Diskusijų forumai

www.peilininkai.lt

Dabar yra 2024-03-28- 15:37

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Forumo taisyklės


Šiame forume kiekvienas gali pradėti vieną atskirą temą apie savo gaminamus peilius, talpinti šių peilių nuotraukas su aprašymais ir sulaukti iš kitų dalyvių savo darbų vertinimų bei komentarų.



Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 66 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Giedriaus
StandartinėParašytas: 2018-11-23- 17:16 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2018-04-14- 22:40
Pranešimai: 46
Miestas: Alytus
Sveiki,
parodysiu ir aš savo surinktą peilioką, geležtė siųsta iš ru, rankena iš rago, nerūdijančio plieno ir tarybinės elektros dėžutės. Peilis nepirmas mano darbelis (ir nepaskutinis, jau yra pradėtų), gal koks penkioliktas sudėjus visus darytus iš pjūklo, guolio ir t.t. Dabar užsipirkau geležčių už rublius ir bandau uždėti rankenas. Laukiu komentarų, kad kitas būtų geresnis.


Prikabinti failai:
jj.JPG
jj.JPG [ 172.14 KiB | Peržiūrėta 7906 kartus(ų) ]
SAM_4646.JPG
SAM_4646.JPG [ 98.05 KiB | Peržiūrėta 7906 kartus(ų) ]
SAM_4648.JPG
SAM_4648.JPG [ 175.98 KiB | Peržiūrėta 7906 kartus(ų) ]
Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Giedriaus
StandartinėParašytas: 2018-11-23- 20:42 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10033
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
giedrius rašė:
Laukiu komentarų, kad kitas būtų geresnis.

Geras. +1 Vienintelė pastaba - tamsi geležtė ir tokia šviesi rankena vizualiai nelabai dera.
Padėtį galima ištaisyti rankenos ornamentų įgilinimus laipsniškai patamsinus. Pvz.:


_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Giedriaus
StandartinėParašytas: 2018-11-23- 21:17 
Atsijungęs
Peiliadirbys

Užsiregistravo: 2014-12-14- 0:27
Pranešimai: 205
Miestas: Vilnius
Rankena dailiai atlikta, bet gelezte kaip lopeta. Pasiaurinus ir parietus virsutine linija pataptu grakstesnis.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Giedriaus
StandartinėParašytas: 2018-11-24- 0:32 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2018-04-14- 22:40
Pranešimai: 46
Miestas: Alytus
O kuo tą ragą tamsint, kad taip juodai padaryti? aš padažau kava, gaunasi rusvai ir ne taip kontrastingai, šito nedažiau, nes vienoj pusei davariau iki porėtos rago dalies, netolygiai gaunasi. Dėl geležtės tai nelabai patiko ir man ji, bet iš karto neperdariau o dabar šaukštai po pietų;)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Giedriaus
StandartinėParašytas: 2018-11-24- 1:25 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10033
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
giedrius rašė:
O kuo tą ragą tamsint, kad taip juodai padaryti?

Nebūtinai juodai. Svarbu kad spalva būtų pakankamai tamsi. Senukuose (ir ne tik) parduodami įvairių spalvų dažų pigmentai. Vieni jų skirti vandeniniams, kiti spiritiniams tirpalams. Spiritiniai įsigeria giliau ir išdžiūsta greičiau, bet su jais reikia išmokti dirbti.
Rago/kaulo tonavimui tinka ir beicas medienai. Tik beico spalvų pasirinkimas mažesnis.
Kalbant apie juodą pigmentą, namų sąlygomis jo galima pasigaminti iš paprasčiausių suodžių. Daug ir smulkių suodžių duoda deginama guma: aprūkai stiklo nuolaužą, tada nugremži suodžius į talpą su vandeniu ir gerai išplakęs tirpalą turi juodą beicą.

giedrius rašė:
Dėl geležtės tai nelabai patiko ir man ji, bet iš karto neperdariau o dabar šaukštai po pietų;)

Geležtės formą pataisyti dar nevėlu. Tiesiog po to reikės iš naujo nuėsdinti. ;)

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Giedriaus
StandartinėParašytas: 2018-11-24- 23:36 
Atsijungęs
LPA narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2013-01-15- 22:37
Pranešimai: 1032
Miestas: Vilnius
Puikus darbas,rankena nereali,pavarei kaip profas.Gelezte platoka bet visumoi ziurisi neblogai.Rankena patamsinti galima ir scrimshaw technika. Darbo nemažai žinoma bet rezultatas manau butu įspūdingas. Jei sugalvotum kreipkis, pakonsultuosiu.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Giedriaus
StandartinėParašytas: 2018-11-25- 19:28 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2018-04-14- 22:40
Pranešimai: 46
Miestas: Alytus
_Vladas_ rašė:
Geležtės formą pataisyti dar nevėlu. Tiesiog po to reikės iš naujo nuėsdinti. ;)

nuėsdint su rankena man jau būtų didelė problema, ar aš kažko nežinau? kaip tą vietą kur jungiasi su rankena nuesdint?

Svajus rašė:
Puikus darbas,rankena nereali,pavarei kaip profas.Gelezte platoka bet visumoi ziurisi neblogai.Rankena patamsinti galima ir scrimshaw technika. Darbo nemažai žinoma bet rezultatas manau butu įspūdingas. Jei sugalvotum kreipkis, pakonsultuosiu.

Dėkui, scrimshaw tiesa pasakius jau buvau ant vieno peilio pasiryžęs daryti, bet po bandymų supratau, kad dar anksti man:) Būtų toks klausimas, jūsų visi darbai padaryti tik iš taškučių ar ir kažkaip rėžiant brūkšniukus ar dar kaip, ir ar naudojat kokį aparaciuką ar viska rankom darot?


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Giedriaus
StandartinėParašytas: 2018-11-25- 21:36 
Atsijungęs
LPA narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2013-01-15- 22:37
Pranešimai: 1032
Miestas: Vilnius
giedrius rašė:
Svajus rašė:
Puikus darbas,rankena nereali,pavarei kaip profas.Gelezte platoka bet visumoi ziurisi neblogai.Rankena patamsinti galima ir scrimshaw technika. Darbo nemažai žinoma bet rezultatas manau butu įspūdingas. Jei sugalvotum kreipkis, pakonsultuosiu.

Dėkui, scrimshaw tiesa pasakius jau buvau ant vieno peilio pasiryžęs daryti, bet po bandymų supratau, kad dar anksti man:) Būtų toks klausimas, jūsų visi darbai padaryti tik iš taškučių ar ir kažkaip rėžiant brūkšniukus ar dar kaip, ir ar naudojat kokį aparaciuką ar viska rankom darot?

Viska darau rankom,su skirtingom adatom.Piesinio atlikimo technika gali buti ivairi,ir taskiukai ir bruksniukai ir misri.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Giedriaus
StandartinėParašytas: 2018-11-25- 22:11 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10033
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
giedrius rašė:
_Vladas_ rašė:
Geležtės forma pataisyti dar nevėlu. Tiesiog po to reikės iš naujo nuėsdinti. ;)

nuėsdint su rankena man jau būtų didelė problema, ar aš kažko nežinau? kaip tą vietą kur jungiasi su rankena nuesdint?

Šiuo atveju buvo kalba apie penties linijos korekciją, tad naujai nuėsdinti reikės tik pentį.
Jeigu reikėtų iš naujo juodinti visą geležtę, tuomet atsargiai šlifuoji viską iki sandūros su rankena (paliekant 2-3 mm) ir taip pat atsargiai merki į ėsdinimo tirpalą. Tas 2-3 mm tarpas ir tarnauja kaip perėjimas iš seno į naują.

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Giedriaus
StandartinėParašytas: 2018-11-27- 16:30 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2013-04-30- 11:29
Pranešimai: 393
Miestas: Vilnius
Sveiki prisijungęs Giedriau, senokai reikėjo :) Lauksim naujų darbų ;)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Giedriaus
StandartinėParašytas: 2018-11-28- 0:20 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2018-04-14- 22:40
Pranešimai: 46
Miestas: Alytus
marcocarleoni rašė:
Sveiki prisijungęs Giedriau, senokai reikėjo :) Lauksim naujų darbų ;)

Sveiki ;)tuoj bus, tik makštis pabaigt reikia:)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Giedriaus
StandartinėParašytas: 2018-12-01- 12:18 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2018-04-14- 22:40
Pranešimai: 46
Miestas: Alytus
Nr.2
Geležtės plienas 95X18, matmenys 130*29*4,7,pirkta už rublius,rankena iš beržo gumbo ir briedžio rago, bolsteris iš ten pat kur geležtė, tvirtinimas kiauryminis M4. Pirmą kartą dariau tuos "kreivus" sujungimus, tai toks kreivokas ir gavosi;) Geležtė irgi kol vieną čiupinėjau atrodė nieko, kai uždėjau rankeną pasidarė kažkokia nulinkus:) Makštis natūralios odos.


Prikabinti failai:
SAM_4650.JPG
SAM_4650.JPG [ 149.12 KiB | Peržiūrėta 7428 kartus(ų) ]
SAM_4651.JPG
SAM_4651.JPG [ 117.78 KiB | Peržiūrėta 7428 kartus(ų) ]
SAM_4653.JPG
SAM_4653.JPG [ 20.41 KiB | Peržiūrėta 7428 kartus(ų) ]
SAM_4654.JPG
SAM_4654.JPG [ 23.06 KiB | Peržiūrėta 7428 kartus(ų) ]
SAM_4655.JPG
SAM_4655.JPG [ 23.64 KiB | Peržiūrėta 7428 kartus(ų) ]
Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Giedriaus
StandartinėParašytas: 2018-12-01- 12:44 
Atsijungęs
Klubo narys

Užsiregistravo: 2011-04-18- 23:47
Pranešimai: 1207
Miestas: Vilnius
Gelezte per prasta tokiai prabangiai rankenai :/
Jei cia tik nr2 tai jau labai daug ir gerai! :liuks:


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Giedriaus
StandartinėParašytas: 2018-12-01- 23:19 
Atsijungęs
LPA narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2013-01-15- 22:37
Pranešimai: 1032
Miestas: Vilnius
Pritariu Giedriui,gelezte per prasta rankenai.Keletas pastebejimu:Jei butum garda dares islinkusia ir pavirtusia i gelestes smaigali vizualiai tie islinke intarpai ziuretusi geriau.Ta buvo galima padaryti nes gelestes asmenu linija(prie gardos) pavirtusi i gelestes smaigali.Kitas variantas:jei paliekam garda ir pirma intarpa taip kaip yra,tai trecio intarpo(berzo) antra linija turetu buti ne islinkusi o tiesi.Dabar yra vizualus disonansas.Nezinau ar sugebejau suprantamai paaiskinti,bet kokiu atveju saunus darbas.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Giedriaus
StandartinėParašytas: 2018-12-02- 1:13 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2016-08-23- 19:21
Pranešimai: 655
Šalis: Lietuva
Miestas: Marijampole
Bark River'io bushcraftrerio geležtės nelabai pavykusi replika tikrai perprasta tokiam prabangiam peiliui, dėl tiesaus paskutinio intarpo, irgi pritarčiau kolegai Svajui. O, šiaip, darbas atliktas puikiai :liuks2:


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 66 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 34 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Pereiti į:  
Veikia su phpBB® Forum Software © phpBB Group Color scheme by ColorizeIt!
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007