Diskusijų forumai

www.peilininkai.lt

Dabar yra 2024-03-29- 1:57

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 95 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Kitas
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 2015-05-06- 0:01 
Atsijungęs
Peiliadirbys

Užsiregistravo: 2014-12-14- 0:27
Pranešimai: 205
Miestas: Vilnius
Siaip wd 40 yra gerai isvalytas zibalas pagrinde, nepaslaptis jog zibalas yra rugstinis naftos produktas ir kaip visos rugstis sukelia korozija. Beja per diena ir nugaruoja jai nepastebejot.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2015-05-06- 0:09 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2013-09-13- 21:23
Pranešimai: 302
Miestas: Vilnius
Suopis berods yra minėjęs, kad gavęs naują skustuvą ir kai neturi laiko su juo užsiimti, tai su WD-40 nupurškia. Gal pats pataisys jei ne taip jį supratau.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2015-05-06- 2:10 
Atsijungęs
LPA narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-01-04- 12:31
Pranešimai: 284
Miestas: Marijampolė
WD-40 korozijos tikrai nesukelia, bet apsaugo tikrai prastai. Iš purškalų yra tokia Wurht "Antikorozinė koncervavimo alyva", bet joks purškalas neprilygs geram, atspariam vandeniui guolių tepalui, pvz. http://www.skf.com/group/products/lubri ... index.html
O vaškas gerai tol, kol jis nenukris. Jei paviršius lygus - nesilaikys.

Kęstučiui atskirai (nes kelintą kartą pretenziją girdžiu).
Elmax'o lapą nepjaustyti "balgarke" patariau prieš tai to niekad nedariusiems su "paprasta skarda". Patariau raštu, tad galim patikrint. :hi:


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2015-05-06- 7:00 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2014-05-14- 16:39
Pranešimai: 1391
Miestas: Kaunas
zanza rašė:
Truputį ne į temą, bet žiūrėdamas Autine facebook grupei video kaip gamina kirvį ir pamačiau, kad jį ištepa madaus koriu. Kas čia per gudrybė?

Mano manymu trynimas medaus koriu duoda dvigubą efekta. Vaškas apsaugo nuo drėgmės, o medus kuris šiaip jau turi rugstiniu savybių sudaro patiną tolimesnei apsaugai.

_________________
Išminuotojai vaikšto lėtai, bet jų geriau nelenkti (;


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2015-05-06- 8:54 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-06-24- 21:40
Pranešimai: 3312
Miestas: Kaunas
Kestutis ply rašė:
GAdai, mažiau tu skaityk tos teorijos. Korys ir yra vaškas, ar jis perlydytas ar ne neturi skirtumo, jei teisingai naudosi. O vašku metalai dengiami ir kalvystėje tai ne naujiena. Ir pofik man ką tie ,,šiuolaikiniai tyrimai" įrodo. Aš ir WD-40 ir vašką naudoju pakankamai dažnai ir žinau kas geriau laiko. Apipurkšk vieną kirvį WD-40 o kitą įtrink vašku ( tą padaryti yra keletas būdų) ir pabandyk pasivežioti tuos du kirvius po parodas, kur praeina šimtai žmonių ir kurie nuolat ima į rankas, čiupinėja ir t.t. ir pamatysi kas geriau apsaugo plieną. Aš jau esu, tai išbandęs ir ne tik su vašku ar WD-40, o su daugybe įvairių priemonių. Bet ką čia jums teoretikams įrodysi, tai jums elmax'o su bulgarke atpjauti neįmanoma, tai su WD-40 tvoras dažyt galima XD
p.s. jei rimtai, tai WD-40 apsaugo gerai tik tuo atveju, jei nuolat juo purškalioji ir neleidi išdžiūti ;)


Na tai sakau - vaškas kaip ir supransčiau, bet bliam korys t.y. užterštas visom įmanomom bičių veiklos priemaišom ir cukrais vaškas tik paskatins taškinę koroziją tose vietoje kur cukrus dėl savo higroskopiškumo vandens pritrauks. Pliusas tik tas, kad skaniai medum kvepia ;) Vaškas kaip metalo apsauga pasirinkimas nekoks, nes pats vaškas sudarytas iš sočiųjų rūgščių. Tiesiog yra geresnių priemonių, ir nereikia išradinėti "pamirštų senovės technologijų", kurios niekuo nėra pranašesnės, o veikiau jau prastesnės nei šiuolaikinės. Aš irgi daug visko išbandęs Kęstuti, daug visokių eksperimentų pridaręs, ir racionaliausiai kirvuko galvą IMHO apsaugo skystos purškiamos dangos - WD40 ir Liquid Wrench. Racionaliausiai turiu omenyje, kad lengva padengti ir neišsimozoti kaip kaliausei, o nudžiūvus danga nelimpa ir per daug netepa rankų (GIKO teisingai parašė, kad tepalas labai gerai, bet jis tepa ilgą laiką ką bepaliesi). Kol kas apsistojau ties Liquid Wrench skystu teflonu.
P.S. Elmax galima drąsiai su bulgarke pjauti, o kaip kitaip gi mes iš jo geležtes darytume...kalba buvo, kad jis ypač atsparus dilimui ir su bulgarke užsi*isimas jį pjauti dideliais kiekiais, nes diskeliai eina 'migam'.;)

_________________
Information is a weapon of mass destruction...


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2015-05-06- 9:14 
Atsijungęs
LPA narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-30- 16:33
Pranešimai: 1520
Miestas: Kaunas
"Neskaičiau bet aptarinėju" :) Kalba greičiausia ne apie diskelių dilimą (su kuo dar galima susitaikyti), o apie didelio plono lapo pjovimo ypatybes ir riziką, kad kraštai gali sugnybti diskelį.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2015-05-06- 10:21 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-06-24- 21:40
Pranešimai: 3312
Miestas: Kaunas
TerMind rašė:
"Neskaičiau bet aptarinėju" :) Kalba greičiausia ne apie diskelių dilimą (su kuo dar galima susitaikyti), o apie didelio plono lapo pjovimo ypatybes ir riziką, kad kraštai gali sugnybti diskelį.


Kalba pas Liną automobilyje būtent ir buvo apie atsparumą ir užsiknisimą pjaunant, Tomas gi paaiškino, kad jis pradedantiesiems taip rašė, o mes išdiskutavome realybę.;) Bet kokio metalo lapą tau gali sugnybti, jei jis plonas ir didelio ploto, ir atraminiai taškai išdėstyti netolygiai, todėl tai man mažiau svarbu nei diskeliai, kurie beje kokybiški kainuoja pakankamai.;)

_________________
Information is a weapon of mass destruction...


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2015-05-06- 12:06 
Atsijungęs
LPA narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-01-04- 12:31
Pranešimai: 284
Miestas: Marijampolė
Sakau gi, kad yra Wurth Antikorozinė konservavimo alyva, kodas 893 15, 330 ml. Daigtas skirtas apsaugai nuo korozijos, o ne viskas viename.
Dėl pjovimo, tai pjauti Elmax'ą "balgarke" galima be problemų, bet tik jei nereikia ką nors konkrečiai išpjauti.:D Toks pjovimas buvo pasirinktas norint sutaupyti, o pjaunant ilgas juostas neturint įgūdžių, kantrybės ir t.t. būtinai pasiseks stipriai prikreivoti, nesigaus plotis kokio tikėtasi ir neliks taupymo.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2015-05-08- 22:19 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2013-09-13- 21:23
Pranešimai: 302
Miestas: Vilnius
Gal kokia nauja tema? Pvz.: "Kas iš ko padaryta? Pateikite savo nuomone!"


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2015-05-08- 23:05 
Atsijungęs
Administratorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2014-01-08- 9:58
Pranešimai: 217
Miestas: Vilnius
Diskusija apie WD-40 cheminę sudėtį perkelta į atitinkamą temą.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2015-05-08- 23:40 
Atsijungęs
Peiliadirbys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011-08-10- 21:51
Pranešimai: 1310
Miestas: Tauragė
Tomas rašė:

Kęstučiui atskirai (nes kelintą kartą pretenziją girdžiu).
Elmax'o lapą nepjaustyti "balgarke" patariau prieš tai to niekad nedariusiems su "paprasta skarda". Patariau raštu, tad galim patikrint. :hi:


Tomai, mano kaip sakai ,,pretenzija" tikrai nebuvo skirta tau ir nesuprantu kodėl taip nori ją pasisavinti :D Aš puikiai supratau ką tu tuomet norėjai pasakyti, bet buvo tokių kurie nesuprato ir pradėjo man aiškinti kad ,,neturėčiau iliuzijų supjaustyti elmax'o lapą bulgarke". Jei žmonės bulgarkę paima į rankas kartą į pusmetį, tai gal tokie neturėtų mokyti tų kurie dirba tokį darbą kasdien 8(
Tas pats ir su WD-40. Kiek man teko su juo susidurti, tai jis naudojamas tikrai ne apsaugai nuo korozijos, o kaip skvarbi alyva užrūdijusiems varžtams atmirkyti. Vaškas kalvystėje naudojamas metalo padengimui. Ir tikrai tai nėra jokia pamiršta senovinė technologija. Toks būdas buvo naudojamas ir senovėje, bet sėkmingai naudojamas ir šiais laikais. Paprasčiausiai nereikia šnekėti apie tai ko neišmanai arba su kuo nesi susidūręs ( čia netaikau niekam asmeniškai :D ). Kaip ir minėjau, metalą padengti vašku yra keletas plačiai naudojamų būdų ir teisingai parinkus technologiją niekas nuo nieko nenutrupa ir nenubyra. Bet aišku jei tą padengimą kažkas supranta kaip tiesiog ,,paimu gabalą korio ir patrinu į kirvį" tai neverta net diskusijos toliau plėtoti :ne:

_________________
www.kalviodarbai.lt


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2015-05-09- 1:09 
Atsijungęs
LPA narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-01-04- 12:31
Pranešimai: 284
Miestas: Marijampolė
Suprantu, kad pretenzija ne man, o tiems, kurie mano patarimo paklausė. Beje, abejonių dėl pjovimo pasekoje Kęstutis Elmax'ą supjovė ir visi džiaugėsi tiesiomis ir gero pločio juostomis. :liuks2: (ir toliau nepatariu "bandyti to daryti namuose")
Kas liečia antikorozinius purškalus, aš juos naudoju staklėms ar metalo gabalui, kuriam ilgai pagulėti (arba pastovėti)nusimato, o daigtui, kurį teks čiupinėti, tikrai rinkčiausi vašką. Neabejoju, kad visiems būtų smagu išgirsti, kaip jį teisingai naudoti. :?:


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2015-05-09- 1:26 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2014-05-14- 16:39
Pranešimai: 1391
Miestas: Kaunas
Tomas rašė:
Neabejoju, kad visiems būtų smagu išgirsti, kaip jį teisingai naudoti. :?:

Tai laukiam instrukcijų :) Ar čia perduosi fasą Plyskaičių Kęstučiui?

_________________
Išminuotojai vaikšto lėtai, bet jų geriau nelenkti (;


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2015-05-09- 1:41 
Atsijungęs
LPA narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-01-04- 12:31
Pranešimai: 284
Miestas: Marijampolė
Nesupratau prie ko tas fasas (ar kas tas fasas).


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2015-05-09- 2:18 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2014-05-14- 16:39
Pranešimai: 1391
Miestas: Kaunas
Tomas rašė:
Nesupratau prie ko tas fasas (ar kas tas fasas).

Jei nori gali vadinti kamuolio perdavimu.

_________________
Išminuotojai vaikšto lėtai, bet jų geriau nelenkti (;


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 95 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 24 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Pereiti į:  
Veikia su phpBB® Forum Software © phpBB Group Color scheme by ColorizeIt!
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007