Diskusijų forumai

www.peilininkai.lt

Dabar yra 2024-04-25- 12:52

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 752 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 51  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Re: Foruminis-2018
StandartinėParašytas: 2018-03-06- 17:09 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2014-05-14- 16:39
Pranešimai: 1391
Miestas: Kaunas
AD rašė:
Mano nuomone, jei dizainas kurtas su mintimi apie "kresną drūtą lietuvaitį" tai jam trūksta drūtumo. 4,5-5mm storis jau atrodytų rimčiau. O 100mm ilgis pats tas.

Pastorinus geležtę gerai būtų dar ir paplatinti geležtę (siekiant išlaikyti nuolydžių kampą) iki ~30 mm, o tada ir su 110 mm ilgio proporcija liks "striukas drūtas"
Bet ar verta?

_________________
Išminuotojai vaikšto lėtai, bet jų geriau nelenkti (;


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Foruminis-2018
StandartinėParašytas: 2018-03-06- 18:20 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10044
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Desantas rašė:
AD rašė:
Mano nuomone, jei dizainas kurtas su mintimi apie "kresną drūtą lietuvaitį" tai jam trūksta drūtumo. 4,5-5mm storis jau atrodytų rimčiau. O 100mm ilgis pats tas.

Pastorinus geležtę gerai būtų dar ir paplatinti geležtę (siekiant išlaikyti nuolydžių kampą) iki ~30 mm, o tada ir su 110 mm ilgio proporcija liks "striukas drūtas"
Bet ar verta?

Taip, vieni pakeitimai sąlygoja kitus :ok: , todėl prieš siūlant ką nors keisti dizaine, geriausia tai pasipaišyti. Nes mintyse fantazuojant - viena, o kai vizualizuoji - gaunasi visai kas kita. ;)
Esamu atveju 3,5+ mm storio ant 100 mm ilgio - drūtumo per akis. (c)
O 4,5-5 mm su tokio ilgio geležte jau būtų ne "drūtas", o "dručkis". :E

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Foruminis-2018
StandartinėParašytas: 2018-03-06- 20:25 
Atsijungęs
Peiliamišys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-17- 17:37
Pranešimai: 1726
Šalis: Éire
Miestas: Cill Chainnigh
geleztes ilgis ~100 mm, storis ~3,5 mm, plotis ~26 mm - man, pilnai tinka ir patinka. rimtai, netgi idomu, kam Jums reikalinga 4,5-5 mm pentis? eilinis spintoje ar stalciuje besilsintis lauztuvelis su pjovimo funkcija? nuolydziai juk nuo penties.
plienas M390 (62 HRC). del plieno - bus tik paminetas? ar Tomas gali ir kitokiu idomesniu plienu pasiulyti?
trispalve tarp gardos ir rankenos - viskas ok.
kur dar koki simboli kalti? mano nuomone (cia tik mano asmenine nuomone) - ant bolsterio. gal Vyti, gal stulpus, o gal ir visa logo Lietuvai 100.
mano akimis - galima ir dekla papuosti kokiu smulkiu "namioku".
bet cia tik mano nuomone. taskus ant i sudes balsavimai.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Foruminis-2018
StandartinėParašytas: 2018-03-06- 20:54 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-12-27- 20:56
Pranešimai: 196
Miestas: Kaunas
Su visa pagarba gamintojui. Pirmas mano subjektyvus ispudis pamacius peili buvo: chren znaet?? Ta veliava- kazkaip nezinau.. Gal apkabinus simbolika geriau atrodys.. Labiausiai tai paciupinet noretusi, kaip rankoj guli, nes nuomone apie anksteni Tomo EDC forumini man asmeniskai pasikeite 180 laipsniu ir dabar yra labiausiai naudojamas mano peilis.. Gal kita simbolika be tos veliavos geriau atrodytu??


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Foruminis-2018
StandartinėParašytas: 2018-03-06- 21:07 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10044
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Buhag rašė:
Labiausiai tai paciupinet noretusi, kaip rankoj guli, nes nuomone apie anksteni Tomo EDC forumini man asmeniskai pasikeite 180 laipsniu ir dabar yra labiausiai naudojamas mano peilis..

Mano rankoje labai gerai guli. +1 Tiek, kad visų mūsų rankos skirtingos, todėl šiuo aspektu kiekvienam 100% neįtiksi. 8(
Tačiau jeigu tau tiko 2013 metų foruminio rankena - tiks ir ši, nes ergonomikos atžvilgių jos labai panašios. :ok:

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Foruminis-2018
StandartinėParašytas: 2018-03-06- 21:44 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-01-31- 23:18
Pranešimai: 3787
Šalis: LT
Miestas: Sostinė
_Vladas_ rašė:
pyfpafz rašė:
Bus kaip ir kiekvienais metais, t.y. vienam meistrui pasiūlius variantą kiti iš solidarumo nieko nesiūlys. 8(

Vau! :O Pasirodo nežinojau, kad jie iš solidarumo nieko nesiūlo. Negerai. :duok:


Vek zhivi, vek uchis'. :liuks:

_________________
Русский военный корабль, иди ****!


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Foruminis-2018
StandartinėParašytas: 2018-03-06- 21:51 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-01-31- 23:18
Pranešimai: 3787
Šalis: LT
Miestas: Sostinė
GAdas rašė:
swerfot rašė:
Nežinau... Po Leo peilio šitas toks... "meh" :-/ Ir ta trispalvė tarpinė neatrodo man labai solidžiai.
Aišku, kadangi daugiau variantų nėra, tai negaliu skųstis, imsiu, plius tikėtina, kad teisingai padaryta atributika jo solidumą pakels.
+1. Leo dizainas IMHO pranoksta Tomo, toks gal labiau į Vykinto daromų baltų peilių formas panašus.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk


Šį kartą aš sutinku su swerfot ir Loptar, man Leo dizainas įdomesnis.

_________________
Русский военный корабль, иди ****!


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Foruminis-2018
StandartinėParašytas: 2018-03-06- 22:08 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2014-05-14- 16:39
Pranešimai: 1391
Miestas: Kaunas
pyfpafz rašė:
GAdas rašė:
swerfot rašė:
Nežinau... Po Leo peilio šitas toks... "meh" :-/ Ir ta trispalvė tarpinė neatrodo man labai solidžiai.
Aišku, kadangi daugiau variantų nėra, tai negaliu skųstis, imsiu, plius tikėtina, kad teisingai padaryta atributika jo solidumą pakels.
+1. Leo dizainas IMHO pranoksta Tomo, toks gal labiau į Vykinto daromų baltų peilių formas panašus.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk


Šį kartą aš sutinku su swerfot ir Loptar, man Leo dizainas įdomesnis.

Gadas ar Loptar?

_________________
Išminuotojai vaikšto lėtai, bet jų geriau nelenkti (;


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Foruminis-2018
StandartinėParašytas: 2018-03-06- 22:36 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10044
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Tomas gavo ir nufotografavo spalvotas tarpines:

Prikabintas failas:
spalvos_3.jpg
spalvos_3.jpg [ 91.47 KiB | Peržiūrėta 2134 kartus(ų) ]


Kaip matot, spalvos ne visai sutampa su mūsų vėliavos spalvomis. Ypač geltona. Bet kitokių nėra. 8(
Dabar bent jau žinosim, kaip iš tikrųjų atrodytų trispalvė. Ir daugumos sprendimas dėti ją ar ne - bus objektyvesnis. :)

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Foruminis-2018
StandartinėParašytas: 2018-03-06- 23:09 
Atsijungęs
Klubo narys

Užsiregistravo: 2016-04-12- 19:04
Pranešimai: 355
Miestas: Vilnius
_Vladas_ rašė:
Desantas rašė:
AD rašė:
Mano nuomone, jei dizainas kurtas su mintimi apie "kresną drūtą lietuvaitį" tai jam trūksta drūtumo. 4,5-5mm storis jau atrodytų rimčiau. O 100mm ilgis pats tas.

Pastorinus geležtę gerai būtų dar ir paplatinti geležtę (siekiant išlaikyti nuolydžių kampą) iki ~30 mm, o tada ir su 110 mm ilgio proporcija liks "striukas drūtas"
Bet ar verta?

Taip, vieni pakeitimai sąlygoja kitus :ok: , todėl prieš siūlant ką nors keisti dizaine, geriausia tai pasipaišyti. Nes mintyse fantazuojant - viena, o kai vizualizuoji - gaunasi visai kas kita. ;)
Esamu atveju 3,5+ mm storio ant 100 mm ilgio - drūtumo per akis. (c)
O 4,5-5 mm su tokio ilgio geležte jau būtų ne "drūtas", o "dručkis". :E

Visiškai sutinku. Mano galva, peilis solidus ir harmoningas. Trispalve prie gardos grazu, bet butinai reikia balsuoti, spalvos gi ryskios. Gal po tam tikro laiko erzins. Ant bolsterio 100 visai gal ir nieko būt. Nepagadins manau tikrai. O toks kompleksas kaip trispave prie gardos ir 100 ant bolsterio gal ir išsamiai temą įkūnytų neperkraunat visokiais lazerinais užrašais ir neharminingais inkliūzais. Aš tik nerimauju del vadinamo baltojo vario-ar tik ne toki Buck’as naudoja. Jei toki, tai gana specifine medžiaga, sakyčiau nemaloni, nors labai lengva ir lengvai prižiūrima. Iš kitos pusės, žalvaris netiks kenkdamas vientisumui ir šiaip jis toks, na, turginis. Kas aišku tikrai, prie prototipo padirbėta nuoširdžiai, aš visai jo ir tokio norėčiau.

_________________
Kai nėra kitos išeities, reikia ieškoti kito įėjimo.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Foruminis-2018
StandartinėParašytas: 2018-03-06- 23:12 
Atsijungęs
Klubo narys

Užsiregistravo: 2016-04-12- 19:04
Pranešimai: 355
Miestas: Vilnius
_Vladas_ rašė:
Tomas gavo ir nufotografavo spalvotas tarpines:

Kaip matot, spalvos ne visai sutampa su mūsų vėliavos spalvomis. Ypač geltona. Bet kitokių nėra. 8(
Dabar bent jau žinosim, kaip iš tikrųjų atrodytų trispalvė. Ir daugumos sprendimas dėti ją ar ne - bus objektyvesnis. :)

Super. Man spalvos tinka.

_________________
Kai nėra kitos išeities, reikia ieškoti kito įėjimo.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Foruminis-2018
StandartinėParašytas: 2018-03-06- 23:17 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10044
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Arnoldas rašė:
Aš tik nerimauju del vadinamo baltojo vario-ar tik ne toki Buck’as naudoja. Jei toki, tai gana specifine medžiaga, sakyčiau nemaloni, nors labai lengva ir lengvai prižiūrima.

Buck naudoja įvairius lydinius. Iš lengvų - tai labiausiai tikėtina bus duraliuminis. O dėl baltojo vario jau rašiau - tai vario-nikelio lydinių grupė su įvairiais komerciniais pavadinimais.

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Foruminis-2018
StandartinėParašytas: 2018-03-06- 23:30 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-06-24- 21:40
Pranešimai: 3312
Miestas: Kaunas
_Vladas_ rašė:
Tomas gavo ir nufotografavo spalvotas tarpines:

Prikabintas failas:
spalvos_3.jpg


Kaip matot, spalvos ne visai sutampa su mūsų vėliavos spalvomis. Ypač geltona. Bet kitokių nėra. 8(
Dabar bent jau žinosim, kaip iš tikrųjų atrodytų trispalvė. Ir daugumos sprendimas dėti ją ar ne - bus objektyvesnis. :)
Aš kaip ir dauguma su daliniu Daltonizmu tai matau puikią geltoną, bet šlykčiai tamsią žalią...ir tokią bordavai tamsią raudoną (bet geresnę už žalią).;)

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

_________________
Information is a weapon of mass destruction...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Foruminis-2018
StandartinėParašytas: 2018-03-07- 0:23 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10044
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
GAdas rašė:
_Vladas_ rašė:
Kaip matot, spalvos ne visai sutampa su mūsų vėliavos spalvomis. Ypač geltona. Bet kitokių nėra. 8(
Dabar bent jau žinosim, kaip iš tikrųjų atrodytų trispalvė. Ir daugumos sprendimas dėti ją ar ne - bus objektyvesnis. :)

Aš kaip ir dauguma su daliniu Daltonizmu tai matau puikią geltoną, bet šlykčiai tamsią žalią...ir tokią bordavai tamsią raudoną (bet geresnę už žalią).;)

Lietuvos vėliavos spalvos yra specifinės ir gan tamsios. Mūsų geltona - tai tamsi auksinė. O tarpinės geltona - šviesi šiaudinė. Todėl šalia nors ir kitokio atspalvio, bet tamsios žalios ir tamsios raudonos, ji atrodo per daug ryški. Pagal idėją visos spalvos turėtų būti vienodos tonacijos: arba visos šviesios, arba visos tamsios.
Bet yra kaip yra. :-l

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Foruminis-2018
StandartinėParašytas: 2018-03-07- 0:31 
Atsijungęs
LPA narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-01-04- 12:31
Pranešimai: 286
Miestas: Marijampolė
Sveiki visi!

Pradžiai keli patikslinimai:
bolsteriai ir vamzdelis - Nickel Silver/New Silber C770 (galimas ir žalvaris)
geležtės storis 3,7+ mm (geležtė tikrai ne plona, peilis gi įsodinamas)

Trispalvę G10 užsakiau, kad patikrinti realias spalvas kokias dabar galima gauti (laiks nuolaiko, gamintojas nuo gamintojo jos skiriasi). Kaip matot iš G10 tarpinių nuotraukos, spalvos tikrai ne tokios kokių reikėtų. Jei yra susidomėjimas daryti trispalvę tarpinę iš šios medžiagos, reikia padaryti peilį su trispalve (nebūtinai tokį) ir tada spresti. Faktas - geltona per sviesi, žalia kiek pertamsi.

Plieną kol kas siūlau M390. Tikriausiai būtų galimybė padaryti iš HXP, bet kažkiek kiltų kaina ir porai mėn. nusikeltų gamyba. Visi peiliai bus daromi iš tokio pat plieno.

Jeigu rankena iš ąžuolo (peilio nuotaukoj ąžuolo rankena atrodo geriau negu realybėj), turiu domėtis dėl medienos stabilizavimo. Iš nestabilizuotos medienos rankenų tikrai nedarysiu. Kalba ne apie medienos tvirtumą, o vaikščiojimą.


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 752 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 51  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 0 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Pereiti į:  
Veikia su phpBB® Forum Software © phpBB Group Color scheme by ColorizeIt!
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007