Diskusijų forumai

www.peilininkai.lt

Dabar yra 2024-03-19- 8:45

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 20 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 2018-08-27- 19:05 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2013-03-19- 14:39
Pranešimai: 1560
Miestas: Vilnius
Tikrai yra prastų knygų ir, bėgant laikui, jos netaps geresnės. Į tokias galima kišti peilius, šakutes (ir kitus daiktus). Kai kurias galima ir sudegint. Nieko nematau tame blogo ar neetiško.
Prieš porą savaičių svečių namuose vaikams teko miegot ant išskleidžiamos lovos. Tai horizontalumo tikslais po vienu lovos kampu teko pakišti knygą - laiptinėje esančioje knygų lentynoje, išsirinkau kietais viršeliais kažkokio rusų autoriaus knygą apie tarybinių administracinių santykių teisinio reglamentavimo ypatumus. Vaikai išsimiegojo gerai, aš irgi nejaučiau jokio etinio diskomforto. Ryte knygą padėjau atgal į lentyną. Abejoju, kad ją kas nors kada nors dar skaitys, bet gal kam nors ji dar kaip nors ir pravers.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2018-08-27- 20:02 
Atsijungęs
Peiliamišys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-17- 17:37
Pranešimai: 1727
Šalis: Éire
Miestas: Cill Chainnigh
swerfot rašė:
Trumpai tariant, yra begalė knygų, kurių turinys nevertas to popieriaus, ant kurio jis išspausdintas. Bet dėl va tokių "šventų karvių" kompleksų tokios knygos nėra protingai "utilizuojamos" ar išmetamos, bet vietoj to keliauja tarp skirtingų palėpių ir rūsių, visokių lauko bibliotekėlių, hipsteriškų kavinių ir t.t. Nepaisant to, kad niekas jų neskaito nei palėpėse, nei rūsiuose, nei bibliotekėlėse, nei hipsterių kavinėse (turbūt niekur kitur nesu matęs tiek daug beverčių knygų kaip hipsterių kavinėse ant palangių)... Tai yra lyg amžina agonija, beverčio popieriaus kelionė po pasaulį be jokio tikslo, be jokios priežasties. Vien dėl to, kad yra žmonių kategorija, šventai įtikėjusi tokio popieriaus "dieviškumu".

nejau menulio pilnatis?

kalbant rimtai, gryzes i Lt visalaik kolegai nunesu ir atiduodu knygas kurias perksaiciau, bet jos man nepatiko, ir kuriu savaime suprantama ateityje neskaitysiu. kolega turi rokinrololiska/hipsteriska bara. tas yra blogai? knygos sukrautos i lentynas, knygomis apkrautos palanges. zmones kaip bebutu keista - ten skaito. baras netgi patapes savotiska undergraudo biblioteka. kartoju, argi tas yra blogai?
jeigu tavo akimis - tai yra blogis? - susitikes mane gatveje - duokl man i snuki.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2018-08-27- 20:48 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-07-26- 15:53
Pranešimai: 2544
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Banginis rašė:
kalbant rimtai, gryzes i Lt visalaik kolegai nunesu ir atiduodu knygas kurias perksaiciau, bet jos man nepatiko, ir kuriu savaime suprantama ateityje neskaitysiu. kolega turi rokinrololiska/hipsteriska bara. tas yra blogai? knygos sukrautos i lentynas, knygomis apkrautos palanges. zmones kaip bebutu keista - ten skaito. baras netgi patapes savotiska undergraudo biblioteka. kartoju, argi tas yra blogai?
jeigu tavo akimis - tai yra blogis? - susitikes mane gatveje - duokl man i snuki.

Ne, tai nėra blogai. Labai puiku, kad tu randi kam tas knygas atiduoti, kas jų nori, ir kas jas skaito. Bet ne visi žmonės randa, ne visoms knygoms atsiranda nauji savininkai. Ir tokiu atveju kas gi čia šventvagiško prakurti pečių tokių knygų lapais?..
Blogai yra kai atsiranda knygos stabmeldystė: kai bet kas, turintis knygos pavidalą, automatiškai laikoma šventu reikalu ir pradedama reikalauti kažkokio tai "etiško elgesio" su tuo daiktu. Blogai yra tada, kai laikoma, kad svarbiausia yra fizinis formatas (surišti popieriniai lapai su viršeliu), o turinys pasilieka antroj vietoj. Blogai yra tokios iracionalios dogmos.

Nors... Gerai sakot, tikri brangakmeniai, būtina išsaugoti ateities kartoms:
Prikabintas failas:
01.jpg
01.jpg [ 48.67 KiB | Peržiūrėta 1745 kartus(ų) ]

Prikabintas failas:
02.jpg
02.jpg [ 37.17 KiB | Peržiūrėta 1745 kartus(ų) ]

Prikabintas failas:
03.jpg
03.jpg [ 68.71 KiB | Peržiūrėta 1745 kartus(ų) ]

Prikabintas failas:
04.jpg
04.jpg [ 149.13 KiB | Peržiūrėta 1745 kartus(ų) ]


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2018-08-27- 21:05 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-07-26- 15:53
Pranešimai: 2544
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
P.S., paskaičiavau, kad esu praradęs gal kokias ~20 popierinių knygų: dalį įvairių kraustymųsi metu, dalį išskolinęs draugų draugams... Kadangi niekada nekaupiau šlamštinių ir menkaverčių knygų, tai biškį gaila to praradimo, bet ne tiek, kad susipirkčiau iš naujo, nes dabar visos tos pačios knygos man yra ranka pasiekiamos per Kindle skaityklę elektroniniu formatu -- rizika prarasti gerokai mažesnė, nes gali prasidubliuot kad ir per 5 skirtingas vietas... Fetišo popieriui nejaučiu, per paskutinį pusmetį nusipirkau 3 elektronines knygas, plius susikroviau dar krūvą nemokamų.

Retorinis klausimas: ar su Kindle skaitykle turėčiau elgtis taip pat "etiškai" ir "pagarbiai" kaip su popierinėmis tų pačių knygų versijomis?
Kaip su elektroniniais knygų failais -- ar etiška juos ištrinti? Ar privalau būtinai atiduoti tuos failus kokiam nors draugui? Ar yra hipsterių kavinių, kurios priima elektronines knygas?

P.P.S.,
Kaip čia yra, kad mano, tokio knygų heretiko rašliava forume yra gerokai raštingesnė nei kai kurių knygų dievintojų?


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2018-08-27- 21:17 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2013-03-19- 14:39
Pranešimai: 1560
Miestas: Vilnius
Bangini, o kurioj gatvėj tave sutikt galima?
Upsss... čia aš domiuosi ne davimo snukin klausimu - tiesiog, turiu keletą degintinų knygų, tai galėtume padaryt bendrą eksperimentą: tu perduotum savo kolegiškajam baratoriui knygas padėjimui ant palangės, o po metų (prie viskio) apibendrintume, kiek knygos buvo skaitomos (kaip intensyviai, iki kurio puslapio), ar
skaitovus jos veikė teigiamai ar nelabai, ir ar patys skaitovai elgėsi su jomis etiškai.
Ką tu?


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 20 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 3 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Pereiti į:  
Veikia su phpBB® Forum Software © phpBB Group Color scheme by ColorizeIt!
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007