Diskusijų forumai

www.peilininkai.lt

Dabar yra 2024-03-29- 1:43

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 752 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 51  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Re: Foruminis-2018
StandartinėParašytas: 2018-01-04- 10:54 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2013-04-01- 15:03
Pranešimai: 68
Miestas: Kaunas
swerfot rašė:
Ir jei būt visiškai atviru, tai tos trispalvės niekada nesupratau: kažkokia labai jau... Afrikinė (tikiuosi niekas neįsižeis) :ll Šiais laikais trispalvė kelia daugiau asociacijų su debilais krepšinio fanais nei kad su valstybingumu ir patriotizmu.

Kaip suprantu, vienas tokiu debilu ir kalba apie savo vėliavą šitaip. Tu ją turi tokią, kokią turi, tai arba tu patriotas ir gerbi savo krašto vėliavą, arba važiuok į Afriką. Čia kalbama apie būsimą peilį, o ne ateinančios šventės proga Lietuvą su Afrika maišyt.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Foruminis-2018
StandartinėParašytas: 2018-01-04- 11:38 
Atsijungęs
Klubo narys

Užsiregistravo: 2016-04-12- 19:04
Pranešimai: 357
Miestas: Vilnius
Banginis rašė:
Loptar rašė:
Arba reikia gauti originalų Corvette 68 arba 76, arba kurti šiuolaikišką, tik labai skoningai ir elegantiškai perteikiant būtent 68/76 linijas. T.y. ne kopija, o šiuolaikinis automobilis, tačiau vienareikšmiškai atpažįstamas.

asmeniskai palaikau sia minti. aplamai, norisi kad peilis gyventu pilnaverti gyvenima su savo seimininku. o, ne tinginiaudamas guletu kur stalciuje.
kas liecia trispalve: jeigu deti tokio mastelio kaip suomiai - bus jau per daug. jeigu tarp rankenos ir koto iterpti tris spalvotus G-10 intarpus (taip taip, panasiai atrodytu kaip linines kepuraites snapelyje).
nors kur as cia skubu? pirma reikia isdiskutuoti kas darys, koki darys. galu gale kiek tas malonumas kainuos. o, gal gamintojas pats pasiulys trispalves sprendima. savo ir gan originalu?


Mano galva, auksčiau išsakytą detalės įdėja reikia fiksuoti/neužmiršti: trijų spalvų intarpai (tarkime, prie gardos). Tai natūrali peilio dalis, tad neatrodys kaip svetimkūnis.

_________________
Kai nėra kitos išeities, reikia ieškoti kito įėjimo.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Foruminis-2018
StandartinėParašytas: 2018-01-04- 12:16 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-06-24- 21:40
Pranešimai: 3312
Miestas: Kaunas
Deividas rašė:
Kaip suprantu, vienas tokiu debilu ir kalba apie savo vėliavą šitaip. Tu ją turi tokią, kokią turi, tai arba tu patriotas ir gerbi savo krašto vėliavą, arba važiuok į Afriką. Čia kalbama apie būsimą peilį, o ne ateinančios šventės proga Lietuvą su Afrika maišyt.


Taiklus pastebėjimas, nors ir ne šioje temoje jam vieta.;)

Dėl foruminio idėjos - man visi pasiūlymai tinka (ir 100-čio, ir kt.), ne tai pas mane spręndžia ar jį pirksiu.;) Bet jeigu bus gaminamas kaltinis 100-čio peilis, tai labiau pritarčiau sitlizuotam vyčio ženklui ant peilio (neesmė ar kriaunų, rankenos ar geležtės) kaip kolega Tautvis įkėlė - jis vienu metu ir "senobinis" toks ir geriausiai nusako valstybingumą IMHO; jeigu šiuolaikinis projetuotas su SolidWorks, CNC ar lazeriu/vandeniu pjautas, tada sakyčiau jis turėtų būti žaismingesnis ir tiktų vėliavos spalvų G10 intarpai.

_________________
Information is a weapon of mass destruction...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Foruminis-2018
StandartinėParašytas: 2018-01-04- 12:25 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-07-26- 15:53
Pranešimai: 2544
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Deividas rašė:
Ir jei būt visiškai atviru, tai tos trispalvės niekada nesupratau: kažkokia labai jau... Afrikinė (tikiuosi niekas neįsižeis) :ll Šiais laikais trispalvė kelia daugiau asociacijų su debilais krepšinio fanais nei kad su valstybingumu ir patriotizmu.

Kaip suprantu, vienas tokiu debilu ir kalba apie savo vėliavą šitaip. Tu ją turi tokią, kokią turi, tai arba tu patriotas ir gerbi savo krašto vėliavą, arba važiuok į Afriką. Čia kalbama apie būsimą peilį, o ne ateinančios šventės proga Lietuvą su Afrika maišyt.

Įjunk protą šiek tiek: visų pirma, tai Lietuvos su Afrika nemaišau. Sakau, kad trispalvė labai Afrika atsiduoda, o tai yra skirtingi dalykai. Visų antra, niekur nesakiau, kad niekinu vėliavą ar kad jos negerbiu. Sakiau, kad mano nuomone trispalvė yra gan nevykusi idėja, plius girti debilai po kiekvienų krepšinio rungtynių ja maskatuojantys teigiamų asociacijų neprideda. Visų trečia, vienas iš kertinių laisvės principų yra teisė reikšti savo nuomonę nebijant, kad koks nors prietranka-ekstremalus nacionalistas įsižeis ir apsiputos (kas ką tik ir nutiko).


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Foruminis-2018
StandartinėParašytas: 2018-01-04- 14:37 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-03-01- 10:54
Pranešimai: 736
Miestas: Vilnius
Man asmeniškai, vėliavos naudojimas tokiuose ir panašiuose dalykuose labiau asocijuojasi su kiču ir pseudopatriotizmu. Yra, žinoma, atvejai, kur "tinka" arba tradiciškai naudojama, kaip minėtose sporto varžybose ir pan.
O vėliavos spalvų juostelės rankenoje, labiau asocijuosis su šviesoforu, nei su šalies vėliava.
"Nuoroda į lietuviškumą", manau, turi būti labai elegantiška, subtili ir jokiu būdu ne tiesmuka.
Senovinis/klasikinis vytis :liuks:

IMHO


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Foruminis-2018
StandartinėParašytas: 2018-01-04- 14:57 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011-04-22- 15:53
Pranešimai: 441
Miestas: Panevėžys
Aš už 100-mečio jubiliejinį. Simbolika Vytis.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Foruminis-2018
StandartinėParašytas: 2018-01-04- 15:51 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-07-26- 15:53
Pranešimai: 2544
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Loptar rašė:
Man asmeniškai, vėliavos naudojimas tokiuose ir panašiuose dalykuose labiau asocijuojasi su kiču ir pseudopatriotizmu. Yra, žinoma, atvejai, kur "tinka" arba tradiciškai naudojama, kaip minėtose sporto varžybose ir pan.
O vėliavos spalvų juostelės rankenoje, labiau asocijuosis su šviesoforu, nei su šalies vėliava.
"Nuoroda į lietuviškumą", manau, turi būti labai elegantiška, subtili ir jokiu būdu ne tiesmuka.
Senovinis/klasikinis vytis :liuks:

IMHO

Va, pilnai pritariu :-)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Foruminis-2018
StandartinėParašytas: 2018-01-04- 16:05 
Atsijungęs
Graveris
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-02-23- 12:30
Pranešimai: 152
Miestas: Tauragė
Tautvis rašė:
Išsakysiu ir aš savo viiziją. Peilis manau turėtų būti kaltas ( tradicijos ) ir matytusi, kad jis kaltas pvz.

Kas liečia simboliką aš taip pat linkčiau prie Vyčio, o ne prie trispalvės, labai jau spalvotas ir kičinis gautusi. Vyčio logo manau galima naudoti ir tokį ale senovė. Plus odonis dėklas ir manau kaina gali būti 150-200e

Galiu už dykai pagaminti pansoną su Vyčio kleima. Tik reikalingi matmenys, geriausiai būtu gauti patį pansoną, atlaidintą. Aš padarau, patys užsigrūdinat, ir spauskit kiek reikia.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Foruminis-2018
StandartinėParašytas: 2018-01-04- 16:39 
Atsijungęs
Peiliamišys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-17- 17:37
Pranešimai: 1727
Šalis: Éire
Miestas: Cill Chainnigh
gal Kestutis apsims (savaime suprantama - ne uz aciu) nukalti kelesdesimt gelezciu, i kurias butu galima "kalti Vyti"?


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Foruminis-2018
StandartinėParašytas: 2018-01-04- 17:28 
Atsijungęs
Klubo narys

Užsiregistravo: 2016-04-12- 19:04
Pranešimai: 357
Miestas: Vilnius
Vėliavos, kaip simbolio šimtmečio peilyje, visgi neeliminuočiau.
Šią vėliavą 1918 m. balandžio 25 d. vienbalsiai patvirtino Lietuvos Taryba (Wikipwdija). Taigi ir jai jau 100 metų. Ši vėliava neatsiejama nuo Lietuvos nepriklausomybės šimtmečio. Nepriklausoma šalis tada ją iškėlė kaip savęs ženklą ir simbolį. Mano kartai ji reikšminga kaip nepažinta ir slepiama praeitis, viltis ir siekiamybė niūriu sovietmečiu. Vėliavos pasisiuvimas ir viešas pakėlimas 88' mums reiškė visišką ir galutinį vidinį apsisprendimą, kad tikslas-laisvė, mes negryšim ir dabar jau viskas, kausimės. (Tiesa, kotai buvo daromi masyvūs, dėl visą ko...). Taigi šis, dabar valstybės heraldinis atributas, manau ne tik man yra asmeninis ženklas, mano sąsajos su šita žeme, su lietuvių tauta ir su laisvės siekiu ženklas.
Taip pat esu įsitikinęs, savo šalies vėliavą, kaip savo šalies simbolį dera naudoti visur, kur tai jos nepažemina. Mes džiaugiamės Lietuva ir tai parodydami keliame jos vėliava. Vėliavos spalvų naudojimas simboliniame Lietuvos 100-mečio Foruminiame neabejotinai vėliavos nežemina. Dar daugiau, jos akcentuoja, kad būtent su šių spalvų vėliava praėjo minimas nepriklausomybės šimtmetis. Kaip su Vyčiu ir Gediminaičių stulpais-Lietuvos tūkstantmetis.
Ir dar, savo vėliavos naudojimas negali būti kičinis, kičinis gali būti daiktas, ant kurio ji panaudota. Foruminis nėra kičinis daiktas.
Pseudopatriotizmas-asmens savybė. Foruminis yra limited edition ir jį turėsime tik mes. Aš šitos savybės neturiu. Bendraujant su forumiečiais jos taip pat nemačiau. Todėl, naudodami vėliavos spalvas mes nesiekiame demonstruoti perdėto, netikro patriotizmo t.y. pseudopatriotizmo, atvirkščiai, realiai darydami (na, po teisybei, finansuodami ir įsigydami) peilį nepriklausomybės 100-mečio garbei mes rodome savo pagarbą šitai šaliai, savo ryšį su ja, o tai jau patriotizmas.
Vat, kokis tai studija gavosi :write:

_________________
Kai nėra kitos išeities, reikia ieškoti kito įėjimo.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Foruminis-2018
StandartinėParašytas: 2018-01-04- 18:07 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-07-26- 15:53
Pranešimai: 2544
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Na, Trispalvė peilyje galbūt ir tiktų kaip subtilus mini akcentas, tik kol kas nelabai įsivaizduoju kur tiksliai. Kaip visai pavykęs ir "teisingas" jos įkomponavimo pavyzdys man atrodo M. Šulgos/"Thunder Armory"/"Saugumo Tarnybos" antsiuvas:
Prikabintas failas:
2015-04-29-22.00.21.jpeg
2015-04-29-22.00.21.jpeg [ 341.84 KiB | Peržiūrėta 4312 kartus(ų) ]


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Foruminis-2018
StandartinėParašytas: 2018-01-04- 18:32 
Atsijungęs
Klubo narys

Užsiregistravo: 2016-04-12- 19:04
Pranešimai: 357
Miestas: Vilnius
swerfot rašė:
Na, Trispalvė peilyje galbūt ir tiktų kaip subtilus mini akcentas, tik kol kas nelabai įsivaizduoju kur tiksliai. Kaip visai pavykęs ir "teisingas" jos įkomponavimo pavyzdys man atrodo M. Šulgos/"Thunder Armory"/"Saugumo Tarnybos" antsiuvas:
[/attachment]


Šiam momentui neišryškėjo jokia koncepcija, išskyrus tai, kad jubiliejinis. Visiškai neaišku, kur viskas pasisuks, nei kas, nei ką gamins. Spektras didžiulis-nuo XX a. pradžiai būdingo ir šiame krašte paplitusio lenktinuko, dar labiau paplitusios bajonetės (karo pabaiga), pagal senkapiuose atrasto peilio rekonstrukcijos iki serijinio kažko su simbolikos papildymu. Tad anksti rinktis tarp ženklų ir simbolių ir nei vieno nereikia iš anksto atmesti; koks labiausiai pritiks, tokį ir naudoti, arba jų kombinaciją. Svarbu iš anksto neapsiriboti.

_________________
Kai nėra kitos išeities, reikia ieškoti kito įėjimo.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Foruminis-2018
StandartinėParašytas: 2018-01-04- 18:57 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-12-27- 20:56
Pranešimai: 196
Miestas: Kaunas
Gal trispalve gali kazkokia forma ant maksciu atsirasti? O Vytis -
ant peilio. Bet as uz tai, kad tai butu subtiliai, neperkrautai atlikta. O Algirdo ideja visai nebloga su Vycio antspaudu gelezteje.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Foruminis-2018
StandartinėParašytas: 2018-01-04- 19:01 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-03-01- 10:54
Pranešimai: 736
Miestas: Vilnius
Vėliava, kaip skiriamasis ženklas (karinė uniforma, antsiuvas, 1 2 3 vieta ant podiumo, etc.) kur matosi, naudojama kaip apjungianti vizualizacija, niekas nedengia (rankom nečiupina) viskas gerai.
Mano asmenine nuomone, ant tokio mažo daigto, kaip peilis, keli valstybės simboliai jau pereboras (kaip ten lietuviškai žodis?).
Nereikia krauti į krūvą simbolių naudojamų skirtingiems vizualiniams tikslams.
Jei jau baisiai norisi vėliavos, tai puikiai tiks ant kortelės su peilio parametrais ir autoriumi prie užrašo Proudly made in Lituania.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Foruminis-2018
StandartinėParašytas: 2018-01-04- 21:31 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2013-06-14- 11:48
Pranešimai: 304
Miestas: Vilnius
Na, įkišiu savo trigrašį. Pirma - Vytis nėra grynai lietuviškas simbolis - jį naudoja ir gudai - vienžo - visi LDK "palikuonys". Antra - jei peilis dedikuojamas VALSTYBĖS atkūrimui - tada trispalvė turi rimtesnę priežastį būti tuo simboliu, nes ji TIESIOGIAI siejasi su tautinės valstybės atkūrimu ir jos šimtmečiu, visgi, ne LDK atkūrimo šimtmetį minėsime. Kitavertus - argumentas, kad ant peilio būtų Vytis - yra logiškas, nei kad bandyt įkomponuoti trispalvę. Nors.....
Beje, Saugumo tarnybos/thunder armory logo ir antsiuvą kūrė Vytenis Petrusevičius.


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 752 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 51  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 0 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Pereiti į:  
Veikia su phpBB® Forum Software © phpBB Group Color scheme by ColorizeIt!
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007