Diskusijų forumai

www.peilininkai.lt

Dabar yra 2024-03-28- 20:20

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 340 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Tamsina med5į kanifolija ir
StandartinėParašytas: 2010-01-17- 22:26 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-01-09- 20:12
Pranešimai: 74
Miestas: Vilnius
Tamsina med5į kanifolija ir aukšta temperatura. pabandyk virti tik sėmenų aliejuje ir vaške.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Ar vaškas be kanifolijos
StandartinėParašytas: 2010-01-17- 22:33 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-17- 12:24
Pranešimai: 45
Miestas: Vilnius
Ar vaškas be kanifolijos atsparus? Kiek aš naudojau tik aliejum impregnuotus peiliukus, po kiek laiko medis praranda savo faktūros ryškumą, išblunka visas grožis.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2010-01-17- 22:48 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-01-09- 20:12
Pranešimai: 74
Miestas: Vilnius
peiliukas rašė:
Ar vaškas be kanifolijos atsparus? Kiek aš naudojau tik aliejum impregnuotus peiliukus, po kiek laiko medis praranda savo faktūros ryškumą, išblunka visas grožis.


čia jau kitas klausimas. Šito nežinau. Aš savo paskutinę rankena viriau tik aliejuje poto leidau išdžiųti. uždejau ant ašmenų padariau forma nupoliravau. Dar karta su karštu aliejumi pertepiau rankena ir dar aliejuota rankena su 3000 švitriniu perėjau vaizdas gavosi gan geras. O kaip laikys ryžkuma bus matyti. Šeip jei ižblunka ražtas tai jy gerai įtrink paprastu aliejumi. bet tai ir nėra amžina


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2010-01-17- 22:50 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10033
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
peiliukas rašė:
Ar vaškas be kanifolijos atsparus?

Kanifolija nebūtina, tačiau be jos vaškuota rankena karštame ore gali tapti šiek tiek lipni.
To lipnumo galima išvengti, jeigu vietoj bičių vaško (ar kartu su juo) naudoti kopernicijos (karnaubos) vašką.

peiliukas rašė:
Kiek aš naudojau tik aliejum impregnuotus peiliukus, po kiek laiko medis praranda savo faktūros ryškumą, išblunka visas grožis.

Bet koks alyvavimas su laiku "išblunka", nes paviršinis sluoksnis nusidevi. Tačiau atstayti jį taip pat lengva - pakanka porą kartų įtrinti iš naujo. ;)

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Paskutinį kartą viriau
StandartinėParašytas: 2010-01-17- 23:11 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-18- 19:43
Pranešimai: 207
Miestas: Kaunas
Paskutinį kartą viriau nedidelėje temperatūroje, pasidariau kontrolinį vieną gabaliuką, t.y. jį tik įmerkiau, kad pasidengtų mišiniu. Išvirti ir kontrolinis gabaliukai beveik nesiskyrė tamsumu :)'
P.S. Man asmeniškai šviesus medis nepatinka dėl teplumo, todėl vis stengiuosi jį patamsinti kažkiek :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Aš džiovinamos kaladėlės
StandartinėParašytas: 2010-01-18- 9:11 
Atsijungęs
LPA narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-30- 16:33
Pranešimai: 1520
Miestas: Kaunas
Aš džiovinamos kaladėlės galus užtepu sodininkų tepalu. Pliusai - lengvai užtepamas, nereikia tirpdyti kaip vaško. Neatšoka.
Minusas - teplus, bet čia toks ir minusas, nuplaunamas.

_________________
Kelią galima surasti arba nutiesti.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: As noriu dar apie
StandartinėParašytas: 2010-01-22- 16:36 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-18- 14:23
Pranešimai: 408
Miestas: Kaunas
As noriu dar apie stabilizavima vakuvamivo budu trumpai pratesti tema. principas nesudetingas bet reikia tureti papildomu slegio resurvu, siuo atveju jeigu kas nors turit kompresoriu tai yra pirkt SMC pneumatics vilniuj vakuumo generatoriai (ZH10BS-06-06 vacuum ejector) su juo pajungiant suspausta ora kitame jo iseime gauname -0.85 bar vakuuma. Arba reikia isigyti vacuumo siurbli, galima is seno saldytuvo pasidaryt. Kadangi absoliutus vakuumas -1bar tai sio generatoriaus pilnai pakanka, tiesa toki vakuuma pasiekti reikia bent 6bar slegio,siuo budu greitai pasalinamas skystis is medienos ir jei turi geru tinkamu stabilizavimui polimeru tada ant vakuumuotu medienos ruosiniu supili medziaga ir paduodi slegi per ta pati kraniuka. Visas fokusas slypi sioje technologijoje tai stabilizavimo medziagoje. Daugelis peiliadirbiu naudoja "polyurethana, pentcryl glycol 100, acrylic, polyester resin (styre based)"bet as kolkas neradau Lietuvoj, o ka isbandziau nelabai tiko nors ir mediena absorbuodavo pilnai, bet medziagai sukietejus kaladeles nelabai pasunkedavo, gal vos vos, o pirktinis stabilizuotas medis pakankamai sunkus, nes uzpilgai sukieteje neisgaruoja o palieka turi kaip epoksidke. Daug paprastesnis budas ir kitu peilininku patvirtintas be jokiu vakuumavimu tiesiok i skardine sudedami medienos ruosiniai uzpilama medziaga stabilizavimo ir paliekama menesiui laiko, medis pats absorbuoja ir prisisotina kiek jam reikia. mano aprasyta buda naudoja pramonininkai, nes jie laiko neturi, o ir naudojama medziaga laikoma paslaptyje. Kiek zinau ta medziaga panasi is kysta stikla, ir nepamenu bet yra keletas firmu uzsiimantys su plastikai ir pan. sintetinem medziagom.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2010-01-23- 22:18 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-27- 15:05
Pranešimai: 351
Miestas: Vilnius
Matyt kažkas panašaus į tai, kaip totalaus deficito laikais reikėdavo šautuvų buožes "stabilizuoti". Nes ne tik drėgmė? bet ir didesnis temperatūrų svyravimas iš karto pasimatydavo ant taikinio. Vienas iš būdų buvo tolygiai tepti buožę stipriai atskiesta epoksidke/ Palaipsniui medis tapdavo kaip plastmasė. Aišku, niuansų yra ir kiekvienas meistras turėjo savo paslapčių, bet principas toks.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2010-01-24- 3:55 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10033
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
to_mazas rašė:
Joje sutelksim į vieną vietą mūsų bandymus, žinias ir klausimus apie šiuos procesus.

Kad nesikartočiau, idėsiu nuorodas į tai, kas jau buvo rašyta:
- apie stabilizavimą
- apie impregnavimą

Kas dėl stabilizavimo, tai man asmeniškai, labiau patinka natūraliai "stabili" mediena. Pvz. Dykuminė Olnėja [angl. Desert Ironwood] ar Vaistinis Gvajokas [angl. Lignum Vitae]. Ir gražu, ir praktiška. O svarbiausia - visiškai natūralu! 8)

O, kad paprasta mediena butų atsparasnė drėgmei ir gražiau atrodytų, praktiniam naudojimui pilnai pakanka alyvavimo arba vaškavimo... ;)

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Jei atrasiu stabiziavumui
StandartinėParašytas: 2010-01-24- 22:32 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-18- 14:23
Pranešimai: 408
Miestas: Kaunas
Jei atrasiu stabiziavumui tinkama medziaga prioriteta skirsiu jai, nes kolkas per brangu pirkt stabilizuota medi.
Man asmeniskai daugiau prie sirdies stabilizuotas, vienas minusas kad jis sunkesnis, visur kitur izvelgiu pliusus:
Stabilizuotas medis nevaiksto, mechaninis atsparumas didelis, impregnuot nereikia pakartotinai, gerai poliruojasi, neapsorbuoja papildomu isoriniu medziagu, purvo ir t.t
Su naturaliu medziu ziurek suvaiksciojo medis ir jai rankena is daugiau skirtingu segmentu tai ir koks tarpelis atsiranda, nedaznas ivykis, bet papuole, plius papildomai impregnuot reikia po kiek laiko. Nu cia tik mano kukli asmeniska nuomone :) Ta pati manyciau ir apie pliena, nerudyjentis praktiskesnis ir labiau visur naudojamas, praktiskumas diktuoja salygas. Ir jei bus laisvai prieinamas ir paplites stabizuotas medis, kur kas daugiau peiladirbiu rinksis ji o ne (atsiprasau uz zodi) "terliones"su aliejais, vaskai, virimo procesais, laiko sanaudomis ir pakartotiniu procesu. Tik pazangios technologijos daro mus supati pasauli lengvesniu, patogesniu. :-D


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2010-06-13- 18:17 
Atsijungęs
Peiliadirbys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-05-19- 19:16
Pranešimai: 268
Miestas: Vilnius
..šautuvo buožę aš įkaitinau virš elektrinės viryklės ir su saulėgrąžų aliejumi gerai įtryniau, tai kartojau tris kartus, po kiekvienos procedūros duodavau medžiui savaitę išdžiūti ir po to švitriniu popieriumi nr2000 nušvitindamas nelygumus, baigęs šią procedūrą, daviau mėnesį išdžiūti. Toliau, buvau pasidaręs vaško ir aviacinio benzino tirpalą ir tokią pat procedūrą atlikau kaip ir su aliejumi. Jau medžioju 30metų, bet niekad neturėjau problemos dėl drėgmės buožei, tą patį bandžiau peilių rankenom, jei dažnai naudojant keliems metam užtenka, po to reikia procedūrą pakartoti. Tirpalą gaminau 500ml benzino 200-300g vaško gali būti ir medicinoje naudojamas parafinas.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Saulėgrąžų aliejus
StandartinėParašytas: 2010-06-14- 7:37 
Atsijungęs
LPA narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-30- 16:33
Pranešimai: 1520
Miestas: Kaunas
Saulėgrąžų aliejus nesipolimerizuoja, taigi manau, viską padarė vaško ir aviacinio benzino tirpalas.

_________________
Kelią galima surasti arba nutiesti.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Ar ne geriau naudoti linų
StandartinėParašytas: 2010-06-14- 9:57 
Atsijungęs
Peiliadirbys

Užsiregistravo: 2010-02-23- 14:53
Pranešimai: 225
Miestas: Naujoji Akmenė
Ar ne geriau naudoti linų aliejų?


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: ramzis rašė: Ar ne geriau
StandartinėParašytas: 2010-06-14- 19:17 
Atsijungęs
LPA narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-16- 8:42
Pranešimai: 2295
Miestas: Raudondvaris, Kauno r.
ramzis rašė:
Ar ne geriau naudoti linų aliejų?

Butentn. Sėmenų, o dar geriau tungų aliejų. ir vašką ko gero gariau tirpinti su terpenteni o ne su benzinu. Man tai labai ydomu kokio kvapo būna saulėgražom ir benzinu impregnuotas medis :D


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Na, aviacinis (švarus ir
StandartinėParašytas: 2010-06-15- 7:20 
Atsijungęs
LPA narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-30- 16:33
Pranešimai: 1520
Miestas: Kaunas
Na, aviacinis (švarus ir grynas) benzinas, greičiausia išgaruoja be jokių papildomų kvapų.

_________________
Kelią galima surasti arba nutiesti.


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 340 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 17 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Pereiti į:  
Veikia su phpBB® Forum Software © phpBB Group Color scheme by ColorizeIt!
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007