Diskusijų forumai

www.peilininkai.lt

Dabar yra 2024-03-28- 11:10

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Forumo taisyklės


Šiame forume kiekvienas gali pradėti vieną atskirą temą apie savo gaminamus peilius, talpinti šių peilių nuotraukas su aprašymais ir sulaukti iš kitų dalyvių savo darbų vertinimų bei komentarų.



Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 265 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 18  Kitas
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 2010-10-31- 12:49 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-06-24- 21:40
Pranešimai: 3312
Miestas: Kaunas
Linuks rašė:
Aš ne apie tai, čia gi matosi kad tošis 2-3mm, man dar tokios matyti neteko...

Aaaa... na šiaip tokio storio tošis būna ant 'gyvo medžio' augančio kuo nepalankesnėmis sąlygomis. Iš virtuolio tokios neišrėši (na bent man neteko rasti virtuolio su stora tošimi). Bet gali būti, kad ji ne vietinė - kuo šiauriau auga beržas, tuo jo tošis storesnė.

_________________
Information is a weapon of mass destruction...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Labas, visiems. Vladas, kaip
StandartinėParašytas: 2010-10-31- 14:37 
Atsijungęs
Klubo narys

Užsiregistravo: 2010-07-28- 12:49
Pranešimai: 459
Miestas: Pakruojis
Labas, visiems. Vladas, kaip visada, teisus. Tai Lauri fisherman. O antrojo geležtė, kiek didoka, nuo Tramontina sport peilio. Įsodinta beveik kiaurai. Beržo tošies, nepatikėsit, 3 mm :O buvau prisiplėšęs viename kirtime. Bet radau tik ant vieno rasto ir ant nelabai storo, apie kokių 30 cm skersmens. Mtyt čia kokia genetika, nes ant kitų, šalia nupjautų buvo plona tošis. O GAdas t.p. teisus, beržas nupjautas šiaurės Lietuvoje ;-) :-D .


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Taip, tošis stora. Apie
StandartinėParašytas: 2010-10-31- 18:47 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-17- 9:11
Pranešimai: 389
Miestas: Girežerio k., Varėnos r.
Taip, tošis stora. Apie nepalankias sąlygas netiesa, tai priklauso nuo beržo rūšies. Greičiausiai tai popieržievio beržo(betula papyrifera) tošis. Indėnai iš tošies darydavo kanojas, o tošiniai indai būdingi šiaurės tautoms.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: "Nežmoniškai, bet
StandartinėParašytas: 2010-11-07- 20:15 
Atsijungęs
Klubo narys

Užsiregistravo: 2010-07-28- 12:49
Pranešimai: 459
Miestas: Pakruojis

"Nežmoniškai, bet kitoniškai"- dar vienas senas eksperimentas. Kažkada VDR buvo daromi medžiokliniai peiliai iš stirnos kojelės. Pabandžiau ir aš. Ašmenys Lauri carbon - 105x20x3 mm. Rankenos ilgis - 120. Makštys oda, įdėklas medinis. Dirželis supintas į kasytę. Laisvų galų nėra. Tai dar vienas eksperimentas.


 



Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2010-11-07- 21:24 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10033
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius

Arens rašė:
Kažkada VDR buvo daromi medžiokliniai peiliai iš stirnos kojelės. Pabandžiau ir aš.


Įdomūs sprendimai. :)

Gal galėtum kiek detaliau papasakoti kaip paruošei koją ir kokį užpildą naudojai įkotei įtvirtinti?


_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2010-11-08- 18:59 
Atsijungęs
Klubo narys

Užsiregistravo: 2010-07-28- 12:49
Pranešimai: 459
Miestas: Pakruojis
Ruošiant stirnos koją peilio rankenai pirmiausia būtina drelės ir grąžto pagalba išvalyti labai švariai iš kaulo vidaus kaulo čiulpus. Po to reikia apie porą parų užmerkti kojelę į formalino tirpalą. Dėmesio! Formalinas yra kancerogeninė medžiaga ir jokių darbų su juo negalima dirbti gyvenamose patalpose. Geriausiai tai daryti lauke. Be to geriau naudoti gumines pirštines, pincetą. Na aš buvau uždaręs į stiklainį su užsukamu hermetišku dangteliu. Po to labai gerai reikia išplauti vandeniu, kad neliktų formalino. Sekantis etapas - džiovinimas. Kad kojelė įgautų teisingą formą ją reikia pririšti prie lazdos viela ir padėti džiovinti sausoje šiltoje patalpoje, pavyzdžiui katilinėje, garaže. Na gal kokiai savaitei - dviem. Po to dar kartą pravalome kojelės vidų nuo įvairių likučių. Žiotis, kur bus uždedamas apkaustėlis ir istatoma geležtė galima kažkiek suformuoti kad ir grinderiu. Geležtės įklijavimui naudojame epoksidinius klijus su užpildu. Kaip užpildą galime naudoti aliuminio pudrą, medžio ar tekėlo dulkes. Kiek jų dėti dažnai rašo epoksidinių klijų naudojimo instrukcijoje. Na manau galima įdėti apie 30-40 procentų. Be abejo formalinas yra blogis. Gal jį būtų galima pakeisti koncentruotu valgomosios druskos tirpalu? Deja aš šito neišbandžiau.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Girez, matyt, esate
StandartinėParašytas: 2010-11-09- 1:34 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-02-20- 16:22
Pranešimai: 26
Miestas: Garliava
Girez, matyt, esate miškininkas, kaip ir aš. Patvirtinu, popieržievio beržo tošis gerokai storesnė, nei mūsų karpotojo ar juo labiau plaukuotojo beržų. Žmonės ant jų net rašydavo kaip ant papiruso. O Peilis fantastiškas.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Arens rašė: Be abejo
StandartinėParašytas: 2010-11-09- 9:42 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-06-24- 21:40
Pranešimai: 3312
Miestas: Kaunas
Arens rašė:
Be abejo formalinas yra blogis. Gal jį būtų galima pakeisti koncentruotu valgomosios druskos tirpalu? Deja aš šito neišbandžiau.

Na formalinas, nors ir toksiškas bet labai puikus audinių konservatorius. Jį pakeičia tik 70-96 proc. etilo spiritas. Tai jei yra iš kur gauti, galima nors ir techniniu spiritu (arba butilo spiritu) konservuoti kojeles. Druskos tirpalu nesiūlau konservuoti daiktų, kuriuos norėsit po to kaip nors 'gražinti' - bėda tame, kad po kurio laiko (nors ir kaip gerai išplauta) druskos prasimuša kristalai į išorę ir sugadina visą vaizdą + tie patys druskos kristalai 'paėda' plauko maišelį ir plaukas greičiau iškrenta. Šiaip, sūdyti geriau daiktus, kurie po to dar bus dengiami laku ar vašku.

_________________
Information is a weapon of mass destruction...


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2010-11-14- 13:36 
Atsijungęs
Klubo narys

Užsiregistravo: 2010-07-28- 12:49
Pranešimai: 459
Miestas: Pakruojis

Dar vienas senukas. Geležtė Lauri ss 90x19x3 mm. Rankena: žalvaris, oda, kortelė, oda, juoda palmė, oda, žalvaris. Montavimas kiaurai per visą rankeną. Varinė kniedė viduryje rankenos. Peilio smaigalys kiek nuleistas žemyn, nes buvo agresyviai smailus, visur kliūdavo.




Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Labai gerai žiūrisi tas
StandartinėParašytas: 2010-11-14- 14:45 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-06-24- 21:40
Pranešimai: 3312
Miestas: Kaunas
Labai gerai žiūrisi tas nuleistas smaigalys. Tiesa rankenoje norėtusi kažkokio akcento - gal mozaikinių kniedžių iš abiejų pusių ar pan.

_________________
Information is a weapon of mass destruction...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Arens rašė: Dar vienas
StandartinėParašytas: 2010-11-14- 17:25 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10033
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Arens rašė:
Dar vienas senukas.


Lakoniškas dizainas. :)
Kai peiliu atliekamas darbas nereikalauja jėgos, o reikia pjūvio tikslumo ir manevringumo, tokios siauros tiesios rankenos asmeniškai man patogiausios.
Įdomu, kokios formos rankenos skerspjūvis - ovalo su paplokštintais šonais ar kintantis?


GAdas rašė:
Tiesa rankenoje norėtusi kažkokio akcento - gal mozaikinių kniedžių iš abiejų pusių ar pan.


Su mozaikinėmis kniedėmis jis būtų puošnesnis, bet manau, kad akcentas atsirastų net ir tuomet, jeigu varinė kniedė būtų tiesiog storesnė.
Nors tiesą sakant, man patinka ir taip, kaip yra. :)

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2010-11-14- 20:11 
Atsijungęs
Klubo narys

Užsiregistravo: 2010-07-28- 12:49
Pranešimai: 459
Miestas: Pakruojis
Rankenos skerspjūvis-ovalas. Aš norėjau vietoj varinės, įklijuoti dekoratyvinę kniedę, bet palmė labai specifinis medis. Skersai gręžiant, labai išsidrasko mediena, todėl sudėtingesnėms rankenoms šio medžio nerekomenduoju. Labai jau skalus.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Dar vienas nenaujas
StandartinėParašytas: 2010-11-20- 17:29 
Atsijungęs
Klubo narys

Užsiregistravo: 2010-07-28- 12:49
Pranešimai: 459
Miestas: Pakruojis

Dar vienas nenaujas peiliukas. Geležtė: Enzo Tundra 3,5x25x110 mm D2 plienas. Rankena: balintas briedžio ragas, medis - goldfield. Geležtė įklijuota epoksidiniais klijais. Makštys - juoda jaučio oda ir šamo oda rudos spalvos.


 



Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Peilis atskirai - patinka,
StandartinėParašytas: 2010-11-20- 19:38 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10033
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Peilis atskirai - patinka, makštis atskirai - taip pat. O štai kartu - "nesižiūri".
Tačiau tai tik mano asmeninė nuomonė (IMHO). :)

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Peiliukas-skineriukas
StandartinėParašytas: 2010-12-05- 13:46 
Atsijungęs
Klubo narys

Užsiregistravo: 2010-07-28- 12:49
Pranešimai: 459
Miestas: Pakruojis

Peiliukas-skineriukas geležtė Moros hi carbonsteel 95x30x3 mm, rankena: ebonitas papuoštas gilze, kortelė, oda, beržo gumbas. Ilgis 115 mm. Makštys odinės pakietintos ir impregnuotos bičių vašku. Štampingas. Badžiau tamsinti, bet gavosi efektas lyg sendintų makščių.


  



Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 265 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 18  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 21 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Pereiti į:  
cron
Veikia su phpBB® Forum Software © phpBB Group Color scheme by ColorizeIt!
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007