Diskusijų forumai

www.peilininkai.lt

Dabar yra 2024-03-29- 13:37

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 911 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 61  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Re: Telefonai
StandartinėParašytas: 2018-06-18- 19:08 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-07-26- 15:53
Pranešimai: 2544
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
_Vladas_ rašė:
swerfot rašė:
Žodžiu, čia diskusija filosofinė gaunasi :-)

Filosofija čia niekuo dėta. Šiuos dalykus reguliuoja teisė. O teisiškai yra daiktas ir yra paslauga. Už daiktą tu susimoki ir gali daryt fiziškai su juo ką nori. Jeigu naudojiesi ir paslauga (šiuo atveju ryšio) - papildomai moki už paslaugą. Tiesiogiai ar netiesiogiai, kai pvz. paslaugos teikėjas gauna iš to kitokią naudą.
Praktiškai dažnu atveju dalis paslaugų kainos jau būna įkalkuliuota į daikto kainą (arba atvirkščiai). Bet dalykų esmės tai nekeičia: aparatas yra daiktas, o programinės įrangos funkcijos - paslaugos dalis. Už kokias funkcijas susimokėjai - tokias ir gauni. Nori daugiau - mokėk daugiau. $-)

Ar į savo telefoną žiūrėti filosofiškai ar teisiškai aš pasirinksiu pats :-D Bent jau tol, kol už root'inimą niekas nebaudžia. Kai baus -- teks atsisakyti telefonų :-D

[RED.]
Tiesa, nepaminėjau, kad nors už root'inimą dar niekas nebuvo nubaustas (kiek žinau), tačiau telefono garantija automatiškai panaikinama. Man tai ne problema, bet jei kas ruošiatės bandyt, turėkit omeny.
Root'inimas/jailbreak tai čia turbūt kaip "čipavimas" auto/moto pasaulyje.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Telefonai
StandartinėParašytas: 2018-06-19- 12:31 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-06-24- 21:40
Pranešimai: 3312
Miestas: Kaunas
swerfot rašė:
Ar į savo telefoną žiūrėti filosofiškai ar teisiškai aš pasirinksiu pats :-D Bent jau tol, kol už root'inimą niekas nebaudžia. Kai baus -- teks atsisakyti telefonų :-D

[RED.]
Tiesa, nepaminėjau, kad nors už root'inimą dar niekas nebuvo nubaustas (kiek žinau), tačiau telefono garantija automatiškai panaikinama. Man tai ne problema, bet jei kas ruošiatės bandyt, turėkit omeny.
Root'inimas/jailbreak tai čia turbūt kaip "čipavimas" auto/moto pasaulyje.


Rootinom, rootinam, rootinsim, net jeigu už tai ir baustų. ;) Čia kaip ir su "megztuko" ir AGATA/LATGA kovom su vėjo malūnais :) Hactivism lives!

_________________
Information is a weapon of mass destruction...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Telefonai
StandartinėParašytas: 2018-06-19- 12:50 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2013-03-19- 14:39
Pranešimai: 1560
Miestas: Vilnius
_Vladas_ rašė:
swerfot rašė:
Aš tai skaitau, kad jeigu jau už telefoną sumokėjau, tai jis yra mano ir turėčiau su juo galėti daryti ką aš noriu, o ne ko nori Google ar Apple.

Telefonas susideda iš dviejų dalių: aparato ir programinės įrangos. Aparatas - tavo nuosavybė, programinė įrangą - ne. Tad bet kokie programinės įrangos pakeitimai be jos sąvininko sutikimo - neteisėti. :law:

Vat reikėtų aiškumo, kas ten darosi rūtinimo metu: ar modifikuojama esanti programa, ar ji ištrinama ir įrašoma nauja?
Jeigu keičiama sena programa - tada Vladas teisus, bet jeigu parūtintas telefonas dirba su nauja programa, tai, manau, tuomet aktualizuojasi kitas klausimas: ar nauja programa gauta ir įdiegta teisėtai?
:/
Tai kaip ten gaunasi, swerfot?


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Telefonai
StandartinėParašytas: 2018-06-19- 13:23 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-07-26- 15:53
Pranešimai: 2544
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Vincukas rašė:
_Vladas_ rašė:
swerfot rašė:
Aš tai skaitau, kad jeigu jau už telefoną sumokėjau, tai jis yra mano ir turėčiau su juo galėti daryti ką aš noriu, o ne ko nori Google ar Apple.

Telefonas susideda iš dviejų dalių: aparato ir programinės įrangos. Aparatas - tavo nuosavybė, programinė įrangą - ne. Tad bet kokie programinės įrangos pakeitimai be jos sąvininko sutikimo - neteisėti. :law:

Vat reikėtų aiškumo, kas ten darosi rūtinimo metu: ar modifikuojama esanti programa, ar ji ištrinama ir įrašoma nauja?
Jeigu keičiama sena programa - tada Vladas teisus, bet jeigu parūtintas telefonas dirba su nauja programa, tai, manau, tuomet aktualizuojasi kitas klausimas: ar nauja programa gauta ir įdiegta teisėtai?
:/
Tai kaip ten gaunasi, swerfot?

Modifikuojama ne konkreti programa, o telefono operacinė sistema, kuri susideda iš daugybės mažų ir specializuotų sisteminių programų ir komponentų. Niekas nėra ištrinama, tačiau jei kalbant labai supaprastintai, tai į telefono operacinę sistemą yra pridedama nauja sisteminė programėlė, per kurią vėliau galima apeiti "politinius" apribojimus.

Detaliau: kai dirbi su kompiuteriu, daugumai kasdienių darbų tau užtenka paprasto varotojo teisių, su kuriomis tu gali nueiti į internetą, pasileisti ofiso programas, filmus, žaidimus ir pan. Tačiau jei nori padaryti svarbių pakeitimų, pvz. įdiegti naują tvarkyklę ("driver"), prijungti kažkokį naują prietaisą, pakoreguoti pačios sistemos veikimo parametrus, tinklo konfigūraciją ir t.t. ir pan., tau jau reikalingos specialios teisės. Tos specialios teisės Windows pasaulyje žinomos kaip "Administrator", o Linux pasaulyje kaip "root". Tos specialios teisės gaunamos paleidžiant specialią sisteminę programą, kurios pagalba tu pasakai kompiuteriui "aš noriu tapti supervartotoju ir daryti svarbius pakeitimus". Android telefonai sukasi ant Linux branduolio, dėl to ten viskas yra analogiška Linux kompiuteriui. Pagrindinis skirtumas tas, kad ta programėlė, kuri leidžia tau tapti "supervartotoju" iš telefonų yra pašalinta, taip uždraudžiant telefono vartotojui gauti pilną telefono kontrolę. Rooting procesas tiesiog įskiepiją tą programėlę argal į telefoną ir sugrąžina tą funkcionalumą.
Apple iPhone atveju procesas kiek kitoks, bet principai tie patys, kadangi net ir iPhone operacinė sistema turi panašias šaknis kaip Android, t.y. abi jos yra kilę iš Unix-tipo sistemų.
Šiai dienai nerasi nei vieno Windows, Linux ar Mac kompiuterio kur operacinė sistema būtų taip iškastruota — tokie "politiniai" apribojimai kol kas daromi tik telefonuose.

Taip pat svarbu tai, kad Android telefonų atveju ta operacinė sistema yra laikoma laisva ir Google leidžia ją laisvai modifikuoti trečiosioms šalims (telefonų gamintojams, operatoriams ir pan.) Galbūt dėl to root'inimas tik panaikina garantiją, tačiau dar niekada neteko girdėti kad kažkas kažkur dėl jo būtų patrauktas teisinėn atsakomybėn. Nepaisant to, visi telefonai be išimties nuo prekystalio ateina "iškastruoti", t.y. be galimybės tapti "supervartotoju". Ir nepaisant to yra marios vartotojų, kurie savo telefonus root'ina (patikėkit, tai yra daroma masiškai).
Apple iPhone atveju reikalai kiek kitokie, nes kiek žinau Apple operacinė sistema yra gerokai uždaresnė ir Apple politika šituo atžvilgiu daug griežtesnė.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Telefonai
StandartinėParašytas: 2018-06-19- 15:23 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2013-03-19- 14:39
Pranešimai: 1560
Miestas: Vilnius
Nu va, dabar - aiškiau. +1


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Telefonai
StandartinėParašytas: 2018-06-19- 15:43 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-07-26- 15:53
Pranešimai: 2544
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Kadangi čia jau kilo tokia diskusija, tai greitai pasidomėjau dėl root'inimo legalumo. Iš esmės bendra tendencija tokia, kad root'inimo legalumas priklauso grynai nuo šalies/gamintojo/pardavėjo: kai kuriais atvejais tai visiškai legalu, nepažeidžia garantijos ir netgi pats gamintojas pateikia oficialų rooting metodą (čia labai retas atvejis). Kitais atvejais tai nėra nelegalu, bet didelė rizika prarasti garantiją jei pardavėjas nustatys, kad gedimas atsirado dėl root'inimo. Dar kitais atvejais root'inimas automatiškai panaikina garantiją nepriklausomai nuo to ar gedimas atsirado dėl rooting, ar ne.
Su iPhone situacija kitokia: Apple oficialiai draudžia daryti jailbreak savo telefonams, ir netgi užsiima lobizmu siekdami kad jailbreak būtų visiškai uždraustas Amerikos įstatymais.
Iš esmės daugumoj šalių konsensusas toks, kad root'inimas/jailbreak yra legalus jei tai darai su tikslu naudotis programine įranga, reikalaujančia root teisių — tu, kaip vartotojas, turi tokią teisę ir ta teisė yra ginama įstatymo. T.y. root'inimas teisėtas tuo atveju, jei telefone naudosi tiktai legaliai įsigytas programas/turinį, nepažeisdamas jų kūrėjų autorinių teisių.
Čia yra šiokia tokia kova tarp vartotojų teisių ir korporacijų, siekiančių visiškos kontrolės.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Telefonai
StandartinėParašytas: 2018-07-11- 8:37 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-06-24- 21:40
Pranešimai: 3312
Miestas: Kaunas
Nagi kolegos pagelbėkit, - kas žino kokių universalių bet ultra stiprių apsauginių dėklų tapšnokliui? Planuočiau pirkti Xiaomi Mi Mix 2S, bet jis gyvatė su keramikiniu cirkonio oksido korpusu (aga toks pats kaip Kyocera ceramic peilis), o aš - drapakas. Reikalinga kažkokia "tough box" tipo apsauga, nes man daiktai krenta gana dažnai. :) Kas turi kokių pasiūlymų?

_________________
Information is a weapon of mass destruction...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Telefonai
StandartinėParašytas: 2018-07-12- 8:25 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2016-01-18- 23:49
Pranešimai: 98
Miestas: Urvikiai
GAdas rašė:
Nagi kolegos pagelbėkit, - kas žino kokių universalių bet ultra stiprių apsauginių dėklų tapšnokliui? Planuočiau pirkti Xiaomi Mi Mix 2S, bet jis gyvatė su keramikiniu cirkonio oksido korpusu (aga toks pats kaip Kyocera ceramic peilis), o aš - drapakas. Reikalinga kažkokia "tough box" tipo apsauga, nes man daiktai krenta gana dažnai. :) Kas turi kokių pasiūlymų?
aliexpress simtai pasirinkimu,tik aisku uztrunka atsiuntimas.


Prikabinti failai:
For-Xiaomi-Mi-MIX-2S-Hybrid-Shockproof-Armor-Back-Case-Xaomi-Xiomi-Mi-MIX-2S-2.jpg_220x220.jpg
For-Xiaomi-Mi-MIX-2S-Hybrid-Shockproof-Armor-Back-Case-Xaomi-Xiomi-Mi-MIX-2S-2.jpg_220x220.jpg [ 14.71 KiB | Peržiūrėta 2591 kartus(ų) ]
Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Telefonai
StandartinėParašytas: 2018-07-12- 9:36 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2014-05-14- 16:39
Pranešimai: 1391
Miestas: Kaunas
simukas1 rašė:
GAdas rašė:
Nagi kolegos pagelbėkit, - kas žino kokių universalių bet ultra stiprių apsauginių dėklų tapšnokliui? Planuočiau pirkti Xiaomi Mi Mix 2S, bet jis gyvatė su keramikiniu cirkonio oksido korpusu (aga toks pats kaip Kyocera ceramic peilis), o aš - drapakas. Reikalinga kažkokia "tough box" tipo apsauga, nes man daiktai krenta gana dažnai. :) Kas turi kokių pasiūlymų?
aliexpress simtai pasirinkimu,tik aisku uztrunka atsiuntimas.

O šitas labai panašus į maniškį iPhone dėklą Spigen tough Armor Tech. Jei ir šis gamintas Spigeno tai galiu pasakyt kad telefoną saugo tikrai neblogai.

_________________
Išminuotojai vaikšto lėtai, bet jų geriau nelenkti (;


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Telefonai
StandartinėParašytas: 2018-07-12- 10:43 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-07-26- 15:53
Pranešimai: 2544
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Nu va, perka žmonės popieriaus plonumo, išdailintus iki blizgesio telefonus iš keramikos, o tada slepia juos storuose, negražiuose ir visai neblizgančiuose dėkluose iš pigios gumos :-D
Geriau jau tada iš karto pirkt normalų storą ir gumuotą telefoną, tai bent jau 2x baterijos gausi tame storume ir nereiks leist pinigų dėklam.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Telefonai
StandartinėParašytas: 2018-07-12- 11:09 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-06-24- 21:40
Pranešimai: 3312
Miestas: Kaunas
swerfot rašė:
Nu va, perka žmonės popieriaus plonumo, išdailintus iki blizgesio telefonus iš keramikos, o tada slepia juos storuose, negražiuose ir visai neblizgančiuose dėkluose iš pigios gumos :-D
Geriau jau tada iš karto pirkt normalų storą ir gumuotą telefoną, tai bent jau 2x baterijos gausi tame storume ir nereiks leist pinigų dėklam.


Tai tu su tuo savo storu gumuotu iš karto net šalia pagal parametrus nestovi, o tai išsitransliuoja į veikimą be lagų, puikiai išdirbtą UI ir t.t. Man reikia tų parametrų, tik žinodamas savo būdą, iš anksto noriu pasirūpinti daiktu, kurio dažniausiai nekeičiu ateinančius 3-4 metus. CAT'ai tik išvaizdą turi, šiaip tai gaidys jų ekranai visisškas - bliam, biesina kai šiais laikais žiūri į ekraną ir matai pixelius (kaip pas CAT), o rezoliucija kaip iš kirvio - 480x640 ir pan. Man telefas atstoja kompą ir jis turi būti greitas ir vežti šiuolaikinę grafiką ir t.t.

_________________
Information is a weapon of mass destruction...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Telefonai
StandartinėParašytas: 2018-07-12- 16:04 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-01-31- 23:18
Pranešimai: 3785
Šalis: LT
Miestas: Sostinė
GAdas rašė:
swerfot rašė:
Nu va, perka žmonės popieriaus plonumo, išdailintus iki blizgesio telefonus iš keramikos, o tada slepia juos storuose, negražiuose ir visai neblizgančiuose dėkluose iš pigios gumos :-D
Geriau jau tada iš karto pirkt normalų storą ir gumuotą telefoną, tai bent jau 2x baterijos gausi tame storume ir nereiks leist pinigų dėklam.


Tai tu su tuo savo storu gumuotu iš karto net šalia pagal parametrus nestovi, o tai išsitransliuoja į veikimą be lagų, puikiai išdirbtą UI ir t.t. Man reikia tų parametrų, tik žinodamas savo būdą, iš anksto noriu pasirūpinti daiktu, kurio dažniausiai nekeičiu ateinančius 3-4 metus. CAT'ai tik išvaizdą turi, šiaip tai gaidys jų ekranai visisškas - bliam, biesina kai šiais laikais žiūri į ekraną ir matai pixelius (kaip pas CAT), o rezoliucija kaip iš kirvio - 480x640 ir pan. Man telefas atstoja kompą ir jis turi būti greitas ir vežti šiuolaikinę grafiką ir t.t.


Nieko tu nesupranti, tai gi su telefonu pirmiausia reik turėt galimybę vinis pakalt, o rezoliucija, greitis ir visas kita tik silpniesiems. XD
Pasižiūrėk Spigen firmos dėkliukus. Pats naudoju jau ant trečio iphone ir Spigen Ultra Hybrid ir manau, kad jie geriasni nei applo. Jei priminsi per sąskrydį parodysiu.

_________________
Русский военный корабль, иди ****!


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Telefonai
StandartinėParašytas: 2018-07-12- 20:28 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-07-26- 15:53
Pranešimai: 2544
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Kol kas iš turimos informacijos atrodo kaip visiškas gaidys, bet "Energizer" vardas suteikia vilties, kad gal vis tik toks nebus ir gausis visai normalus produktas:
https://www.gsmarena.com/energizer_powe ... -29827.php
Tai belieka sekti naujienas. Mozoklinis su 16,000 mAh bakterija.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Telefonai
StandartinėParašytas: 2018-07-12- 23:32 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-06-24- 21:40
Pranešimai: 3312
Miestas: Kaunas
swerfot rašė:
Kol kas iš turimos informacijos atrodo kaip visiškas gaidys, bet "Energizer" vardas suteikia vilties, kad gal vis tik toks nebus ir gausis visai normalus produktas:
https://www.gsmarena.com/energizer_powe ... -29827.php
Tai belieka sekti naujienas. Mozoklinis su 16,000 mAh bakterija.
Ke? ;)

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

_________________
Information is a weapon of mass destruction...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Telefonai
StandartinėParašytas: 2018-07-13- 0:01 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-01-31- 23:18
Pranešimai: 3785
Šalis: LT
Miestas: Sostinė
Klausimėlis tiks: pas mane namie prastas ryšys, gurdėjau, kad yra kažkokios antenos kurios sustiprina.
Kas nors nusimanot?

_________________
Русский военный корабль, иди ****!


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 911 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 61  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 35 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Pereiti į:  
Veikia su phpBB® Forum Software © phpBB Group Color scheme by ColorizeIt!
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007