Diskusijų forumai

www.peilininkai.lt

Dabar yra 2024-03-28- 16:42

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 626 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 42  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Re: Foruminis-2019
StandartinėParašytas: 2019-02-28- 17:37 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-01-31- 23:18
Pranešimai: 3785
Šalis: LT
Miestas: Sostinė
_Vladas_ rašė:
- damastylas puikiai tinka ir su Maroon linen micarta (R):


Kai kalbama apie damastylą tai aš suvokiu, kad kalbama apie šitą.
Koks tolkas darytas iš damastylo ant kurio nesimato raštas? 8(


Prikabinti failai:
Foruminis-2013-DSC_0289.jpg
Foruminis-2013-DSC_0289.jpg [ 3.82 MiB | Peržiūrėta 1888 kartus(ų) ]

_________________
Русский военный корабль, иди ****!
Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Foruminis-2019
StandartinėParašytas: 2019-02-28- 17:44 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10033
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
PauliusJ rašė:
OK suklydau. Iš esmės galvojau, kad kalbama apie damaskinį plieną kuris išskirtinis savo sluoksniuotu raštu, kas tikrai keistų peilio išvaizdą.

Damaskinio plieno rašto ryškumas/kontrastas priklauso nuo paketo sudėties ir ėsdinimo. Ryškų kontrastą galima išgauti tik kai pakete yra nelegiruoti ir legiruoti plienai. Bet toks damaskinis plienas neatsparus korozijai. Todėl tokio foruminiams nesirenkame.
Damastylo ar kitokio iš nerūdijančių plienų sukomponuoto damaskinio plieno sluoksnių kontrastas nebūna ryškus, nes visi paketo plienai yra panašiai legiruoti ir ėsdinasi panašiai.


Prikabinti failai:
Foruminis0-2013-damasteel.JPG
Foruminis0-2013-damasteel.JPG [ 292.63 KiB | Peržiūrėta 1879 kartus(ų) ]

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...
Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Foruminis-2019
StandartinėParašytas: 2019-02-28- 18:09 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-01-31- 23:18
Pranešimai: 3785
Šalis: LT
Miestas: Sostinė
_Vladas_ rašė:
PauliusJ rašė:
OK suklydau. Iš esmės galvojau, kad kalbama apie damaskinį plieną kuris išskirtinis savo sluoksniuotu raštu, kas tikrai keistų peilio išvaizdą.

Damaskinio plieno rašto ryškumas/kontrastas priklauso nuo paketo sudėties ir ėsdinimo. Ryškų kontrastą galima išgauti tik kai pakete yra nelegiruoti ir legiruoti plienai. Bet toks damaskinis plienas neatsparus korozijai. Todėl tokio foruminiams nesirenkame.
Damastylo ar kitokio iš nerūdijančių plienų sukomponuoto damaskinio plieno sluoksnių kontrastas nebūna ryškus, nes visi paketo plienai yra panašiai legiruoti ir ėsdinasi panašiai.


Čia jis nuo naudojimo išblukęs? Tada kokia prasmė damastylo!? Man tik vaizdas ir daugiau nieko. 8(

_Vladas_ rašė:
pyfpafz rašė:
Tai gi terminai "racionaliai bei konstruktyviai" yra labai abstraktūs ir po jais gali daug kas paeiti... 8(

Pasižiūrėk į LK žodyną. Ir "neieškok sliekų ant asfalto". (c)


Vladai, nepriimk asmeniškai, bet aš tik siekiu išsiaiškinti tinkamo pasiūlymo kriterijus, kad ateityje nebekiltų klausimų ir, kad aš ir kiti pasiūlymus galėtu teikti tik tinkamus.
Kai aš siūliau 2019 foruminio balsavimui "universalų ne virtuvinį" tai jis į balsavimą nebuvo įtrauktas, nors tuo tarpu patikrinta laiko rėžtukas buvo. 8(
Gal čia visi labiau protingesni už mane ir suvokia tuos kriterijus pagal nutylėjimą, bet aš matyt ne iš tų.

Racionalus reikšmės:
1. protu pagrįstas, tikslingas, tinkamas
Konstruktyvus reikšmės:
1. susijęs su konstrukcija, sudarymu, planu, dalių savitarpio išdėstymu
2. duodantis pagrindą tolesniam darbui

Na kadangi Gadas nepasiūlė daryti kriaunų iš pvz. tapkės ar panašiai tai, mano galva, jo pasiūlymas racionalus ir konstruktyvus.
Ir jei kas nesutinka tai turbūt turėtų pateikti argumentus kodėl ne!? 8(

_________________
Русский военный корабль, иди ****!


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Foruminis-2019
StandartinėParašytas: 2019-02-28- 18:25 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10033
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
pyfpafz rašė:
Čia jis nuo naudojimo išblukęs? Tada kokia prasmė damastylo!? Man tik vaizdas ir daugiau nieko. 8(

Čia taip atrodo, kai specialiai negaudai atspindžių, išryškinančių kontrastą (kas buvo padaryta tavo pateiktoje nuotraukoje).
Nes kalbam apie tai, ar damastylas keičia dizainą.
O kokį plieną ir dėl ko renkiesi - tai jau tavo asmeninis reikalas. 8(

pyfpafz rašė:
Gal čia visi labiau protingesni už mane ir suvokia tuos kriterijus pagal nutylėjimą, bet aš matyt ne iš tų.

Manau užtektų pasitelkti logiką ir pagalvoti. ;)

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Foruminis-2019
StandartinėParašytas: 2019-02-28- 18:50 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-01-31- 23:18
Pranešimai: 3785
Šalis: LT
Miestas: Sostinė
_Vladas_ rašė:
pyfpafz rašė:
Čia jis nuo naudojimo išblukęs? Tada kokia prasmė damastylo!? Man tik vaizdas ir daugiau nieko. 8(

Čia taip atrodo, kai specialiai negaudai atspindžių, išryškinančių kontrastą (kas buvo padaryta tavo pateiktoje nuotraukoje).
Nes kalbam apie tai, ar damastylas keičią dizainą.
O kokį plieną ir dėl ko renkiesi - tai jau tavo asmeninis reikalas. 8(

pyfpafz rašė:
Gal čia visi labiau protingesni už mane ir suvokia tuos kriterijus pagal nutylėjimą, bet aš matyt ne iš tų.

Manau užtektų pasitelkti logiką ir pagalvoti. ;)


Ant loptar dizainintų lenktinių Devin Thomas damascus kurkas ryškesnis.
Tai va, kad mano logika, ne visada sutampa su kitų logika, bet ji gi irgi nėra nelogiška. :)

_________________
Русский военный корабль, иди ****!


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Foruminis-2019
StandartinėParašytas: 2019-02-28- 19:09 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10033
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
pyfpafz rašė:
Ant loptar dizainintų lenktinių Devin Thomas damascus kurkas ryškesnis.
Tai va, kad mano logika, ne visada sutampa su kitų logika, bet ji gi irgi nėra nelogiška. :)

Stebūklų nebūna. (c) Tas ryškus - rudyjantis. Jis kalamas iš O1 arba 19C5VA ir gryno nikelio. O jo nerudyjantys damaskiniai kompozitai (iš AEB-L ir 304) vizualiai mažai kuo skiriasi nuo damastylo.
Logika arba yra, arba jos nėra. 8(

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Foruminis-2019
StandartinėParašytas: 2019-02-28- 19:44 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-01-31- 23:18
Pranešimai: 3785
Šalis: LT
Miestas: Sostinė
_Vladas_ rašė:
Stebūklų nebūna. (c) Tas ryškus - rudyjantis. Jis kalamas iš O1 arba 19C5VA ir gryno nikelio. O jo nerudyjantys damaskiniai kompozitai (iš AEB-L ir 304) vizualiai mažai kuo skiriasi nuo damastylo.

Aiškūs skirtumai. :liuks:
Tai tavo galva, damaskas, damastylas peilio išvaizdos nekeičia jei nėra ryškus? O jei ryškus? :/

_Vladas_ rašė:
Logika arba yra, arba jos nėra. 8(

Oi negundyk tu manęs ant filosofinės diskusijos, arba kelk į kitą temą... :D

_________________
Русский военный корабль, иди ****!


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Foruminis-2019
StandartinėParašytas: 2019-02-28- 19:49 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10033
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
pyfpafz rašė:
Tai tavo galva, damaskas, damastylas peilio išvaizdos nekeičia jei nėra ryškus? O jei ryškus? :/

O jeigu pats pagalvotum prieš klausdamas? :/ ;)

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Foruminis-2019
StandartinėParašytas: 2019-02-28- 19:59 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-01-31- 23:18
Pranešimai: 3785
Šalis: LT
Miestas: Sostinė
_Vladas_ rašė:
pyfpafz rašė:
Tai tavo galva, damaskas, damastylas peilio išvaizdos nekeičia jei nėra ryškus? O jei ryškus? :/

O jeigu pats pagalvotum prieš klausdamas? :/ ;)


Tikrinu musų logikas pradžioj, kad bereikalingų aistrų kitiems nekelt. ;)
Na, bet jei jau patempei už liežuvio... Mano galva, jei raštas matosi vadinasi vaizdas keičiasi kaip ir naudojant skirtingų spalvų mikartas arba pvz anoduotas ir neanoduotas titanas. Bet iš kitos pusės damastylas yra pliemas kuris dažniausiai buvo leidžiamas rinktis kaip opcija foruminiuose jei tokia opcija buvo galima.
Dabar atimti tai kas buvo leidžiama nuo pat pradžių irgi logikos nelogiška. :/
Ta prasme šitas klausimas man nėra kertinis ir manau, kad laisvė turėtų būti palikta kažkokia, o niekur daugiau jos kaip pliene ir nebėra kur palikti. 8(

_________________
Русский военный корабль, иди ****!


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Foruminis-2019
StandartinėParašytas: 2019-02-28- 20:22 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-06-24- 21:40
Pranešimai: 3312
Miestas: Kaunas
Na pabandom:

1. Siūlau Neon Green spalvą, nes nubalsavus už Lino universalų virtuvinį, jis bus naudojamas ne namie, o kelionėse; naudojant peilius gamtoje, ypač kompanijoje, po kelių "burnelių" būna, kad peilis atsiranda ir ant miško paklotės, ar kokiam pirtelės prieangio kampe ir pan. Tamsios spalvos kriaunos temstant tampa nepastebimos, taip dažnai peiliai yra ir pametami. Todėl "Safety coloring" spalvų kriaunos yra pastebimos bet kur; tokiu pat principu veikia ir saugos liemenės.
2. Nemačiau jokių pastabų, kad 2019 negalima būtų pavadinti "Safety Year", juolab peilių gamybos procesas tiesiogiai susijęs su sauga ir potencialiai pavojingais sveikatai procesais;
3. Dauguma klubo senbuvių turi krūvas vienodai tamsių spalvų peilių (išimtis Loptar&Balt oranžinės kriaunos), bet yra pakankami snobai, kad baidytųsi ryškių spalvų (bendras Lietuvos senukų populiacijos bruožas atėjęs iš sovietinių laikų, kai visi buvo vienodai pilki arba rudi); pakeliavus po pasaulį matosi, kad užsienio senukai yra kur kas gyvesni ir tai matosi iš jų spalvotų striukių ir kitų garderobo dalių. Gal laikas būtų atsitokėti? ;)

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

_________________
Information is a weapon of mass destruction...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Foruminis-2019
StandartinėParašytas: 2019-02-28- 21:00 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10033
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
GAdas rašė:
Na pabandom:
[...]

Geras bandymas. +1
Nors:
1. Pastebimumą galima padidinti ir ryškia pynute. Ją galima daryti nors ir liuminescencinę, kad šviestų tamsoje - bus dar lengviau surasti (nepriklausomai nuo kriaunų spalvos).
2. "Saugos metai" - kodėl gi ne, jeigu dauguma tokiai temai pritars, bet tada temą reikėtų išplėtoti ir pvz. makštis daryti atitinkamas.
3. Kalbant apie bordinę spalvą (Maroon linen micarta), ji foruminiams 2013/2015 m. buvo pasirinkta ne dėl to, kad tamsi, o todėl, kad yra pakankamai reta, atrodo gan "prabangiai" (poliruota) ir būdama vizualiai panaši į medinę, neturi natūraliai medienai būdingų trūkumų. Kitu aspektu tamsios spalvos yra praktiškesnės (mažiau teplios) ir tai niekaip nesisieja nei su istorija, nei su geografija. ;)

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Foruminis-2019
StandartinėParašytas: 2019-02-28- 22:40 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-12-27- 20:56
Pranešimai: 196
Miestas: Kaunas
Kazkaip galvojau apie racionaluma. Ir kuo daugiau galvoju, tuo labiau peršasi mintis, kad kuo ilgiau su peiliais draugauju, tuo racionalumas mažėja, nes peiliu turiu tiek, kad paprastas mirtingasis per kelis gyvenimus nesunaudos.. Aš isivaizduoju, kas pas Vlada darosi:)) Ir tikrai nemažai peiliu isigyta vertinant juos per "patikimo "prizme... Ar maroon linen man patinka?? Taip.. Ar noreciau dar vieno peilio su ja... Nezinau.... Noreciau kazko naujo.. O peržiurėjus Lino galerija, tai nė vienas meistras nėra tiek pagaminęs peiliu kaip Linas su skirtingom " mikartinem" kriaunom... As siūlau Lino nr. 373 žalia / juoda mikarta.. Kas del Vlado siūlomo varianto, del Maroon linen mikarto kriaunu testinumo, tai man ši mintis tokia gal nelabai, nes foruminio norisi kiekvienais metais kažkokio kitokio.. O ta pati mikarta juos kazkaip suvienodina ir beto kiek tada metu ateity mes ta pacia mikarta naudosim - 2,3,5??


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Foruminis-2019
StandartinėParašytas: 2019-02-28- 22:49 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10033
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Buhag rašė:
As siūlau Lino nr. 373 žalia / juoda mikarta..

Priminsiu:
Linuks rašė:
Tiger stripe (kaip ir bet koks kitas dvispalvis G10) - nesižiūrės, bus tokie trys blynai per visą rankeną ir viskas. Nebenent kokį nors rašta uždėti.

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Foruminis-2019
StandartinėParašytas: 2019-02-28- 22:57 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-12-27- 20:56
Pranešimai: 196
Miestas: Kaunas
_Vladas_ rašė:
Buhag rašė:
As siūlau Lino nr. 373 žalia / juoda mikarta..

Priminsiu:
Linuks rašė:
Tiger stripe (kaip ir bet koks kitas dvispalvis G10) - nesižiūrės, bus tokie trys blynai per visą rankeną ir viskas. Nebenent kokį nors rašta uždėti.



Kaip as suprantu, tai nr.373 ir yra su rastu?


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Foruminis-2019
StandartinėParašytas: 2019-02-28- 23:04 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10033
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Buhag rašė:
Kaip as suprantu, tai nr.373 ir yra su rastu?

Būtent. Todėl ir atkreipiau dėmesį, kad savo siūlyme reljefinio "rašto" nepaminėjai. O tai naujas ir išvaizdą (bei ergonomiką) ženkliai keičiantis elementas.

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 626 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 42  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Pereiti į:  
Veikia su phpBB® Forum Software © phpBB Group Color scheme by ColorizeIt!
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007