Diskusijų forumai

www.peilininkai.lt

Dabar yra 2024-03-28- 20:15

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 302 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Re: Spyderco (JAV)
StandartinėParašytas: 2014-09-30- 9:49 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-01-28- 11:50
Pranešimai: 680
Miestas: Kaunas
Ričardas.K rašė:
Spyderco ilgai lauktas naujas kūrinys. Bet kai pasižiūri, tai... Galėjo nors kampus nušlifuoti, o ir tas vielinis klipsas ne į temą. Žodžiu, kai įsigilini, tai nebe toks ir lauktas.


Kurie kampai tamstos nuomone prašosi šlifavimo? :/

p.s. Patogesnio klipso už vielinį (būtent tokį, t.y. giliai sėdintį) dar nemačiau, dėl manęs, galėtų ant visų peilių tokie būt :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Spyderco (JAV)
StandartinėParašytas: 2014-09-30- 11:16 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2014-05-14- 16:39
Pranešimai: 1391
Miestas: Kaunas
ek rašė:
Kurie kampai tamstos nuomone prašosi šlifavimo? :/
p.s. Patogesnio klipso už vielinį (būtent tokį, t.y. giliai sėdintį) dar nemačiau, dėl manęs, galėtų ant visų peilių tokie būt :)


Manau jis kalba apie rankenos kraštus, bet ji kaip ir visų Spyederco peilių plona ir stačiais kampais (dėl ko man asmeniškai Spyderco nelimpa prie rankos bet patogu nešiotis kišenėje). Kas dėl klipso tai jis žiūrisi visai neblogai, bet mano manymu tvirtinimas vienu varžtu nėra geras, varžtas turėtų būti arčiau klipso vielos galų arba idealiu atveju du varžteliai turėtų laikyti klipsą.

_________________
Išminuotojai vaikšto lėtai, bet jų geriau nelenkti (;


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Spyderco (JAV)
StandartinėParašytas: 2014-09-30- 12:00 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-01-28- 11:50
Pranešimai: 680
Miestas: Kaunas
Dėl kampų/kraštų nekomentuosiu, nes nesutinku praktiškai su viskuo. Ypač su apibendrinimu "kaip ir visų Spyederco peilių plona ir stačiais kampais" - rankenų storiai patys įvairiausi, kai kurios mano skoniui gausiai per storos (Southard, Native3, C95 Manix), per plonų, bent jau vidutinio dydžio peilių segmente, nesugalvoju. Turbūt dėl to, kad neturiu Chaparral ;).

Marcin'o Bowie rankena nėra plokščia, skerspjūvis turi radiusą, dėl ko patys kraštai atrodo plonesni. Labai nustebsiu jei rankenos storis vidurinėje dalyje bus mažesnis nei 12-15 mm.

Kaip klipsas žiūrisi nesureikšminu, kiek mačiau internetuose, didžiausi vielinio priešininkai paprastai ir motyvuoja estetizmu ir išvaizda (kaip taisyklė, praktinės patirties su tokiu turi retas). Man labiau imponuoja jo diskretiškumas, minimalizmas, poveikis kišenei ilgalaikėj perspektyvoj (tiksliau pastarojo nebuvimas), jausmas rankoje.
Kuo padėtų antras varžtelis nelabai įsivaizduoju - klipsą vietoje laiko išfrezavimai kriaunoje, vienintelė varžto paskirtis neleisti jam iš jų iškristi, apkrovos jis praktiškai negauna.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Spyderco (JAV)
StandartinėParašytas: 2014-09-30- 13:25 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2013-03-19- 14:39
Pranešimai: 1560
Miestas: Vilnius
ek rašė:
Dėl kampų/kraštų nekomentuosiu, nes nesutinku praktiškai su viskuo. Ypač su apibendrinimu "kaip ir visų Spyederco peilių plona ir stačiais kampais" - rankenų storiai patys įvairiausi, kai kurios mano skoniui gausiai per storos (Southard, Native3, C95 Manix), per plonų, bent jau vidutinio dydžio peilių segmente, nesugalvoju. Turbūt dėl to, kad neturiu Chaparral ;).

Marcin'o Bowie rankena nėra plokščia, skerspjūvis turi radiusą, dėl ko patys kraštai atrodo plonesni. Labai nustebsiu jei rankenos storis vidurinėje dalyje bus mažesnis nei 12-15 mm.

Kaip klipsas žiūrisi nesureikšminu, kiek mačiau internetuose, didžiausi vielinio priešininkai paprastai ir motyvuoja estetizmu ir išvaizda (kaip taisyklė, praktinės patirties su tokiu turi retas). Man labiau imponuoja jo diskretiškumas, minimalizmas, poveikis kišenei ilgalaikėj perspektyvoj (tiksliau pastarojo nebuvimas), jausmas rankoje.
Kuo padėtų antras varžtelis nelabai įsivaizduoju - klipsą vietoje laiko išfrezavimai kriaunoje, vienintelė varžto paskirtis neleisti jam iš jų iškristi, apkrovos jis praktiškai negauna.

Kaip Techno vartotojas, sutinku praktiškai su viskuo :liuks2:
Peilis turbūt įspūdingas! Gal kas jau turit? Galit parodyt??
:/
Nors man labiau patinka Marcino Bowie su diskeliu :
https://www.youtube.com/watch?v=oap3-Z-wvrI


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Spyderco (JAV)
StandartinėParašytas: 2014-09-30- 13:56 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-01-28- 11:50
Pranešimai: 680
Miestas: Kaunas
Kaip tik bus į temą, Spyderco forume radau šviežio savininko atsiliepimą apie briaunas:

Cituoti:
Worth noting is that for all the corners and angles on the handle, there's not a pointy corner or uncomfortable edge anywhere. That's a great detail you're not gonna notice until you handle it.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Spyderco (JAV)
StandartinėParašytas: 2014-09-30- 17:10 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2011-01-17- 14:48
Pranešimai: 530
Miestas: Palanga
ek rašė:
Kurie kampai tamstos nuomone prašosi šlifavimo? :/

p.s. Patogesnio klipso už vielinį (būtent tokį, t.y. giliai sėdintį) dar nemačiau, dėl manęs, galėtų ant visų peilių tokie būt :)...Labai nustebsiu jei rankenos storis vidurinėje dalyje bus mažesnis nei 12-15 mm...

Gali vadinti kampais, gali briaunom, gali "faskėm" - kaip pavadinsi, nepagadinsi. Tačiau jei tai būtų padaryta, rimčiau dirbant peiliu ranką jis rėžtų mažiau. Ir čia mane įtikinėti, kad yra priešingai, gali bet kas iki pamėlynavimo - veltui :headtowall: O "faskių" negalima padaryti, nes per arti krašto išgręžtos skylės ir susukti varžtai. Jei toks sprendimas priimtas sąmoningai, tai asmeniškai jam nepritariu.
Kas liečia klipsą, tai yra n peilių su ne vielinėm, kurie kišenėj sėdi žymiai giliau. Kas netiki galiu parodyt :ok:
ek, nustebsi ir su rankenos storiu: šaltiniai rašo, kad storis (jei imsim colį 2,54 cm.) yra 11,2 mm. ir tai apvalinant į didžiąją pusę
Taip pat nepatinka gale rankenos du varžtai - Techno šioj vietoj geriau atrodo, nes klipso tvirtinimas ir titano suveržimas išspręstas vieno varžto pagalba :liuks2:
Čia surašiau kas man nepatinka, o ne kas yra blogai, nes aš renkuosi peilį pirmiausia todėl, kad jis man gražus ir džiugina.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Spyderco (JAV)
StandartinėParašytas: 2014-09-30- 17:55 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-01-28- 11:50
Pranešimai: 680
Miestas: Kaunas
Ričardai, supratau, niekuo įtikinėt nesiruošiu, tik buvo įdomu kuriuos kampus turi omeny.
Asmeniškai manau, kad be pirštinės rimčiau dirbant bet kokiu lenktiniu peiliu, ranka (bent jau mano :)) eina šaibom, nepriklausomai nuo faskių, ypač jei rankenos nugara atvira. Nemanau, kad lenktinio peilio stichija yra ilgos valandos rimtų darbų. Lenktinį peilį nešiojuosi kišenėj 100% laiko, naudoju, gal, 0.0001%, tad ir prioritetai mano tokie. 11,2 mm - pats tas, virš 12 mm (Sebenza/Para/Military/Techno storis) man jau mažėja patogumas kišenėj.

Turėjau omeny ne tiek klipsos gilumą, kiek ažūriškumą, t.y. nesimato pačios klipsos ir nepanašu į peilį. O ir trintis jos maža, plokščiom klipsom pratrinu kišenes iki skylių, su vielinėm - 0 problemų.

Varžtus jau Marcin'as tokius sugalvojo, nors dabar, kai pasakei, tiksliai kažkaip ne optimaliai rankenos galo tvirtinimas išspręstas :/.

Dėl džiuginimo - be abejo, nepasiginčysi :).


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Spyderco (JAV)
StandartinėParašytas: 2014-09-30- 18:11 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2011-01-17- 14:48
Pranešimai: 530
Miestas: Palanga
Man labiau patinka originalas, bet ir spaideris dar laaabai ant klaustuko :-/


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Spyderco (JAV)
StandartinėParašytas: 2014-10-27- 3:07 
Atsijungęs
LPA narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-03-30- 11:16
Pranešimai: 662
Šalis: Lietuva
Miestas: Kaunas
Vincukas rašė:
Kaip Techno vartotojas, sutinku praktiškai su viskuo :liuks2:
Peilis turbūt įspūdingas! Gal kas jau turit?

Turiu. Atvaryk, parodysiu. Tik cigarų prigriebt nepamiršk. :)
:hi:


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Spyderco (JAV)
StandartinėParašytas: 2014-10-27- 15:45 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2013-03-19- 14:39
Pranešimai: 1560
Miestas: Vilnius
Igoris rašė:
Turiu. Atvaryk, parodysiu. Tik cigarų prigriebt nepamiršk. :)
:hi:

Jei su cigarais, tai ir su gėrimais, o jei su gėrimais - tai ir su nakvyne ... :E
Tu gal iš pradžių parašyk, kaip tau jis patinka, o aš pagalvosiu, ar man verta ant jo varyt. ;)
(Dėl cigarų (ir t.t.) - tai jo! Bet, ar verta dėl jo ? :/ )


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Spyderco (JAV)
StandartinėParašytas: 2014-11-01- 2:30 
Atsijungęs
LPA narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-03-30- 11:16
Pranešimai: 662
Šalis: Lietuva
Miestas: Kaunas
Man jis patinka taip :
Norėtųsi, kad :
- peilis būtų siauresnis,
- penties linija būtų tiesi, be lūžio,
- geležtės priekinė dalis būtų nu"drop point"-inta.
Kadangi toks šio peilio sumanymas/dizainas, todėl šioje vietoje kabinėtis neketinu, tik nuomonę išsakiau.
Nepatinka :
- kriaunų briaunos vis tik per aštrios,
- mažajam pirštui diskomfortas dėl pernelyg didelio linkio rankenos galinėje dalyje,
- smiliui diskomfortas dėl poaštrio smaigalio prie įdubimo ties "frame".
Tai čia taip mano mažai rankai. Didžiarankiams turėtų būti dar nepatogiau.
Patinka :
- panaudotos medžiagos,
- pagaminimo kokybė.
Va. O tau, Vincuk, kaip ?


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Spyderco (JAV)
StandartinėParašytas: 2014-12-14- 16:10 
Atsijungęs
Peiliamišys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-17- 17:37
Pranešimai: 1727
Šalis: Éire
Miestas: Cill Chainnigh
klausimas myliu gerbejams: is kokiu plienu (be S30V) dar gaminamos, mineto modelio, geleztes?


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Spyderco (JAV)
StandartinėParašytas: 2014-12-14- 16:21 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-01-27- 14:41
Pranešimai: 2226
Miestas: Vilnius
Banginis rašė:
klausimas myliu gerbejams: is kokiu plienu (be S30V) dar gaminamos, mineto modelio, geleztes?


Iš daug kokių. S30V, S90V, M4. Cruvear, CPM D2. Gerų plienų daug. O gero terminio apdirbimo geriau ieškot pas kitą gamintoją.
P.S. Aš ne gerbėjas, tiesiog turėjau jų nemažai.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Spyderco (JAV)
StandartinėParašytas: 2015-01-21- 1:01 
Atsijungęs
Peiliamišys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-17- 17:37
Pranešimai: 1727
Šalis: Éire
Miestas: Cill Chainnigh
kas čia per plieno kombinacija (CPM154/S90v)? nejaugi laminatas?


Prikabinti failai:
Spyderco.jpg
Spyderco.jpg [ 95.08 KiB | Peržiūrėta 8026 kartus(ų) ]
Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Spyderco (JAV)
StandartinėParašytas: 2015-01-21- 3:42 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10033
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Banginis rašė:
kas čia per plieno kombinacija (CPM154/S90v)? nejaugi laminatas?

Laminatas. :ok:

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 302 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 24 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Pereiti į:  
Veikia su phpBB® Forum Software © phpBB Group Color scheme by ColorizeIt!
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007