Diskusijų forumai

www.peilininkai.lt

Dabar yra 2021-06-25- 11:27

Visos datos yra UTC + 2 valandos
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 21 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 2014-09-12- 1:51 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 19:43
Pranešimai: 9505
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Tomas rašė:
Nesu niekam apie tokią garantiją sakes.

Bet juk niekada neatsisakai ištaisyti, jeigu su peiliu kas negerai. Nesvarbu kiek praėjo laiko.
Tai iš esmės ir yra Meistro garantija "iki gyvos galvos". :)

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2014-09-12- 7:33 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-06-24- 20:40
Pranešimai: 3332
Miestas: Kaunas
_Vladas_ rašė:
Tomas rašė:
Nesu niekam apie tokią garantiją sakes.

Bet juk niekada neatsisakai ištaisyti, jeigu su peiliu kas negerai. Nesvarbu kiek praėjo laiko.
Tai iš esmės ir yra Meistro garantija "iki gyvos galvos". :)


Tokiu atveju ir aš duodu garantiją iki gyvos galvos :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2014-09-12- 10:49 
Atsijungęs
LPA narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-01-04- 11:31
Pranešimai: 274
Miestas: Marijampolė
Jei teiki garantiją "iki gyvos galvos", iškart aišku, kad meluoji. Jei meluoji apie garantiją, kodėl nepamelavus ir daugiau?
Aš teikiu "garantiją iki pensijos". :E


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2014-09-12- 12:27 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-06-24- 20:40
Pranešimai: 3332
Miestas: Kaunas
Tomas rašė:
Jei teiki garantiją "iki gyvos galvos", iškart aišku, kad meluoji. Jei meluoji apie garantiją, kodėl nepamelavus ir daugiau?
Aš teikiu "garantiją iki pensijos". :E


Negali žinoti, gal net nesulauksi pensijos, todėl logiška būtų sakyti "iki gyvos galvos".;)


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2014-09-12- 13:21 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-18- 9:22
Pranešimai: 1382
Miestas: Vilnius
Tomas rašė:
Linuks rašė:
Silkinas rašė:
Tai kas pas mus garantiją iki gyvos galvos suteikia?

Tomas.

Nesu niekam apie tokią garantiją sakes. Tas (ne)gražus amerikoniškas pasakymas net nelabai aišku ką reiškia.

Nieko nežinau-ŽURNALISTAI SAKĖ ir šventa. Beliko tik išsiaiškinti, kuris lietuviškas peiliadirbys čia taip užgarantuos. :E
Kola kas niekas nenori prisipažinti :)

_________________
http://laidas.weebly.com/


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2014-09-14- 1:03 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 19:43
Pranešimai: 9505
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
AŽ gavau klausimą:
Cituoti:
Prieš kelis metus pirkau pas Jus medžioklinį peilį, o šią vasarą pastebėjau peilio rankenos gale atsiradusį įskilimą. Iš pradžių jis netrukdė, bet dabar padidėjo ir rankena ėmė klibėti. Į medžius jo niekas nemėtė. Buvo naudotas tik pagal paskirtį kaip medžioklinis. Ar peiliui taikoma kokia nors garantija ir pas ką kreiptis dėl remonto?

Kadangi atsakymas gali būti aktualus ir kitiems, paskelbiu jį viešai.

1. Atsiuskite peilį apžiūrai. Nes tik ištyrinėjus įmanoma objektyviai nustatyti defekto pobūdį ir atsiradimo priežastis.

2. Lietuvoje, kaip ir visoje ES galioja bendra tvarka, kad jeigu gamintojas/pardavėjas nenurodė kitaip, peiliams, kaip ir kitiems ilgalaikio naudojimo buitiniams gaminiams taikomas dviejų metų garantinis terminas.
Kuris skaičiuojamas nuo gaminio įsigijimo datos *.
* Įrodyti įsigijimo datą privalo gaminį įsigijęs naudotojas.

Jeigu gamintojas/pardavėjas nustato ilgesnį nei dviejų metų garantinį terminą - taikomas ilgesnis.
O jeigu gamintojas/pardavėjas nustato trumpesnį nei dviejų metų garantinį terminą - vis viena galioja įstatymo nustatytas dviejų metų terminas.

Gamintojo/pardavėjo garantija (patvirtinimas) dėl daiktų kokybės yra, nepaisant to, ar tokia garantija atskirai buvo numatyta, ar ne (garantija pagal įstatymą).
Išimtis taikoma tik tais atvejais, kai yra perleidžiamas nekondicinis gaminys, kurio kokybės neatitikimas įprastiems reikalavimams yra akivaizdus ar gali būti nustatytas atidaus pirkėjo be jokio specialaus tyrimo.

Visais kitais atvejais gamintojas/pardavėjas garantuoja, kad nėra paslėptų daiktų trūkumų, dėl kurių daikto nebūtų galima naudoti tam tikslui, kuriam pirkėjas jį ketino naudoti, arba dėl kurių daikto naudingumas sumažėtų taip, kad pirkėjas, apie tuos trūkumus žinodamas, arba apskritai nebūtų to daikto pirkęs, arba nebūtų už jį tiek mokėjęs.

Garantija tiesiogiai susijusi su Netinkamos kokybės samprata:
1. Produktas yra netinkamos kokybės, jeigu jis neatitinka saugos reikalavimų, kurių protingai gali tikėtis vartotojas. Ar produktas yra tinkamos ar netinkamos kokybės, nustatoma atsižvelgiant į:
1) nurodomas produkto savybes (reklamą);
2) tai, ar produktą galima naudoti tam, kam tikimasi jį naudoti;
3) laiką, kai produktas buvo išleistas į apyvartą;
4) produkto konstrukcinius, receptinius ar kitokius trūkumus;
5) kitas aplinkybes.
2. Negalima produkto laikyti netinkamos kokybės tik dėl to, kad vėliau į apyvartą išleistas geresnis produktas.

Gamintojas/pardavėjas atsako už daiktų trūkumus (netinkamą kokybę), jeigu pirkėjas įrodo, kad jie atsirado iki daiktų perdavimo arba dėl priežasčių, atsiradusių iki daiktų perdavimo.

Kai gamintojas/pardavėjas garantuoja daiktų kokybę, jis atsako už daiktų trūkumus, jeigu neįrodo, kad šie atsirado po daiktų perdavimo pirkėjui dėl to, kad pirkėjas pažeidė daikto naudojimo ar saugojimo taisykles, arba dėl trečiųjų asmenų kaltės ar nenugalimos jėgos.

Jeigu daiktų kokybė perleidžiant nebuvo aptarta, gamintojas/pardavėjas privalo perduoti pirkėjui tokios kokybės daiktus, kad juos būtų galima naudoti tam, kam jie paprastai naudojami. Tačiau jeigu prieš įsigydamas pirkėjas pranešė pardavėjui apie konkretų tikslą, kuriam jis perka daiktus, tai pardavėjas privalo perduoti pirkėjui tokios kokybės daiktus, kad jie tiktų tam konkrečiam tikslui.

Laikoma, kad daiktai neatitinka kokybės reikalavimų, jeigu jie neturi tų savybių, kurių pirkėjas galėjo protingai tikėtis, t. y. kurios būtinos daiktui, kad jį būtų galima naudoti pagal įprastinę ar specialią paskirtį.

Na, ir pabaigai:
LR Civilinio kodekso 6.334 straipsnis. Netinkamos kokybės daiktą nusipirkusio pirkėjo teisės
1. Jeigu parduotas daiktas neatitinka kokybės reikalavimų ir pardavėjas su pirkėju neaptarė jo trūkumų, tai nusipirkęs netinkamos kokybės daiktą pirkėjas turi teisę savo pasirinkimu pareikalauti:
1) kad daiktas, sutartyje apibūdintas pagal rūšį, būtų pakeistas tinkamos kokybės daiktu, išskyrus atvejus, kai trūkumai yra nedideli arba jie atsirado dėl pirkėjo kaltės;
2) kad būtų atitinkamai sumažinta pirkimo kaina;
3) kad pardavėjas neatlygintinai per protingą terminą pašalintų daikto trūkumus arba atlygintų pirkėjo išlaidas jiems ištaisyti, jei trūkumus įmanoma pašalinti;
4) grąžinti sumokėtą kainą ir atsisakyti sutarties, kai netinkamos kokybės daikto pardavimas yra esminis sutarties pažeidimas.
2. Jeigu dėl paslėpto trūkumo, buvusio pirkimo–pardavimo sutarties sudarymo metu, nupirktas daiktas žūva, tai pardavėjas privalo grąžinti pirkėjui sumokėtą kainą. Jeigu daiktas žuvo dėl nenugalimos jėgos arba dėl pirkėjo kaltės, tai pirkėjui atlyginamas tik daikto vertės jo žuvimo momentu ir daikto kainos skirtumas.
3. Jeigu dėl paslėpto trūkumo daiktas žuvo, o pardavėjas apie tą trūkumą žinojo arba turėjo žinoti, tai jis privalo ne tik grąžinti pirkėjui sumokėtą kainą, bet ir atlyginti nuostolius.
4. Sutarties sąlygos, panaikinančios ar apribojančios pardavėjo atsakomybę už daiktų trūkumus, negalioja, išskyrus atvejus, kai jis pirkėjui atskleidė daikto trūkumus, kurie pardavėjui buvo ar turėjo būti žinomi, taip pat atvejus, kai pirkėjas savo rizika pirko daiktus iš asmens, kuris nėra profesionalus pardavėjas.

LR Civilinio kodekso 6.335 straipsnis. Daiktų kokybės garantijos terminas
1. Įstatymai ar sutartis gali numatyti, kad pardavėjo suteikiama daiktų kokybės garantija galioja tam tikrą laiką. Garantija šiuo atveju galioja visoms daiktų sudėtinėms dalims, jeigu kas kita nenustatyta įstatymuose ar sutartyje.
2. Garantijos terminas pradedamas skaičiuoti nuo daiktų perdavimo, jeigu sutartis nenumato ko kita.
3. Jeigu pirkėjas negali naudotis daiktais, kuriems yra nustatytas kokybės garantijos terminas, dėl nuo pardavėjo priklausančių kliūčių, tai garantijos terminas neskaičiuojamas tol, kol pardavėjas tas kliūtis pašalina.
4. Jeigu ko kita nenustatyta sutartyje, garantijos terminas pratęsiamas tokiam laikui, kurį pirkėjas negalėjo daikto naudoti dėl trūkumų, jeigu pirkėjas tinkamai pranešė pardavėjui apie pastebėtus trūkumus.
5. Komplektuojamųjų detalių kokybės garantijos terminas yra toks pat kaip pagrindinio gaminio ir pradedamas skaičiuoti kartu su pagrindinio gaminio kokybės garantijos terminu, jeigu sutartis nenumato ko kita.
6. Kai pardavėjas pakeičia daiktą ar jo komplektuojamąją detalę per nustatytą kokybės garantijos terminą, tai naujam daiktui ar naujai komplektuojamajai detalei taikomas toks pat kokybės garantijos terminas, koks buvo nustatytas ir pateiktam daiktui ar komplektuojamajai detalei, jeigu sutartis nenumato ko kita.

Reziumuojant:

- garantija peilio kokybei galioja du metus nuo įsigijimo. Nebent peilio gamintojas yra nustatęs ilgesnį garantinį terminą.

- per garantinį terminą atsiradęs peilio rankenos defektas dėl gamintojo kaltės (pvz. panaudota skilinėti linkusi mediena, ji nebuvo tinkamai aprodorota ar buvo pažeista etc) gali būti arba neatlygintinai pašalintas, arba naudotojui atlyginama kitais LR Civilinio kodekso 6.334 straipsnyje numatytais būdais.

- peilio rankenos defektas atsiradęs dėl naudotojo kaltės (pvz. peilis buvo mėtomas ar kitaip naudojamas ne pagal paskirtį), nepriklausomai nuo garantinio termino eigos, gali būti pašalintas tik naudotojo sąskaita, jeigu naudotojas susitars su gamintoju dėl remonto darbų apimties ir vertės.

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 21 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2

Visos datos yra UTC + 2 valandos


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Pereiti į:  
Veikia su phpBB® Forum Software © phpBB Group Color scheme by ColorizeIt!
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007