Diskusijų forumai

www.peilininkai.lt

Dabar yra 2024-04-27- 1:29

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 210 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 14  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Pratęsti diskusijai, įdomu
StandartinėParašytas: 2012-11-26- 22:37 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011-07-16- 20:59
Pranešimai: 212
Miestas: Vilnius
Pratęsti diskusijai, įdomu nuomonės pvz apie
Paveikslėlis
arba tokį
Paveikslėlis

Du iš pažiūros visai skirtingi peiliai medžioklei.

Mano klausimas būtų toks: Kokia geležtės geometrija, užgalandinimo kampas optimaliausi medžioklėje, kailio lupime


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2012-11-27- 0:29 
Atsijungęs
LPA narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-07- 23:57
Pranešimai: 1567
Miestas: Kaunas
Lukai, kalbi apie du peilius, kaip suprantau, o nuotraukoj vienas Martynas. Kur kitas? :) Ką lygini/nori lygint? Aaa, dabar jau pamačiau, atsiprašau už falšalermą XD Mano subjektyvus IMHO: Martynas sunkesniem darbam šių dviejų kontekste, apatinis - žuvytei, antytei. Na, žąsytei jau gali pradėt norėtis Martyno. Galima ir su apatiniu darbuotis sunkiai, bet bus fiziškai nemalonu plaštakos tam tikroms vietoms :). Nors, įgūdžiai darbo su tokiu peiliu gali tai sušvelnint, bet visiškai panaikint, kažin ;) IMHO.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2012-11-27- 0:51 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-27- 15:05
Pranešimai: 351
Miestas: Vilnius
http://www.marttiini.fi/epages/Marttiin ... ts/378014T
60 Eur už šį peilį tikrai nemokėčiau.
Sunku kažką rašyti apie peilius, su kuriais nei vieno žvėries nesudorojai. Gal kiek ir šališka nuomonė bus, tačiau "kablių" atžvilgiu esu nusiteikęs gana skeptiškai. Aišku, įprotis yra tvirtas argumentas, bet naudotis tokiais įrankiais niekam nerekomenduoju. Kai kada gal ir patogu, tačiau tuo pačiu metu toks peilis gali būti net traumos priežastis. Kiek yra teko bendrauti su profesionaliais medžiotojais-gidais, ypač dirbančiais Aliaskoje, kabliais niekas nesinaudoja. Užtat ištisinį peilį su specialia dorojimui skirta geležte kuprinėje nešiojasi ne vienas. Lygiai kaip ir lenktinukai su specialia geležte (kaip pvz. Venger žiūr.foto pirmame temos puslapyje) pas daugelį yra.
Marttini medžiokliniame repertuare tikrai yra vertesnių dėmesio peilių, jei jau domina būtent ši firma. Asmeniškai pagal pilną nuotykių programą teko naudoti Lynx serijos klasikinę "finką". Atsiminimai patys puikiausi. Tame tarpe ir iš gana ekstremalaus užtrukimo Skandinavijos šiaurinėje dalyje.
Antras peilis tikrai skiriasi nuo pirmo. Bet komentuoti nesiimsiu. Tokio tipo peiliais ar pn. kaip pavyzdžiui Canadian belt knife teko naudotis labai epizodiškai tad rimčiau komentuoti negalėčiau. Panašaus dizaino skinerį iš D.H. Russell Belt Knives & Grohmann Knives repertuaro kurį laiką turėjo vienas kolega, tačiau tas peilis jam greitai atsibodo ir matyt buvo padėtas į archyvą.


Kokia geležtės geometrija, užgalandinimo kampas optimaliausi medžioklėje, kailio lupime- klausimo trims disertacijoms parašyti užtektų. Palaipsniui kiek sugebėsiu pabandysiu parašyti.
Užgalandinimo kampas. Labai priklauso nuo naudotojo kvalifikacijos ir to, kiek ilgai truks medžioklė. Tačiau pradžiai Tomo nuomonė "O dėl galandinimo kampo, tai BET KOKIAM nerūdijančiam plienui 30* reikia pamiršti. Nebent peilis labai „lengvas“ arba žmogus labai „lengvai“ juo naudojasi. Bet tai jau nukrypimas nuo realybės". Pilnai su tuo sutinku. Klausimas kodėl Tomas savo rankomis peilį iš AEB-L pergalando tokiu kampu? Tiesiog AEB-L testo tęsinys, kurio metu peilis " на дуракоустойчивость" jau nėra testuojamas. Tai kažkiek komentavau (nr83, kiek auščiau šioje temoje). Galiu tik pridurti, kad nuo 2011m.liepos šis peilis jau daug mėsos matė ir jokio rimtesnio tvarkymo jam nereikia. Taigi pirmas atsakymas būtų, kad rekomenduotinas galandinimo kampas būtų apie 40, tačiau toliau prasideda niuansai, kokia medžioklė, kokie darbai laukia peilio, kokia naudotojo kvalifikacija ir tt ir tt. Neįmanoma sugalvoti peilio, kuris vienodai gerai tiktų visai įmanomai atvejais.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2012-11-27- 12:08 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011-07-16- 20:59
Pranešimai: 212
Miestas: Vilnius
O, ačiū už išsamų atsakymą Remus. Esu dar jaunas medžiotojas, todėl įgūdžiai lupime kaip čia pasakius... :) Todėl tiesiog įdomu prisirinkti kuo daugiau info būtent šiuo klausimu, nes iš praktinės pusės apie peilius bent jau mano medž. būrelyje daug nesužinosi. (Visi naudoja "šmyrgelį", drožtukus ar dar kokį kitą biesą).
Paskutinį kartą lupykloje buvo taip, kad Ontario Rat 1 pjovė gerai kelias minutes :) priežastis jau dabar kaip ir aiški, kampas buvo popieriui, o ne lupimui :) O dar kur valymas žiurkės po lupimo- grynas vargas.
Galiausiai viskas baigėsi tuo, kad teko atsinešti Mora 2000, kuria ir buvo nulupti likę žvėrys, kai "šmirgelio" užgaląsti peiliai atšipo :) Mora faina, viskas su ja gerai, na bet čia Mora :)
Iš kitos pusės, kol tvirtai dar ant savo kojų (pinigine prasme) nestoviu tai ir apie visokius fallkniven TK2 negaliu svajoti :)

Ieškau kaip sakant aukso viduriuko, kuris šiuo metu atitiktų ir mano kišenę, ir lupimo įgūdžius, ir klaidas atleistų :)

P.S Aš įsivaizduoju, kad turėtų būti visai patogus įrankis
Paveikslėlis


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Lukas, nu vat niekaip
StandartinėParašytas: 2012-11-27- 16:26 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-01-31- 23:18
Pranešimai: 3787
Šalis: LT
Miestas: Sostinė
Lukas,
nu vat niekaip nesuprantu ką tokiuose peiliuose kaip Fallkniven TK2 galima įžvelgti!?
Aš suprasčiau jei jis dar bent pigus būtų, bet gi ne...
Gražiu jo irgi nepavadinsi... Aišku čia irgi skonio reikalas...
Plienas!? Kaži ar šias laikas tai stebuklas...
O, kad mūsų vietiniai meistrai gali geriau tai faktas.

_________________
Русский военный корабль, иди ****!


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: TK2 turėjau omenyje kaip
StandartinėParašytas: 2012-11-27- 16:32 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011-07-16- 20:59
Pranešimai: 212
Miestas: Vilnius
TK2 turėjau omenyje kaip simbolinį, kainos prasme. ;)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Mokėdamas daugiau ne visada
StandartinėParašytas: 2012-11-27- 21:54 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-01-31- 23:18
Pranešimai: 3787
Šalis: LT
Miestas: Sostinė
Mokėdamas daugiau ne visada geriau gausi...

_________________
Русский военный корабль, иди ****!


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Va ir simboliai atsiranda,
StandartinėParašytas: 2012-11-28- 1:50 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-27- 15:05
Pranešimai: 351
Miestas: Vilnius
Va ir simboliai atsiranda, tuojau gali ir kokie nors mistiniai elementai pasirodyti :)
Jei grįžti prie užduotų klausimų tai džiugina vienas dalykas, o būtent tai, kad Mora2000 gyvai palyginta su "stebūklingais" peiliais (žiūrėti klasifikacija 1psulapyje). Taigi judėjimo kryptis teisinga ir įrodinėti, kad kupranugaris nėra peliuko Mikio pusbrolis, nereikia. Jei Mora2000 jau yra, pradžia padaryta. Jei peilis buvo kokio nors kolektyvo nario, galima iš jo pavyzdį paimti. Šiai dienai geriausias pasiūlymas Lietuvoje yra čia:
http://www.bushcraftstore.lt/lt/peiliai ... eilis.html
pigiau kol kas nepasitaikė. Į kompaniją įš karto rekomenduočiau nusipirkti dar viena kokį nors Moros peilį. pvz. šį:
http://www.bushcraftstore.lt/lt/peiliai ... q-511.html
vienas iš tų variantų, kuris už mažiausia kainą leidžia sudoroti net labai nemenką laimikį. Kainos, universalumo, galimybių santykio lyderis išlieka Companion (anksčiau vadinosi Clipper )
http://aic.lt/peilis-mora-companion-mg/ ... d_337.html
Tas populiarumas matyt ir lėmė, kad kaina pas visus pardavėjus kažkaip greitai 5-7Lt paaugo :) Peilis tų pinigų vertas, tačiau turimas tam tikras kiekis suvalkietiško kraujo neleidžia tokio fakto nepaminėti :) Tarp kitko tarp šio dizaino šeimynoje jau kuris laikas yra kelios naujienos:
http://www.moraofsweden.se/adventure/co ... vy-duty-mg
http://www.moraofsweden.se/adventure/co ... uty-orange
http://www.moraofsweden.se/construction ... ghq-robust
Havy duty šiuo atveju reiškia, kad geležtės storis 3.2mm, o tai yra jau rimtas "laužtuvas" , nors ir senusius (2mm ir 2.5mm) sulaužyti buvo problematiška. Lietuvoje dar nemačiau, bet tai laiko klausimas.
Dar vienas variantas, kurį noriu rekomenduoti, yra Mora Scout.
http://aic.lt/a-vedia-kas-peilis-mora-3 ... d_983.html
Juo labiau, kad juos parduoda dar už "seną" kainą nes atnaujintame kataloge šio peilio jau nėra. Peilis patikrintas ko gero visose medžioklinėse situacijose.
Dar viena Moros naujiena su 3.2mm storio geležte taipogi labai įdomi
http://www.moraofsweden.se/adventure/bushcraft-black tačiau jo kaina jau ne tokia demokratiška. Taigi turint Mora2000 ir dar vieną iš paminėtų, galima sėkmingai pralaukti sunkmetį, kažkiek pasitreniruoti ir galutinai nuspręsti ko reikia. Per tą laiką manau ir finansų atsiras žingsniui į visai kitą lygą. Pasiryžus išleisti už peilį 200Lt ir daugiau, žvalgytis į užsienio gamintojus yra tiesiog nuodėmė.
Grįžtant prie biudžetinių Moros peilių norėčiau pridėti, kad dar reikėtų susirasti normalų akmenuką jų priežiūrai.
Jei per šerno lupimą Rat 1 "sustojo", manyčiau čia ne vien peilio problema. Maniškis rimtai "sustojęs" buvo tik kartą, kai teko atlikti kiek daugiau nei pusę darbo dorojant elnią. Šiuo metu "Žiurkę" pergalandau dar labiau "popieriniu" kampu ir nieko tokio jai neatsitinka. Medžioklėje dabar naudoju mažai, bet įdomumo dėlei po pergalandimo pabandžiau įvairiose situacijose . Įgūdžiai ateina dirbant, todėl po kiek laiko pastebėsite, kad peilis atlaiko daugiau krūvio nei anksčiau.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Ta Mora2000, kuria ir buvo
StandartinėParašytas: 2012-11-28- 15:32 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011-07-16- 20:59
Pranešimai: 212
Miestas: Vilnius
Ta Mora2000, kuria ir buvo nulupti visi likę žvėrys, kai jau baigėsi iš kosminių laivų pagaminti peilių "gabumai", buvo mano. Tai kaip po darbinį peilį, kuris yra tikrai geras turiu. Tiesiog, dabar noriu truputį "geresnio" ir prieš pirkdamas kitą noriu išsiaiškinti formos, ergonomikos, užgalandinimo kampo klausimus.
Man pvz atrodė, kad Master Hunter iš CS serijos puikūs peiliai, bet iš anksčiau skaitytų žinučių dabar darausi kitą nuomonę.
Dėl Rat 1, man sustojo pjauti, matyt, todėl, kad dar lupimo įgūdžiai menki :)

Tarkim patogumo ir grožio prasme, man atrodo puikūs tokie peiliai: (tačiau nesu laikęs rankose nei vieno iš jų)
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Giko:
Paveikslėlis

Klausimas apie rankenas:
Patogumo, ergonomikos prasme suprantu kad labiausiai tinka medis arba micarta?
Forma?
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Jos visos panašios mano akimis, bet kartu ir skirtingos. Įdomu sužinoti, kas vertinama būtent patogumo prasme lupant žvėrį.

Plienas irgi kaip suprantu dar daug nuo naudotojo priklauso. Tačiau kokio plieno klasės galima "norėti" tarkime už 200 lt :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Ne medžiotojas esu, bet kas
StandartinėParašytas: 2012-11-28- 17:56 
Atsijungęs
Klubo narys

Užsiregistravo: 2011-04-18- 23:47
Pranešimai: 1208
Miestas: Vilnius
Ne medžiotojas esu, bet kas met tenka nurengti ~10 avinų :/
Medis gražiau, bet kaip darbinis įrankis mažiau atsparus nei micarta.
Už 200 Lt Bark'o ar Giko tikrai nepaimsi :)

Šiaip man klausimas kyla, kodėl medžiotojai jei apie moras tai dažniausiai apie Cliper, 2000 ir pan., o toks pjovimo stebūklas kaip mora 746 ar 748 neminimas. 8(

Aš pernai tokį išbandžiau tai pjovimas (mėsos, kailio), lyginant su kitom morom žymiai geresnis *taip*
Rankenos forma ir medžiagos dar labiau lipdo prie delno.
Aišku vaizdas lieka pigokas.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2012-11-28- 19:20 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-27- 15:05
Pranešimai: 351
Miestas: Vilnius
Kodėl pasiūliau išleisti 17Lt ir nusipirkti dar vieną Moros peilį? Bent ant foto sulyginkite Mora2000 ir Craftline 511 geležčių formą. Pirmu atveju turime beveik klasikinę skiner formą, antru - žymiai arčiau prie universalaus varianto. Padirbėję su vienu ir su kitu turėsite gana pigiai kainuojančią galimybę pasitikrinti kuris variantas yra labiau priimtinas. O to Jums kategoriškai niekas nepasakys, nes ginčas tolygus kas geriau: BMW ar Mercedes? Į tokį klausimą galutinai atsakysite tik pats sau, atsižvelgiant į konkrečias sąlygas, savo medžioklių pobūdį ir kt. Kadangi dar yra Rat-1, tai darau išvadą, kad klausimą apie optimalų geležtės ilgį palyginimo būdu išspręsite be vargo. Taigi tokiu būdu susiformuos savotiška "specifikacija" būsimam peiliui, kurią galėsite aptarti su meistrais. Kolektyvas čia draugiškas ir tikrai pasakys kas ir kodėl. Tačiau reikia gerai žinoti ko būtent reikia, nes medžioklinis peilis gana plati sąvoka.
Kalbėti apie peilių dizainą vien pagal įliustracijas- labai nedėkingas užsiėmimas. Todėl gal geriau tuo neužsiimkite, laiko susitaupys. Kas dėl Giko peilių, tai tiesiog peržiūrėkite dar kartą profilinę temą. Jau viena pagal iliustracijas matosi kaip palaipsniui kito dizainas, evoliucionavo tam tikros detalės. Peilis suprojektuotas būtent kaip medžioklinis, o dabartiniai dizainai atsirado ne iš karto. Meistras atliko didžiulį darbą rasdamas optimalius sprendimus ir tarp vienas kitam prieštaraujančių dalykų. Užtat ir rezultatas toks, kad su mėsiniu peiliu, turinčiu įgaubtą geležtę, galima ne tik labai komfortiškai pjauti, bet ir reikalui atsiradus kanalizacijos dangti pakelti. Rankenos dizainas taipogi turi "užslėptą" savybę, dėl jo ir geležtės ilgio nepritrūksta kai to reikia ne pačiais estetiškiausiais dorojimo momentais (foto padarysiu).


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Ipolitas rašė: Šiaip man
StandartinėParašytas: 2012-11-29- 1:10 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-27- 15:05
Pranešimai: 351
Miestas: Vilnius
Ipolitas rašė:
Šiaip man klausimas kyla, kodėl medžiotojai jei apie moras tai dažniausiai apie Cliper, 2000 ir pan., o toks pjovimo stebūklas kaip mora 746 ar 748 neminimas.




Sunku pasakyti. Savo laiku nebuvo patys pigiausi Moros repertuare ir matyt tai nulėmė populiarumą. Kataloge jų jau neliko, tačiau daugelyje internetinių parduotuvių dar yra. Peiliai tikrai puikūs. 2009m. gamintojas būtent tokius (746) buvo atsiuntęs kaip dovanas varžybų dalyviams. Kadangi mano varžybų dalyviai beveik 100% šaudo ne tik į popierinius taikinius, kokie 5 dovaniniai beveik reguliariai yra matomi medžiokliniuose renginiuose. Kiti pasiskleidė po tolimesnius rajonus. Kažkokių didelių pranašumų prieš Cliper ir 2000 mano manymu jie neturi. 2000 metalas bet kokiu atveju geresnis. Tačiau Ipolito nuomone šiuo konkrečiu atveju pilnai palaikau, kadangi aviną nurengti yra ne taip paprasta, kaip gali pasirodyti, o šių modelių rankenos ko gero labiausiai į temą. Asmeniškai man būtent "Ergonomikai" mažiausiai prie rankos prilipo. Bet tai matyt asmeniška, nes visi, kieno delnai dideli, su mano nuomone kategoriškai nesutinka. Jei kalbėti konkrečiai apie 748, tai čia atskira tema, nes jo geležtės ilgis 15cm. Jau beveik istorinį 711, dar su Frosts logotipu, turiu (temos 1 puslapio 1 foto antras nuo apačios). Jau saugau ir beveik nenaudoju. "Mėlynieji" išsivaikščiojo visi :( . Dar buvo 746 MG, tai tai yra "kariškai žalias", kurio taip ir nepavyko įsigyti :(
Būtų įdomu išgirsti detaliau, koks būtent modelis ir su kuo buvo lyginamas.

 


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2012-11-29- 12:31 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011-07-16- 20:59
Pranešimai: 212
Miestas: Vilnius
Paveikslėlis

Na va, įsigijau ir Clipperį (Companion MG (S) ).
Ačiū už suteiktą info, jei pavyks bandysiu testuoti ir toliau aiškinti ko pats noriu :)

Toks pirminis pastebėjimas, kad Clipper'is rankoje laikyti gerokai patogesnis už 2000.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Artėjant Kaledoms visada
StandartinėParašytas: 2012-12-24- 18:05 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-27- 15:05
Pranešimai: 351
Miestas: Vilnius
Artėjant Kaledoms visada aktualu apsirūpinti ekologiška ir delikatesine mėsyte. Renginiuose šį kartą dalyvavo Lino gaminys, kurio gamybos eigą pats autorius taip šauniai paįliustravo. Taigi Moros laminatas (11cm) aprengtas daugiau suomiškai nei švediškai, nors pati Mora tokio stiliaus rankenas taipogi daro. Tęsinys bus.

 

  


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2012-12-24- 18:58 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-06-24- 21:40
Pranešimai: 3312
Miestas: Kaunas
Remus rašė:
Artėjant Kaledoms visada aktualu apsirūpinti ekologiška ir delikatesine mėsyte.


O kitiems forumiečiams tokios kur gauti? :) :D

_________________
Information is a weapon of mass destruction...


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 210 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 14  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 26 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Pereiti į:  
Veikia su phpBB® Forum Software © phpBB Group Color scheme by ColorizeIt!
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007