, man įdomu, kodėl žmonės renkantys peilių kolekcijas ir dažniausiai turintys po keliasdešimt peilių, taip miršta dėl to funkcionalumo? Ar tie peiliai gulėdami lentynose labai dėvisi ir kokią turi išliekamąją vertę? O, kad dauguma lietuvių linksta prie paprastumo ir suomiško tipo, tai nieko keista. Bet, kad daugelis tokių peilių labai jau grubiai padaryti ir jokio grožio aš tame nematau. Yra paprastumas ir yra ,,kirvio darbas", man tai skirtingi dalykai ;-)

_________________
www.kalviodarbai.lt


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2012-02-19- 19:58 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-17- 9:11
Pranešimai: 389
Miestas: Girežerio k., Varėnos r.
Čia pasireiškia aukso pjūvio principas. Visa, kas per daug, kas nereikalinga peiliui, yra "perebor". Pirmame puslapyje parašyta: "Peilis - įrankis su kotu ir geležte, skirtas pjauti." Tai lyg Coco Chanel maža juoda suknelė. Nieko nereikalingo. Išgrynintas grožis. Kaip ir Bauhauzo mokykla,(jų kėdė) arba O.Niemyer arcitektūra. Vientiso dizaino ir savito stiliaus SiDiS peiliai. Sparčiai tobulėjančių Lietuvos meistrų peiliai.

O kitiems reikia graviravimo ašmenų srityje, pompastiškų formų arba peilių iš šerno ilties. Visi turi teisę kūrybai. Bet ar tie kūriniai skirti pjauti?

Policijos pranešimuose rašoma "grąsino daiktu, panašiu į pistoletą". Gal tai "daiktai, panašūs į peilius"?

 


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Geriau negu P.Algirdas
StandartinėParašytas: 2012-02-19- 20:18 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-10- 23:27
Pranešimai: 1210
Miestas: Vilnius
Geriau negu P.Algirdas pasakyti nesugebeciau.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2012-02-19- 20:47 
Atsijungęs
Peiliadirbys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011-08-10- 21:51
Pranešimai: 1310
Miestas: Tauragė
Girez rašė:
Čia pasireiškia aukso pjūvio principas. Visa, kas per daug, kas nereikalinga peiliui, yra "perebor . O kitiems reikia graviravimo ašmenų srityje, pompastiškų formų arba peilių iš šerno ilties. Visi turi teisę kūrybai. Bet ar tie kūriniai skirti pjauti?

Policijos pranešimuose rašoma "grąsino daiktu, panašiu į pistoletą". Gal tai "daiktai, panašūs į peilius"?

 

Na, tik nereikia sumenkinti puošybos, ji gyvavo jau tūkstančius metų ir ne be reikalo. Jokia graviūra ar inkrustavimas, peilio darbinėms savybėms įtakos jokios neturi, o kam reikalinga ar nereikalinga, tai skonio reikalas. O jei peilis padarytas atbulom rankom, tai jau tikrai greičiau daiktas panašus į peilį :-D

_________________
www.kalviodarbai.lt


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2012-02-19- 23:45 
Atsijungęs
Peiliadirbys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-05-24- 20:59
Pranešimai: 161
Miestas: Kaunas
Nesinori veltis į šitą ginčą, kuris turbūt bus be galo, bet pasakysiu tik tiek, jog palaikau Kęstučio nuomone. Aišku nesakau, kad Algirdas ar Katinas nusišneka, bet turbūt ir patys supranta,jog truputi "siturštino spalvas".


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2012-02-19- 23:56 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-10- 19:09
Pranešimai: 231
Miestas: Vilnius
Griežtai čia tu. Manau, jei gali sau leisti, tai nei prabangus automobilis, nei jachta nėra blogai. Tas pats ir su peiliais. Jei nešiotume visi Opinel'ius ar Mora's būtų nuobodu ir mūsų forumo lyg ir nereiktų :) . Man subtilūs papuošimai peilio negadina.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Aurimas.D rašė: Aišku
StandartinėParašytas: 2012-02-19- 23:56 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-04-06- 13:51
Pranešimai: 1250
Miestas: Vilnius
Aurimas.D rašė:
Aišku nesakau, kad Algirdas ar Katinas nusišneka, bet turbūt ir patys supranta,jog truputi "siturštino spalvas".


Jokios spalvos čia sutirštinos nebuvo. Aš gal kiek su trupučiu sveiko sarkazmo į tai žiūriu. O po tuo, ką parašė Algirdas, galėčiu pasirašyt. Trumpai ir taikliai.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2012-02-20- 0:02 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-04-06- 13:51
Pranešimai: 1250
Miestas: Vilnius
julius rašė:
Griežtai čia tu. Manau, jei gali sau leisti, tai nei prabangus automobilis, nei jachta nėra blogai. Tas pats ir su peiliais. Jei nešiotume visi Opinel'ius ar Mora's būtų nuobodu ir mūsų forumo lyg ir nereiktų :) . Man subtilūs papuošimai peilio negadina.

Tai prabangus daiktas, pats savaime, nėra, ir nelabai gali būt blogis. Kiekvienas perka pagal savo kišenę. Bėda prasideda tada, kai daiktas perkamas, ne dėl savo paskirties, o tik kaip statuso ir piniginės storio pabrėžimo simbolis. Tada ir prasideda nesąmonės su besaike puošyba.

julius rašė:
Man subtilūs papuošimai peilio negadina.

Visiškai teisingai. Aš gi ne prieš puošybą apskritai. o prieš beskonybę ir tuštybę, kai iš peilio padaroma kažkas, kas jau nebėra peilis :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Kestutis ply rašė: Na, tik
StandartinėParašytas: 2012-02-20- 0:17 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-04-06- 13:51
Pranešimai: 1250
Miestas: Vilnius
Kestutis ply rašė:
Na, tik nereikia sumenkinti puošybos, ji gyvavo jau tūkstančius metų ir ne be reikalo.

Taip, gyvavo. Bet paprastai su dviem tikslais - puošybos elementai buvo sakralinės paskirties peilių dalis, kitais atvejais tam, kad turtingi kretinai turėtų kuo pasipuikuot vieni prieš kitus ir savo pavaldinius :)
Paprasti piliečiai naudojosi peiliais be jokių, arba su minimaliais puošybos elementais, nes tik tokius išgalėjo įsigyt. Jeigu dabar visokie dvasios ubagai puikuojasi prabangiom mašinom, vilom ir jachtom, tai anksčiau visokios plauko dvariškiai, feodalai ir t.t. puikuodavosi pilim, arkliais ir gražiai puoštais ginklais/šarvais (nes pastarieji būdavo itin brangūs).

Kestutis ply rašė:
Jokia graviūra ar inkrustavimas, peilio darbinėms savybėms įtakos jokios neturi

Peilio darbinėm savybėm įtakos turi viskas, kas ant jo/jame yra. Kai kas daugiau, kai kas mažiau.

Geriau turėt peilį, su kuriuo patogu pjaut (o tai yra pagrindinė peilio paskirtis), negu išpuoštą ir nucackintą žaisliuką, kuris arba pjaus kaip plyta, arba subyręs į gabalus vos tik kokia vytinta dešra priartės prie jo metro atsumu :D
Peiliai puošiami tam, kad jais būtų galima gerėtis. Tačiau yra riba, kurią peržengus peilis tampa nebe įrankiu, o lentyniniu žaisliuku.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Katinas rašė: Peilio
StandartinėParašytas: 2012-02-20- 0:22 
Atsijungęs
Peiliadirbys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011-08-10- 21:51
Pranešimai: 1310
Miestas: Tauragė
Katinas rašė:
Peilio darbinėm savybėm įtakos turi viskas, kas ant jo/jame yra. Kai kas daugiau, kai kas mažiau.

Geriau turėt peilį, su kuriuo patogu pjaut (o tai yra pagrindinė peilio paskirtis), negu išpuoštą ir nucackintą žaisliuką, kuris arba pjaus kaip plyta, arba subyręs į gabalas vos tik kokia vytinta dešra priartės prie jo metro atsumu :D
Peiliai puošiami tam, kad jais būtų galima gerėtis. Tačiau yra riba, kurią peržengus peilis tampa nebe įrankiu, o lentyniniu žaisliuku.

Su visa pagarba, drąsiai galiu teigti, kad tikrai parašyta nesąmonė :) Paimkim patį geriausią, ergonomiškiausią ir visokiausią peilį ir jo geležtę išgraviruokim. Ir kas pasikeis? Pradės pjauti kaip plyta? Subyrės dešrą pamatęs? :-D Niekas nepasikeis, o peilis taps gražesnis, vertingesnis. Ir senovėje puošdavo ginklus, ne tam, kad pasipuikuoti. Puošdavo ginklakaliai, kurie taip savo meistriškumą, demonstruodavo ir didikai tokiems meistrams tinkamai atsidėkodavo. Ir puošdavo ne vien didikai, puošdavo ir paprasti žmonės, aišku kukliau, pagal išgales, nenaudojant brangakmenių ir brangiųjų metalų. Tuomet žmonės grožį suprasdavo, o dabar tik klauso, ką dauguma pasakys ir tokia nuomuone šventai tiki :-D

_________________
www.kalviodarbai.lt


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Katinas rašė: Tačiau yra
StandartinėParašytas: 2012-02-20- 0:25 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-01-28- 11:50
Pranešimai: 682
Miestas: Kaunas
Katinas rašė:
Tačiau yra riba, kurią peržengus peilis tampa nebe įrankiu, o lentyniniu žaisliuku.


Bravo, tiksliau negu Katinas (ir Algirdas bei Olegas prieš tai) išsireikšti nesugebėčiau. Kažkaip net Stradivarijaus būgną prisiminiau :D


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Kestutis ply rašė: Su visa
StandartinėParašytas: 2012-02-20- 0:33 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-04-06- 13:51
Pranešimai: 1250
Miestas: Vilnius
Kestutis ply rašė:
Su visa pagarba, drąsiai galiu teigti, kad tikrai parašyta nesąmonė :)

Su visa pagarba, drąsiai galiu teigti, kad tikrai arba ne iki galo perskaitei ką šioje temoje rašiau, arba ne visai supratai ką rašiau :D
Vienaip ar kitaip, virtualūs ginčai, iš esmės, yra laiko švaistymas. Siūlau kada prie progos aptart visa tai gyvai :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Katinas rašė: Kestutis ply
StandartinėParašytas: 2012-02-20- 0:42 
Atsijungęs
Peiliadirbys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011-08-10- 21:51
Pranešimai: 1310
Miestas: Tauragė
Katinas rašė:
Kestutis ply rašė:
Su visa pagarba, drąsiai galiu teigti, kad tikrai parašyta nesąmonė :)

Su visa pagarba, drąsiai galiu teigti, kad tikrai arba ne iki galo perskaitei ką šioje temoje rašiau, arba nesupratai ką rašiau :D
Vienaip ar kitaip, virtualūs ginčai, iš esmės, yra tik laiko gaišimas. Siūlau kada prie progos aptart visa tai gyvai :)

Pritariu, kad noras pasipuikuoti kartais iššaukia perkrautą puošybą. :) Tačiau aš manau, jog lentyninis peilis, tai toks kuris visiškai netinka jokiam darbui, o skirtas tik akį džiuginti, bet peilis su puikiomis darbinėmis savybėmis, turi būti ir gražus. Kam daryti aukščiausios kokybės geležtę ir uzmaukšlinti kirviu aptašytą rankeną su kyšančiais varžtais? :) Ir tikrai nė už ką nesutiksiu, kad papuošus gerą peilį, jis praras savybes ir nustos pjauti :-D

_________________
www.kalviodarbai.lt


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2012-02-20- 0:49 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-04-06- 13:51
Pranešimai: 1250
Miestas: Vilnius
Kestutis ply rašė:
Ir tikrai nė už ką nesutiksiu, kad papuošus gerą peilį, jis praras savybes ir nustos pjauti :-D


Na, man regis, aš taip ir neteigiau. Aš neprieštarauju puošybai, tiesiog pasisakau už saikingumą ir skoningumą, kai peilis dar tebėra peilis.


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 156 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 40 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Pereiti į:  
Veikia su phpBB® Forum Software © phpBB Group Color scheme by ColorizeIt!
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007