Diskusijų forumai

www.peilininkai.lt

Dabar yra 2024-03-28- 20:00

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 130 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Geležtė kiek ilgoka, bet
StandartinėParašytas: 2011-12-03- 13:38 
Atsijungęs
Peiliamišys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-06-22- 19:33
Pranešimai: 751
Miestas: Vilnius
Geležtė kiek ilgoka, bet labai gražus ir viliojantis peilis :) Bet kol kas, peilių biudžetas išsemtas, o hestas jau artimiausią savaitę turėtu būti pas mane :-B

_________________
Instagram - Saugiklis


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Bet gal kažką praleidau ir
StandartinėParašytas: 2012-04-12- 22:14 
Atsijungęs
Peiliamišys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-06-22- 19:33
Pranešimai: 751
Miestas: Vilnius
Bet gal kažką praleidau ir galėtumėte pasakyti peilį, kurio geležtė iki 8,6 cm. Peilis "sėdėtu" kišenėje pakankamai giliai. Būtu aukštesnės klasės plieno. Galima būtu suimti arti geležtės (Kaip spyderco manix2 ar native) arba būtu fliperis kuris veiktu kaip užkarda pirštui nuslysti ant geležtės ir ašmenys iškarto nuo fliperio prasidėdu (Pvz. Kershaw Skyline). Taip pat reikėtu kad geležtė būtu "Full Flat Ground" .
Ir sunkiausia dalis: biudžetas apie 300LT :(

Kriterijus mano žiniomis atitinka tik Spyderco Manix 2 (neskaitant FFG) ir Spyderco Sage :/

_________________
Instagram - Saugiklis


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2012-04-12- 22:30 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-01-27- 14:41
Pranešimai: 2226
Miestas: Vilnius
Ugnius rašė:
Kriterijus mano žiniomis atitinka tik Spyderco Manix 2 (neskaitant FFG) ir Spyderco Sage :/


Jei tinka backlockas dar gali pasižiūrėt Spyderco Delica FRN C11FPGY. O šiaip turbūt geriausia būt Paramilitary 2, tik į įvardintą biudžetą netelpa.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Delica dėl ergonomikos ir
StandartinėParašytas: 2012-04-12- 22:40 
Atsijungęs
Peiliamišys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-06-22- 19:33
Pranešimai: 751
Miestas: Vilnius
Delica dėl ergonomikos ir nepatinka ;( Kažkaip norisi, kad ašmenys kuo arčiau pirštų būtu, kad galima geriau juos kontroliuoti būtu, net nežinau kaip paaiškinti.

Dėl PM2 pats žinau, senai jo noriu, bet šiek tiek pačio peilio dydis atbaido, + pakankamai daug jo iš kišenės išlenda. Bet matyt teks taupyti ir jį pirkti :/

_________________
Instagram - Saugiklis


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2012-04-12- 23:00 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-01-27- 14:41
Pranešimai: 2226
Miestas: Vilnius
Klipsą gali persidaryt, arba pritaikyt kokį kad ir PVZ, iš čia:
http://www.usaknifemaker.com/ti-pocket- ... a3240be89b


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Ugnius rašė: Delica dėl
StandartinėParašytas: 2012-04-13- 7:22 
Atsijungęs
LPA narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-16- 8:42
Pranešimai: 2295
Miestas: Raudondvaris, Kauno r.
Ugnius rašė:
Delica dėl ergonomikos ir nepatinka ;( Kažkaip norisi, kad ašmenys kuo arčiau pirštų būtu, kad galima geriau juos kontroliuoti būtu, net nežinau kaip paaiškinti.

Dėl PM2 pats žinau, senai jo noriu, bet šiek tiek pačio peilio dydis atbaido, + pakankamai daug jo iš kišenės išlenda. Bet matyt teks taupyti ir jį pirkti :/

Matyt PM2 dar ir nečiupinėjęs... Jis daug kompaktiškesnis už manix, be to ir kaina netaip jau daug skiriasi...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Choilas yra blogis. Čia
StandartinėParašytas: 2012-04-13- 10:28 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-01-27- 14:41
Pranešimai: 2226
Miestas: Vilnius
Choilas yra blogis. :) Čia mano tik nuomonė, bet kuriam galui netekt gero gabalo ašmenų???


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Ech, buvau praktiškai
StandartinėParašytas: 2012-04-13- 10:33 
Atsijungęs
Peiliamišys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-06-22- 19:33
Pranešimai: 751
Miestas: Vilnius
Ech, buvau praktiškai apisprendęs imti Manix'ą 2. O dabar išmušėte iš vėžių :D
Pagrindinis taikinys pasidarė PM2 tik reikės šiek tiek pataupyti. Taip pat reikės apsvarstyti ir sage galimybę, bet jis atrodo toks labiau lengviem darbam skirtas, gaila būti kažkam rimtesniam naudoti :/
Dėkui ek už pasiūlymą, reikės nueiti į AIC ir pačiupinti, gal ir man taip prilips :)

Gal kas nors turit kokių minčių apie BM Griptilian ? Kažkada turėjau, tai pamenu rankena kiek pigoka atrodė, bet neilgai aš jį paturėjau, tad gal kas nors apie jo pjovimo savybes galėtu kažką pakometuoti ? Taip pat apie BM naudojama 154CM plieną ?

_________________
Instagram - Saugiklis


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Linuks teisus - skirtingai
StandartinėParašytas: 2012-04-13- 10:33 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-01-28- 11:50
Pranešimai: 680
Miestas: Kaunas
Linuks teisus - skirtingai nei specifikacijos skaičiuose, Manix2 tiek rankoje, tiek kišenėje jaučiasi kaip smarkiai stambesnis už Para2, jau nekalbant apie svorį. Jei Paramilitary per didelė, pagal įvardintus poreikius labiausiai tiktų pirmas Sage'as, tik kaina jo vidutiniškai ~10 žalių didesnė.

Na ir užtarsiu Delicą – nei Sage nei Paramilitary2, nei, juo labiau, serijinis Manix2 nepajėgia galutinai išvaryt jos iš kišenės. Ir pagrinde dėl ergonomikos – 4-os kartos Delicos rankena man tiesiog dieviškai patogi. Ypač tai pasijaučia ilgėliau padirbus šiek tiek jėgos reikalaujančius "darbus" (pvz šaldytuvo dėžę supjaustyti makaronais :D). Kai Sage atvira ir išlenkta rankena nuspaudžia delną, o Manixas smagiai lupa skutais skūrą savo rankenos dantukais, Delica puikiai sėdi rankoj, niekur nespaudžia, netrina ir nekelia jokio diskomforto. Beje, Para panašiai, nors jei nenaudoju choil'o jos rankena man kiek "ankštoka" - trūksta kelių mm tarp iškyšų rankenos priekyje ir gale, tad didelių rankų savininkams tai gali būti problema. Na ir užrakto išpjova graužiasi į tarpą tarp nykščio ir smiliaus, bet tai aš šiam peiliui atleidžiu :).
Visumoj, Delica4 FFG - puikiai apgalvotas ir idealiai subalansuotas EDC poreikiams nebrangus peilis :)
50/50 choilas jai tik pakenktų - rankenos ilgio užtenka, o prireikus nusitverti prie pat ašmenų, pakankamai patogu ir taip, be to prisireikia ne taip jau dažnai (aišku, čia subjektyvu ir susiveda į konkrečius poreikius).


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: loki rašė: Choilas yra
StandartinėParašytas: 2012-04-13- 10:35 
Atsijungęs
Peiliamišys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-06-22- 19:33
Pranešimai: 751
Miestas: Vilnius
loki rašė:
Choilas yra blogis. :) Čia mano tik nuomonė, bet kuriam galui netekt gero gabalo ašmenų???


Na man asmeniškai gerokai patogiau peilis rankoje su juo guli. Na arba jei fliperis panašią funkciją atlieka. :)
Bent jau man jaučiasi geresnė peilio kontrolė atliekant kruopštumo reikalaujančius darbus.

_________________
Instagram - Saugiklis


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Sage 1 - gan stilingas ir
StandartinėParašytas: 2012-04-13- 11:56 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-01-28- 11:50
Pranešimai: 680
Miestas: Kaunas
Sage 1 - gan stilingas ir elegantiškas peilis, tinkantis ir prie kostiumo, bet tai nereiškia, kad jis silpnas ar netinkamas "rimtesniems darbams". Asmeniškai, manau, kad bet kuris lenktinis peilis ne malkų skaldymui skirtas, net tais atvejais, kai reklamuojamas kaip būtent toks :)

50/50 choil'o privalumus matau (ir vertinu) tik 2:
– rankenos prailginimas iki pilnavertiškos "keturpirštės" mažiems lenktinukams;
– saugumo priemonė, kad nereiktų rinkti pirštų nuo žemės, neatlaikius ar atsifiksavus užraktui, o taip pat patogesniam/saugesniam geležtės užlenkimui viena ranka.

Įtakos kontrolei nematau jokios - jei reikia preciziškai dirbti smaigaliu, o peilis ilgas, 15 mm choil'o nelabai ką pakeis, ko gero patogiau bus suimti geležtę iš viršaus prie pat smaigalio. Jei jegos darbams, pvz. skeliant išilgai pagalį ar drožiant, reikia sumažinti peilį iš rankos laužiantį momentą (atstumą tarp rankos ir ašmenų pradžios), pilnavertė rankena su kriaunomis prie pat ašmenų bus kur kas patogiau už ploną, "nudistinį" choil'ą :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Spyderco Stretch irgi gal
StandartinėParašytas: 2012-04-13- 12:39 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011-03-23- 9:38
Pranešimai: 108
Miestas: Vilnius
Spyderco Stretch irgi gal pataiko į kategoriją? Tik su giliu sėdėjimu kišenėj sudėtinga pas Spydercus. Arba SOG Twitch flipperiai, gilios klipsos pas juos. Bet vėlgi, kiek žinau i SOG'ą nelabai kaip žiuri, ir dar AUS-8 plienas pas juos.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Ugnius rašė: Gal kas nors
StandartinėParašytas: 2012-04-13- 21:46 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10033
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Ugnius rašė:
Gal kas nors turit kokių minčių apie BM Griptilian ? Kažkada turėjau, tai pamenu rankena kiek pigoka atrodė, bet neilgai aš jį paturėjau, tad gal kas nors apie jo pjovimo savybes galėtu kažką pakometuoti ? Taip pat apie BM naudojama 154CM plieną ?


BM neblogai termiškai apdoroja 154CM, o pjovimo savybės nemaža dalimi priklauso ir nuo geležtės geometrijos.
BM Griptilianai - normalūs peiliai už savo kainą. Dar iš panašių peilių gali pasižiūrėti Kershaw Avalanche (1570).

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Pucassius rašė: Spyderco
StandartinėParašytas: 2012-04-14- 12:10 
Atsijungęs
Peiliamišys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-06-22- 19:33
Pranešimai: 751
Miestas: Vilnius
Pucassius rašė:
Spyderco Stretch irgi gal pataiko į kategoriją? Tik su giliu sėdėjimu kišenėj sudėtinga pas Spydercus. Arba SOG Twitch flipperiai, gilios klipsos pas juos. Bet vėlgi, kiek žinau i SOG'ą nelabai kaip žiuri, ir dar AUS-8 plienas pas juos.


O, reikės ir Stretch'ą pasižiūrėti :) Dėkui už pasiūlymą :) Apie SOG'us ne kokią nuomonę susidariau, bet turėtas Blink'as buvo geros kokybės ir neturėjo, jokių SOG'am būdingų problemų :) O apie Twitch'us net pamiršęs buvau, reikės ir juos pasižiūrėti, ypač kokį XL modelį :)

_Vladas_ rašė:
Ugnius rašė:
Gal kas nors turit kokių minčių apie BM Griptilian ? Kažkada turėjau, tai pamenu rankena kiek pigoka atrodė, bet neilgai aš jį paturėjau, tad gal kas nors apie jo pjovimo savybes galėtu kažką pakometuoti ? Taip pat apie BM naudojama 154CM plieną ?


BM neblogai termiškai apdoroja 154CM, o pjovimo savybės nemaža dalimi priklauso ir nuo geležtės geometrijos.
BM Griptilianai - normalūs peiliai už savo kainą. Dar iš panašių peilių gali pasižiūrėti Kershaw Avalanche (1570).


Aišku, reikės tuomet didesnį dėmesį atkreipti ir į Griptilian'us :) Gal jeigu turėjęs galit ką nors plačiau pakomentuoti apie jų pjovimo savybes atsižvelgiant į geometriją ? Spėju ne kažką jos, nes galežtė pakankamai stora ir ne FFG :/

Kas dėl Kershaw Avalanche tai labai jau klipsas žemai nuleistas jo, ir manau sunkiau botu rasti Low riderį nei kokiam Spyderco. O kad pačiam perdaryti rankos pas mane per kreivos ;(

_________________
Instagram - Saugiklis


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2012-04-16- 8:09 
Atsijungęs
LPA narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-30- 16:33
Pranešimai: 1520
Miestas: Kaunas
Nešiojuosi Griptilianą kaip EDC jau kelinti metai. Su pjovimu viskas gerai pas jį.

_________________
Kelią galima surasti arba nutiesti.


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 130 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 28 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Pereiti į:  
Veikia su phpBB® Forum Software © phpBB Group Color scheme by ColorizeIt!
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007