Šiame forume kiekvienas gali pradėti vieną atskirą temą apie savo gaminamus peilius, talpinti šių peilių nuotraukas su aprašymais ir sulaukti iš kitų dalyvių savo darbų vertinimų bei komentarų.

Forumo taisyklės

Šiame forume kiekvienas gali pradėti vieną atskirą temą apie savo gaminamus peilius, talpinti šių peilių nuotraukas su aprašymais ir sulaukti iš kitų dalyvių savo darbų vertinimų bei komentarų.
Atsakymo rašymas

GAdas peiliai

2010-09-03- 17:03

Na sumaniau ir aš pasidalinti savo peiliukais, - atiduodu Jūsų teismui kaip sakant :)
Peilių pavadinimai dažniausiai gimsta gaminant peilį arba po pirmo pjūvio per pirštą :D
Nr. 1
Brudas

Geležtė: 9Х5ВФ, 4 mm., grūdinta "brainėje" (persotintas druskos tirpalas), 56-58 HRC
Kriaunos:
  1. Mediena - Europinis Pūkenis (Cotinus coggygria) ir Juodoji okotija (Ocotea)
  2. Metalai - Žalvaris skarda 1,3 mm (ačiū Linuks), titanas (skarda 1,5 mm; strypelis 3 mm), plienas (strypelis 4 mm)
  3. Kita - švytintis taškas tai stroncio aliuminatas (SrAl2O4) su specialiu optiniu (optiškai skaidriu) epoksidu.

Foto:    

2010-09-03- 17:13

Foto:


 


 

Nr. 2 Drožlys Geležtė:

2010-09-03- 17:22

Nr. 2
Drožlys Geležtė: Р6М5, 2,6 mm., grūdinta alyvoje, 60-62 HRC Kriaunos:

  1. Mediena - Europinis Pūkenis (Cotinus coggygria), Šermukšnis (Sorbus aucuparia), Skroblas (Carpinus betulus), Buksusas (Buxus sempervirens)

  2. Kita - švytintis taškas tai stroncio aliuminatas (SrAl2O4) su specialiu optiniu (optiškai skaidriu) epoksidu.


  


Darbinis peiliukas gavosi.

2010-09-03- 17:23

Darbinis peiliukas gavosi. Man toks tinka. Mėgstu pilno profilio peilius. Žinoma negražuolis jau :) bet pavadinimas neatitinka :)

Aš manau,kad atbulom rankom

2010-09-03- 17:25

Aš manau,kad atbulom rankom tikrai ne pagaminsi ŠAUNUOLIS,va tik vieno nesupratau,kodėl ašmenys nuimtos tokia siaurą juostele,dirbant bus nepatogumu.Tai mano nuomonė.

Nr. 3 Morita Geležtė: Mora

2010-09-03- 17:30

Nr. 3
Morita Geležtė: Mora Clipper 760, HRC kiek ten jie rašo - 61-62 Rankena:

  1. Skroblas (Carpinus betulus)

  2. Metalai - Bronza 4 mm, Titanas (skarda 1,5 mm)

  3. Kita - klijuota beržo tošis, impregnuota savos gamybos impregnantu su bičių pikiu ir dygminų aliejumi daliniame vakuume.



  

Nr. 4 Papūgėlė Geležtė: D2,

2010-09-03- 17:33

Nr. 4
Papūgėlė Geležtė: D2, 2 mm., grūdinta "brainėje" (persotintas druskos tirpalas), 58 HRC Kriaunos:

  1. Mediena - Europinis Pūkenis (Cotinus coggygria)

  2. Metalai - Žalvaris

  3. Kita - švytintis taškas tai stroncio aliuminatas (SrAl2O4) su specialiu optiniu (optiškai skaidriu) epoksidu. Impregnuota savos gamybos impregnantu su bičių pikiu ir dygminų aliejumi daliniame vakuume.



 

"Papūgėlė" visai originali

2010-09-03- 17:37

"Papūgėlė" visai originali gavosi. Žiūrisi gražiai. Jei dar dėkliuką atitinkamą....

Nr. 5 Henris Geležtė: ШХ15,

2010-09-03- 17:47

Nr. 5
Henris Geležtė: ШХ15, 3,4 mm., grūdinta alyvoje, 60-62 HRC Rankena:

  1. Mediena - Obelis (Malus)

  2. Metalai - plienas (9Г2Ф)

  3. Kita - elnio ragas, nerauginta oda 4 mm. Makštis pasidariau būdamas gamtoje iš beržo tošies, tik po kelių metų netyčia nuplėšiau tvirtinimą prie drižo, nes užsikabinau už mašinos durelių išlipdamas... :) Impregnuota savos gamybos impregnantu su bičių pikiu ir dygminų aliejumi daliniame vakuume. Raižinius išrėžė mano draugas Henrikas (jo garbei ir pavadinau).



    

Nr. 6 Slidžius Geležtė:

2010-09-03- 17:53

Nr. 6
Slidžius Geležtė: Solingen, 1,6 mm., HRC nežinomas, spėčiau apie 54-56 Kriaunos:

  1. Mediena - Juodoji okotija (Ocotea)

  2. Metalai - Žalvaris, plienas (strypelis 6 mm), varis (vamzdelis 4 mm)

  3. Kita - tai perdarytas senas vokiškas peiliukas, kurio ėmiausi, kai atsibodo klausyti uošvės, kad namie tik vienas pjaunantis virtuvinis peilis... :D Truputį pakeičiau geležtės profilį (kad nebūtų smailus, nes mano moterys mėgsta peilius ant plyteliu mėtyt). Impregnuota savos gamybos impregnantu su bičių pikiu ir dygminų aliejumi daliniame vakuume.



  

Nr. 7 Margis Geležtė:

2010-09-03- 18:04

Nr. 7
Margis Geležtė: Aramontana stainless (turbūt koks 420A), 1,4 mm., 54-55 HRC Rankena:

  1. Mediena - Skroblas (Carpinus betulus), Šermukšnis (Sorbus aucuparia) ir Juodoji okotija (Ocotea)

  2. Metalai - Žalvaris skarda 1,3 mm, varis (strypelis 6 mm), plienas (veržlė 8 mm)

  3. Kita - tekstolitas 1,4 mm., klijuota beržo tošis. Impregnuota savos gamybos impregnantu su bičių pikiu ir dygminų aliejumi daliniame vakuume. Antra dovana uošvės virtuvei, kad tik daba nagų nenusipjautų...



  

sratas rašė: Aš manau,kad

2010-09-03- 18:09

sratas rašė:Aš manau,kad atbulom rankom tikrai ne pagaminsi ŠAUNUOLIS,va tik vieno nesupratau,kodėl ašmenys nuimtos tokia siaurą juostele,dirbant bus nepatogumu.Tai mano nuomonė.


Ačiū. O, apie kurį iš peilių čia klausėte? Jei apie drožlį, tai jis vis dar tobulinamas, o kadangi plienas kietas, tai nesiryžau jo ploninti, kad neištrupėtų.

Silkinas rašė: Darbinis

2010-09-03- 18:11

Silkinas rašė:Darbinis peiliukas gavosi. Man toks tinka. Mėgstu pilno profilio peilius.

Čia mano darbinis bushcraft'o peilis, ašmenų liniją specialiai nuvedžiau žemiau kriaunų - gaunasi labai didelė jėga pjaunant šakas ar drožiant kuolus stovyklos poreikiams.

Silkinas rašė:Žinoma negražuolis jau :) bet pavadinimas neatitinka :)

Pavadinimas atsirado, kai paeiliu du kartus mane "kaptelėjo" jis bešveičiant :)

Silkinas rašė: "Papūgėlė"

2010-09-03- 18:17

Silkinas rašė:"Papūgėlė" visai originali gavosi. Žiūrisi gražiai. Jei dar dėkliuką atitinkamą....


Tik mano Mora ir Henris turi makštis; priežastis paprasta - neturiu jų iš ko gaminti > odos. O pirkti batsiuvių parduotuvėje puse karvės, kai man reikia poros gabaliukų 20x30 neapsimoka.

"bushcraft'o peilis" Taip ir

2010-09-03- 18:19

"bushcraft'o peilis" Taip ir norėjau pavadinti , juolabiau, kad tipinė forma. Bet angliškas žodis kažkodėl nelimpa prie liežuvio. "Turistiniu" vadinti gal geriau tiktų. Įdomu, kaip kiti kolegos pavadintų.
Atsakymo rašymas