Viskas apie virtuvinius peilius ir naudojimąsi jais...
Atsakymo rašymas

Re: Peilis uošvienei :)

2015-04-07- 16:17

_Vladas_ rašė:<...>
Esmė tame, kad kaip čia jau sakė kolegos, prie aštrių peilių greitai priprantama, o tada priklausomai nuo "sąmoningumo" lygio ir elgtis su peiliais pradedama atsakingiau. :)

Paprastai žmonės arba viską eksploatuoja tvarkingai, arba nieką. Jei žmonės nepasinešę ant kažkokios 1 arba kelių veiklų, dažniausiai nieko ir nesitobulina (dažnai ir nebūtina manau, ir pigiau, ir galvaskausmio nėr).

Kas liečia aštrius peilius, matau sitiaciją pagal savo bendradarbius (nors labai panaši ir tarp kitų pažįstamų) :) Buvau padaręs darbovietėje akciją, kas norit, suneškit, pagaląsiu (dar tais laikais kai nusipirkau Svogūniniį galąstuvą, norėjosi "pasaulį padaryt kiek aštresnį" ir žmonėms malonumo suteikt).
Pirmas kelias dienas žmonios arba jie patys, labai stebėjosi, kaip čia dabar viskas gerai pjaustosi, tačiau po savaitės kitos, į klausimą "gal laikas pagaląst?" atsakinėja, nu jo, gerai pjovė, bet dabar dzin, ir taip gerai. Ko če parintis su tais galandinimais.

Be visa ko, galandau ir "vietinius darbovietinius virtuvinius", vieną Solingeną net palikau darbinėje virtuvėlėje, ir lentelę pjaustymui vieną atnešiau ...
Peiliai tvarkingai "pjauna popierių" lygiai 1 dieną :) Poto, net norėdamas, paprastai neįsipjausi ...

Aš, tiesiog, noriu pasakyti, kad jei žmonės, kuriems yra intensija padovanoti peilį, turi noro juo tinkamai išmokti naudotis, ir tas matosi, viskas ok.
Tačiau daugumoje, viskas greit atsistoja į savo status quo :) Ir dėl to dovanot pakankamai brangų ir rimtą daigtą, tiesiog gaila, ir net ne dėl kainos ...

P.S.
Ko gero, 2 variantas (fiskarinis galąstuviukas) būtų geriausias variantas bendru atveju ... Brūkštai ir kita ekvilibristika, čia visiškai mažumai ...

Re: Peilis uošvienei :)

2015-04-07- 16:50

Klausimas gal ir ne i tema bet ..., kokiu kampu galanda fiskarinis galastuvas? Nes bandziau matuoti ant nuotraukos man gavosi >50° :/

Re: Peilis uošvienei :)

2015-04-07- 17:18

Darco rašė:Klausimas gal ir ne i tema bet ..., kokiu kampu galanda fiskarinis galastuvas? Nes bandziau matuoti ant nuotraukos man gavosi >50° :/

Jie būna dvejopi: vieni su siauru tarpu dangtelyje, kiti su plačiu. Platieji skirti kirviams ir jų galandimo kampas ~60*, siaurieji ~40*.

Re: Peilis uošvienei :)

2015-04-07- 17:19

Peilis uošvienei:
Prikabinti failai
giljotina-521db76c1ecb2[1].jpg

Re: Peilis uošvienei :)

2015-04-07- 17:30

Loptar rašė:Tačiau daugumoje, viskas greit atsistoja į savo status quo :)

Taip. :ok:
Tačiau aš optimistas ir tikiu, kad "status quo" daugumai galima pakeisti. Svarbu nenuleisti rankų ir neprarasti kantrybės, nes priklausomai nuo subjekto "sąmoningumo" tas procesas kartais gerokai užsitęsia. ;)

Re: Peilis uošvienei :)

2015-04-07- 20:45

Aš tai, neduok dieve, išgirstu kaip peilis namuose stukteli į keramiką... Pasidarau nacis...!!!
Buvau palikęs kelis prastus peilius virtuvėj, bet po truputį juos eliminuoju...
Bet va neprileidžia man net ir normalių išgaląsti taip kaip noriu aš. :)

Re: Peilis uošvienei :)

2015-04-07- 21:54

pyfpafz rašė:Aš tai, neduok dieve, išgirstu kaip peilis namuose stukteli į keramiką... Pasidarau nacis...!!!
<...>

Ypač pjaunant kietą sviestą ant lėkštutės :) TAUKŠT!!!!!! TAUKŠT!!!!!!

Re: Peilis uošvienei :)

2015-04-07- 22:03

Loptar rašė:
pyfpafz rašė:Aš tai, neduok dieve, išgirstu kaip peilis namuose stukteli į keramiką... Pasidarau nacis...!!!
<...>

Ypač pjaunant kietą sviestą ant lėkštutės :) TAUKŠT!!!!!! TAUKŠT!!!!!!

Dėl to sviestui visada naudoju plastikinę sviestinę. Peilis ir taukši tyliau ir šimpa mažiau. ;)

Re: Peilis uošvienei :)

2015-04-07- 23:13

_Vladas_ rašė:
Loptar rašė:
pyfpafz rašė:Aš tai, neduok dieve, išgirstu kaip peilis namuose stukteli į keramiką... Pasidarau nacis...!!!
<...>

Ypač pjaunant kietą sviestą ant lėkštutės :) TAUKŠT!!!!!! TAUKŠT!!!!!!

Dėl to sviestui visada naudoju plastikinę sviestinę. Peilis ir taukši tyliau ir šimpa mažiau. ;)


Koks skirtumas!?... Koncenrtacijos stovyklų pečiai jau užkurti... :jaja: :jaja: :jaja:
Atsakymo rašymas