Diskusijų forumai

www.peilininkai.lt

Dabar yra 2024-04-19- 12:01

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 1954 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109 ... 131  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Re: Laikrodžiai
StandartinėParašytas: 2018-09-26- 0:41 
Atsijungęs
Peiliamišys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-17- 17:37
Pranešimai: 1726
Šalis: Éire
Miestas: Cill Chainnigh
swerfot rašė:
Tūr-bulijonai man nepatinka vien todėl, kad rankiniuose laikrodžiuose jie visiškai beprasmiai. Jie turėjo prasmę kišeniniuose laikrodžiuose

asmenine praktine nuomone? :/


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Laikrodžiai
StandartinėParašytas: 2018-09-26- 6:45 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2014-05-14- 16:39
Pranešimai: 1391
Miestas: Kaunas
swerfot rašė:
Tūr-bulijonai man nepatinka vien todėl, kad rankiniuose laikrodžiuose jie visiškai beprasmiai. Jie turėjo prasmę kišeniniuose laikrodžiuose, bet į rankinius juos pradėjo montuot vien tam, kad pakelt kainą su dar vienu "complication". Kiti "complications" bent jau atlieką kažkokią tai funkciją, kad ir ne visada labai praktišką, o turbilijonas nedaro nieko, apart kainos kėlimo. Nu ok, dar atrodo įdomiai.

Na papasakok man nesuprantančiam, kuo skiriasi rankinis laikrodis nuo kišeninio, kad viename veikia (turi prasmę), o kitame ne? Jei kalbėt apie pasikeitusį mechanizmą kuris atsparesnis kažkam ir jam nereikalingas kažkoks brangus kompensatorius, tada suprantu. Bet pasikeitęs mechanizmas gali būti abiejuose korpusuose.

_________________
Išminuotojai vaikšto lėtai, bet jų geriau nelenkti (;


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Laikrodžiai
StandartinėParašytas: 2018-09-26- 7:31 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-07-26- 15:53
Pranešimai: 2544
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Desantas rašė:
swerfot rašė:
Tūr-bulijonai man nepatinka vien todėl, kad rankiniuose laikrodžiuose jie visiškai beprasmiai. Jie turėjo prasmę kišeniniuose laikrodžiuose, bet į rankinius juos pradėjo montuot vien tam, kad pakelt kainą su dar vienu "complication". Kiti "complications" bent jau atlieką kažkokią tai funkciją, kad ir ne visada labai praktišką, o turbilijonas nedaro nieko, apart kainos kėlimo. Nu ok, dar atrodo įdomiai.

Na papasakok man nesuprantančiam, kuo skiriasi rankinis laikrodis nuo kišeninio, kad viename veikia (turi prasmę), o kitame ne? Jei kalbėt apie pasikeitusį mechanizmą kuris atsparesnis kažkam ir jam nereikalingas kažkoks brangus kompensatorius, tada suprantu. Bet pasikeitęs mechanizmas gali būti abiejuose korpusuose.

Esminis skirtumas čia tas, kad kišeninis laikrodis praktiškai visą laiką prabūna vienodoje padėtyje žemės atžvilgiu, dėl to gravitacija jam turi įtakos. Tuo tarpu rankinis laikrodis, esantis ant riešo, jau pats savaime gaunasi kaip turbilijonas, nes kad ir koks sėslus žmogus tu būtum, tavo riešo padėtis per dieną keičiasi tiek daug kartų, kad gravitacijos poveikį "išvidurkina" geriau nei bet koks turbulijonas.
Teoriškai, galėtum ginčytis, kad net ir judančiame rankiniame laikrodyje turbinijonas prideda kažkokį labai mažą, visiškai marginalų efektą, bet aš lygiai taip pat galėčiau atsakyt, kad teoriškai tavo riešo judėjimas ir turbulijono sukimasis tam tikrais momentais gali atšaukti vienas kitą arba priešingai, surezonuoti per stipriai, taip netgi pablogindami mechanizmo tikslumą. Tačiau tokių mikro niuansų neįmanoma įrodyti arba paneigti nepadarius tiksliai išmatuojamų bandymų, o tokius bandymus padaryti būtų nerealiai sudėtinga. Faktas lieka tik tas, kad riešo judėjimas jau ir taip kompensuoja (tiksliau vidurkina) gravitacijos poveikį, dėl to turbilijonas praranda prasmę.


Paskutinį kartą redagavo swerfot 2018-09-26- 8:49. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Laikrodžiai
StandartinėParašytas: 2018-09-26- 7:35 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-07-26- 15:53
Pranešimai: 2544
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Banginis rašė:
swerfot rašė:
Tūr-bulijonai man nepatinka vien todėl, kad rankiniuose laikrodžiuose jie visiškai beprasmiai. Jie turėjo prasmę kišeniniuose laikrodžiuose

asmenine praktine nuomone? :/

Nuomonė ir antipatija grynai asmeninė ir subjektyvi, tačiau priežastis objektyvi ir paremta faktais. Ankstesnėj žinutėj Desantui atrašiau kodėl.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Laikrodžiai
StandartinėParašytas: 2018-09-26- 9:39 
Atsijungęs
Peiliamišys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-17- 17:37
Pranešimai: 1726
Šalis: Éire
Miestas: Cill Chainnigh
swerfot rašė:
Nuomonė ir antipatija grynai asmeninė ir subjektyvi, tačiau priežastis objektyvi ir paremta faktais.

idomu, idomu. pasakok placiau, kokius tourbillon'us turejai ir naudojai?


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Laikrodžiai
StandartinėParašytas: 2018-09-26- 10:01 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-07-26- 15:53
Pranešimai: 2544
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Banginis rašė:
idomu, idomu. pasakok placiau, kokius tourbillon'us turejai ir naudojai?

Ką tai turi bendro su naudojimu? :-/ Čia tas pats, jei aš pasakyčiau, kad mašina su 5 ratais yra geriau nei mašina su 4 ratais, tu pasakytum, kad nesąmonė, teoriškai penktas ratas nieko neduoda. Tada aš paklausčiau kokias penkiarates mašinas esi naudojęs. Čia yra elementari fizika, kurią aš jau paaiškinau. Manai kitaip? Ok, tai kokius turbilijonus tamsta esate naudojęs ir kaip konkrečiai jie pagerino laikrodžio veikimą? Kaip jau sakiau, šita diskusija gali būti tik teorinė, nes praktikoje turbilijono reikšmės rankinio laikrodžio tikslumui nustatyti neįmanoma. Nebent tamsta nustatei ir nori pasidalinti rezultatais?..
Nes matai, aš pateikiau labai aiškius ir elementaria fizika paremtus argumentus savo nuomonei pagrįsti, tačiau pats kol kas nepateikei visiškai jokių. Ir net maniškių paneigti nesugebėjai. Tavo klausimas yra maždaug tas pats kaip "Kokius placebus tamsta asmeniškai bandei ir naudojai?"


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Laikrodžiai
StandartinėParašytas: 2018-09-26- 10:12 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-07-26- 15:53
Pranešimai: 2544
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Na, bet tarkim, mano žodis ir mano argumentai tau nieko nereiškia, net jei jie ir pagrįsti logika. Ne problema, gali paieškoti internete informacijos apie tai, va pora pavyzdžių:
https://www.bloomberg.com/news/articles ... wristwatch
Cituoti:
Asked if it's true that a tourbillon could at least proved a theoretical benefit in a wristwatch – given its ability to produce a single average rate in the vertical positions – Smith replied, "A simple and well set up balance and spring will hold as good a rate in the verticals as any tourbillon. In the long term, a simple watch will far out perform a more complicated tourbillon, particularly as the lubricants begin to age."


https://www.ablogtowatch.com/tourbillon ... e-purpose/
Cituoti:
There are really only two reasons for a tourbillon-based watch, and neither of them have anything to do with increased accuracy or reliability. First is visual interest. A tourbillon is cool to look at. It is always moving and really makes the watch seem more alive. This is especially true with the multi-axis tourbillon movements with their constant gyration. The visual splendor is there, but arguably not worth the incredible premium. The second reason to have a tourbillon watch is pure showiness and prestige.


Cituoti:
Most dedicated tests on tourbillon movements found that they are not particularly useful


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Laikrodžiai
StandartinėParašytas: 2018-09-26- 10:57 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2014-12-03- 10:14
Pranešimai: 344
Miestas: Vilnius
Įdomiau būtų sužinoti bent kiek nusimanančių nuomonę ar tai įmanoma už tokius pinigus, o ne reikalingas jis ar ne.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Laikrodžiai
StandartinėParašytas: 2018-09-26- 11:53 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-07-26- 15:53
Pranešimai: 2544
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
PatikrintaLaiko rašė:
Įdomiau būtų sužinoti bent kiek nusimanančių nuomonę ar tai įmanoma už tokius pinigus, o ne reikalingas jis ar ne.

Na, man asmeniškai visiškai neįdomu "ar tai įmanoma už tokius pinigus ar ne", dėl to į tą klausimą net nebandysiu atsakyt. Klausei nuomonės bendrąja prasme, tai ir parašiau savo nuomonę.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Laikrodžiai
StandartinėParašytas: 2018-09-26- 14:57 
Atsijungęs
Klubo narys

Užsiregistravo: 2016-04-12- 19:04
Pranešimai: 355
Miestas: Vilnius
PatikrintaLaiko rašė:
Įdomiau būtų sužinoti bent kiek nusimanančių nuomonę ar tai įmanoma už tokius pinigus, o ne reikalingas jis ar ne.

Man pasirodė kaina normali, nors beviltiškai neįkandama :/ . Laikrodis labai gražus etc.; taip švelniai ir mažai tariant...
Kai atvarysiu skutimosi muilo, papasakosiu apie Marco parodytos kolekcijos vertę... :oops:

_________________
Kai nėra kitos išeities, reikia ieškoti kito įėjimo.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Laikrodžiai
StandartinėParašytas: 2018-09-26- 18:27 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2014-12-03- 10:14
Pranešimai: 344
Miestas: Vilnius
Arnoldas rašė:
Man pasirodė kaina normali, nors beviltiškai neįkandama :/ . Laikrodis labai gražus etc.; taip švelniai ir mažai tariant...
Kai atvarysiu skutimosi muilo, papasakosiu apie Marco parodytos kolekcijos vertę... :oops:

Na, aš jo pirkt irgi nesiruošiu, tik man visas šis reikalas būtent dėl kainos atrodo kaip scam'as.. :hide:
nors apie tą mechanizmą nieko neišmanau.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Laikrodžiai
StandartinėParašytas: 2018-09-26- 18:42 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-07-26- 15:53
Pranešimai: 2544
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Teoriškai, tai nėra jokių oficialių "standartų" koks turi būti turbulijonas... Tai jie ten gali sukurpt bile kokį šūduką, kuris bus panašus į turbinojoną, gal net dalinai darys ką turbatonai daro, ir sakys "va, štai, padarėm ką žadėjom, ačiū už dėmesį ir jūsų pinigus".


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Laikrodžiai
StandartinėParašytas: 2018-09-26- 21:25 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-01-31- 23:18
Pranešimai: 3787
Šalis: LT
Miestas: Sostinė
swerfot rašė:
Banginis rašė:
idomu, idomu. pasakok placiau, kokius tourbillon'us turejai ir naudojai?

Ką tai turi bendro su naudojimu? :-/ Čia tas pats, jei aš pasakyčiau, kad mašina su 5 ratais yra geriau nei mašina su 4 ratais, tu pasakytum, kad nesąmonė, teoriškai penktas ratas nieko neduoda. Tada aš paklausčiau kokias penkiarates mašinas esi naudojęs. Čia yra elementari fizika, kurią aš jau paaiškinau. Manai kitaip? Ok, tai kokius turbilijonus tamsta esate naudojęs ir kaip konkrečiai jie pagerino laikrodžio veikimą? Kaip jau sakiau, šita diskusija gali būti tik teorinė, nes praktikoje turbilijono reikšmės rankinio laikrodžio tikslumui nustatyti neįmanoma. Nebent tamsta nustatei ir nori pasidalinti rezultatais?..
Nes matai, aš pateikiau labai aiškius ir elementaria fizika paremtus argumentus savo nuomonei pagrįsti, tačiau pats kol kas nepateikei visiškai jokių. Ir net maniškių paneigti nesugebėjai. Tavo klausimas yra maždaug tas pats kaip "Kokius placebus tamsta asmeniškai bandei ir naudojai?"


Palei tokią logiką tai pvz Svajaus ir Vito peiliai irgi x**jnia, nes tas meninis darbas kurį jie įdeda į peilį niekaip nepagerina jų gaminamų peilių kaip įrankių funkcionalumo. 8( :E

swerfot rašė:
PatikrintaLaiko rašė:
Įdomiau būtų sužinoti bent kiek nusimanančių nuomonę ar tai įmanoma už tokius pinigus, o ne reikalingas jis ar ne.

Na, man asmeniškai visiškai neįdomu "ar tai įmanoma už tokius pinigus ar ne", dėl to į tą klausimą net nebandysiu atsakyt. Klausei nuomonės bendrąja prasme, tai ir parašiau savo nuomonę.


Klausta buvo cituoju: "Įdomiau būtų sužinoti bent kiek nusimanančių nuomonę..."
Paryškinu, kad žinotum, kad į tave konkrečiai kreiptasi tikrai nebuvo. XD

_________________
Русский военный корабль, иди ****!


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Laikrodžiai
StandartinėParašytas: 2018-09-26- 23:51 
Atsijungęs
Peiliamišys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-17- 17:37
Pranešimai: 1726
Šalis: Éire
Miestas: Cill Chainnigh
swerfot rašė:
Ok, tai kokius turbilijonus tamsta esate naudojęs ir kaip konkrečiai jie pagerino laikrodžio veikimą?

prasau primink, kur as rasiau kad naudojau tourbillon'us :?: ir kad turiu apie juos nuomone. man idomu juos naudojanciu zmoniu nuomone.
swerfot rašė:
Na, bet tarkim, mano žodis ir mano argumentai tau nieko nereiškia, net jei jie ir pagrįsti logika. Ne problema, gali paieškoti internete informacijos apie tai, va pora pavyzdžių:
https://www.bloomberg.com/news/articles ... wristwatch

kaip dabar cia suprasti, apie obuolius skaityti - nefasonas.
o, apie tourbillon'us pasiskaitinejus galima pilstyti :/ buk geras - isaiskink sita siurelistine psichodelinefilosofija. double standard :?:
swerfot rašė:
Skaityt/rašyt iPhone apžvalgas šiom dienom maždaug tiek pat įdomu kaip stebėt džiūstančius dažus.

geriau prisipazink, kokiais dazais sienas dazai :?:


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Laikrodžiai
StandartinėParašytas: 2018-09-27- 0:29 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-01-31- 23:18
Pranešimai: 3787
Šalis: LT
Miestas: Sostinė
Banginis rašė:
swerfot rašė:
Ok, tai kokius turbilijonus tamsta esate naudojęs ir kaip konkrečiai jie pagerino laikrodžio veikimą?

prasau primink, kur as rasiau kad naudojau tourbillon'us :?: ir kad turiu apie juos nuomone. man idomu juos naudojanciu zmoniu nuomone.
swerfot rašė:
Na, bet tarkim, mano žodis ir mano argumentai tau nieko nereiškia, net jei jie ir pagrįsti logika. Ne problema, gali paieškoti internete informacijos apie tai, va pora pavyzdžių:
https://www.bloomberg.com/news/articles ... wristwatch

kaip dabar cia suprasti, apie obuolius skaityti - nefasonas.
o, apie tourbillon'us pasiskaitinejus galima pilstyti :/ buk geras - isaiskink sita siurelistine psichodelinefilosofija. double standard :?:
swerfot rašė:
Skaityt/rašyt iPhone apžvalgas šiom dienom maždaug tiek pat įdomu kaip stebėt džiūstančius dažus.

geriau prisipazink, kokiais dazais sienas dazai :?:


Aš tai skaitau ir niekaip nesuprantu kur tie argumentai ir faktai apie kuriuos kalba swerfot!? Matau tik pateiktą jo NUOMONĘ iš ko seka, kad jis pats savo nuomonę laiko ale ARGUMENTU. XD

_________________
Русский военный корабль, иди ****!


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 1954 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109 ... 131  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Google [Bot] ir 77 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Pereiti į:  
Veikia su phpBB® Forum Software © phpBB Group Color scheme by ColorizeIt!
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007