Apie peilių paskirtį ir naudojimosi jais patirtį
Atsakymo rašymas

Deimantinė ims. Nors žiūrint

2011-03-07- 10:12

Deimantinė ims.
Nors žiūrint į ateitį siūlyčiau vis vien imt Lansky arba Spyderco galastuvus, ateityje prireiks. Kam mokėti du kartus.

Dildė greičiausia ims. Be to

2011-03-07- 11:17

Dildė greičiausia ims. Be to ir pabandyti gali, 3-5LT už dildę ne per didžiausia investicija. Imti reikia plokščia ir geriausia smulkią. Aš taip formavau ašmenis damasko geležtei. Pabaigti, aišku, reikės su galastuvais.

Aš damasko geležtei ašmenis

2011-03-07- 12:30

Aš damasko geležtei ašmenis suformavau su Spyderco TriAnglu, su paprasta keramika, ne deimatais. Tačiau buvo šalutinis poveikis: laikas, pašliję nervai ir t.t. :-D :-D

O.Benderis rašė: Aš damasko

2011-03-07- 12:32

O.Benderis rašė:Aš damasko geležtei ašmenis suformavau su Spyderco TriAnglu. Tačiau buvo šalutinis poveikis: laikas, pašliję nervai ir t.t. :-D :-D

Mhm, trianglas menkai tinkamas kai reikia nuimt daugiau metalo :)
Komplektiniai keramikiniai strypeliai tam per švelnūs.

Katinas rašė: O.Benderis

2011-03-07- 12:39

Katinas rašė:
O.Benderis rašė:Aš damasko geležtei ašmenis suformavau su Spyderco TriAnglu. Tačiau buvo šalutinis poveikis: laikas, pašliję nervai ir t.t. :-D :-D

Mhm, trianglas menkai tinkamas kai reikia nuimt daugiau metalo :)
Komplektiniai keramikiniai strypeliai tam per švelnūs.

Užtat deimantiniai tinka. Tik juos reikia papildomai nusipirkti.

Silkinas rašė: Užtat

2011-03-07- 12:41

Silkinas rašė:Užtat deimantiniai tinka. Tik juos reikia papildomai nusipirkti.


Tas tiesa. Tik tiek, kad ir "bazinis" variantas gerokai palengviną kišenę :D

Katinas rašė: Komplektiniai

2011-03-07- 13:18

Katinas rašė:Komplektiniai keramikiniai strypeliai tam per švelnūs.

Tikrai taip, nors auksarankiai iš Spyderco forumo seniai sugalvojo tam priešnuodį - apsuka keramikinius strypelius norimo rupumo švitriniu (fiksuodami jį spyruokliniais segtukais popieriui). Anot jų, rezultatai ne ką blogesni nei deimantinių strypų, o kaina juokinga :)
Turiu deimantinius strypus, taigi šio metodo nebandžiau, bet asmeniškai man jis būtų priimtinesnis nei standartinės komplektacijos (ne deimantiniu) lanskiu barškint. :)
Tiesa, greičiausias būdas nuimti daug metalo, manau, būtų Vlado minėta rampa + kuo didesnių gabaritų ekstra grubus deimantinis galastuvas.

Visai įdomi mintis - apsukt

2011-03-07- 20:09

Visai įdomi mintis - apsukt spyderco strypukus švitriniu. Nors turiu Lanskio deimantinį rinkinį, bet su juo irgi niuansai - pagailėjau naudot pridėtą aliejų, drėkinau vandeniu, tai ant kai kurių akmenų atsiradų rūdžių :D Reiks pažiūrėt, prie progos, kaip jie gyvuoja:) Jei būtų galima atsukt laiką, rinkčiausi DMT sistemą, manau, ergonomiškesnė ir deimantai kokybiškesni, bent jau žmonės taip kalba :)

O Lanskis ir prie deimantinių

2011-03-07- 20:34

O Lanskis ir prie deimantinių galastuvų savo tepalą komplektuoja? Keista, iki šiol neteko girdėt, kad kas rekomenduotų tepalą su deimantais naudot, buvau įsitikinęs, kad tik vanduo arba nieko :-/

kas per DMT sistema?

2011-03-07- 20:36

kas per DMT sistema?

vandeninis rašė: kas per DMT

2011-03-07- 20:44

vandeninis rašė:kas per DMT sistema?


http://www.dmtsharp.com/products/whetstone.htm

ek rašė: O Lanskis ir prie

2011-03-07- 22:01

ek rašė:O Lanskis ir prie deimantinių galastuvų savo tepalą komplektuoja? Keista, iki šiol neteko girdėt, kad kas rekomenduotų tepalą su deimantais naudot, buvau įsitikinęs, kad tik vanduo arba nieko :-/

Yra pridedamas aliejaus buteliukas. Vat aliejus tinkamas deimantiniam, tinkamas ir vanduo. O paprastam akmeniui aliejus nelabai tinkamas, nes užkemša poras. Bent jau taip žiniuoniai kalba ir talmudai rašo :)

Nežinantiems kaip pagaląsti

2011-03-08- 2:13

Nežinantiems kaip pagaląsti išgaubto lęšio formos ašmenis (convex edge) - rekomenduoju pasižiūrėti kelias video pamokėles. :)

Na manyčiau, pradedančiajam

2011-03-08- 9:08

Na manyčiau, pradedančiajam geriau lansky (ar kitą sistemą su rėmeliu) negu spyderco. Ypač kai reikia ašmeis suvesti nuo nulio. Čia taip šneku todėl kad pats kažkada mėginau taip užgalasti damaskinę geležę :D Pradžia pasidariau ant juostinio šlifuoklio, paskui 3val brūžinau per spiderco ir supratau kad padariau neaštrų convex :D O kai įsigijau Lansky, šitos bėdos baigėsi, visada gaunsi 'fabrikiniai' , tiesūs ašmenys.
Su lansky padaryti naujus ašmenis damskui paprastai užtrunka 20-30 min. Galbūt su deimantiniu galstuvu tai galima padaryti ir greičiau, bet išgauti tokį tikslumą jau reikia buti geroooookai atmušus ranką ;)

Ps. prie to pačio istorija apie spiderco triangle :)
Kolegos sunūs mokosi airijoje virėju. Kalėdom palėkė į lietuvą, mes susitikom ir kolega paprašė parekomenduoti galstuvą, nes po pusmečio darbo, busimojo virėjo 'viktorinox' peiliai pasidarė 'ne tokie aštrūs kaip nauji' :D Aš parodžiau spiderco, jis nusprendė kad daiktas tinkamas ir tokį nusispirkęs išlėkė atgal į airiją....
Vakar su kolega kartu dirbam ir jam paskambino sunus paplepėti. Aš, aišku, šūktelėjau kad paklaustų kaip galastuvas....
Atsakymas: Kažkas nerealaus! peiliai kaip britvos, visi pirštai vėl supjaustyti :D bet jau taip įpratau prie aštrių peilių, kad po trijų dienų darbo man jie jau darosi nebeaštrūs ir juos vėl galandu... BET kolegos pabandę tokius 'ašipusius' peilius, išsižiojo ir nebeužsičiaupė :D sakė tokio aštrumo senai nematę :D :D :D

Rusijos kalviai,labai nekaip

2011-03-08- 10:07

Rusijos kalviai,labai nekaip atsiliepia apie damasko galandimą deimantiniais įrankiais.,,Deimanto kristaliukai galandant,užkabina kietąsias daleles ,jas išrauna suardydama struktūrinę karbidų gardelę"(pažodžiui daugmaž taip)
Atsakymo rašymas