Diskusijų forumai

www.peilininkai.lt

Dabar yra 2024-04-26- 2:45

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 308 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 21  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Re: Foruminis-2021
StandartinėParašytas: 2021-05-27- 16:42 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10044
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Vincukas rašė:
Vladai, nenoriu kelti jokių bangų, bet man keista, kad diskutuojam dėl spalvos, varžtų, bet negalima padiskutot dėl geležtės. Mano galva, geležtės forma - esminis (man - svarbiausias) faktorius renkantis peilį. Suprantu, kad meistras gali pareikšt, kad siūlau tokį peilį ir imat jį ar aikit... Bet gal Andrius gali atsižvelgt į pageidavimus (ar bent jau padiskutuot apie formą ( :O ar jis apskritai nediskutuoja?)).

Kadangi tai gamintojo diskrecija - palaukim Andriaus komentaro.

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Foruminis-2021
StandartinėParašytas: 2021-05-27- 17:13 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-18- 10:22
Pranešimai: 1371
Miestas: Vilnius
GiedriusT rašė:
Kai tokius pamatau, tai mane supykina :D

Rėminukas - klasikos reinkarnacija ir solidžios, ramios spalvos atrodo patraukliau.

Bet tu teisus - skoniai skirtingi

Kaip aš tokiam požiūriui pritariu. Tas spalvotumas primena pigią kinišką bižuteriją. Na ir suoliuką taip pat.

_________________
http://laidas.weebly.com/


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Foruminis-2021
StandartinėParašytas: 2021-05-27- 18:48 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-06-24- 21:40
Pranešimai: 3312
Miestas: Kaunas
Silkinas rašė:
GiedriusT rašė:
Kai tokius pamatau, tai mane supykina :D

Rėminukas - klasikos reinkarnacija ir solidžios, ramios spalvos atrodo patraukliau.

Bet tu teisus - skoniai skirtingi

Kaip aš tokiam požiūriui pritariu. Tas spalvotumas primena pigią kinišką bižuteriją. Na ir suoliuką taip pat.
O mane pykina nuo tamsiomis spalvomis besirengiančių amžinai bumbančių Lietuvos piliečių, kuriuos matau gatvėje; spalvų gama nuo juodai pilkos iki chaki, iš karto vien iš aprangos gali užsienyje atpažinti.. ;) "Live and let live"

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

_________________
Information is a weapon of mass destruction...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Foruminis-2021
StandartinėParašytas: 2021-05-27- 20:03 
Atsijungęs
LPA narys

Užsiregistravo: 2016-03-03- 15:01
Pranešimai: 182
Miestas: Vilnius
Kaip suprantu su spalva ir rėmo-kriaunų finišu kaip ir viskas tinka. Taip, sutinku, akies nerėžia, bet ar turėtų?
Tik priminsiu, kad į finišą buvo žvelgta ir iš praktinės pusės.
Vincuk, niekur aiti nereikia, nes niekas niekur nesiunčia. Buvo pateiktas prototipas ir jis buvo argumentuotas, kodėl būtent tokios formos geležtė.
Jei yra pagrįstų minčių, kodėl turėtų būti kitaip, su mielu noru išklausysiu.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Foruminis-2021
StandartinėParašytas: 2021-05-27- 20:23 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2013-03-19- 14:39
Pranešimai: 1560
Miestas: Vilnius
Andrius D. rašė:
Vincuk, niekur aiti nereikia, nes niekas niekur nesiunčia. Buvo pateiktas prototipas ir jis buvo argumentuotas, kodėl būtent tokios formos geležtė.
Jei yra pagrįstų minčių, kodėl turėtų būti kitaip, su mielu noru išklausysiu.

Į prototipo pateikimo iškilmes kviestas nebuvau ir argumentų dėl geležtės formos negirdėjau (bet su mielu noru išklausyčiau :cool-down: ).


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Foruminis-2021
StandartinėParašytas: 2021-05-28- 0:20 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10044
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Vincukas rašė:
Andrius D. rašė:
Vincuk, niekur aiti nereikia, nes niekas niekur nesiunčia. Buvo pateiktas prototipas ir jis buvo argumentuotas, kodėl būtent tokios formos geležtė.
Jei yra pagrįstų minčių, kodėl turėtų būti kitaip, su mielu noru išklausysiu.

Į prototipo pateikimo iškilmes kviestas nebuvau ir argumentų dėl geležtės formos negirdėjau (bet su mielu noru išklausyčiau :cool-down: ).

Prototipo brėžinys jau seniai paviešintas temoje (tik be iškilmių ;) ) ir argumentas buvo nurodytas:
Andrius D. rašė:
Dėl geležtės – jos forma buvo pasirinkta žvelgiant į klasiką, o asimetrija leidžia nuspręsti, kurioje pusėje yra pjaunančioji briauna (Vlado įžvalga).

Klasika - nusklembtas ir pagal išilginę ašį (ar arti to) centruotas smaigalys. Tokia forma yra universaliausia. Nusklembimas gali varijuoti ir būti išgaubtas, įgaubtas arba tiesus. Čia jau kaip kam labiau patinka. Praktinio panaudojimo prasme esmės tai nekeičia. Andrius pasirinko tiesų nusklembimą, kaip vizualiai labiausiai neutralų, nes išgaubtas asocijuojasi su durklu (ir kadangi pats peilis bus simetriškas išilginės ašies atžvilgiu lengva suklysti kurioje geležtės pusėje yra pjaunančioji briauna :E ), o įgaubtas - "moraliai pasenęs". :)

Prikabintas failas:
smaigaliai.jpg
smaigaliai.jpg [ 49.13 KiB | Peržiūrėta 1305 kartus(ų) ]


Verta pažymėti, kad tavo siūloma Kęstučio panaudota geležtės forma yra labiau specializuota ir dažniausiai naudojama virtuviniuose/mėsininko ar medžiokliniuose peiliuose. EDC peiliui tai ne pati tinkamiausia forma, nes pakeltoji smaigalio dalis kasdienėje veikloje praktiškai nebus panaudojama.
Beje, jeigu atsiriboti nuo "patinka-nepatinka", ir man būtų įdomu sužinoti, kodėl tau netinka ta forma, kurią siūlo Andrius ir kodėl reikėtų daryti tokią, kaip siūlai tu. Be emocijų. Tik praktiniai argumentai. :)

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Foruminis-2021
StandartinėParašytas: 2021-05-28- 12:06 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2013-03-19- 14:39
Pranešimai: 1560
Miestas: Vilnius
Na, iš Andriaus žinutės buvau supratęs, kad buvo pagamintas prototipas ir siauram rate pademonstruotas.
Pergyvenau dėl to ir naktį blogai miegojau. Todėl labai apsidžiaugiau ryte radęs tavo, Vladai, žinutę.
Mano vienintelis argumentas prieš jūsų klasiką: man negraži ta kupra. Na, kaip suprantu ir ne tik man, va, Gadas net ruošiasi tą kuprą tarkuot.
Tačiau dabar aiškiau suprantu tavo argumentą, kad smailesnė geležtė patogesnė EDC paskirčiai (argumento, kad aiškesnė pjaunanti briauna, rimtai nevertinu). Dėl to nesiginčiju - kokį lašinio šmotą lengviau būtų padurt. Bet gal galima kažkaip padaryt tą geležtę ne tokią bjaurią?
Pvz, a) sklembti pradėt nuo pat geležtės pradžios, arba z) priešingai - kuprą suformuot ties kokiais 75% geležtės ilgio (kaip pavaizduota tavo paskutiname piešinyje). Abiem atvejais man geležtės vaizdas būtų mielesnis.
Dabar gi, iš akies (vieną akį primerkus), Andriaus siūlomoje geležtėje aš matau, kad kupra ties kokiais 42%. Nu, gal ir labai klasiška, ale ... fu :( :nein:
Tai tokios "pagrįstos" mintys.
:cool-down:


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Foruminis-2021
StandartinėParašytas: 2021-05-28- 14:22 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-18- 10:22
Pranešimai: 1371
Miestas: Vilnius
GAdas rašė:
Silkinas rašė:
GiedriusT rašė:
Kai tokius pamatau, tai mane supykina :D

Rėminukas - klasikos reinkarnacija ir solidžios, ramios spalvos atrodo patraukliau.

Bet tu teisus - skoniai skirtingi

Kaip aš tokiam požiūriui pritariu. Tas spalvotumas primena pigią kinišką bižuteriją. Na ir suoliuką taip pat.
O mane pykina nuo tamsiomis spalvomis besirengiančių amžinai bumbančių Lietuvos piliečių, kuriuos matau gatvėje; spalvų gama nuo juodai pilkos iki chaki, iš karto vien iš aprangos gali užsienyje atpažinti.. ;) "Live and let live"

Sent from my SM-A525F using Tapatalk
Tai aš tikras lietuvis ir esu. Klasika taip sakant.

_________________
http://laidas.weebly.com/


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Foruminis-2021
StandartinėParašytas: 2021-05-28- 15:32 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-07-26- 15:53
Pranešimai: 2544
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
GAdas rašė:
Arnoldas rašė:
Dėl titano spalvos: jei Andrius ir Vladas, betarpiškai matantys gaminius, turi vieningą nuomone, kad tinka Nr.6, tai matyt taip ir yra.


Galbūt, bet "skonyje, spalvose ir muzikoje draugų nėra" todėl, klausimas ar bus balsavimas dėl spalvų pasirinkimo iš visos galimų titano metalo oksidų atspalvių gamos, kaip mano pavyzdžiuose; ar jau čia dviese jie ėmė ir už kitus nuspręndė, kad visiems turi tikti pilkai-melsvi blyškūs atspalviai iš kurių reikės pasirinkti? Kadangi anodavimas skiriasi tik įtampa, tai a priori galima manyti, kad autorius turi tinkamą tam šaltinį, hence jam jokio skirtumo ar visas kriaunas "virti" ant 36 V, ar kelis skirtingus pasirinkimus palikti ir pakelti įtampą ant šaltinio iki 75V pvz.



Nu nes rimtai, ašarą spaudžia tie mūsų pavyzdžiai, kai pamatai kai matai tokius:

Aš suprantu tavo polinkį į LSD, bet ojėzusmarija... :oops: Pamačius iš karto mintyse šita daina skamba: https://www.youtube.com/watch?v=ZyhrYis509A
Aš nuoširdžiai nesuvokiu kaip tokios spalvos gali sukelt džiaugsmą ar apskritai bet kokias teigiamas emocijas žmogui, vyresniam nei 4 metukai :-D Ir patikėk, tai neturi nieko bendro su "lietuvišku surūgimu" ar pan ;-) Tiesiog kai kurie iš mūsų nevartoja narkotikų :-D


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Foruminis-2021
StandartinėParašytas: 2021-05-28- 16:48 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10044
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Vincukas rašė:
Tačiau dabar aiškiau suprantu tavo argumentą, kad smailesnė geležtė patogesnė EDC paskirčiai (argumento, kad aiškesnė pjaunanti briauna, rimtai nevertinu).

Geležtės asimetrijos argumentas - "aplaistytas krauju". (c) Todėl manyčiau pakankamai rimtas. Tai žinoma ne esminis dalykas, bet reikšmingas kai kalba apie peilį kurio rankena simetriška išilginės ašies atžvilgiu ir atlenkiant peilis vartaliojamas rankose. Jeigu ir geležtė bus be aiškių vizualių orientyrų kur pentis, o kur ašmenys - lengva suklysti. Rimtai to nevertinant gali būti skaudu. ;)

O dėl "kupros" išdėstymo - tai čia jau autoriaus dizaino ir estetinio suvokimo reikalas. Mano supratimu autorinis variantas pakankamai harmoningas. Jeigu Andrius nuspręs atsižvelgti į pageidavimus ir pasiūlys alternatyvių variantų - galėsim rinktis alternatyvą. Jeigu ne - beliks rinktis užsisakyti tokį koks yra arba neužsisakyti. 8(

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Foruminis-2021
StandartinėParašytas: 2021-05-28- 17:18 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-12-27- 20:56
Pranešimai: 196
Miestas: Kaunas
Klausimas gamintojui- ar galima butu rinktis iš keliu geležtes variantu? Man asmeniškai tokia geležtes forma nepatinka.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Foruminis-2021
StandartinėParašytas: 2021-05-28- 18:27 
Atsijungęs
LPA narys

Užsiregistravo: 2016-03-03- 15:01
Pranešimai: 182
Miestas: Vilnius
Galbūt kis kai kurios linijos,bet nežymiai,forma ne.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Foruminis-2021
StandartinėParašytas: 2021-05-28- 19:59 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10044
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Andrius D. rašė:
Galbūt kis kai kurios linijos,bet nežymiai,forma ne.

Kaip suprantu, alternatyvų nebus, tad siūlyčiau: pakoreguok brėžinį 85 mm geležtei bei jos galutines linijas ir kai bus konkreti vizualizacija - tuo klausimu "padėsim tašką".

Klausimas visiems dėl spalvos: priimam Andriaus pasiūlytą #6 variantą ar bus kitokių argumentuotų siūlymų ir tęsiam diskusiją? :/

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Foruminis-2021
StandartinėParašytas: 2021-05-29- 20:03 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-18- 10:22
Pranešimai: 1371
Miestas: Vilnius
Judam toliau

_________________
http://laidas.weebly.com/


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Foruminis-2021
StandartinėParašytas: 2021-05-29- 21:37 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-06-24- 21:40
Pranešimai: 3312
Miestas: Kaunas
swerfot rašė:
Aš nuoširdžiai nesuvokiu kaip tokios spalvos gali sukelt džiaugsmą ar apskritai bet kokias teigiamas emocijas žmogui, vyresniam nei 4 metukai :-D Ir patikėk, tai neturi nieko bendro su "lietuvišku surūgimu" ar pan ;-) Tiesiog kai kurie iš mūsų nevartoja narkotikų :-D


Na Mačo tavo suvokimo ribotumas niekaip nesusijęs su spalvomis...žr. dalį apie chaki spalvos rūbus. ;)

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

_________________
Information is a weapon of mass destruction...


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 308 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 21  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 0 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Pereiti į:  
cron
Veikia su phpBB® Forum Software © phpBB Group Color scheme by ColorizeIt!
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007