Vieta pokalbiams apie kalvystę kaip amatą, apie kalvių meistriškumą ir darbų meniškumą
Atsakymo rašymas

Re: Kirviai, kirvukai...

2018-01-23- 2:01

Dar tokios klaidu tolerancijos metodikos kirviuose negirdejau :D
Svori pasirink teisingai ir ilgi, o koto medziaga karta per savaite tai dzyn

Re: Kirviai, kirvukai...

2018-01-23- 8:36

Emm, dėl klaidų aš apie tai, kad labai labai retai užtaikau kotu į malką. Uosis tiesiog lėtai nusitarkuoja toje vietoje.

Re: Kirviai, kirvukai...

2018-01-23- 8:40

Tada imk plastika ir baigtas kriukis

Re: Kirviai, kirvukai...

2018-01-23- 8:55

Va netgi kolekcinis variantas vertė tik augs jei nesudroši :)
https://www.eginalas.lt/lt/prekiu-katal ... i2283.html

Re: Kirviai, kirvukai...

2018-01-23- 9:08

Supratau. Dėkoju. Kolėga ką tik tą patį ką tik pasakė, kad Fiskars geras ir klaidas atleidžia net labiau nei medinis kotas. Ankščiau kažkaip bijojau plastiko. Bijojau įmaunamo į kotą kirvio.

Re: Kirviai, kirvukai...

2018-01-23- 9:11

Mano patirtis tokia. Turėjau rusišką/kinišką (nepamenu); savo funkcijas atliko blogai, buvo sunkus, skaldė netikusiai. Po to įsigijau Fiskars skaldiklį, tai jau buvo kitas lygis. Tas savo darbą atliko normaliai, bet kad stebuklas, nepasakyčiau. Tačiau jis nemalonus, plastiko kotas yra plastiko kotas, na visas kirvis toks a la techno. Galandinimas sunkus. Po to įsigijau Gransfors švedišką skaldymo kirvį. Va šitas tai užganėdino: ir malonus rankose ir gražus akiai, ir dirba puikiai, galandasi patogiai ir lengvai. Tad jeigu reikia rinktis dabar, siūlau Gransfors. Nors kaina dvigubai nei Fiskars, bet malonumo gerokai daugiau.

Re: Kirviai, kirvukai...

2018-01-23- 9:19

Aš savo kirviams medinius kotus ties galva apvynioju epoksidiniais klijais išmirkytu bintu. Labai padeda nuo pasitaikančių smūgių į kaladę. viewtopic.php?f=162&t=3331&start=315

Re: Kirviai, kirvukai...

2018-01-23- 9:23

TerMind rašė:Aš savo kirviams medinius kotus ties galva apvynioju epoksidiniais klijais išmirkytu bintu. Labai padeda nuo pasitaikančių smūgių į kaladę. viewtopic.php?f=162&t=3331&start=315

Profesionaliuose kirviuose kažkokiame filme mačiau tokį metalinį liežuvį, uždengiantį kotą šalią kirvio galvos. Nemanau kad rekvizitoriai kažką išsigalvojo, tikriausiai paėmė realų kirvį.
Paskutinį kartą redagavo mahelad 2018-01-23- 9:25. Iš viso redaguota 1 kartą.

Re: Kirviai, kirvukai...

2018-01-23- 9:24

Gransfors skaldiklis prie galvos turi metalinį sijoną, dengiantį kotą nuo smūgių. O mano sūnaus metodas-galimo atsitiktinio smūgio vietoje apvynioti parakordu.

Re: Kirviai, kirvukai...

2018-01-23- 9:25

mahelad rašė:
TerMind rašė:Aš savo kirviams medinius kotus ties galva apvynioju epoksidiniais klijais išmirkytu bintu. Labai padeda nuo pasitaikančių smūgių į kaladę. viewtopic.php?f=162&t=3331&start=315

Profesionaliuose kirviuose kažkokiame filme mačiau tokį metalinį liežuvį, uždengiantį kotą žalią kirvio galvos. Nemanau kad rekvizitoriai kažką išsigalvojo, tikriausiai paėmė realų kirvį.


Taip, kaip tik apie tai parašiau.

Re: Kirviai, kirvukai...

2018-01-23- 9:28

O kaip dėl zoninio grūdinimo? Dabar tikriausiai visuose kirviuose iki 150 eur bus toks grūdinimas? Kiek supratau, kirvis niekada nesusinaudos tiek, kad galandant išeikvotu grūdintą plieną.

Re: Kirviai, kirvukai...

2018-01-23- 9:31

mahelad rašė:O kaip dėl zoninio grūdinimo? Dabar tikriausiai visuose kirviuose iki 150 eur bus toks grūdinimas? Kiek supratau, kirvis niekada nesusinaudos tiek, kad galandant išeikvotu grūdintą plieną.


Na čia jau ne man...humanitarui
Duodu nuorodą https://www.gransforsbruk.com/en/produc ... ting-axes/

Re: Kirviai, kirvukai...

2018-01-23- 13:21

Turėjau fiskars, po to nusipirkau husqvarna
Dabar fiskars naudoju retai...

Re: Kirviai, kirvukai...

2018-01-23- 14:37

Jūs čia vyrai kalbat apie skaldiklius. Kūrenu taip pat malkomis, bet per du dešimtmečius man jo neprisireikė. Išduokit paslaptį: jis gi dvigubai, jei ne trigubai, sunkesnis - nejaugi su kirviu neįveikiat kaladės ? O gal jos neapglėbiamos - tada suprasčiau dar.

Re: Kirviai, kirvukai...

2018-01-23- 14:55

Ričardas.K rašė:Jūs čia vyrai kalbat apie skaldiklius. jis gi dvigubai, jei ne trigubai, sunkesnis

Čia jau priklauso to, kokio dydžio kirvį pasirinksi, bet lyginant tokio paties kalibro kirvius svoris skirsis 20-40 procentų bet ne kelis kartus.
Ričardas.K rašė: nejaugi su kirviu neįveikiat kaladės ? O gal jos neapglėbiamos - tada suprasčiau dar.

Kaladę įveikt gali bet kokiu kirviu, bet tinkamas įrankis reikalauja gerokai mažiau jėgų.
Atsakymo rašymas