Diskusijų forumai

www.peilininkai.lt

Dabar yra 2024-03-28- 15:08

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 482 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 33  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Klausykit, gal nelendam į
StandartinėParašytas: 2010-12-18- 2:20 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-17- 1:34
Pranešimai: 84
Miestas: Vilnius
Klausykit, gal nelendam į tuos kalbos brūzgynus, nes pasku ir asociacijos pavadinimą keist gausime arba skilsime į peiliamišių ir peilišių frakcijas.. Jei kam dabar pasigiriu mūsų asociacija - visiems aišku be kalbų, o pasisakyčiau esąs koks peilišius? Taigi pirštu prie smilkinio pasukiotų. Dar pradėkime klaviatūrą vadinti mygtukine :-/


"Vaikai, gyvenkime draugiškai"


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2010-12-18- 2:58 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10033
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
O.Benderis rašė:
Šiaip, dabar man kilo tokia ideefix. O kodėl mums po žodžiu "peilininkas" "pakišt" visus profesionalus. Gaminantis peilius - tegul būna peiliadirbys. Kolekcionuojantis peilius - tegul būna peilių kolekcionierius. Besidomintis peiliais - peilininkas :D Ir visi išvardinti kartu :D


Aš ne lingvistas, bet mano gimtosios kalbos nuojauta man kužda, kad lietuvių kalboje yra susiformavusi nuostata, jog pvz. "arklininkas" - tai žmogus kuris profesionaliai prižiūri arklius. Aš gal būt esu labai aistringas arklių mėgėjas, bet jeigu profesionaliai arkliais neužsiimu - nei aš pats savęs, nei kas nors kitas "arklininku" manęs nelaikys ir nevadins. Net ir tuo atveju, kai retkarčiais ar savo malonumui praktiškai užsiimu arkliais, nes tuomet būtų sakoma "arklininkas-mėgėjas". Analogiškai "bitininkas" + "bitininkas-mėgėjas", "dailininkas" + "dailininkas-mėgėjas" ir t.t.
Na juk niekam "liežuvis neapsivers" vadinti "bitininku" tą, kuris bičių nelaiko, ar "dailininku" - kuris dailės nekuria. Nors gal būt tas žmogus apie dailę supranta, daug žino ir labai ją mėgsta.
Todėl ir "peilininkas" - tik tas, kas praktiškai vienu ar kitu būdu užsiima peiliais. Jeigu žmogus peiliais užsiima ne profesionaliai, tai jis - "peilininkas-mėgėjas".

O štai žmonės, kurie nėra nei "peilininkai", nei "peilininkai-mėgėjai", bet domisi peiliais - pavadinimo neturi.
Be abejo, galima sakyti "besidomintis peiliais", "peilių aistruolis" ar panašiai apibūdinti, tačiau sutik, kad būtų daug geriau, jei atsirastų vienas žodis.
Tai štai apie tokį žodį, apibūdinanti ne veiklą, o susidomėjimą ar aistrą, mes čia ir diskutuojam.

Mimoproxodil rašė:
Klausykit, gal nelendam į tuos kalbos brūzgynus, nes pasku ir asociacijos pavadinimą keist gausime arba skilsime į peiliamišių ir peilišių frakcijas.. Jei kam dabar pasigiriu mūsų asociacija - visiems aišku be kalbų, o pasisakyčiau esąs koks peilišius? Taigi pirštu prie smilkinio pasukiotų. Dar pradėkime klaviatūrą vadinti mygtukine :-/


Jeigu klaviatūra neturėtų savo pavadinimo - tektų jį parinkti ar naujai sugalvoti. :)
Aukščiau paaiškinau apie ką eina kalba.
Su asociacija tai susiję tik tiek, kad jos įstatuose jau yra apibrėžta, kas tokie yra "peilininkai" ir atitinkamai - kas gali tapti asociacijos nariais.
Tu esi narys, tad turi ir pagrindą, ir teisę vadintis "peilininku". Čia yra daug kolegų, kurie nėra asociacijos nariai, bet jie praktiškai užsiima peiliais, tad turi pagrindą vadintis "peilininkais".
O vien domėjimosi peiliais nepakanka, kad vadintis "peilininku". 8)

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2010-12-18- 3:50 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-17- 1:34
Pranešimai: 84
Miestas: Vilnius
Na, daugeliui žmonių atrodo, kad jei žinai apie kažką giliau, tai esi tos srities žinovas. Man artimiausias pavyzdys - kompiuteriai. Kiek kartų mane vadino kompiuteristu (lietuviškai - kompiuterininku), programuotoju (nors programuoti nemoku) :). Šiaip aš pats savo sričiai pavadinimo nežinau. Artimiausias atitikmuo būtų troubleshooter (defektuotojas? sutrikimų šalintojas? remontininkas :-(*) ?), bet pabandyk tai išaiškinti kiekvienam. Visiškai nieko nenutuokiančiam ir tu, Vladai, pasirodytum arklininku, jei gali be pagalbos, pvz. pasibalnoti arklį.
Ir tik tie, kas tiesiogiai susiduria su tam tikra sritim, ir žino skirtumą, pradeda skirstyti: menininkas ir kritikas, administratorius ir programuotojas(kur čia vieta kompiuterininkui net neįsivaizduoju :) ), arklininkas ir jojikas. Taip visur.
Ar galima mane vadinti peilininku, jei aš žinau apie tai daugiau, nei 99,99% Lietuvos gyventojų ir galiu pagaląsti peilį iki juos stebinančio aštrumo? Apie tai, kad peilį galima pasigaminti, jie net nepagalvoja. O didelė dalis dar ir buitiniai oksifobai (Oksifobija - aštrių daiktų baimė). :-D
Gal vis tik verta palikti peilininkų pavadinimą tiems, kas apie juos nusimano? Tai apims ir peiliakalius, ir peiliadirbius, ir oksifilus, ir pardavėjus, ir net šiaip mėgėjus.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Mimoproxodil rašė: Ir tik
StandartinėParašytas: 2010-12-18- 4:12 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10033
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Mimoproxodil rašė:
Ir tik tie, kas tiesiogiai susiduria su tam tikra sritim, ir žino skirtumą, pradeda skirstyti: menininkas ir kritikas, administratorius ir programuotojas(kur čia vieta kompiuterininkui net neįsivaizduoju :) ), arklininkas ir jojikas. Taip visur.

Bet juk męs žinom skirtumą. ;)
Todėl ir renkam atitinkamus žodžius apibrėžti tiems, kas nėra peilininkai. Savo naudojimui renkam.
O pašaliniai žmonės tegul vadina kaip nori. Tai jau jų problema. :D
Tik jeigu žodis bus vykęs, tai su laiku ir kiti jį naudoti pradės.

p.s. be "oksifilų" g.b. ir "macherifilai" - t.y. būtent peilių mėgėjai. XD

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Dėdės nesipykit,kalėdos
StandartinėParašytas: 2010-12-18- 10:15 
Atsijungęs
Peiliadirbys

Užsiregistravo: 2010-11-12- 18:35
Pranešimai: 516
Miestas: Jurbarkas
Dėdės nesipykit,kalėdos arteja! PEILININKAS- tinka apibudinti profesijai nes turi priesaga -INKAS,kaip ir matininas,dailininkas,šachtininkas ir tt. O PEILEMIŠIUS,kaip PROGRAMIŠIUS


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2010-12-18- 12:19 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-17- 1:34
Pranešimai: 84
Miestas: Vilnius
_Vladas_ rašė:

Bet juk męs žinom skirtumą. ;)
Todėl ir renkam atitinkamus žodžius apibrėžti tiems, kas nėra peilininkai. Savo naudojimui renkam.
O pašaliniai žmonės tegul vadina kaip nori. Tai jau jų problema. :D
Tik jeigu žodis bus vykęs, tai su laiku ir kiti jį naudoti pradės.



Nepradės. Nėra stimulo ir svarbos.

O peiliamišių pavadinimas liks tik mūsų vidiniam vartojimui. Jis jau turi tokį pusiau humoristinį teigiamą atspalvį.
Tik tada nekorektiška pailiamišiu vadinti tą, kuris pamišęs dėl, tarkim, kalavijų ar kirvių. Reikalauju išskirti juos į atskirą frakciją. O aš subursiu "pamišusių dėl lenktinių peilių skyriu prie Peilininkų asociacijos" >:-#

Kaip sako vienam forume - einu popkorno pasiimsiu


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Iš savo pusės visada
StandartinėParašytas: 2010-12-18- 12:39 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2010-03-28- 12:09
Pranešimai: 280
Miestas: Vilnius
Iš savo pusės visada rinksiuosi "peilininką", kaip ir "amatininką", "verslininką", "odininką". Mano suvokimu visi "-išiai", geraja ar blogaja parsme, pajuokiamai skamba.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Ričardas rašė: Dėdės
StandartinėParašytas: 2010-12-18- 15:22 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-18- 10:22
Pranešimai: 1371
Miestas: Vilnius
Ričardas rašė:
Dėdės nesipykit,kalėdos arteja! PEILININKAS- tinka apibudinti profesijai nes turi priesaga -INKAS,kaip ir matininas,dailininkas,šachtininkas ir tt. O PEILEMIŠIUS,kaip PROGRAMIŠIUS

Aš kaip dėdė, palaikau Ričardą. Peilininkas tikrai labiau tinka profesijai. Kaip pavyzdžiui lankininkas. Tik bėda, kad žmogus pvz kare būdamas lankininku nebūtinai turi mėgti lankus ir šaudymą. Jis gali ir visai nemėgti tos "profesijos." Palikime peilinką ramybėje. Žodis geras ir jau naudojamas.
Gi peiliamišys ar peiliamišiai apibrėžia apsirgimo peiliais mainiją. Taip pat kaip programišius. Jis nedirba su kompais, jis jau jais serga. Gal eiliniam žmogiukui žmogus prisikrovęs kambarį peilių taip pat nenormalus ligonis atrodo.
Be to žodis turėtų būti suprantamas aplinkimiams be paaiškinimo. PEILIAMIŠIUS visai tam tinka. Pabandykime vartoti, kaip jau ir darome. Pamatysim , kas išeis.

_________________
http://laidas.weebly.com/


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2010-12-18- 16:21 
Atsijungęs
LPA narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-30- 16:33
Pranešimai: 1520
Miestas: Kaunas
Mimoproxodil rašė:
... O aš subursiu "pamišusių dėl lenktinių peilių skyriu prie Peilininkų asociacijos" >:-#

Kaip sako vienam forume - einu popkorno pasiimsiu


- lenktišius :D

_________________
Kelią galima surasti arba nutiesti.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Spaudos pranešimas:
StandartinėParašytas: 2010-12-18- 22:29 
Atsijungęs
LPA narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-07- 23:57
Pranešimai: 1567
Miestas: Kaunas
Spaudos pranešimas: "Lenktišių frakcija ( freimlokišiai, lainerlokišiai, axišiai, beklokišiai ir t.t.) per posėdį pareiškė - "Fiksišių tankai - nepraeis!" xD


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: O kaip jums?: "Peiliomanas",
StandartinėParašytas: 2010-12-18- 22:31 
Atsijungęs
LPA narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-07- 23:57
Pranešimai: 1567
Miestas: Kaunas
O kaip jums?: "Peiliomanas", "peiliomanija"..? ;-)


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2010-12-18- 22:32 
Atsijungęs
LPA narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-07- 23:57
Pranešimai: 1567
Miestas: Kaunas
"Peiliomanas" gražiai skamba, tarp kitko..


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: O.Benderis rašė:
StandartinėParašytas: 2010-12-18- 22:51 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-18- 10:22
Pranešimai: 1371
Miestas: Vilnius
O.Benderis rašė:
"Peiliomanas" gražiai skamba, tarp kitko..

Skamba kaip koks rašytojas, gal kompozitorius. `Daug metų melomanas buvo girdimas, asocijacija su muzika. Pats žodis manas kažkoks nemūsiškas.

_________________
http://laidas.weebly.com/


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: O.Benderis rašė:
StandartinėParašytas: 2010-12-18- 23:51 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10033
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
O.Benderis rašė:
"Peiliomanas" gražiai skamba, tarp kitko..

Fonetiškai lyg ir skamba, bet emocionaliai - kažkas su juo ne taip. Tik dar nesuprantu kas... :/

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Vladai - yra gražus žodis
StandartinėParašytas: 2010-12-18- 23:55 
Atsijungęs
LPA narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-07- 23:57
Pranešimai: 1567
Miestas: Kaunas
Vladai - yra gražus žodis "velomanas" ;-) Tad pasiūliau "peiliomaną", kuris yra daug toliau pažengęs, nei "velomanas" :) bet, kaip sakė vienas klasikas "ja nienastajivaju". Variantai yra gerai, daug liūdniau, kai jų nėra. P.s. Tau su "peiliomanu" turbūt yra taip pat, kaip man su "peilišium". Lyg ir viskas gerai, bet va ir ne visai..


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 482 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 33  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 31 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Pereiti į:  
Veikia su phpBB® Forum Software © phpBB Group Color scheme by ColorizeIt!
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007