Apie peilių paskirtį ir naudojimosi jais patirtį
Atsakymo rašymas

Be galandimo ypatybių,

2012-01-30- 20:03

Be galandimo ypatybių, užvartos "elgesys" ir įtaka pjovimo savybėms dar priklauso ir nuo plieno rūšies. Į tai taip pat būtina atsižvelgi "kovojant" su užvartomis. ;)

O.Benderis rašė: Nikolajus,

2012-01-30- 20:23

O.Benderis rašė: Nikolajus, jei vardo nemaišau, galandytojas iš Ganzos, vienam seminare filmuotam

 

Gal apie šitą kalbi?

 

O kas yra wire edge (reiktų sugalvot Lietuvišką terminą, pvz. tiesinė užvarta...) daugmaž papasakota čia



 

Teko šnekėti su Tamsta Vladu.

2012-02-02- 1:00

Teko šnekėti su Tamsta Vladu. Pasirodo, kad mano atveju, su AUS-8 plienu, aš poliravau ji iki tokio lygio, kaip chromuotos virtuvės baldu rankenos. Pirmai poliravau su 1000 grid lansky akmenuku po to su žalia GOI pasta. Bet su AUS-8, tai beprasmiška, nes darau dar blogiau. Nuimu atsparumo briaunas nuo geležtės ir ji žymiai greičiau užlinksta.

mahelad rašė: Pasirodo, kad

2012-02-02- 6:32

mahelad rašė: Pasirodo, kad mano atveju, su AUS-8 plienu, aš poliravau ji iki tokio lygio, kaip chromuotos virtuvės baldu rankenos. Pirmai poliravau su 1000 grid lansky akmenuku po to su žalia GOI pasta. Bet su AUS-8, tai beprasmiška, nes darau dar blogiau.


Šiaip jau, apie tai, kad AUS-8 ir kitų minkštų plienų neverta poliruoti, čia jau buvo rašyta. Ir net ne kartą. ;)

Sveiki, turiu porą

2012-02-23- 15:57

Sveiki, turiu porą klausimėlių apie galandimą:
naudojuosi Spyderco Trianglu, strypeliai keramikiniai jau nusidėvėjo, čia minėjo apie deimantinius, kur jų gauti?
Ir dar bandžiau Lansky, tai nežinau neįmanoma medžioklinio peiilio įtvirtinti, jo pentis stora, o ašmenys staigiai nuplonėja ir jis visaip klebetuoja :-/ ar turit tokių problemų?

sijas rašė: Ir dar bandžiau

2012-02-23- 16:02

sijas rašė:Ir dar bandžiau Lansky, tai nežinau neįmanoma medžioklinio peiilio įtvirtinti, jo pentis stora, o ašmenys staigiai nuplonėja ir jis visaip klebetuoja :-/ ar turit tokių problemų?

Pamėgink pakišti sulankstyto popieriaus

Reiks pabandyti. viena galva

2012-02-23- 16:15

Reiks pabandyti. :) viena galva gerai, bet dvi geriau...

Deimantinių būna AIC.

2012-02-23- 17:53

Deimantinių būna AIC.

http://www.youtube.com/watch?

2012-02-25- 10:27

http://www.youtube.com/watch?v=mA5qy0iLxcU

Labai įdomus ir nuoseklus video :)

Sveiki, reikia jūsų pagalbos

2012-03-23- 9:43

Sveiki,

reikia jūsų pagalbos ! :) Iškilo tokia bėda, kad mano Izula yra šiek tiek nelygiai užgalasta. Todėl nusprendžiau ją pergaląsti. Viskas kaip ir gerai, bet pastebėjau, kad kairėje pusėje yra labai menkos užvartos, kurios net nejuntamos braukiant ranka ar nagu, o tiesiog labai sunkiai ižiūrimos. Bandžiau jas sulyginti, bet nieko nesigauna ;( Spėju tai reiškia, kad dar nepilnai suformavau ašmenis ir toliau reikia juos galąsti tokiu pat kampu ?

Bet jei ir toliau gręsia toks darbas norėčiau pamėginti užgaląsti ašmenis C variantu. Nuolydžius padaryti 30 laipsnių, o pacią raudoną dalį 40 laipsnių. Ar manote kad neverta ?

_Vladas_ rašė:Nuolydziai2.jpg


Taigi apibendrinus iškilo 2 klausimai. Kodėl atsirado ir neišnyksta užvartos. Ir ar galasti 30, o paskui 40 laipsniu kampu, ar ir toliau tęsti 40 laipsnių galandimą ?

Ugnius rašė: Taigi

2012-03-23- 16:46

Ugnius rašė:Taigi apibendrinus iškilo 2 klausimai. Kodėl atsirado ir neišnyksta užvartos. Ir ar galasti 30, o paskui 40 laipsniu kampu, ar ir toliau tęsti 40 laipsnių galandimą ?


Vienoje pusėje atsiradusi užvarta dažniausiai "neišnyksta" todėl, kad nelygiai suformuoti ašmenys. Tą pusę reikia galąsti tol, kol užvarta susidarys kitoje pusėje per visą ašmenų ilgį. Tik tuomet verta pradėti galąsti kitą pusę.

Užvartos susidarymas-pašalinimas nuo galandimo kampo tiesiogiai nepriklauso, tačiau galandant 30*, o po to baigiant 40* kampu subjektyviai pasigalanda greičiau, nes antrinis 40* nusklembimas yra siauras ir lengviau suformuojamas.

Dėl pirmo klausimo viskas

2012-03-23- 18:25

Dėl pirmo klausimo viskas aišku, ačiū :)

O dėl antrojo, tai kokių nors skirtumų pjovimo savybėse atsiranda, arba aštrumo išlaikyme ?

Galask ant 40 laipsnių ir

2012-03-23- 18:40

Galask ant 40 laipsnių ir nesuk galvos. Izulos 1095 plienas su 57 HRC vis vien ilgai nelaikys "britvinio" aštrumo, be to ne tam jis ir skirtas, mano manymu neverta vargt su 30 laipsnių kampu.

Ugnius rašė: O dėl antrojo,

2012-03-23- 18:46

Ugnius rašė:O dėl antrojo, tai kokių nors skirtumų pjovimo savybėse atsiranda, arba aštrumo išlaikyme ?


Teoriškai, su vienoda geležtės geometrija 40* pjaus kiek sunkiau nei 30*, bet užtai mechaninis atsparumas kiek didesnis.
O "aštrumo išlaikymas" labiau priklauso nuo atsparumo dilimui, t.y nuo plieno rūšies ir TA, nes čia įtakos turi ir plieno struktūra.
Žodžiu, parenkant tinkamą galandimo kampą ir abrazyvų rupumą, reikia kompleksiškai vertinti daugelį faktorių: peilio paskirtį, geleštės geometriją, plieno rūšį ir TA.

loki rašė: Galask ant 40

2012-03-23- 21:17

loki rašė:Galask ant 40 laipsnių ir nesuk galvos. Izulos 1095 plienas su 57 HRC vis vien ilgai nelaikys "britvinio" aštrumo, be to ne tam jis ir skirtas, mano manymu neverta vargt su 30 laipsnių kampu.


Na pažiūrėjęs šį video norėčiau pasiekti panašių rezultatų, nes matosi, kad aštrumą tikrai pakankamai laiko :)
http://www.youtube.com/watch?v=tSrlvqrZQKY

_Vladas_ rašė:
Ugnius rašė:O dėl antrojo, tai kokių nors skirtumų pjovimo savybėse atsiranda, arba aštrumo išlaikyme ?


Teoriškai, su vienoda geležtės geometrija 40* pjaus kiek sunkiau nei 30*, bet užtai mechaninis atsparumas kiek didesnis.
O "aštrumo išlaikymas" labiau priklauso nuo atsparumo dilimui, t.y nuo plieno rūšies ir TA, nes čia įtakos turi ir plieno struktūra.
Žodžiu, parenkant tinkamą galandimo kampą ir abrazyvų rupumą, reikia kompleksiškai vertinti daugelį faktorių: peilio paskirtį, geleštės geometriją, plieno rūšį ir TA.


Supratau, realiai vertinant mano įgūdžius šiame reikale, ir turimą sistemą (bazinis Sharp Maker'is) manau neverta žaisti su dvigubais kampais nes padarysiu dar blogiau. Tad tikriausiai liksiu ties 40* ir bandysiu pašalinti užvartas :)

Dėkui už pagalbą *buk*
Atsakymo rašymas