Svaidymo peiliai (angl. "Knife throwing" , rus.k."Метательные ножи") šis savidymo peiliais į taikinius užsiėmimas gali būti skirtas tiek pramogai, tiek spec. tarnyboms. Svaidyti peilius gali įvairaus amžius dalyviai. Svaidymui peilių formos yra labai įvairios. Visų pirma verta paminėti, kad pradedančiajam reiktų rinktis peilius sveriančius apie 200g.ir svaidymui pasirinkti artimą distanciją, kažkur apie 3m. Vėliau atsiradus įgūdžiams derėtų pereiti prie tolimesnių distancijų nuo 5m. ir sunkesnių peilių sveriančių 250,300g ir daugiau, tokį peilį lengviau kontroliuoti metant, jis netaip toli atšoką (bounce) nuo taikinio jei peilis neįsminga. Kalbant apie peilio svorio centrą, jis turėtų būti per vidurį +-1cm. Yra peilių su reguliuojamų svoriu ir balancu, bet geriau rinktis stacionarius.
Laikymas-Lengviausias laikymo būdas yra tip pat kaip laikomas plaktukas, delne.
Prispaudžiant nykštį ties pentim. Toks būdas yra patogesnis mėtant sunkius peilius ir aštrius, kai negalima imti už smaigalio arba geležtės penties. Kitas būdas yra laikyti delne prispaudžiant nykščių geležtės ploktumą lygiagrečiai penčiai.
Ašmenų briauna turi būti išorėje, o ne delne. Taip pat galima svaidyti laikant ir užt už smaigalio.
Laikysena-Kairė koje atstatyta i priekį, per pora pėdų, apytiksliai tarpas tarp kojų 45 laipsn. kampu, kojos sulenktos ypač kairioji. Kairė ranka ištiesta žemyn, dešine ranka daromas rankų mostas lanku nuo galvos taikinio link pernešant svorio centrą truputį į priekį. Riešas turi būti standus, kitu atveju bus sunku valdyti skrydžio trajektoriją.
Įgūdžiai- treniruotis rekomenduojama po 15-20 per dieną 2k./savaitę. Taip pat svarbu nuolat stiprinti rankų, riešo ir pirštų raumenis, padarant po kelis atsispaudimas per dieną ant pirštų. Igūdžiams atsirandant, atsiranda ir peilio trajektorijos valdymas ir apsisukimu ore skaičiaus kontrolė. Esant nedideliant skaičiui 2-3 apsisukimams skrydis yra labiau kontroliuojamas, priklausomai nuo atstumo.