Diskusijų forumai

www.peilininkai.lt

Dabar yra 2024-03-28- 18:08

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 308 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 21  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Re: Foruminis-2021
StandartinėParašytas: 2021-05-26- 8:47 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2014-05-14- 16:39
Pranešimai: 1391
Miestas: Kaunas
_Vladas_ rašė:
Gyvai kiekvienos spalvos atspalviai kaitaliojasi keičiantis šviesos krypčiai ir spalvinei temperatūrai, o nuotrauka to neperteikia, nes fiksuoja tik kažkurį vieną momentą. Pvz. kaip atrodo gyvai #7 matosi ant LPA 10-čio lenktinio, o #8 - ant Foruminio-2016. Nuotraukose jie atrodo vienaip, gyvai - kitaip.
Dėl #6 spalvos pritariu Adriui - ji būtų tinkamiausia, nes geriausiai derės su blizgančiais varžtais ir įvorėmis, o be to tokios spalvos foruminio dar nebuvo. :)
Čia tos pačios spalvos dienos šviesoje apšviestos kitu kampu:

Na taip, šitaip žiūrint Nr6 tikrai geriau atrodo nei kiti variantai.

_Vladas_ rašė:
Brėžinys su geležtės forma jau buvo skelbtas temoje:


Kas liečia geležtę, vilkų taryba nusprendė:
Cituoti:
Apklausa dėl geležtės ilgio baigta ir daugumos pasirinkimu geležtės ilgis bus ~85 mm.

Tai vat klausimas, tie 85 mm bus kaip įprastai matuojama iki rankenos, ar iki ašies, ar iki nuolydžių pabaigos?

_________________
Išminuotojai vaikšto lėtai, bet jų geriau nelenkti (;


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Foruminis-2021
StandartinėParašytas: 2021-05-26- 9:45 
Atsijungęs
Klubo narys

Užsiregistravo: 2014-11-20- 22:31
Pranešimai: 558
Miestas: Vilnius
ačiū. dėl pasirinkto varianto spalvos - manau, kad galim judėti ir su šeštu numeriu, siekiant, kad skirtųsi nuo kitų ankstesnių produktų. o dėl geležtės formos - galvojau, gal kažkas keitėsi, kad buvo paminėta.

_________________
---
Geriausia, kai peilis yra pakankamai aštrus atlikti jam skirtą darbą.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Foruminis-2021
StandartinėParašytas: 2021-05-26- 15:34 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10033
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Desantas rašė:
Kas liečia geležtę, vilkų taryba nusprendė:
Cituoti:
Apklausa dėl geležtės ilgio baigta ir daugumos pasirinkimu geležtės ilgis bus ~85 mm.

Tai vat klausimas, tie 85 mm bus kaip įprastai matuojama iki rankenos, ar iki ašies, ar iki nuolydžių pabaigos?

Geležtės ilgis įprastai matuojamas iki rankenos pradžios.

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Foruminis-2021
StandartinėParašytas: 2021-05-26- 15:43 
Atsijungęs
Klubo narys

Užsiregistravo: 2011-04-18- 23:47
Pranešimai: 1207
Miestas: Vilnius
Pritariu Nr.6, nes Vlado akys geriau mato nei potoparatas rodo ;)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Foruminis-2021
StandartinėParašytas: 2021-05-26- 15:47 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-18- 10:22
Pranešimai: 1371
Miestas: Vilnius
Pritariu Nr.6 ir geležtės forma man tinka.

_________________
http://laidas.weebly.com/


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Foruminis-2021
StandartinėParašytas: 2021-05-26- 21:12 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2013-03-19- 14:39
Pranešimai: 1560
Miestas: Vilnius
O man geležtės forma nepatinka. Man labiau patinka Kęstučio naudota geležtės forma:
viewtopic.php?f=117&t=4779&start=1365#p68108
Nematau jokių apčiuopiamų priežasčių, kodėl tokia geležtė negalėtų būti foruminiame.
Tuo pačiu gražiai įprasmintume Kęstučio indėlį į lietuvišką peiliadirbystę.
:cool-down:


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Foruminis-2021
StandartinėParašytas: 2021-05-26- 22:12 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-12-27- 20:56
Pranešimai: 196
Miestas: Kaunas
Man Vincuko siuloma gelezte labiau patinka.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Foruminis-2021
StandartinėParašytas: 2021-05-27- 0:09 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10033
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Vincukas rašė:
O man geležtės forma nepatinka. Man labiau patinka Kęstučio naudota geležtės forma:
viewtopic.php?f=117&t=4779&start=1365#p68108
Nematau jokių apčiuopiamų priežasčių, kodėl tokia geležtė negalėtų būti foruminiame.
Tuo pačiu gražiai įprasmintume Kęstučio indėlį į lietuvišką peiliadirbystę.
:cool-down:

Deja, bet geležtės forma nėra diskusijų objektas. Dėl tos priežasties, kad brėžinyje parodyta forma - tai autorinis dizaino elementas kurį pasirinko gamintojas, apie ką Andrius aiškiai pasisakė.
Priminsiu, kad visuose foruminio projektuose gamintojas turį teisę savo nuožiūra nuspręsti kokius dizaino elementus galim keisti ar rinktis alternatyvas. Šiemetiniame projekte rinktis galim dydį ir apdailą. Geležtės formos keisti negalim. 8(
Na, o kam tokia forma nepriimtina ir labiau patinka Kęstučio dizainas - gali asmeniškai užsisakyti pas Kęstutį. Taip būtų ir prasmingiau ir teisingiau. Visais atžvilgiais. ;)

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Foruminis-2021
StandartinėParašytas: 2021-05-27- 9:37 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-06-24- 21:40
Pranešimai: 3312
Miestas: Kaunas
_Vladas_ rašė:
Gyvai kiekvienos spalvos atspalviai kaitaliojasi keičiantis šviesos krypčiai ir spalvinei temperatūrai, o nuotrauka to neperteikia, nes fiksuoja tik kažkurį vieną momentą. Pvz. kaip atrodo gyvai #7 matosi ant LPA 10-čio lenktinio, o #8 - ant Foruminio-2016. Nuotraukose jie atrodo vienaip, gyvai - kitaip.
Dėl #6 spalvos pritariu Adriui - ji būtų tinkamiausia, nes geriausiai derės su blizgančiais varžtais ir įvorėmis, o be to tokios spalvos foruminio dar nebuvo. :)




Ar tik man vienam kyla klausimai, kodėl tokios blyškios spalvos? Pats esu anodavęs titaną, galima išgauti tokias nuostabias ryškias ir gyvas spalvas, o čia toks vaizdas, kad po anodavimo dar jas dar pratraukė per Scotchbrite šlifavimo kempinę...


Prikabinti failai:
Failo aprašymas: Titanium colors
Photo_Sep_03_7_10_22_PM__66801.1591388966.jpg
Photo_Sep_03_7_10_22_PM__66801.1591388966.jpg [ 226.11 KiB | Peržiūrėta 1572 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Voltage
IMG_3702.jpeg
IMG_3702.jpeg [ 127.65 KiB | Peržiūrėta 1572 kartus(ų) ]

_________________
Information is a weapon of mass destruction...
Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Foruminis-2021
StandartinėParašytas: 2021-05-27- 9:42 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-06-24- 21:40
Pranešimai: 3312
Miestas: Kaunas
Buhag rašė:
Man Vincuko siuloma gelezte labiau patinka.


+1 Pritariu. Kita vertus, kadangi Vladas sako, kad ji keistis negali, nematau problemos įsigijus pačiam per grinderį pratraukti tą viršutinį geležtės "kampą", - modifikuoti gi niekas neuždraudė ;)

_________________
Information is a weapon of mass destruction...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Foruminis-2021
StandartinėParašytas: 2021-05-27- 12:52 
Atsijungęs
Klubo narys

Užsiregistravo: 2016-04-12- 19:04
Pranešimai: 357
Miestas: Vilnius
Dėl titano spalvos: jei Andrius ir Vladas, betarpiškai matantys gaminius, turi vieningą nuomone, kad tinka Nr.6, tai matyt taip ir yra. Nežiūrint į tai, GAdo pateikti pavyzdžiai yra ženkliai įdomesni.
Dėl geležtės formos: dabar suprojektuotoji, mano galva, dėl savo klasikinės formos yra labai netgi tinkama šiam klasika persunktam peliui. Vincuko siūloma forma, mano giliai subjektyvia nuomone, yra negraži, tinkanti pukams/leukams ir jakutams. O dabartine man ir tinka, ir patinka.
Klausimas-o kaip geležtę numatoma apdirbti? Blizgi bus ar kokia satininė?

_________________
Kai nėra kitos išeities, reikia ieškoti kito įėjimo.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Foruminis-2021
StandartinėParašytas: 2021-05-27- 13:28 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-06-24- 21:40
Pranešimai: 3312
Miestas: Kaunas
Arnoldas rašė:
Dėl titano spalvos: jei Andrius ir Vladas, betarpiškai matantys gaminius, turi vieningą nuomone, kad tinka Nr.6, tai matyt taip ir yra.


Galbūt, bet "skonyje, spalvose ir muzikoje draugų nėra" todėl, klausimas ar bus balsavimas dėl spalvų pasirinkimo iš visos galimų titano metalo oksidų atspalvių gamos, kaip mano pavyzdžiuose; ar jau čia dviese jie ėmė ir už kitus nuspręndė, kad visiems turi tikti pilkai-melsvi blyškūs atspalviai iš kurių reikės pasirinkti? Kadangi anodavimas skiriasi tik įtampa, tai a priori galima manyti, kad autorius turi tinkamą tam šaltinį, hence jam jokio skirtumo ar visas kriaunas "virti" ant 36 V, ar kelis skirtingus pasirinkimus palikti ir pakelti įtampą ant šaltinio iki 75V pvz.



Nu nes rimtai, ašarą spaudžia tie mūsų pavyzdžiai, kai pamatai kai matai tokius:


Prikabinti failai:
Tisurvival-Titanium-Knife-Anodizing-Services--26_140702.jpg
Tisurvival-Titanium-Knife-Anodizing-Services--26_140702.jpg [ 203.28 KiB | Peržiūrėta 1555 kartus(ų) ]
8c8ab9e4-cb17-4432-a2ca-96889ab64d4b.jpg
8c8ab9e4-cb17-4432-a2ca-96889ab64d4b.jpg [ 527.26 KiB | Peržiūrėta 1555 kartus(ų) ]

_________________
Information is a weapon of mass destruction...
Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Foruminis-2021
StandartinėParašytas: 2021-05-27- 14:58 
Atsijungęs
Klubo narys

Užsiregistravo: 2011-04-18- 23:47
Pranešimai: 1207
Miestas: Vilnius
Kai tokius pamatau, tai mane supykina :D

Rėminukas - klasikos reinkarnacija ir solidžios, ramios spalvos atrodo patraukliau.

Bet tu teisus - skoniai skirtingi


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Foruminis-2021
StandartinėParašytas: 2021-05-27- 14:58 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2013-03-19- 14:39
Pranešimai: 1560
Miestas: Vilnius
_Vladas_ rašė:
Deja, bet geležtės forma nėra diskusijų objektas. Dėl tos priežasties, kad brėžinyje parodyta forma - tai autorinis dizaino elementas kurį pasirinko gamintojas, apie ką Andrius aiškiai pasisakė.
Priminsiu, kad visuose foruminio projektuose gamintojas turį teisę savo nuožiūra nuspręsti kokius dizaino elementus galim keisti ar rinktis alternatyvas. Šiemetiniame projekte rinktis galim dydį ir apdailą. Geležtės formos keisti negalim. 8(
Na, o kam tokia forma nepriimtina ir labiau patinka Kęstučio dizainas - gali asmeniškai užsisakyti pas Kęstutį. Taip būtų ir prasmingiau ir teisingiau. Visais atžvilgiais. ;)

Vladai, nenoriu kelti jokių bangų, bet man keista, kad diskutuojam dėl spalvos, varžtų, bet negalima padiskutot dėl geležtės. Mano galva, geležtės forma - esminis (man - svarbiausias) faktorius renkantis peilį. Suprantu, kad meistras gali pareikšt, kad siūlau tokį peilį ir imat jį ar aikit... Bet gal Andrius gali atsižvelgt į pageidavimus (ar bent jau padiskutuot apie formą ( :O ar jis apskritai nediskutuoja?)). Nu jei ne - tai ne, išgyvensiu.
Va, pvz, praėjusiais metais man nepatiko peilio geležtė, tai užsisakiau pas Nerūkau tokią, kokios norėjau. Bet ar tai teisinga ir prasminga - labai abejoju. Nu ok, gal ir teisinga. Bet, manyč, prasminga būtų matyti tokį foruminį, kuris po diskusijų taptų mielas daugumai. Nu, bet jeigu ta kupra yra jau toks nepakrutinamas "autorinis dizaino elementas" (apie kurį ir padiskutuot negalima :O :O ), tai ok, keliu rankas aukštyn (tipo, ne "už", bet, tipo, pasidodu :cool-down: ).
Kęstutis paskutiniu metu ne peiliais užsiiminėja, tai rašysiu laiškus Nerūkau. Gal dar yra norinčių susirašinėt?


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Foruminis-2021
StandartinėParašytas: 2021-05-27- 16:15 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10033
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
GAdas rašė:
Ar tik man vienam kyla klausimai, kodėl tokios blyškios spalvos? Pats esu anodavęs titaną, galima išgauti tokias nuostabias ryškias ir gyvas spalvas, o čia toks vaizdas, kad po anodavimo dar jas dar pratraukė per Scotchbrite šlifavimo kempinę...

Spalvos ryškios tik ant poliruoto paviršiaus. Ir apšviestos tinkamu kampu. ;)
Smėliuotas paviršius tamsesnis ir blankesnis už poliruotą (žr. Andriaus nuotrauką ir tavo pateiktą pavyzdį). Be to, spalvoms įtakos turi ir titano lydinio sudėtis. Būtent todėl Andrius ir darė praktinius bandinius, kad įvertinti visus aspektus.

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 308 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 21  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 0 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Pereiti į:  
Veikia su phpBB® Forum Software © phpBB Group Color scheme by ColorizeIt!
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007