Diskusijų forumai

www.peilininkai.lt

Dabar yra 2024-04-16- 11:31

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Forumo taisyklės


Šiame forume kiekvienas gali pradėti vieną atskirą temą apie savo gaminamus peilius, talpinti šių peilių nuotraukas su aprašymais ir sulaukti iš kitų dalyvių savo darbų vertinimų bei komentarų.



Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 181 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Suprantu, kad efesas dar
StandartinėParašytas: 2013-04-05- 13:23 
Atsijungęs
LPA narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-30- 16:33
Pranešimai: 1522
Miestas: Kaunas
Suprantu, kad efesas dar nebaigtas ir tikrai nenoriu įžiebti dar vienos beprasmės diskusijos, bet ąžuolo lapai tai išdėstyti nesimetriškai. Ar taip ir buvo sumanyta iš pat pradžių?

_________________
Kelią galima surasti arba nutiesti.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: na, brėžinyje kaip ir
StandartinėParašytas: 2013-04-05- 13:30 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-01-27- 14:41
Pranešimai: 2226
Miestas: Vilnius
na, brėžinyje kaip ir simetriškai..


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2013-04-05- 13:54 
Atsijungęs
Graveris
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-02-23- 12:30
Pranešimai: 152
Miestas: Tauragė
TerMind rašė:
Suprantu, kad efesas dar nebaigtas ir tikrai nenoriu įžiebti dar vienos beprasmės diskusijos, bet ąžuolo lapai tai išdėstyti nesimetriškai. Ar taip ir buvo sumanyta iš pat pradžių?

Aš specialiai taip padariau. Toks bus numeris pirmas. Turiu užsakymų dar trims, tik šiais metais daugiau jų nedarysiu.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2013-04-05- 15:19 
Atsijungęs
Peiliamišys

Užsiregistravo: 2011-01-31- 16:49
Pranešimai: 133
Miestas: Vilnius
TerMind rašė:
Suprantu, kad efesas dar nebaigtas ir tikrai nenoriu įžiebti dar vienos beprasmės diskusijos, bet ąžuolo lapai tai išdėstyti nesimetriškai. Ar taip ir buvo sumanyta iš pat pradžių?

Man labiau panašu į rūtos šakelę, o ne į ąžuolo lapą ;-)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Kažkas jau interpretavo.
StandartinėParašytas: 2013-04-05- 16:16 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-01-27- 14:41
Pranešimai: 2226
Miestas: Vilnius
Kažkas jau interpretavo. Policine linkme.

2006 metais Militaria Lituanica diskutavo. http://www.militaria.lt/phpBB3/viewtopic.php?t=258

 



Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: loki rašė: Kažkas jau
StandartinėParašytas: 2013-04-05- 16:36 
Atsijungęs
Graveris
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-02-23- 12:30
Pranešimai: 152
Miestas: Tauragė
loki rašė:
Kažkas jau interpretavo. Policine linkme.
2006 metais Militaria Lituanica diskutavo.

http://www.militaria.lt/phpBB3/viewtopic.php?t=258

O aš apie jį nieko nežinojau. Labai įdomu. Štai ką reiškia aštri diskusija. Dėkui už nuorodą.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Niekaip nesuprantu žalvario
StandartinėParašytas: 2013-04-25- 2:04 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2010-03-28- 12:09
Pranešimai: 280
Miestas: Vilnius
Niekaip nesuprantu žalvario graviravimo rankomis prasmės. Pagaminti silikoninę formą, atlieti ir rankomis davesti iki tobulumo kur kas lengviau ir papraščiau, juolabiau juk tai buvo masinės gamybos objketas ir jame beabejo naudotas liejimas.
Sutinku, kur atlieti technologiškai neįmanoma, geležtės, plieninės detalės ir t.t. ten pilna vietos pasireikšti.
Ir vėlgi sudarius tinkamą brėžinį, programuojamom staklėm išgraviravus pagrindus, rankomis galima davesti piešinį iki tobulumo.

Keistai žvelgiu į darbą, kuomet žmogaus sugebėjimai prieš pastatomi mechaninių staklių savybėms ( negrįškime į bermontinikų laikus) Visada manaiu kad įrankiai ir įranga turi pasitarnauti meistrui. Aš galiu iki beprotystės kalti kalavijų geležtes rankomis, mušdamas kumčiu į krutinę jog tai autentiška ir mano rankų laikomo plaktuko dūžiai ilgai išliks metale... Bet tai jau metafizikos sritis ir tokių postringavimų pasekmė tebus velniškas laiko švaistymas ir suvaryta sveikata.
Kai šalia manes stovi pniaumatinis plaktas, būtų daugiau nei kvaila juo nepasinaudoti. Ir šiuo atveju netik mano valdomi pneumo dužiai bet ir mano intelekto atspindžiai liks metale.

Visais laikais buvo svarbus laiko aspektas, nes laikas - pinigai. Didžiają dalį technikos evoliucijos lėmė tai, jog gaminius reikėjo pagaminti per kuo trumpesnį laiką.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2013-04-25- 8:11 
Atsijungęs
Graveris
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-02-23- 12:30
Pranešimai: 152
Miestas: Tauragė
Jonai, aš mokausi graviruoti, ir man reikia treniruočių, daug treniruočių. Mokinantis graviruoti posakis, ,,Laikas-pinigai'' visiškai netinka. Nėra pinigų, neliko ir graverių, tikrų graverių,dirbančių senoviškai.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Oi tu Algirdai Algirdai, ko
StandartinėParašytas: 2013-04-25- 22:04 
Atsijungęs
Peiliadirbys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011-08-10- 21:51
Pranešimai: 1310
Miestas: Tauragė
Oi tu Algirdai Algirdai, ko tu toks užsispyręs, mesk tuos štichelius velniop! Eik mokytis dirbti autocadu, pirk programuojamas graviravimo stakles ir daryk pora durklų, juk tikrai apsimoka *lol* Kaip ir daryti liejimo formą kiekvienam peilio bolsteriukui atskirai xD Va taip iš dilelio rašto ir išeinama iš krašto. Jei peilis negraviruojamas, neinkrustuojamas, o tik daromas darbinis, tai išvis juokų darbas, susiperki stakles už kokius du tris limonus ir kepi serijom po dešimt tūkstančių iš elmax'o, po dvidešimt tūkstančių iš rwl'o, kas čia tėra, parduosi forumiečiams, ką ten forumiečiams, klubiečiai per tris dienas išpirks :-B
Jonai, sorry bet čia tik utopinė teorija. Ar tau atrodo, kad Algirdas masinę durklų gamybą pradėti žada?

_________________
www.kalviodarbai.lt


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Kaip ir minėjau, priėš
StandartinėParašytas: 2013-04-26- 13:01 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2010-03-28- 12:09
Pranešimai: 280
Miestas: Vilnius
Kaip ir minėjau, priėš pastatomas žmogaus rankų darbas ir staklių galimybės, nors jie turėtų eiti išvien.

Taip, Kestuti, kiekvienam peilui lipdyti vaškus, nuiminėti silikonines formas ir krauti į spintą, jei vaikai ar anūkai nepanaudos, bent jau bus geri eksponatai. Kuomet nesipykstama su liejimo technologijom, turint bent keleta formų, kur kas lengviau, papraščiau ir ekonomiškiau kurti naujas. Vašką apdirbti paprasta, lengva bolsterius idealiai pritaikyti prie ašmenų linijos, gaminat formą visada turimas pajautimas kaip atrodys galutins objektas, galima pasverti ir įvertinti būsimo liejinio svorį. Jie detalė gavosi per maža ar per didelė(pvz gamnant gyvūnų galvas rankenų galuose) nesunkiai galima koreguoti, ko nepasakyčiau apie kitus gamybos būdus. O gera liejinį davesti kiti tobulybės ne ka mažiau meninės aistros reikalaujantis iššūkis.

Aš suprantu Alirdai, kaip ironiškai jūs sakote, kad vis dar reikia mokytis. Jūsu darbai tikrai labai aukšto lygio, bet tam ir iškėliau diskusijoje liejimo, pramoninio graviravimo technologijų galimybes. Aš neabejoju, kad jūs jas žinote ir be mano trigrašio, bet mane domina gryna motivacija, neapipinta mitais ir legendomis. Kodel būtent viena technologija ir jos pranašumai prieš likusias. Būtent technologija, o ne žmogiškasis faktorius, persmeskas koncervatyvizmo ir komformizmo pvz. :"Nuo senų laikaų taip darydavo" arba "Rankom graviruoti kiečiau, nei staklėmis" arba"staklėm taip nepadarysi".

Kai kalba eina apie tokio pobūdžio darbus, juos priskirčiau dailiesiems amatams, taigi labai artima juvelyrikai, šiuolaikinių staklių tiesioginis išpildymas, viršija žmogaus rankų gaimybes. Bet tai visiškai neatima savitumo, nepažemina meistro. Priešingai tai pakelia gaminių lygį, o ir patys gaminiai pilnai atspindi meistro autentiškumą ir verti įrašo "Ipse fecit"
Supraskite mane teisingai tik pasinaudodami jau žmonių sukurtomis staklėmis ir


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Jonai, suprantu, kad esi
StandartinėParašytas: 2013-04-26- 19:24 
Atsijungęs
Peiliadirbys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011-08-10- 21:51
Pranešimai: 1310
Miestas: Tauragė
Jonai, suprantu, kad esi susižavėjęs liejimo technika ir jos galimybėmis ir ko gero to mokeisi arba mokaisi, bet ne kiekvienas tą sritį išmano tiek, kad galėtų lieti viską iš eilės. Tam beje taip pat reikalinga ir šiokia tokia įranga. Nei liejimas, nei graviravimas nėra geriau ar blogiau vienas už kitą ir tas ir tas reikalingi ir naudojami nuo seno. Čia taip sakant skonio reikalas :) Algirdas susižavėjęs graviravimu, tu liejimu, tai kam viens kitam įrodinėti kas geriau ar protingiau. Mano giliu įsitikinimu Algirdas greičiau išgraviruoja bolsterį, nei tu analogiškam pasigamini vaškinį ruošinį, silikoninę formą, išlieji ir davedi iki galo ;) O plieno graviravimas, čia jau kita tema. Aišku galima graviruot formą, štampuoti ir davedinėti, bet tai jau bus ne tas ir praras visą žavesį. Niekas prieš technologijas čia nenusiteikęs, paprasčiausiai kiekvienas dirba taip kaip jam atrodo teisinga. Juk ir tu galėtum lieti iš plieno ruošinukus ir apkalinėt plaktuku, o paskui aiškint, kad tai kalvystė, juk būtų gudru ir greita, bet kičas ;)
P.S. o dėl liejimo, tai reiks man kada prašyt, kad pamokytum. Kažkaip sunkiai randu išsamios informacijos ta tema.

_________________
www.kalviodarbai.lt


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Algirdo peiliai
StandartinėParašytas: 2014-03-07- 17:21 
Atsijungęs
Graveris
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-02-23- 12:30
Pranešimai: 152
Miestas: Tauragė
Štai toks mano bandymas, pagaminti 1930 metų modelio Lietuvos armijos durklą.
Kaip žinia, prieškarį jis taip ir nebuvo pagamintas. Eskizus ir visą kitą informaciją gavau iš dailininko Nerijaus Treinio.


Prikabinti failai:
IMG_3231.jpg
IMG_3231.jpg [ 642.25 KiB | Peržiūrėta 5713 kartus(ų) ]
IMG_3257.jpg
IMG_3257.jpg [ 659.01 KiB | Peržiūrėta 5713 kartus(ų) ]
IMG_3245.jpg
IMG_3245.jpg [ 559.17 KiB | Peržiūrėta 5713 kartus(ų) ]
IMG_3324.jpg
IMG_3324.jpg [ 585.34 KiB | Peržiūrėta 5713 kartus(ų) ]
IMG_3277.jpg
IMG_3277.jpg [ 899.45 KiB | Peržiūrėta 5713 kartus(ų) ]
P1010138.JPG
P1010138.JPG [ 618.99 KiB | Peržiūrėta 5713 kartus(ų) ]
P1010136.JPG
P1010136.JPG [ 634.55 KiB | Peržiūrėta 5713 kartus(ų) ]
P1010135.JPG
P1010135.JPG [ 653.57 KiB | Peržiūrėta 5713 kartus(ų) ]
f3.JPG
f3.JPG [ 664.33 KiB | Peržiūrėta 5713 kartus(ų) ]


Paskutinį kartą redagavo Algirdas 2014-03-07- 17:34. Iš viso redaguota 1 kartą.
Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Algirdo peiliai
StandartinėParašytas: 2014-03-07- 17:24 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-18- 10:22
Pranešimai: 1371
Miestas: Vilnius
Prabangiai atrodo. Daug darbo įdėta. Šaunuolis !

_________________
http://laidas.weebly.com/


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Algirdo peiliai
StandartinėParašytas: 2014-03-07- 18:38 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-01-31- 23:18
Pranešimai: 3787
Šalis: LT
Miestas: Sostinė
Gražu :liuks2:

_________________
Русский военный корабль, иди ****!


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Algirdo peiliai
StandartinėParašytas: 2014-03-07- 19:22 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10044
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Geras darbas ir puikiai atrodo. :liuks2:

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 181 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 17 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Pereiti į:  
Veikia su phpBB® Forum Software © phpBB Group Color scheme by ColorizeIt!
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007