Diskusijų forumai

www.peilininkai.lt

Dabar yra 2024-04-25- 4:04

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 911 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 61  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Re: Telefonai
StandartinėParašytas: 2017-12-27- 10:42 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-07-26- 15:53
Pranešimai: 2544
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Nesenai buvo patvirtinta tai, ką daugelis iš mūsų jau senai įtarėme: Apple tyčia sulėtina senstančių iPhone procesorius:
https://arstechnica.com/gadgets/2017/12 ... s-suggest/
Ir dabar prasidėjo teismų maratonas, nes šitas faktas buvo slepiamas, o vartotojams, kurie dėl minėto sulėtėjimo kreipdavosi į Apple servisą, būdavo siūloma pirkti naują iPhone:
https://arstechnica.com/tech-policy/201 ... -to-mount/


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Telefonai
StandartinėParašytas: 2017-12-27- 10:48 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-01-27- 23:41
Pranešimai: 1059
Miestas: Vilnius
swerfot rašė:
Nesenai buvo patvirtinta tai, ką daugelis iš mūsų jau senai įtarėme: Apple tyčia sulėtina senstančių iPhone procesorius:
https://arstechnica.com/gadgets/2017/12 ... s-suggest/
Ir dabar prasidėjo teismų maratonas, nes šitas faktas buvo slepiamas, o vartotojams, kurie dėl minėto sulėtėjimo kreipdavosi į Apple servisą, būdavo siūloma pirkti naują iPhone:
https://arstechnica.com/tech-policy/201 ... -to-mount/

Ogo, Apple Šnobelio premijai užsimojo :D Ankščiau už apgaulę Volkswagen jau gavo savo apdovanojimą :D https://jalopnik.com/volkswagen-wins-pa ... 1786995017

Update: Lyg tais nedaug apgaulės. Apple lėtina tik įrenginių su senomis baterijomis darbą. Pakeitus bateriją į naują, procesoriaus taktinis dažnis grįžta į normą. Čia šnekama šia tema: https://www.reddit.com/r/iphone/comment ... r_battery/


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Telefonai
StandartinėParašytas: 2017-12-31- 14:34 
Atsijungęs
LPA narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-07- 23:57
Pranešimai: 1567
Miestas: Kaunas
Kaip tik audžiau mintį nupirkti žmonai iphone SE. Nelabai patinka tokia konspiracija, kai vartotojai apie tai sužino ne iš pačio gamintojo, kuris atvirai apie tai informuotų. O sąžiningiausia būtų, jei pats vartotojas galėtų aktyvuotis šią funkciją, arba ne. Bet dabar po šitų naujienų "osadoček ostalsia". iphone norėjau pirkti vedamas idėjos, kad bus ilgaamžiškesnis, nes prieš tai turėti LG ir Samsung labai greitai nustojo normaliai veikt, jei jau skambinant atsiranda užvėlinimas, o reikia pvz atidarinėt skambučiu šlagbaumus, arba kalbant išsijunginėja, akivaizdu, kad reikia spręst problemą. Nors, kokia čia problema, jei gali problemą išspręst Europos Centrinio banko bilietų pagalba, čia nebe problema, čia - išlaidos. Nors pvz brolis turi Samsung Ace (man rodos), ilgaamžiškumo įsikūnijimas, nežinau, kiek jau metų jis pas jį veikia, turbūt nebedaug liko ir galima bus dešimtmetį naudojimo švęst XD


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Telefonai
StandartinėParašytas: 2017-12-31- 15:46 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10044
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Manau, kad telefonų ilgaamžiškumas priklauso ne tik nuo gamintojo, bet ir nuo naudotojo. Pvz. pas mane visi telefonai be gedimų veikia dešimtmečius, o brolio - vos kelis metus. 8(

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Telefonai
StandartinėParašytas: 2017-12-31- 16:04 
Atsijungęs
LPA narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-07- 23:57
Pranešimai: 1567
Miestas: Kaunas
Vladai, viskas taip. Pilnai sutinku, kad vartotojas vaidina svarbų vaidmenį. Bet šiuo konkrečiu atveju, telefonai buvo naudoti normaliai, ne ekstremaliai. Ir problemos prasidėjo visų pirma su softu - gamykliniu, nes žmona žaidimų nežaidžia, programėlių nesisiunčia, telefonų netaško kas pora metrų į žemę ir neskandina. Galbūt tie konkretūs modeliai nevykę pasitaikė, bet aš, objektyviai iš savo pusės vertinu, kad problema įrangoje šiuo konkrečiu atveju, o ne vartotojo elgesyje. P.s. kad įrangos ilgaamžiškumas ne tik nuo vartotojo priklauso, įsitikinau keliais pavyzdžiais lygindamas Apple Mac ir kitus gamintojus. Apple geležis ilgaamžiškesnė. Mano asmeninė patirtis. Subjektyvi, galbūt. Neturiu iphone, visi žinot, kokį telefoną naudoju XD


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Telefonai
StandartinėParašytas: 2017-12-31- 16:18 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-07-26- 15:53
Pranešimai: 2544
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
_Vladas_ rašė:
Manau, kad telefonų ilgaamžiškumas priklauso ne tik nuo gamintojo, bet ir nuo naudotojo. Pvz. pas mane visi telefonai be gedimų veikia dešimtmečius, o brolio - vos kelis metus. 8(

Lygiai tas pats buvo (ir yra) su kompiuteriais. Vieniems "perinstaliuot" arba "išvalyt" kompus reikia kas pusę metų, o kitiems ir po 5 metų naudojimo kompas veikia lygiai taip pat, kaip veikė pačią pirmąją dieną. Ir nuo konkretaus kompiuterio tai visiškai nepriklauso. Įsitikinau daugybę kartų su daugybe "klientų", draugų ir giminių. Šiandieniniai "telefonai" jau yra nebe telefonai, o kompiuteriai. Tikrąja to žodžio prasme. Bėdos prasideda tada, kai smartfonus pradeda pirktis ne tik tie, kam jie reikalingi ir kas yra pakankamai kompetetingi jais naudotis, o absoliučiai visi tiesiog dėl mados.
Apibendrinant -- jei tau reikia tik telefono ir nesi technologijų ekspertas, tai ir pirk telefoną be kompiuterio funkcijų ;-) Jie iki šiol gaminami ir jų pasirinkimas vis dar yra nemažas. Tik viena bėda: jie nemadingi.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Telefonai
StandartinėParašytas: 2017-12-31- 16:22 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-07-26- 15:53
Pranešimai: 2544
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
O.Benderis rašė:
P.s. kad įrangos ilgaamžiškumas ne tik nuo vartotojo priklauso, įsitikinau keliais pavyzdžiais lygindamas Apple Mac ir kitus gamintojus. Apple geležis ilgaamžiškesnė. Mano asmeninė patirtis. Subjektyvi, galbūt.

Iš esmės teisingai. Tik su viena išimtim: senoviniai ThinkPad už bet kokius Apple daug ilgaamžiškesni; ir vienu pataisymu: tai nebegalioja naujiesiems Mac'ams. Paskutinis dar daugmaž normalus Mac kompiuteris buvo pagamintas 2015 metais. Po to nusivažiavo smarkiai.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Telefonai
StandartinėParašytas: 2017-12-31- 16:40 
Atsijungęs
LPA narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-07- 23:57
Pranešimai: 1567
Miestas: Kaunas
Apple pranašesni ne tik geležimi, bet ir softu. Kalbant apie telefonus. Netikit? No problem - nusipirkit kokių 7m senumo Andoidinį telefoną ir pabandykite naudotis, papasakosite, kaip sekėsi ;) Ypač labai įdomi vieta bus, kai norėsit kažkokį papildomą softą atsisiųst (čia kalbant apie tą patį "ilgaamžiškumą").


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Telefonai
StandartinėParašytas: 2017-12-31- 17:28 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-07-26- 15:53
Pranešimai: 2544
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
O.Benderis rašė:
Apple pranašesni ne tik geležimi, bet ir softu. Kalbant apie telefonus. Netikit? No problem - nusipirkit kokių 7m senumo Andoidinį telefoną ir pabandykite naudotis, papasakosite, kaip sekėsi ;) Ypač labai įdomi vieta bus, kai norėsit kažkokį papildomą softą atsisiųst (čia kalbant apie tą patį "ilgaamžiškumą").

Jokių problemų. Jei savininkas buvo iš tų netikėlių, kur nesuprato ką daro ir pavertė programinės įrangos dalį sąvartynu, tai užteks tiesiog perrašyti OS tam telefonui ir bus kaip naujas. Jei savininkas buvo normalus, tai net ir to nereiks. Kam man kažkokį papildomą softą siųstis tai nesuprantu -- susimetu sau reikalingas programėles ir tiek žinių (realiai tam net internetas nėra būtinas). Po to galima dar 10 metų naudotis ir nieko nesisiųst. Android'ų aš naudojęs labai nemažai (nepaisant mano neapykantos smartfonams).

Dėl Apple programinės įrangos tai pilnai pritariu -- pats naudojau Mac'ą beveik metus kaip pagrindinį kompiuterį. Būtent programinė įranga yra didžiausias Apple privalumas. Techninė -- priklauso... Labai norint, galima ir tarp ne-Apple rasti tiek pat geros ir net geresnės techninės įrangos ;-)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Telefonai
StandartinėParašytas: 2018-01-01- 2:11 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-01-31- 23:18
Pranešimai: 3787
Šalis: LT
Miestas: Sostinė
Benderis iš principo viską teisingai pasakė. (Y)
Iš savo patirties galiu pasakyti, kad Apple yra gėris. Nei vienas man kompas taip žvaliai ir tiek metų neveikė kaip vis dar veikia Mac.
Dėl iPhonų tai aš mielai būčiau likęs prie paprastos ios5, bet esi priverstas naujinti programinę įrangą nes ten kažkas tiesiog pradeda nebeveikti iš programų, pvz parkavimo programa ir pan. O tai jau erzina.
Pirmas mano smartfonas buvo Sony Xperia kažkuris - po kelių mėnesių užsilenkė, tada perėjau ant iPhone 5. Taip kažkuriuo momentu jis sulėtėjo ir tada įsigijau naujausią iPhone 6 kuris buvo rinkoje kuriuo naudojuos iki dabar. Pakeičiau bateriją, nes ta pradėjo mažai laikyt ir naudoju toliau.
Keisiu turimą tada kai jo darbas manęs nebetenkins.

_________________
Русский военный корабль, иди ****!


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Telefonai
StandartinėParašytas: 2018-01-01- 3:42 
Atsijungęs
LPA narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-07- 23:57
Pranešimai: 1567
Miestas: Kaunas
swerfot rašė:
O.Benderis rašė:
Apple pranašesni ne tik geležimi, bet ir softu. Kalbant apie telefonus. Netikit? No problem - nusipirkit kokių 7m senumo Andoidinį telefoną ir pabandykite naudotis, papasakosite, kaip sekėsi ;) Ypač labai įdomi vieta bus, kai norėsit kažkokį papildomą softą atsisiųst (čia kalbant apie tą patį "ilgaamžiškumą").

Jokių problemų. Jei savininkas buvo iš tų netikėlių, kur nesuprato ką daro ir pavertė programinės įrangos dalį sąvartynu, tai užteks tiesiog perrašyti OS tam telefonui ir bus kaip naujas. Jei savininkas buvo normalus, tai net ir to nereiks. Kam man kažkokį papildomą softą siųstis tai nesuprantu -- susimetu sau reikalingas programėles ir tiek žinių (realiai tam net internetas nėra būtinas). Po to galima dar 10 metų naudotis ir nieko nesisiųst. Android'ų aš naudojęs labai nemažai (nepaisant mano neapykantos smartfonams).

Dėl Apple programinės įrangos tai pilnai pritariu -- pats naudojau Mac'ą beveik metus kaip pagrindinį kompiuterį. Būtent programinė įranga yra didžiausias Apple privalumas. Techninė -- priklauso... Labai norint, galima ir tarp ne-Apple rasti tiek pat geros ir net geresnės techninės įrangos ;-)


Nieko tu nesusimesi :) Android 2.x, max 3.x ir ne aukščiau, o tau pvz reikės softo, kuris dirba tik su aukštesnėm Android versijom. Nereikia leistis į sofistinius išvedžiojimus, "kam to reikia" ir pan, tiesiog - "reikia", čia kaip nuosprendis, apeliacine tvarka neapskundžiamas. Ir dabar isivaizduok, kad tu ne super truper duper specas, o bibliotekininkė Birutė iš Pabradės. Jai neįdomu, kaip, ar kodėl, jinai nenori turėt tokią mikrobanginę, norint kuria naudotis reikia baigt radioelektronikos fakultetą - jai neveikia, o tai - bėda. Apple tokių bėdų neturi. Aš nesu Apple apologetas, aš badau į Android blogai kvepiančią vietą. Iš kitos pusės, kiek žmonių naudoja 7m senumo išmaniuosius telefonus... Net jei norėtų naudotis, iškęstų nedaugelis ir neilgai ;) P.s. Kiekvienam savo, bet mane, asmeniškai mane, žžžžžiauriai trumpina, kai mano androidinio įrenginio gamintojas man rodo pirštuką, kai tema pasisuka apie OS atnaujinimą :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Telefonai
StandartinėParašytas: 2018-01-01- 11:09 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-07-26- 15:53
Pranešimai: 2544
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
O.Benderis rašė:
Android 2.x, max 3.x ir ne aukščiau, o tau pvz reikės softo, kuris dirba tik su aukštesnėm Android versijom.

Nereikės ;-) Ir nereikia čia išvedžiojimų, kad reikės. Tiesiog, nereikia ir viskas :-)
Taip pat, labai klysti dėl Android versijų: Samsung Galaxy SII yra 7 metų senumo, ir jame veikia Android 4.1, kas yra vis dar pilnai naudotina Andoid versija, su kuria neturėtų kilt didelių problemų.
O.Benderis rašė:
Ir dabar isivaizduok, kad tu ne super truper duper specas, o bibliotekininkė Birutė iš Pabradės. Jai neįdomu, kaip, ar kodėl, jinai nenori turėt tokią mikrobanginę, norint kuria naudotis reikia baigt radioelektronikos fakultetą - jai neveikia, o tai - bėda.

Tai yra jos asmeninė bėda :-) Imtų paprastą telefoną be išsidirbinėjimų ir be mozoklnių ekranų ir tokių bėdų neturėtų...
O.Benderis rašė:
Apple tokių bėdų neturi. Aš nesu Apple apologetas, aš badau į Android blogai kvepiančią vietą.

Taip, tuo atžvilgiu Apple geriau. Bet Apple turi savų bėdų, ir priklausomai nuo tavo požiūrio/norų tos bėdos gali būt gerokai didesnės nei Android.
O.Benderis rašė:
Iš kitos pusės, kiek žmonių naudoja 7m senumo išmaniuosius telefonus... Net jei norėtų naudotis, iškęstų nedaugelis ir neilgai ;)

Aš asmeniškai net ir naujausią Android galiu iškęst tik labai neilgai. Vidutiniškai apie 3-6 mėnesius -- maždaug tiek paprastai užtrunka nuo to momento kai nusiperku naujausią ir geriausią smartfoną iki to momento kai prakeikęs jį parduodu ir grįžtu prie normalaus telefono.
O.Benderis rašė:
P.s. Kiekvienam savo, bet mane, asmeniškai mane, žžžžžiauriai trumpina, kai mano androidinio įrenginio gamintojas man rodo pirštuką, kai tema pasisuka apie OS atnaujinimą :)

Aš asmeniškai norėčiau, kad telefonams atnaujinimai iš viso neegzistuotų. Čia juk telefonas, po galais... Dar betrūko, kad vonios čiaupas atnaujinimų pradėtų prašytis...

Tarp kitko, kalbant apie "bibliotekininkes" ir Andoid... Mano mama turi Samsung Galaxy Note 4 (3 metų senumo) jau maždaug pusantrų metų. Technologijose ji visiškai nesigaudo, smartfono anksčiau nebuvo mačius, tiesiog vieną dieną atidaviau, apie 15 min. papasakojau ir parodžiau kaip naudotis ir tiek. Ir viskas, jokių problemų, jokių "neveikia"... Tai tik įrodo mano teiginį, kad dauguma tų tavo išvardintų problemų yra grynai vartotojų sukeltos problemos. Lygiai kaip ir su kompiuteriais.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Telefonai
StandartinėParašytas: 2018-01-01- 11:43 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-07-26- 15:53
Pranešimai: 2544
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Kuo Apple gaminiai yra kitokie, tai kad saugo vartotojus nuo jų pačių kvailumo, sukuriant labai komfortišką kalėjimą. Jei tau, kaip vartotojui, pilnai užtenka to, ką Apple duoda ir patinka kokiais tapetais Apple tapetuoja tavo vienutės sienas, jei tu gali susitaikyti su tuo, kad vieną dieną Apple gali tave išdulkint padarydami kokią nors nesąmonę kaip kad suletindami tavo telefono CPU ar sugadindami iki tol puikiai veikusį kabelį vien dėl to, kad pirkai jį ne iš Apple... tai gyvenimas tame kalėjime yra tikrai labai malonus, jaukus ir gan saugus. Tą su Mac ir pats pajaučiau. Bet čia atsiranda vartotojo mentaliteto aspektas: man norėjosi daugiau pasirinkimo laisvės, daugiau įvairovės, daugiau galimybių daryti su kompiuteriu ką aš noriu daryti, o ne ką Apple numatė, kad aš turėčiau daryti.
Labai panaši situacija yra ir smartfonų pasaulyje.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Telefonai
StandartinėParašytas: 2018-01-01- 11:56 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-01-27- 23:41
Pranešimai: 1059
Miestas: Vilnius
Nežinau. Visą laiką stengiuosi atskirti žaislą nuo telefono. Žaislas turi būti naujausias, su paskutine programine įranga, naršyklėmis, Termux ar pan, Tor'u, VPN, galingu procesoriumi, daug atminties + greita SD kortele. |Gamintojas nesvarbus.
Telefonas turi skambinti, būti tvirtas, atsparus vandeniui, laikyti po 10-14 dienų na ir viskas. Kol kas neradau geresnio telefono, nei senieji Samsung Xcover su mygtukais. O žaislai šiandien yra, ryt gali ir nebūti.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Telefonai
StandartinėParašytas: 2018-01-01- 13:29 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-07-26- 15:53
Pranešimai: 2544
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
mahelad rašė:
Nežinau. Visą laiką stengiuosi atskirti žaislą nuo telefono. Žaislas turi būti naujausias, su paskutine programine įranga, naršyklėmis, Termux ar pan, Tor'u, VPN, galingu procesoriumi, daug atminties + greita SD kortele. |Gamintojas nesvarbus.
Telefonas turi skambinti, būti tvirtas, atsparus vandeniui, laikyti po 10-14 dienų na ir viskas. Kol kas neradau geresnio telefono, nei senieji Samsung Xcover su mygtukais. O žaislai šiandien yra, ryt gali ir nebūti.

Va va, lygiai mano situacija, pats nebūčiau geriau pasakęs :liuks2:


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 911 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 61  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 53 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Pereiti į:  
cron
Veikia su phpBB® Forum Software © phpBB Group Color scheme by ColorizeIt!
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007