Apie peilių paskirtį ir naudojimosi jais patirtį
Atsakymo rašymas

Katinas rašė: Survival.lt

2011-04-03- 12:24

Katinas rašė:Survival.lt matau pora Schrade galąstuvų: SCKIT1 ir SCKIT2. Sistema panaši į Lanksy. Gal kas bandė? Kokie įspūdžiai?

Panašų į sckit2 banžiau. Labai neblogai suformuoja ašmenis. Žinoma, visur reikia įgūdžių ir pripratimo. Patogu formuoti ašmenis peiliams su ilgesne geležte.

Kas link ašmenų formavimo,

2011-04-03- 12:47

Kas link ašmenų formavimo, tai labai tikėtina, kad veikia taip pat efektyviai kaip ir Lansky'iai. Reikės, matyt, nuvažiavus į parduotuvę juos gyvai pačiupinėt ir išsiaiškint kokios jie kokybės.

Kaina, matau, ne pati

2011-04-03- 13:09

Kaina, matau, ne pati didžiausia. Mano bandytas brandesnis buvo. Galima ir pirkti.

Gal kas žino kokiu kampu

2011-04-09- 15:44

Gal kas žino kokiu kampu užgaląstas Kershaw JYD? 20 laipsniu?

Sveiki, gal galite patarti

2011-05-04- 19:12

Sveiki, gal galite patarti ?
Nesenai pasigalandau savo SOG Aegis su spyderco triangle, galandau 40 laipsnių kampu, viskas atrodė puiku, skuto plaukus be problemų. Tačiau šiandiena perpjoviau kiek kietesnę medžiagą, net nežinau kai jinai vadinasi, žodžiu į ją buvo gėlės susuktos (jokių vielučių ten nėra), pjoviau pasidėjęs ant pjovimo lentutės (plastmasinės). Atpjoviau kokį gerą pusmetrį, po to pastebėjau, kad peilis plaukų nebeskuta ta vieta kur buvo pjauta. Negana to, atsirado smulkių vos akimi įžiūrimų ašmenų užlinkimų. Plienas AUS 8 tad nemanau, kad problema tame. Matyt ne kokie mano galandimo įgūdžiai ar dar kažkas ko aš nesuprantu. Gal galite pakomentuoti dėl ko tai galėjo atsitikti ? Ačiū :)

Priežastys gali būti dvi -

2011-05-04- 21:09

Priežastys gali būti dvi - medžiaga, kurią pjovei buvo per kieta plienui arba ant ašmenų buvo palikta užvarta.
Su užvarta peilis plaukus skuta, bet jeigu pjaunama kas bent kiek kietesnio, ašmenų briauna labai greitai užsivarto.

Patiko

2011-05-05- 8:47

Patiko aštrumas!
http://www.youtube.com/watch?v=Jli_yr1w ... re=related

Matomai buvo palikta užvarta,

2011-05-05- 12:01

Matomai buvo palikta užvarta, gal galit patarti kaip ją pašalinti ir galandant nesuformuoti naujos, nes esu visiškas 0 šioje srityje... *pack*

Perskaityk temą nuo pradžios

2011-05-05- 16:34

Perskaityk temą nuo pradžios - ten yra atsakymai. ;)
O toliau - "mokytis, mokytis ir dar kartą mokytis" (c) V.I.Leninas :D

Pabaigai gali išmėginti

2011-05-05- 18:48

Pabaigai gali išmėginti poliravimo pastas: GOI, aliuminio oksido arba deimantinę, užteptas ant kartono.

Girez rašė: Pabaigai gali

2011-05-05- 19:05

Girez rašė:Pabaigai gali išmėginti poliravimo pastas: GOI, aliuminio oksido arba deimantinę, užteptas ant kartono.


Poliravimo pastos gerai padeda smulkiastruktūriams ir kietai grūdintiems plienams.
AUS8 poliruoti neverta, nes neturint galandimo įgūdžių, didelė tikimybė, kad ašmenų briauna "užsilaižys" ir peilis pjaus blogiau nei prieš tai.

Persiskaičiau temą, dar kartą

2011-05-05- 19:59

Persiskaičiau temą, dar kartą pažiūrėjau video pridėtą prie galąstuvo na ir viską bent jau mano akimis darau taip kaip ir reikia. Bet reikia matyt "ranką atmušti" spėju nelygiai kampą išlaikau, todėl ir susidaro tos užvirtos, galimas toks variantas ?

Per stipriai spaudi, gal ?

2011-05-05- 20:26

Per stipriai spaudi, gal ?

e2ards rašė: Per stipriai

2011-05-05- 22:36

e2ards rašė:Per stipriai spaudi, gal ?

Labiausiai tikėtina priežastis. :ok:

Ką gi, mėginsiu pergaląsti

2011-05-05- 22:49

Ką gi, mėginsiu pergaląsti švelniai, švelniai, lyg su moterimi bendraučiau :D
Ryt pranešiu kaip sekėsi :)
Atsakymo rašymas