Diskusijų forumai

www.peilininkai.lt

Dabar yra 2024-04-25- 15:54

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 482 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 33  Kitas
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 2012-02-19- 12:07 
Atsijungęs
Peiliadirbys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011-08-10- 21:51
Pranešimai: 1310
Miestas: Tauragė
mahelad rašė:
Vyrai, dirbu su aviamodeliais. Nežinau, koks peiliuose carbonas, bet normalus carbonas, jei šlifuotas, į rankas lenda kaip stiklo vata. Nešlifuotas būna padengtas epoksidine derva, bet tada slidus.


O man tai išvis nesuprantama ar jau lietuviško žodžio panaudoti nebemokam, visi ne per seniausiai šaukė koks blogis rusicizmai, bet kad anglicizmai jau per gerklę lenda :-(*) Anglies pluoštas, o ne karbonfibra ar karbonas :)

_________________
www.kalviodarbai.lt


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2012-02-19- 14:08 
Atsijungęs
LPA narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-07- 23:57
Pranešimai: 1567
Miestas: Kaunas
Kestutis ply rašė:
O man tai išvis nesuprantama ar jau lietuviško žodžio panaudoti nebemokam, visi ne per seniausiai šaukė koks blogis rusicizmai, bet kad anglicizmai jau per gerklę lenda :-(*) Anglies pluoštas, o ne karbonfibra ar karbonas :)


Kalbos dėsnis yra toks - žmogus visuomet trumpins, vartos trumpesnius žodžius. "Karbonfibra" vs "Anglies pluoštas".. ;) O be to, "karbonfibra" gražus žodis, bent jau mano lituanistinei ausiai ;) Aš tame nematau problemos.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2012-02-19- 14:35 
Atsijungęs
Peiliadirbys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011-08-10- 21:51
Pranešimai: 1310
Miestas: Tauragė
O.Benderis rašė:
Kestutis ply rašė:
O man tai išvis nesuprantama ar jau lietuviško žodžio panaudoti nebemokam, visi ne per seniausiai šaukė koks blogis rusicizmai, bet kad anglicizmai jau per gerklę lenda :-(*) Anglies pluoštas, o ne karbonfibra ar karbonas :)


Kalbos dėsnis yra toks - žmogus visuomet trumpins, vartos trumpesnius žodžius. "Karbonfibra" vs "Anglies pluoštas".. ;) O be to, "karbonfibra" gražus žodis, bent jau mano lituanistinei ausiai ;) Aš tame nematau problemos.


Man irgi labiau patinka fortkė, nei orlaidė, čainikas negu arbatinukas, dalbajobas nei lazda trenkas asmuo :-D Bet visi sako, kad taip kalbėti blogis, o kodėl karbonfibra gėris, niekaip nesuprantu :-D :-D :-D

_________________
www.kalviodarbai.lt


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2012-02-19- 18:12 
Atsijungęs
LPA narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-07- 23:57
Pranešimai: 1567
Miestas: Kaunas
O kodėl blogis "karbonfibra"? Aš gi aiškinu tai, ką šiekt tiek išmanau, čia ne saviveikla užsiiminėju:) Yra konkretūs, mokslo įrodyti kalbos dėsniai, vieną kurių parašiau. Karbonfibra nėra nei "čainikas", nei "..jobas". Aš gi parašiau viską :) Karbonfibra kuo keisim, "..jobu", ar "anglies pluoštu?" :) Paklauskit lietuvių kalbos mokytojos kokios, jinai turėtų prisimint, jei pažangiai studijavo universitete, apie ką aš rašiau. Peilininkų tarpe (ir ne tik) nematau problemos, jei vartojamas terminas "karbonfibra", kaip nematau problemos, jei kažkas vartos "anglies pluoštas" :). Klaidos nėra nei pirmu, nei antru atveju :) Kęstuti, tavo pateikti palyginimai yra nekorektiški ;) P.s. Mane tik stebina, kodėl tau užkliuvo karbonfibra, o ne, pvz., G10 XD P.p.s. Santoprenas, Zytelis, Kratonas, Nailonas - lietuviški žodžiai? :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: O.Benderis rašė: O kodėl
StandartinėParašytas: 2012-02-19- 19:00 
Atsijungęs
Peiliadirbys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011-08-10- 21:51
Pranešimai: 1310
Miestas: Tauragė
O.Benderis rašė:
O kodėl blogis "karbonfibra"? Aš gi aiškinu tai, ką šiekt tiek išmanau, čia ne saviveikla užsiiminėju:) Yra konkretūs, mokslo įrodyti kalbos dėsniai, vieną kurių parašiau. Karbonfibra nėra nei "čainikas", nei "..jobas". Aš gi parašiau viską :) Karbonfibra kuo keisim, "..jobu", ar "anglies pluoštu?" :) Paklauskit lietuvių kalbos mokytojos kokios, jinai turėtų prisimint, jei pažangiai studijavo universitete, apie ką aš rašiau. Peilininkų tarpe (ir ne tik) nematau problemos, jei vartojamas terminas "karbonfibra", kaip nematau problemos, jei kažkas vartos "anglies pluoštas" :). Klaidos nėra nei pirmu, nei antru atveju :) Kęstuti, tavo pateikti palyginimai yra nekorektiški ;) P.s. Mane tik stebina, kodėl tau užkliuvo karbonfibra, o ne, pvz., G10 XD P.p.s. Santoprenas, Zytelis, Kratonas, Nailonas - lietuviški žodžiai? :)


Man tik įdomu :) O kodėl mano palyginimai netinka, juk tai tokie patys rusiški žodžiai tik tariami lietuviškai, kaip ir karbonfibra, tai lietuviskai tariamas carbon fiber. Vertimas būtų anglies pluoštas. Viskas paprasta. Tik žmonės gyvenę sovietmečiu plačiau naudojo rusų kalbą, todėl ir žodžius tokius naudojo. Dabar populiaresnė anglų kalba, tai naudojami kitokie žodžiai, bet mano akiai tai ir tie ir tie vienodai ne lietuviški. Suprantu kad karbonfibra skamba tūkstantį kartų blatniau už anglies pluoštą, o G10 blatniau už stiklo plastiką ar kažką tokio, todėl ir vadina visi taip :-D

_________________
www.kalviodarbai.lt


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Meškerykočiai yra anglies
StandartinėParašytas: 2012-02-19- 19:17 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-17- 9:11
Pranešimai: 389
Miestas: Girežerio k., Varėnos r.
Meškerykočiai yra anglies pluošto kompozitai. Mano senukas spiningas yra SC III. Dabar gaminami blankai su SC VI pluoštu(St.Croix). Kokia čia dar gali būti carbonfibra?


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: mhm... O mano nuomone, kaip
StandartinėParašytas: 2012-02-19- 19:27 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-01-03- 10:53
Pranešimai: 36
Miestas: Kaunas
mhm... O mano nuomone, kaip bekalbesi , bile tave suprastu teisingai, t.y. ta prasme kuria ir norejai perduoti... Ir jokio skirtumo ko primaisysi, kol visi aplink tave supranta... O jei kam del to galva skauda - zinoma, ju valia ir pasirinkimas, kalbeti taisyklingai. Tokiu budu tik ir galima mokyti kalbeti taisyklingai, o ne verciant naudoti vienokius ar kitokius zodzius per prievarta... Ir jokie vielabraukiai, ar ciurksliniai/spjaudykliniai spausdintuvai man niekada nebus vartotini :)
Siulau paskaityti cia: http://www.lietuviais.lt/straipsnis/Lie ... ioveja.php


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Pažodinis vertimas. Carbon-
StandartinėParašytas: 2012-02-19- 20:08 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2010-04-28- 15:00
Pranešimai: 114
Miestas: Kaunas
Pažodinis vertimas.
Carbon- anglis
Fiber- pluoštas

Klausimai?


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Kykas rašė: Pažodinis
StandartinėParašytas: 2012-02-19- 20:22 
Atsijungęs
LPA narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-07- 23:57
Pranešimai: 1567
Miestas: Kaunas
Kykas rašė:
Pažodinis vertimas.
Carbon- anglis
Fiber- pluoštas

Klausimai?



Karbonfibra - 1 žodis, Anglies Pluoštas - 2 žodžiai. Klausimai? Man jų nėra. :) Kodėl? Apie tai aš jau rašiau ankstesnėse žinutėse. Nematau problemos nei karbonfibroj, nei anglies pluošte, bet ką apie tai sako kalbos dėsniai, taip pat žinau :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Vyrai - kodėl jūs
StandartinėParašytas: 2012-02-19- 20:40 
Atsijungęs
LPA narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-07- 23:57
Pranešimai: 1567
Miestas: Kaunas
Vyrai - kodėl jūs neprotestuojate dėl žodžio, jums iki skausmo pažįstamo, žinomo, su kuriuo susiduriate galbūt kiekvieną dieną. "Nailonas". "Karbonfibra" yra lygiai toks pat žodis, kaip "Nailonas". Faktas. Abu perkelti į lietuvių kalbą, abu sulietuvinti pagal l.k. taisykles. Tik vienas kažkodėl turi teisę būt po saule, o kitas - ne. Juk ir nailonui galima sugalvot kokį nors gražų, visiškai lietuvišką (?) atitikmenį, iš kokių 2-3 žodžių;)


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2012-02-19- 20:44 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-01-03- 10:53
Pranešimai: 36
Miestas: Kaunas
O.Benderis rašė:
Kykas rašė:
Pažodinis vertimas.
Carbon- anglis
Fiber- pluoštas

Klausimai?



Karbonfibra - 1 žodis, Anglies Pluoštas - 2 žodžiai. Klausimai? Man jų nėra. :) Kodėl? Apie tai aš jau rašiau ankstesnėse žinutėse. Nematau problemos nei karbonfibroj, nei anglies pluošte, bet ką apie tai sako kalbos dėsniai, taip pat žinau :)


Na jei jau taip, tai skaiciuoti reiktu skiemenis, kuriu po vienodai siuo atveju, bet paemus visuma - vartokit kiekvienas savo varianta, ir abu vienas kita suprasit, tik nereiks del to fleiminti :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2012-02-19- 20:55 
Atsijungęs
LPA narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-07- 23:57
Pranešimai: 1567
Miestas: Kaunas
Skiemenų nereikia skaičiuot, bet kalbotyroj jie skaičiuojami (šnekamojoj kalboj daugelis žodžių trumpinami, išmetamos pvz balsės žodžio pabaigose - ir tai ne šiaip sau :). O jei kažkam neaišku, tai sakau. Žodis "Žiniasklaida" įvestas vietoj "Visuomenės informavimo priemonių" buvo būtent dėl tų priežasčių, apie kurias ir sakiau.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: O šiaip, čia gyvenimo
StandartinėParašytas: 2012-02-19- 21:19 
Atsijungęs
LPA narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-07- 23:57
Pranešimai: 1567
Miestas: Kaunas
O šiaip, čia gyvenimo smulkmena, vartoju ir karbonfibrą, ir anglies pluoštą. Jei pas kažką labai ausį rėš karbonfibra, mano pavartota, tai gal labai nesupyks..? :) *hello* +:-) Nors aš siūlau duot karbonfibrai žalią šviesą ir suteikt carte blanche, kuomet kalbame apie peilius XD


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2012-02-19- 21:21 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10044
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
O.Benderis rašė:
Peilininkų tarpe (ir ne tik) nematau problemos, jei vartojamas terminas "karbonfibra", kaip nematau problemos, jei kažkas vartos "anglies pluoštas" :). Klaidos nėra nei pirmu, nei antru atveju :) Kęstuti, tavo pateikti palyginimai yra nekorektiški ;) P.s. Mane tik stebina, kodėl tau užkliuvo karbonfibra, o ne, pvz., G10 XD P.p.s. Santoprenas, Zytelis, Kratonas, Nailonas - lietuviški žodžiai? :)


Formaliai esi teisus, tačiau tokia pozicija veda prie lietuviškos terminijos degradavimo, nes lietuvių kalba - "daugiažodė" ir "daugiaskiemenė", tad daugeliu atvejų atsiras trumpesnis svetimkalbis žodis ar terminas. Sąmoningai skurdinti savo gimtąją kalbą tik vardan patogumo - kažin ar tai gerai... :(

Be to, tavo kaip pavyzdžiai paminėti Santoprenas, Zytelis, Kratonas, Nailonas yra prekiniai ir tarptautiniai tam tikrų medžiagų pavadinimai, tuo tarpu "carbonfiber", "micarta" - tai angliškas bendrinis medžiagos pavadinimas, skirtingai pvz. nuo "G10", "G11", "G13" etc, kurie žymi tam tikros sandaros stiklopluoštą.
Peilininkai vienas kitą supras pasakę ir "karbonfibra" ir "anglies pluoštas", bet aš asmeniškai linkęs nenaudoti angliškų žodžių, kai yra lietuviški. ;)

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Vladai, viskas taip ir tu
StandartinėParašytas: 2012-02-19- 21:46 
Atsijungęs
LPA narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-07- 23:57
Pranešimai: 1567
Miestas: Kaunas
Vladai, viskas taip ir tu teisus esi, kad ir apie prekinius registruotus ženklus (bet registruoti prekiniai ženklai vartojami kaip bendriniai žodžiai suponuoja precedentą taip pat vartot ir ne registruotiems prekių ženklams priskiriamus žodžius - iš kalbinės pusės nailonas ir karbonfibra savo statusu niekuo nesiskiria, kol nepaimam platesnio konteksto). Bet aš manau, tiesiog, galbūt pas mus dažnai bijoma be pagrindo smulkmenų. Gali būt kartu ir karbonfibra, ir anglies pluoštas. Tikrai ji nesugriaus nei lietuvių kalbos, nei mūsų tradicijų, ji tikrai nepasikas po mūsų kultūros pamatais. Kalba yra gyva. Ir ji atsirinks, kas tinka jai, kas ne. Taip tiesiog yra. Mūsų kalba ir kultūra turi daug didesnių pavojų ir grėsmių, nei pavienių žodžių atėjimas į mūsų kalbą iš užsienio, bet tai jau atskira tema.


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 482 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 33  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 58 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Pereiti į:  
Veikia su phpBB® Forum Software © phpBB Group Color scheme by ColorizeIt!
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007